Skocz do zawartości

Nowy opiekun miniRecenzji


Recommended Posts

Witamy Panie Grzegorzu. Ostatnio musiałem czekać ponad tydzień na publikację. Nie wiem kto to w końcu zrobił ale dobrze że jest już oficjalnie osoba do której można pisać. Nie będę już męczył Marcina Jaskółskiego ; )

 

Mnie osobiście dziwi trochę polityka rozdawania wyróżnień za recenzje. Nie wiem na jakiej podstawie są one przyznawane ale może ja się nie znam...

Link to post
Share on other sites

a ja mam pytanie co muszę zrobić by dostać sprzęt do testów? wiele razy sie starałem i jakoś zawsze mi sie wydawało ze nic do was nie dochodzi, w ogole mój profil jest dziwny :D

Link to post
Share on other sites

@Szymon331 - co dokładnie dziwi cię w tej polityce? Jeśli chodzi o wyróżnienia, będzie to realizowane tak:

 

- za recenzję można dostać od 1 do 5 punktów

- do 10 dnia danego miesiąca wyróżniane są recenzje, które miały największą oglądalność, liczbę ocen, komentarzy, zostały dopracowane i krótko mówiąc są b. dobre - takie recenzje dostaną dodatkowo 50 punktów

- do 10 dnia danego miesiąca wybieram jedną recenzję miesiąca - ta otrzymuje 150 punktów (jest wyróżniona + 100 pkt za tytuł recenzji miesiąca)

Tak więc już na dniach pojawi się news z informacjami, które recenzje zostały wyróżnione a która została uznana za reckę miesiąca.

 

@DomiHD2 - najpierw sugeruję napisać jakąś MR, która nie wymaga wypożyczenia sprzętu. W ten sposób zobaczymy jak piszesz, jakie teksty tworzysz, abyśmy nie wysyłali sprzętu "w ciemno".

 

 

DODATKOWE INFORMACJE:

 

W tej recenzji zauważyłem komentarz autora: "Co jest z tą recenzją? Na 100% to nie było tak "pomieszane". Widać jakiŚ nieudolny redaktor zepsuł mi cała recenzję :/"

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Lenovo_IdeaPad_Y560_-_test_laptopa-4313.html

 

Tutaj od razu info: redakcja nie ingeruje w treść recenzji. Zmieniamy jedynie rzeczy, które musimy zmieniać. Są to:

- lid - pierwszy akapit tekstu (opcjonalnie), gdy autor nie opracował żadnego wstępu. Musimy opracować lid, aby na podstronie http://www.benchmark.pl/mini-recenzje.html wyświetlał się tytuł, obrazek i krótki opis. Często tego nie robicie i wówczas nie ma krótkiego opisu, tylko np. wyświetlają się treści z tabeli, co wygląda bezsensownie na stronie głównej działu mR...

- zmieniamy zdjęcia, jeśli te, które wstawiacie za dużo ważą (zmieniamy rozdzielczość na mniejszą)

- poprawiamy błędy w kodzie, jeśli takie występują

- wstawiamy film z YouTube, jeśli tego chcecie

 

NIC więcej nie zmieniamy, to są wasze teksty i nie mamy zamiaru w nie ingerować. Wy testujecie dany sprzęt, opisujecie, tworzycie poradniki i przekazujecie własną wiedzę i dzielicie się własnymi doświadczeniami. To jest dział dla was i tak pozostanie.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

redakcja nie ingeruje w treść recenzji. Zmieniamy jedynie rzeczy, które musimy zmieniać. Są to: - lid - pierwszy akapit tekstu (opcjonalnie), gdy autor nie opracował żadnego wstępu.

Jednak w mojej recenzji jakoś znalazł się wstęp, a jednak jeden akapit "przeskoczył" na samą górę. Dodam, że nie tylko ja miałem z tym problem. Zaraz pod moim komentarzem wpisał sie kolega o nicku Szymek96 i napisał "U mnie też został zmieniony tytuł i przestawiony jeden akapit :) Też jestem ciekawy dlaczego...".

