Skocz do zawartości

Modding -wariacje


Recommended Posts

"Jest siła i nie leczona angina"  :wariat: 


Jako, że znudziło mnie OC GPU i CPU zabrałem się za pamięci RAM.

Na poprzednim CPU (4770K i Z87) nie chciały ze mną współpracować, za to teraz (4790K i Z97) kręcą się jak szalone  :roll: 

 

Profil XMP - 1866MHz

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/7e/f7/42/6n642o.jpg

 

Po OC - 2400MHz

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/ma/jh/d7/zvyuw5.jpg

 

Działają również na 2600MHz ale sypią błędami ponieważ wyniki są kiepskie, chociaż same pamięci są na tyle stabilne, że nie wywalają OS... :/

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

 

 

podbij napięcie do 1.85 i wrzuć na 2400/9 moze wstaną :D

 

Jasne... Na 2400 przy 1.620V pamiątki parzą :menda:

 

 

 

te 4,7 devila to na jakim napięciu rusza? 1.35?

 

Na 1.300V ale podejrzewam, że jeszcze można zejść z napięciami, nie sprawdzałem jeszcze dokładnie tego :)

Link to post
Share on other sites

Na 1.300V ale podejrzewam, że jeszcze można zejść z napięciami, nie sprawdzałem jeszcze dokładnie tego :)

 

czyli będzie cicho chodziło H110 (z wymienionymi wentylami).. to dobrze.. pytam bo H220 nie mogę dostać w PL (fvat).

widziałem na forum overlocka ze komus poszedł na 1,275V przy 4,8 ale myslalem ze to jakis selekt był :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Jacek szybę z Phanteksa masz lekko przyciemnioną? nie rozważałeś zmiany na szybę od szklarza?

 

Niestety mam. Rozważałem, ale jej specyficzny kształt (nie jest płaska w miejscach łączenia z blachą) sprawia, że nie ma sensu wymieniać, ponieważ płaska szyba w miejscach styku z blachą będzie wyglądała kiepsko :/

 

 

 

A po co?

 

Niestety przyciemnienie tej plexy jest paskudne, już się do tego przyzwyczaiłem ale na początku strasznie mnie to wkurzało.

Dużo bardziej wolałbym bezbarwną plexe.

Link to post
Share on other sites

 

Witam

Tak, wiem, ze sie pokazał.
Wkrótce pojawi sie w ofercie.
Jednak dalej producent nie zaleca go to pracy na stałe w układach chłodzenia komputerów domowych.
Znajduje sie odnosnik w opisach produktu do tego artykułu:
identyczny jest jak w starszych produktach

 

więc chyba nie ma co się zbytnio podniecać 

Edytowane przez vertiver
Link to post
Share on other sites

więc chyba nie ma co się zbytnio podniecać 

Kiedyś pracownik cooling'u twierdził, że pastel nie nadaje się do długiego użytkowania więc wiesz...

 

Aurore 2 można użytkować prawie tak samo jak pastel, jest bezpieczna w przypadku długotrwałego użytkowania i niczego nie zapycha

 

No i chciałbym zobaczyć cytat ( z odnośnikiem do wypowiedzi micka) w którym pisze on, że aurora 2 nie jest zalecana do długotrwałego użytkowania

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

No, trochę dziadostwo, że tylko 3 "podstawowe" kolory :/

 

Ale, ale... Tutaj pytanie do Biafry, jeśli można barwić Aurorę, to wystarczyłoby kupić Silver (prawie biała) i zabarwić na odpowiedni kolor, przynajmniej teoretycznie.

Biafra, jak myślisz, byłaby taka opcja?

Link to post
Share on other sites

http://i.imgur.com/IS29Xaj.png

 

Już to gdzieś pisałem. Do testów dostałem od mayhemsa niebieską aurorę 2 a zrobiłem z niej bez problemu zieloną. Próbowałem też zrobić troszkę fioletowej ale przegiąłem z barwnikiem i mocno zabarwiła się też ta "perła" przez co efekt aurory był słabo widoczny. 

Link to post
Share on other sites

W sumie masz rację, za dwa litry wchodzi ~ 87zł (tyle u Darmacza kosztuje litr jedynki)

Patrzyłem na barwniki, nic ciekawego nie ma, więc jeśli  już, to ten Silver byłby OK.

Muszę jeszcze sprawdzić, czy wysyłają na to zadupie (PL) i jakie mają ceny wysyłek :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...