Skocz do zawartości

Nowy opiekun miniRecenzji


Recommended Posts

Moja recka czeka na publikację już blisko miesiąc :P Generalnie była gotowa w pierwszym tygodniu marca, ale w między czasie Pan Grzegorz był na urlopie, ponoć do 23.03.2012r. Jak narazie czas oczekiwania spędzam na udoskonalaniu recenzji i chyba wyszło jej to na dobre, choć z drugiej strony miałem nadzieję, że ukaże się jeszcze w tym miesiącu. Kolejna recenzja słuchawek juz sie tworzy i w pierwszym tygodniu kwietnia pośle ją do publikacji. Jestem ciekaw czy obie ukażą się tego samego dnia :P

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Panowie, ostatnie tygodnie były napięte - mieliśmy podróż do USA na konferencję Nvidii w sprawie najnowszej grafiki (premiera już była), ja miałem urlop i nagromadziło się parę spraw, które trzeba było realizować niezwłocznie. Dlatego miniRecenzje musiały trochę poczekać.

 

Teraz mam więcej czasu na MR, w tym tygodniu na pewno jakieś publikacje się jeszcze ukażą.

Link to post
Share on other sites

No to czekamy na publikacje :)

//

Do mICh@eL i tomcug

10 postów: naczelny, sekretarz, redaktor, naczelny, redaktor, redaktor, redaktor, redaktor, redaktor, redaktor

Faktycznie to bmk jest większym kółkiem wzajemnej adoracji :o

Ja tutaj natomiast widzę (wprawdzie sporadycznie się wypowiadające) osoby, znające się na różnych dziedzinach. Poza tym przynajmniej coś się tutaj dzieje…

Nie zrozumcie mnie źle, ale poprzez własne krzywdy widzicie tu tylko same negatywy... swoją drogą jakoś ciągle tutaj przesiadujcie, a wszystko Wam się nie podoba - ludzie, redakcja, portal :>

Link to post
Share on other sites

Michael i tumcug, nierozumiem waszego podejscia do tematu. Kazdy robi to co lubi, jesli akurat wam udalo sie znalezc miesce w ktorym jeszcze za to placa to rewelacja. Tez chcialbym polaczyc swoja pasje z zarobkowaniem.

 

Czepiacie sie klimatu, ale ten klimat tworzycie takze i wy dwaj!! Ciagle narzekajac nie poprawiacie tego stanu tylko go poglebiacie!

 

Co do samego dzialu MR to uwazam ze system ocen jest sprawiedliwy i w tym ksztalcie powinien pozostac - i nie mowie tego tylko dlatego ze moja ostatnia recenzja zostala MRM. Poprostu albo cos sie podoba,albo nie. Choc system nie uwzglednia szarosci to jest bardzo przejzysty.

 

 

Link to post
Share on other sites

swoją drogą jakoś ciągle tutaj przesiadujcie

Tylko wybrane tematy na forum ze względu na ludzi jak Danny, Mixtape, Bigupn, MrocznyKapsel, itd. %-) M-r nie czytam jak kiedyś, tylko sporadycznie ciekawsze tematy by przekonać się, że źle wykonane :P

 

Na całą resztę leję ciepłym moczem... czy to spóźnione newsy, że artykuły dla gimnazjalistów i emerytów ;)

 

Kazdy robi to co lubi, jesli akurat wam udalo sie znalezc miesce w ktorym jeszcze za to placa to rewelacja. Tez chcialbym polaczyc swoja pasje z zarobkowaniem.

Co za problem do nas dołączyć... piszesz dobre m-r albo newsy, to się zgłoś do nas, dostaniesz sprzęt na art próbny, jak podołasz to normalnie będziesz mógł pisać artykuły i dostawać sprzęt na testy, a nie opisywać swoje graty czy paści rzucone łaskawie przez redakcję :P

 

10 postów: naczelny, sekretarz, redaktor, naczelny, redaktor, redaktor, redaktor, redaktor, redaktor, redaktor Faktycznie to bmk jest większym kółkiem wzajemnej adoracji

1) Nikt nie komentuje, bo do tego trzeba zakładać konto na forum, forum jest na kiepskim skrypcie, etc. więc tylko my pozostajemy :D

2) Nie kółko wzajemnej adoracji - my sobie nie wystawiamy ocen jak na fotce typu "fajny art, kciuk w górę, czekam na rewanż" albo "kciuk w górę za dobry art, zapraszam do mnie" ;)

Nie raz widać komentarze "daje +, bo autor się napracował" :rotfl:

 

Piszesz fajne recki, poleciłem Cię naczelnemu jak większość z osób w tym temacie, bodajże niecały rok temu, powiedziałeś mu że się wstrzymasz... i tyle :P

Edytowane przez mICh@eL
Link to post
Share on other sites

Do mICh@eL i tomcug 10 postów: naczelny, sekretarz, redaktor, naczelny, redaktor, redaktor, redaktor, redaktor, redaktor, redaktor Faktycznie to bmk jest większym kółkiem wzajemnej adoracji :o

Ehh, widzę, że dla Ciebie zrozumienie prostych kwestii jest iście nadludzkim wyzwaniem (vide lanie wody, które rozumiałeś jako poruszanie zbyt wielu kwestii...). Nie chodzi o to, kto pisze, ale co pisze. Tutaj jest masa wzajemnych adoratorów, którzy pod każdą recką piszą, jaka to ona niesamowita, niepowtarzalna i w ogóle. My mamy dużo mniejszą widownię, stąd też w komentarzach przejawiają się głównie nasze własne słowa, niemniej jednak jesteśmy krytyczni (czasem aż za bardzo :P) wobec artykułów. Ale co tu mówić, jak się nie chce pewnych prawd przyjąć do wiadomości, to tak wychodzi ;). To by było na tyle, dziękuję, dobranoc %-).