Z ciekawości zapytam - czy tak jak... (półtora roku temu?) nadal każdy redaktor ma pełny wgląd do profilów użytkowników? (w sensie, że może czytać niedokończone recenzje)

 

Jeśli już mówimy o mini-recenzjach to mam sugestię - uważam, że system oceniania jest krzywdzący do 90% nowych autorów (zawsze znajdzie się jakiś prawdziwy znawca i opisze sprzęt jak trzeba i to w pierwszej recenzji). Śmiem twierdzić (może to trochę brzmi arogancko) że 5 punktów za recenzje to po prostu tyle co nic, a nie każdy ma taki talent, żeby "zarobić" 50 punktów. 5 punktów nie zmotywuje do pisania kolejnych recenzji, a 50 punktów dostają tylko recenzje osób, którzy na prawdę znają się na danym sprzęcie (Bakak, Diego 90) no i właściwie obecny system oceniania jest dobry właśnie do doświadczonych recenzentów. Tak więc uważam, że zakres punktacji powinien się zwiększyć - powinny powrócić stare oceny. Nawet taki user jak MartinS - autor recenzji "Gigabyte GTX 550 Ti..." mógłby dostać te 15 punktów, bo mimo wszystko opisał swoje doświadczenia i spędził nad recenzją kilka wolnych wieczorów.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Ja nie widzę sensu zachęcania do pisania kolejnych crapowatych tekstów - jak ktoś spędził nad m-r kilka wieczorów, to nie widzę jakiś zadziwiających efektów wartych nagradzania :P

 

Lepiej, żeby autorzy ciekawych recenzji dostawali jakieś w miarę sensowne wynagrodzenie, niż żeby crapy nowych użytkowników były punktowane kosztem tych najlepszych (nie oszukujmy się - redakcja ma budżet punktów i nie może jednocześnie dawać 150 pkt za m-r miesiąca i po 15 za crapy :P) ;)

Link to post
Share on other sites

No wiesz - śmiem stwierdzić, że redakcja jest "leniwa" i czasem mógłby któryś z redaktorów coś zasugerować w recenzji (w stylu "masz błędy ortograficzne", "tabelki są mało szczegółowe", "może zrobisz test w darmowej wersji PcMarku"...) - po prostu w recenzji dopisać na czerwono to, że w recenzji "coś nie gra".

 

BTW Redakcja ma budżet wynoszący bagatela (słownie) dwa i pół miliona złotych więc na pewno nie zbiednieje.

 

PS: Po jakimś czasie każdy nauczy sie pisać lepsze recenzje (tylko potrzebne są sugestie).

Link to post
Share on other sites

BTW Redakcja ma budżet wynoszący bagatela (słownie) dwa i pół miliona złotych więc na pewno nie zbiednieje.

Nie mam pojęcia jaki budżet ma redakcja, może mniejszy, może większy, ale to o czym mówisz to tzw. kapitał zakładowy i generalnie rzecz ujmując nie jest to rzecz, którą się "konsumuje" na bieżące potrzeby :)http://pl.wikipedia.org/wiki/Kapita%C5%82_zak%C5%82adowy

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam, nowego opiekuna :)

Od razu mam do Ciebie prośbę - dwie recenzje leżą mi w panelu dobry miesiąc a odzewu nie ma... wkrótce dołączy do nich kolejna. Rozumiem, że spowodowane to jest tą zamianą na stanowisku i w przyszłości będzie to lepiej działać.

