Skocz do zawartości

Modding -wariacje


Recommended Posts

jacekgothic ja czekam właśnie do końca roku by zobaczyć jak to będzie z nowymi prockami i płytami głównymi. 

Co do tematu bardzo fajny modding - taki widok i porządek cieszy oko ;).

Powiedz mi jak Ci sie sprawuje ta obudowa corsair , bo to jest model air 540 jak mniemam ?? Zaciekawiła mnie ta buda , sam zastanawiam sie nad Corsair 450d a 750d. pzdr  

Link to post
Share on other sites

 

 

Powiedz mi jak Ci sie sprawuje ta obudowa corsair , bo to jest model air 540 jak mniemam ??

 

:co: Od dość dawna mam phanteks enthoo primo, 540  sprzedałem, była za ciasna do LC, ale ogólnie buda dość fajna i funkcjonalna  :) 

 

 

 

jacekgothic ja czekam właśnie do końca roku by zobaczyć jak to będzie z nowymi prockami i płytami głównymi.

 

Szczęściarze, którzy już są w posiadaniu 4790K kręcą je nawet do 5GHz :menda:

4.8GHZ poniżej 1.350V :)

Link to post
Share on other sites

Jacek sorki nie wiedziałem że sprzedałeś :D za bardzo nie siedzę na forum zbyt mało czasu, lecz teraz muszę się porozglądać i zaplanować jak dopasować elementy całej tej układanki ;) podziel się informacjami jak procek się będzie sprawował :D a odnośnie mojego poglądu też wolałbym dołożyć do i7 ;) 

Link to post
Share on other sites

Can be used with all of Mayhems Dyes to make your very own colours - See more at: http://www.mayhems.co.uk/shop2/supernova-250ml.html#sthash.tuTkTxsk.dpuf

 

Ogólnie niby tak ale jeśli chcecie próbować to radzę być ostrożnym. Zielony mi wyszedł piękny i zachowywał perlisty efekt natomiast jak użyłem fioletu to barwnik zabarwił też te cząstki i efekt prawie całkowicie zniknął (trzeba się było mocno przyglądać żeby zobaczyć typowe aurorowe "kotłowanie" w rezie).

Link to post
Share on other sites

4790K 4.8GHz 1.400V

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/lc/d7/f6/a3vpnc.jpg

Czyli identycznie (temperatury, throttling) jak na 4770K przy 4.5GHz 1.280V

Tyle tylko, że 4790K na 4.8GHz ma odrobinę więcej wydajności...

 

4770K 4.5GHz 1.280V

 

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/6l/fz/ti/31k36e.jpg

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/v0/b3/er/b4ue4m.jpg

Link to post
Share on other sites

A czego się spodziewać przy 1.4V

W porównaniu do 4770K, temperatury 4790K są o ~ 20*C niższe.

Dla porównania 4770K przy 4.5GHz podczas IBT osiągał 100*C

Natomiast 4790K przy tym samym taktowaniu oraz podczas tego samego testu osiąga max 79*C

Co ważniejsze nie wpada w throttling, więc jego wydajność jest wyższa.

Nie miałem wczoraj ochoty na zabawy w OC i próby poszukania optymalnych ustawień  max OC przy zachowaniu rozsądnego woltażu oraz temperatur.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jacku a jakie napięcie daje na stocku (4.4GHz) w turbo?Bo taki jest turbo boost tego procka? Oczywiście napięcie Auto.

 

Na Auto napięcie to 1.850V temp w IBT to max 72*C. Ale w teście ustawia turbo max do 4.2GHz, 4.4GHz jest dla jednego rdzenia.

Spróbujemy się pobawić i ustawić 4.7GHz na jak najniższym napięciu (tak do codziennego użytkowania)

Link to post
Share on other sites

Na Auto napięcie to 1.850V temp w IBT to max 72*C. Ale w teście ustawia turbo max do 4.2GHz, 4.4GHz jest dla jednego rdzenia.

Spróbujemy się pobawić i ustawić 4.7GHz na jak najniższym napięciu (tak do codziennego użytkowania)

 

To ładne ma temperatury jak na takie napięcie ;) wiem czepiam się :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...