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Czepiacie sie klimatu, ale ten klimat tworzycie takze i wy dwaj!!

Dawno temu walczyliśmy sporą grupką o zmiany na portalu, bo było pełno niedoróbek, problemów, itd. (plaga jedynek, itd.)... a że redakcja miała to wszystko w głębokim poważaniu, to większość olała to i poszła gdzie indziej ;)

Najbardziej mnie rozwaliła proteza systemu ocen - 0 i 1, mimo że prosiliśmy o zwiększenie dokładności, żeby ocena były sensowniejsze ;)

A teraz mam super recce dać kciuk i dobrej recce dać kciuk... bo jak dobrej nie dam, to średniej też nie mogę dać i znowu nie wiadomo po ocenach czy m-r jest dobra, czy nie :P

 

I żeby nie było jakiś niejasności - nikt mi nie płaci za (jak to w uzasadnieniu bana było) "mieszanie BMK z błotem" :]

 

Po prostu siedzę tu już tak długo, rozmawiałem z wieloma byłymi redaktorami, że sobie wyrobiłem taką, a nie inną opinię popartą obserwacjami i doświadczeniami ;)

Link to post
Share on other sites

Dawno temu walczyliśmy sporą grupką o zmiany na portalu, bo było pełno niedoróbek, problemów, itd. (plaga jedynek, itd.)... a że redakcja miała to wszystko w głębokim poważaniu, to większość olała to i poszła gdzie indziej ;)

Najbardziej mnie rozwaliła proteza systemu ocen - 0 i 1, mimo że prosiliśmy o zwiększenie dokładności, żeby ocena były sensowniejsze ;)

A teraz mam super recce dać kciuk i dobrej recce dać kciuk... bo jak dobrej nie dam, to średniej też nie mogę dać i znowu nie wiadomo po ocenach czy m-r jest dobra, czy nie :P

 

I żeby nie było jakiś niejasności - nikt mi nie płaci za (jak to w uzasadnieniu bana było) "mieszanie BMK z błotem" :]

 

Po prostu siedzę tu już tak długo, rozmawiałem z wieloma byłymi redaktorami, że sobie wyrobiłem taką, a nie inną opinię popartą obserwacjami i doświadczeniami ;)

 

Rozumiem Cię i też uważam, że system oceniania powinien być bardziej rozbudowany. Zawierać takie elementy jak: wrtość merytoryczna, wizualna(to mniej), styl pisania (gramatyka ortografia i czy wogóle da się to cztać :P), wyczerpanie tematu(rzetelność) itp. Natomiast każda z tych kategorii powinna posiadać skale np: 1 do 5.

Jednak problem polega na tym, że bardzo mało osób, odwiedzajacych takie portale zna się na danym temacie wystarczajaco dobrze aby dobrze go ocenić. Ba, mało osób zna się na języku polskim na tyle dobrze by ocenić czyjąś ortografie czy też styl wypowiedzi! wystarczy popatrzeć na komentarze, o MR nie wspominając, żeby się przekonać, iż większość nie potrafi pisać po Polsku :P... ja oczywiście nie jestem wyjatkiem i czasem walne mniejszy lub wiekszy babol.

 

Poprostu sytem plusowo-minusowy jest najprostrzy do wprowadzenia i dla każdego zrozumiały.

 

Wróce jeszcze na chwile do tematu recenzji. Pisałes wczesniej, że nie ma przeszkód aby do was dołączyć. Moja twórczość na BMK na pewno znasz, a jeśli nie to szybko mozna to nadrobić link. Bardzo chętnie podejmę się napisania próbnego testu.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dziś pojawiło się już (w końcu) podsumowanie MR za grudzień: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/miniRecenzje_-_MR_miesiaca_i_wyroznienia_za_grudzien-39337.html Punkty zostaną dodane do poszczególnych kont dziś lub najpóźniej jutro.

Ciekawi mnie ilość przyznanych punktów oraz to czy recenzje, które zostały wyróżnione w styczniu i lutym będą miały podwyższoną wartość?

Link to post
Share on other sites

"w ramach zadość uczynienia zwiększamy liczbę punktów za recenzje grudniowe - zarówno te za wyróżnienia, jak i recenzję miesiąca, która wyjątkowo otrzyma tym razem aż 200 punktów."

 

 

Dziękuję za dodatkowe pkty ;)

Edytowane przez Diego_90
Link to post
Share on other sites

Kiedyś to nawet mi newsy zatwierdzali tego samego dnia, jak był za to odpowiedzialny Marcin Sieradki, potem się pozmieniało i często wisiały w nieskończoność newsy, ale recki to max. tydzień :P

Edytowane przez mICh@eL
Link to post
Share on other sites

Dziwne, kilka razy już dodane zostały mini recenzje a moja która czeka już kolejny tydzień nadal nie. Panie Grzegorzu proszę się tym zająć. Dawno tak długo nie czekałem na zaakceptowanie mini-recenzji.

 

Dziwne są też pewne zjawiska.

Spójrzcie na datę dodania recenzji Diego_90. Hm, wnioskuję że doda ją dopiero za 19 dni...? Coś tu nie tak.

Link to post
Share on other sites

Nie dość, że tyle czasu dla BMK poświęcasz i piszesz dobre mR, to oni jeszcze rzucają ochłapy pkt i łaskawie po miesiącach zatwierdzają mR - żyć nie umierać :D:rotfl:

Przecież to oczywiste, redakcja ich traktuje dokładnie tak, jak sami sobie na to sami pozwalają %-).

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...