Co do propozycji- może jakieś nowe konkursy? Ten z testem SSD-ków był dosyć ciekawy ;)

Link to post
Share on other sites

Diego_90 ja również chciałbym zadać to pytanie bo moja stara recenzja leży od miesiąca i nie ma żadnych błędów opisanych w tekście przez redakcję. Po drugie jak chciałem wypożyczyć sprzęt do testów i wybrałem kontakt do działu miniRecenzje to nie było żadnego odzewu, ale oczywiście dopiero gdy wybrałem dział "inne" odezwał się Pan Jacek, który świetnie wypełnia swoje obowiązki i myślę, że Panu uda się to wszystko ogarnąć. Powodzenia życzę:)

 

Może by tak zrobić konkurs graficzny,np. Redakcja daje jakieś zdjęcia obudowy i osoby biorące udział w konkursie muszą ja w programie graficznym poprostu stuningować i wygrają 3 najlepsze ?:)

Edytowane przez -AssassiN-
Link to post
Share on other sites

@Lightning...

 

Dział miniRecenzje jest dla osób, które pasjonują się sprzętem i cieszy je sam fakt, że mają miejsce, gdzie mogą publikować swoje treści, a dodatkowo - DODATKOWO, nie przede wszystkim - zyskać sprzęt do testów, punkty, wyróżnienia. Nie planuję zwiększyć punktacji, bo to przyczyni się do ściągnięcia do działu MR tzw. łowców nagród - osób, które nie piszą z pasji i z chęci dzielenia się wiedzą, a dla punktów i nagród.

 

Jeśli więc ktoś otrzyma od nas 5 pkt i potem nie ma motywacji do dalszej pracy - trudno, widocznie kierował się bardziej chęcią zyskania punktów niż dzielenia się wiedzą z innymi.

 

No wiesz - śmiem stwierdzić, że redakcja jest "leniwa" i czasem mógłby któryś z redaktorów coś zasugerować w recenzji (w stylu "masz błędy ortograficzne", "tabelki są mało szczegółowe", "może zrobisz test w darmowej wersji PcMarku"...) - po prostu w recenzji dopisać na czerwono to, że w recenzji "coś nie gra".

Dział miniRecenzje nie jest szkółką dziennikarstwa. Nie dajemy porad, bo to jest dział dla was - są to wasze teksty, wasze możliwości, wasze umiejętności. Nas, jako redakcję, ogromnie cieszy, że czytelnicy są tak aktywni i piszą teksty. Zdarza się, owszem, że niektóre artykuły są na niskim poziomie, jednak i tak są to treści w pełni autorskie (wasze), powstałe bez naszego zaangażowania.

 

BTW Redakcja ma budżet wynoszący bagatela (słownie) dwa i pół miliona złotych więc na pewno nie zbiednieje.

 

Ech, pierwsza porada z dziennikarstwa: "jeśli nie jestem czegoś pewien, nie zweryfikowałem - nie piszę". Fajnie by było mieć tyle kasy na serwis, ale to tak nie działa (niestety!). :)

 

 

@GreQonE...

 

Sorry, nie daliśmy rady. Ale w poniedziałek będzie już na mur beton.

 

@Diego_90...

 

Zajmę się tym.

Co do konkursów - na razie mamy w planach konkursy ogólne, dla całego serwisu, nie dedykowane tylko MR. Ale za jakiś czas na pewno coś wystartuje. Stay tuned.

 

@-AssassiN-...

 

Twoja recka również zostanie opublikowana. Myślę że w przyszłym tygodniu na 80%.

Link to post
Share on other sites

Czekam w takim razie na publikację- dziękuję za info.

Mam do Ciebie pytanie - poprzednio było tak, że sprzęt z opcją pozostawienia nie był nagradzany punktami (no poza tymi podstawowymi 1-5, a czasami nawet i bez podstawowych jeśli to była jakaś akcja jak np. "Wymień starą obudowę i zasilacz Chieftec"), no chyba, że ktoś rezygnował z sprzętu. Z tego, co zaobserwowałem użytkownik Bakak otrzymał obudowę oraz MRM i stąd moje pytanko, czy od teraz takie coś wchodzi w grę- normalne wyróżnienia też wchodzą w grę czy tylko MRM?

