Skocz do zawartości

Modding -wariacje


Recommended Posts

Na obecną chwilę nie planuję wymiany zasilacza, do gier starcza ze sporym zapasem nawet po OC CPU, GPU.

Brakowało mocy podczas testów w 3DM11 z bardzo mocno wykręconą GPU a tylko do jednego rankingu nie będę zmieniał zasilacza, jeszcze mnie do końca nie popier... :wariat:

Link to post
Share on other sites

opcja fajna, tylko 2 lata gwarancji

 

właśnie nie wiem.. sprzęt wygrany i nowy. W opisie jest, że 2 lata gw. a na pudełku ze zdjęcia 5 lat.. zawsze można się dopytać ale ja i tak pozostanę przy swoim platimaxie 600w :)

Link to post
Share on other sites

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/fu/nj/sk/k41xgx.jpg

 

Po pierwszych testach  i7 4770K na Z97 mogę śmiało powiedzieć, że nie widzę niczego na plus a przy okazji dostrzegłem kilka niedociągnięć...

Największą wadą zje.bertuta Z97 jest dużo cieplejsza sekcja zasilania CPU względem Z87, różnica to aż ~ 15*C

W poprzednim bez włączonego wentylatora (tego pod pancerzem) nie przekraczała 50*C nawet przy dość mocnym obciążeniu CPU, natomiast w Z97 65*C. Ale za to wentylatorek jest zaskakująco cichy do 3500RPM (wręcz niesłyszalny) i tylko za jego sprawą temperatury nie przekraczają 65*C. Oczywiście procesor na takich samych taktowaniach i napięciu jak w przypadku Z87, 4.5GHz 1.280V.

Drugim dość upierdliwym problemem jest strasznie wolno działająca aplikacja Thermal Radar II, reakcje na kliknięcie myszą lub próby przesunięcia suwaka to czasem kilka sekund a apka jest zainstalowana na SSD i to w RAID...

 

No cóż, czasem ciekawość bierze górę nad rozsądkiem, więc skoro powiedziałem "a" wymieniając MOBO, to teraz trzeba powiedzieć "b" i wymienić CPU na 4790K ale mam dziwne przeczucie, że i w tym przypadku będzie można napisać "Zamienił stryjek siekierkę na kijek" czy jakoś tak...

 

Nie spodziewałem się cudów po zje.bertucie Z97 ale nie przypuszczałem, że pierwsze wrażenia z użytkowania będą gorsze niż po Z87

 

i7 4790K już zamówiony, teraz tylko czekać, aż pojawią się na hurtowniach i modlić się o cud 5GHz :wariat:   

W przypadku jeśli odświeżony haski nie będzie w stanie osiągnąć 5GHz (po testach próbek inżynieryjnych wygląda to dość pesymistycznie) znów wymiana mojej i7 na nowego, starego i7 będzie strzałem w stopę %-)

 

Zapewne wszystko okaże się w po 15 czerwca...

Link to post
Share on other sites

 

 

i7 4790K już zamówiony, teraz tylko czekać, aż pojawią się na hurtowniach i modlić się o cud 5GHz

 

 4.8 GHz   przy 1.4V - test 4690K

 

http://www.purepc.pl/procesory/intel_core_i54690k_vs_core_i54670k_czyli_devils_canyon_w_akcji?page=0,12

 

 

 

wymiana mojej i7 na nowego, starego i7 będzie strzałem w stopę

 

Może nie warto sprzedawać 4770K. Jak 4790K będzie nietrafnym zakupem,wstawisz  starego 4770K.....

Link to post
Share on other sites

Z testów jakie już są to te Refresh'e potrzebują jeszcze większego napięcia.Tam dawali 1.4V na 4.8GHz co prawda temperatura procka niższa,lecz w tym mobo sekcja się zagotuję,a myślałem również nad tym Markiem:)

@Up.

eVerest mnie uprzedził.

Edytowane przez chudy131080
Link to post
Share on other sites

Sekcja nie powinna się gotować, bo akurat napięcie procesora ma niewielki wpływ na temperatury MOSFET. To kwestia związana z przeniesieniem do CPU kilku kontrolerów napięcia, wcześniej obecnych na sekcji.

 

No chyba, że mówimy o płytkach o układzie faz 4+1 i mniejszych.

Jak nie trafisz na wyjątkowo dobrą sztukę, to nie przewiduję wyniku wyższego niż 4.4-4.5 GHz przy rozsądnym papu.

 

W sumie sztuka dla sztuki. Intel od czasu SB stoi w miejscu. 

Sabertooth z tego co tu piszesz, bardzo mocno mnie rozczarował :(

Link to post
Share on other sites

ostatnio mocno się głowiłem nad tą M1 głównie dlatego, że nie wierzę tej marce odkad pamiętam.. patrząc na 65 stopni to mój entuzjazm już całkiem opadł i pozostanie wybór na z97 fatal1ty pro.. załamię się jednak jak i Ty jeśli się okaże, ze 4790 to nietrafiony zakup tym bardziej, że odłożyłem zakup o 2 miesiące przez ten procesor zamiast 4770.. i weź tu bądź mądry w tych czasach  :roll:

Link to post
Share on other sites

 

 

Prawie 4000 RPM :o Ładnie musi suszyć ten fan.

 

Właśnie nie, jest niesłyszalny przy takich obrotach.

 

 

 

Najwyżej dorzucisz blok na sekcję.

 

Musiałbym pozbyć się pancerzyka a to nie wchodzi w grę :D 

Jeszcze mam nadzieję, że odrobinę przerobiony 4790K zmieni trochę sytuację z temp na sekcji. Ale jakoś się tym nie przejmuję, nawet 70*C podczas obciążenia, to nie problem. Wkurza tylko, że Asus dopuścił do czegoś takiego skoro na Z87 nie było mowy o przekroczeniu 50*C i to bez śmigła.


Byłbym zapomniał, na żywo to moro na pancerzyku wgląda bardzo fajnie. Idealny do białego płynu.

Szkoda tylko, że sam pancerzyk nie ma czarnego koloru, tylko bardzo ciemny grafit ale już zaślepki na gniazda PCI-E są czarne a mogli je zrobić z plastiku tego samego koloru co pancerz...


:x

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/42/ct/8h/0ayxfy.jpg


Tylko ten czerwony kolor... :/

Link to post
Share on other sites
te osiągają poniżej 80*C. Różnica jest spora.

 

 

Fakt

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2014/core_i5_4690k/4670k_oc_temp.png

 

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2014/core_i5_4690k/4690k_oc_temp.png

 

http://www.purepc.pl/procesory/intel_core_i54690k_vs_core_i54670k_czyli_devils_canyon_w_akcji?page=0,11 

Link to post
Share on other sites

Niższe temperatury, to też ogromny plus, im chłodniej, tym ciszej.

 

i możliwe, że nie będzie trzeba do 4,5ghz kupować wielkiego Phanteksa TC14PE dla zachowania ciszy tylko wystarczy TC12DX.. ale zobaczymy w drugiej połowie tego miesiąca jak to będzie w praktyce  :>

Link to post
Share on other sites

Przy Haswellach nie ma większej różnicy czy będziesz chłodził go gigantem od Phanteksa czy cienkim Archonem.

 

do pokręconego procka znaleźć małe i białe chłodzenie trzymające ciszę ciężko jest.. a TC12DX jednak trochę musi się namęczyć by ogarnąć 4770 na 4,5.. stąd czekam na temperatury pracy dla 4790 wersji konsumenckiej a nie engineering sampla..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...