Skocz do zawartości

Twoje stanowisko pracy - czyli pokaż przy czym siedzisz


Recommended Posts

Moda czy nie, wydaje się logiczne że przy pewnej szerokości ekranu warto jest przybliżyć do oczu jego końce. Zresztą jak ma się np. dwa monitory to raczej też pod kątem a nie na płasko. Wtedy masz złamany ekran :D

I pracować potem z krzywymi tabelkami w Excelu? Do gier spoko, do czegokolwiek innego nie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Te monitory z zakrzywionym ekranem do pracy bardziej niż samo zakrzywienie dyskwalifikuje coś innego. LG, Samsung itp. to słaba elektronika sterująca (tak w monitorze jest "mały komputer" który adekwatnie potrzebuje dobrych podzespołów do działania, ocenia się że matryca to jakieś 20% sukcesu) nawet w tych najdroższych modelach. Obraz migocze i ma nierówne podświetlenie, często za wysoką minimalną jasność a rozdzielczość nie jest dopasowana do przekątnej (rozmiar plamki) itd. W przypadku wielogodzinnej pracy ma to znaczenie a zmęczenie nawet jeśli nie łapie od razu odklada się na potem. O kolorach nie będę wspominał bo jak ktoś z tym nie pracuje to zwyczajnie nie ma to znaczenia. Jak ktoś nie miał okazji popracować (na serio popracować) chociaż tygodnia na EIZO albo NECu to nie będzie wiedział o czym mówię (czujnik oświetlenia też robi robotę).

 

Ale też nie chce żeby post był źle odebrany. Od napisania kilku maili, obczajenia benchmarka, pogrania czy nawet zrobienia jakiejś prezentacji czy kilku tabelek w excelu - po prostu zwyklych czynności od razu nam oczy nie wypadną.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zdaje sobie sprawę że do siedzenia 8 godzin przed monitorem przydaje się coś lepszego niż monitor który można kupić w markecie. I dlatego też zastanawiam się czasem jak niektórzy ludzie mogą wysiedzieć przed 15 letnią TN-ką. Jak czasem byłem zmuszony na studiach usiąść przed jakimś czymś dziwnym to stwierdziłem że już wolę Flatrona CRT :D

 

A sam przecież siedzę przed jakimś starym FujitsuSiemensie, który za 200 albo 300 zeta daje mi już jakiś komfort. Ale do EIZO czy NEC to się raczej nie umywa, choć nie widziałem.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nic prostszego.

 

Wiem, kolega napisał, że IKEA i jaki model + cena. bardziej chodzi o brak miejsca :( ale niedługo się przeprowadzam więc tam planuje postawić takie biurko. Aktualnie część sprzętu musi stać na podłodze ;)

 

 

 

Te monitory z zakrzywionym ekranem do pracy bardziej niż samo zakrzywienie dyskwalifikuje coś innego. LG, Samsung itp. to słaba elektronika sterująca (tak w monitorze jest "mały komputer" który adekwatnie potrzebuje dobrych podzespołów do działania, ocenia się że matryca to jakieś 20% sukcesu) nawet w tych najdroższych modelach

 

mam prośbę o dokładniejsze wyjaśnienie, mój LG (34UC88) jest na matrycy IPS i ma bardzo równomierne podświetlenie, gdzie mogę znaleźć informację o których piszesz ? Serwisant LG doradził Mi ten monitor, powiedział Mi, że ten model jest bardzo dobry i LG przoduje w zakrzywionych monitorach ultrawide nie wyglądał na stronniczego bo po części asortymentu pojechał dość konkretnie. Rzeczywiście Samsung ma problemy z podświetleniem i to mi też powiedział.

Link to post
Share on other sites

Przy TV to inna sprawa, bo oglada sie z różnych miejsc i każda osoba siedząca przed nim patrzy z innego kąta. Przed monitorem siedzisz centralnie naprzeciw. Opinia jak doopa, każdy ma swoją, ale osoby które nie widziały na żywo takiego monitorka, nie obcowały z nim trochę czasu, nie powinny się wypowiadać (nie zakładam, że tak jest akurat w Twoim przypadku).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jerosportback,

Spodziewałem się takiego postu...

W dziale monitory Drachenfeles napisał całkiem zwięźle to i owo na ten temat. Jak chcesz więcej odsyłam na mva.pl . Popracuj jeszcze potem przez chociaż rok na EIZO i będziemy mogli dyskutować. Póki co możesz mi wierzyć na słowo.