//Swoją drogą MRM należała mu się :)

Kolejne pytanko- co z MRM za miesiąc grudzień- pominięte, czy brak czasu (rozumiem, że masz dużo pracy z tym działem)?

 

edit: Proszę o dodanie producenta Cougar do listy

Edytowane przez Diego_90
Link to post
Share on other sites

Hi,

 

A zatem...

Dziś opublikowałem dwie recki:

 

Autor: GreQonE

Tytuł: mediaThor HD MMP-100L, godny swojej boskiej nazwy?

Link: http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/mediaThor_HD_MMP-100L%2C_godny_swojej_boskiej_nazwy.-4175.html

 

Autor: walassios

Tytuł: Athlon II X4 631 FM1 - najtańszy czterordzeniowiec ever!

Link:

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Athlon_II_X4_631_FM1_-_najtanszy_czterordzeniowiec_ever.-4302.html

 

Jeśli coś zrobiłem źle, są jakieś pytania - walcie śmiało tutaj, zajmę się tym.

 

 

@Diego_90...

Producent Cougar dodany do listy

 

MR za miesiąc grudzień - niestety nic o tym nie wiedziałem, zajmę się tym. Dziś wybiorę odpowiednie wyróżnienia i tutaj zamieszczę (już nie w formie newsa, bo za stare na newsa ;)).

 

Co do wyróżnień - od tej pory można łączyć promocje, że tak powiem. :) Czyli może się zdarzyć, że sprzęt zostanie po testach, autor dostanie wyróżnienie i MR miesiąca, więc zgarnie sprzęt + 150 pkt.

Link to post
Share on other sites

Hi, A zatem... Dziś opublikowałem dwie recki: Autor: GreQonE Tytuł: mediaThor HD MMP-100L, godny swojej boskiej nazwy? Link: http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/mediaThor_HD_MMP-100L%2C_godny_swojej_boskiej_nazwy.-4175.html Autor: walassios Tytuł: Athlon II X4 631 FM1 - najtańszy czterordzeniowiec ever! Link: http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Athlon_II_X4_631_FM1_-_najtanszy_czterordzeniowiec_ever.-4302.html Jeśli coś zrobiłem źle, są jakieś pytania - walcie śmiało tutaj, zajmę się tym. [

Po pierwsze witam :)

Po drugie: Wallasios chyba pokłócił się z redakcją i kazał usunąć swoje recenzje więc nie wiem jak to dokładnie jest z jego recką.

GreQonE gratulacje :)

Link to post
Share on other sites

Witam nowego opiekuna działu :D

Mam takie pytanko... Chciałem kiedyś pooglądać wszystkie mR miesiąca i próbowałem różnymi sposobami (nie twierdze, że wszystkimi), ale nijak nie mogłem tego zrobić.

Otóż po kliknięciu w artykule "sprzęt do testów, info..." na odnośnik do listy mRM, "przerzuca mnie" do działu mR. Natomiast jeśli w prawym bocznym panelu klikamy na archiwum to także ukazują się "tylko" 14 i tam po kliknięciu na pokaż wszystkie znowu odsyła nas do głównej strony mR.

Czy jest "jakieś miejsce" gdzie zamieszczone są wszystkie mR miesiąca?

 

Pozdrawiam :]

Link to post
Share on other sites

@szymekk96

Do września 2010 obejrzeć możesz w zakładce po prawej stronie: "miniRecenzje miesiąca" klikając "archiwum" :) jak się dostać dalej nie wiem.

 

Ewentualnie jeszcze pod tymi linkami z wyszukiwarki:

http://www.benchmark.pl/wyszukaj.html?cx=partner-pub-1656053640107595%3A1909515044&cof=FORID%3A9&ie=UTF-8&q=typ%3A+top-10+mini-recenzje

http://www.benchmark.pl/wyszukaj.html?cx=partner-pub-1656053640107595%3A1909515044&cof=FORID%3A9&ie=UTF-8&q=MRM+i+wyr%C3%B3znienia&sa=+

Edytowane przez Wojtek_K
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...