 

Serwisant LG - każdy swoje chwali.

 

Co do matrycy IPS. Monitory EIZO mają matrycę LG czy Samsunga. Matryca nie warunkuje jakości monitora.(tak jak pisałem dobra matryca to jakieś 20% sukcesu monitora).

 

LG, Samsung itp. czy to w telewizorach czy monitorach to kupa marketingu ze zmanipulowaną specyfikacją. W tamtym poście pominąłem jeszcze kwestie jakości materiałów, kondensatorów itd. ale to już inna para kaloszy.

Link to post
Share on other sites
Jerosportback,

Spodziewałem się takiego postu...

W dziale monitory Drachenfeles napisał całkiem zwięźle to i owo na ten temat. Jak chcesz więcej odsyłam na mva.pl . Popracuj jeszcze potem przez chociaż rok na EIZO i będziemy mogli dyskutować. Póki co możesz mi wierzyć na słowo.

 

Serwisant LG - każdy swoje chwali.

 

Co do matrycy IPS. Monitory EIZO mają matrycę LG czy Samsunga. Tak jak pisałem, matryca nie warunkuje jakości monitora.(tak jak pisałem dobra matryca to jakieś 20% sukcesu monitora).

Powiem Ci, że jakoś nie odczułem dyskomfortu względem Eizo EV2436W. Eizo mam nadal na drugim komputerze w innym pomieszczeniu, ale lepiej mi się pracuje na LG :D

Link to post
Share on other sites

Spodziewałem się takiego postu...

 

Czy spodziewasz się może jakie cyfry padną w totka na najbliższym losowaniu ? ;)

 

 

Jak chcesz więcej odsyłam na mva.pl .

Byłem przed chwilą i to forum dla fotografów i grafików. Ja raczej wykorzystuję monitor do bardziej przyziemnych spraw (gry 55%, filmy 5%, internet 35%, praca z excelem 5% :) poza tym nie znalazłem tam swojego monitora :(

 

 

 

będziemy mogli dyskutować

 

Nie śmiałbym... :)

 

 

Póki co możesz mi wierzyć na słowo.

 

będę wdzięczny w takim razie za dokładną recenzję z Twojej strony czyli plusy i minusy, ale taką gruntowną i specjalistyczną jak na eksperta przystało - może ktoś dzięki temu w łatwiejszy sposób dokona zakupu. Ja potrafię tylko zwrócić uwagę na papkę marketingową: 34 cale, 3440x1440, RGB 99%, IPS, jasność 300 cd/m2, kontrast 1000:1, kontrast DFC 10.000.000:1, czas reakcji (GTG) = 5 i to jeszcze nie do końca wszystko z tego rozumiem. Jedyne co w zasadzie potrafię ocenić to odczucia, które są u Mnie bardzo pozytywne jak użytkuję monitor :)

Link to post
Share on other sites
Zależy jeszcze co na nim robisz. Bo do gier to EIZO się zbytnio nie nadaje.

 

Do tego dochodzi kwestia dobrze ustawionego środowiska, lepiej pasujacej Ci wielkości ekranu itp.

Lepiej pod względem przestrzeni roboczej. Pracuje na mapach, Excelu, Wordzie. Szczerze to widziałbym u siebie taki 38" z jeszcze wyższą rozdzielczością. Może kiedyś... :)

Link to post
Share on other sites

Ale ja nie prowadzę żadnej krucjaty i nie namawiam Cię do kupowania EIZO czy NECa. Odnosiłem do pracy(np. Z excelem gdzie obraz jest statyczny) czyli 8 godzin dziennie spędzonych przed monitorem a nie do użytku domowego gdzie jak piszesz az 55% to gry.

 

Lycone,

No właśnie ;)

Link to post
Share on other sites
Jak potrzebujesz przestrzeni roboczej to spraw sobie monitor 4K 40-43"

Nie potrzebuje, ale pracuję się dużo wygodniej.

Postawiłem na próbę TV 40" i nie do końca mi pasował. Za wysoki był. Zdecydowanie bardziej wolę 21:9 :)

Jest tylko trochę wyższy niż 24". Podobnie jak 27" monitor.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160920/dfed4a6284971f20b57b4824e4b3a96c.jpg

Edytowane przez lycone
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...