Skocz do zawartości

Twoje stanowisko pracy - czyli pokaż przy czym siedzisz


Recommended Posts

Pułapki basowe stosuje się aby zapobiegać powstawaniu fal stojących - podbijaniu basu. Kolumna bliżej rogu pokoju generuje więcej basu niż ta stojąca bliżej środka. Nie ważne gdzie ma b-r, chociaż te z tylnym grają jeszcze gorzej.

 

Nie ważne jaka klasa sprzętu (choć akurat te Edifiery potrafią zagrać) ważne żeby grało to poprawnie.

 

 

 

Jak ja kiedyś wstawiłem moje stare stanowisko z plastikowymi creativami na biurku to Lukson kazał mi burzyć ścianę i obniżyć sufit w celu poprawienia akustyki.

 

Gdzie? Byłem pijany czy naćpany jak to pisałem?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@dodo Inaczej to zrozumiałem, wybacz :)

 

Lukson, a powiedz mi jeszcze, wystarczy mi ta pianka w tym rogu o wysokości głośnika, czy musi być wyższa? Jeśli tak, to o ile?

 

Oprócz tej pianki, masz jeszcze jakieś inne pomysły?

Edytowane przez BumCykCyk
Link to post
Share on other sites

Pianka powinna być powyżej i poniżej głośnika. Ideał to cały róg wyłożony od góry do dołu. Niemniej tylko pomiary pomieszczenia mogą pokazać jak i co kupić, położyć.

Link to post
Share on other sites

 

 

Lukson, a powiedz mi jeszcze

 

Tak zupełnie na serio, jak ma Ci pomoc po jednym zdjęciu? 

 

 

 

Bez specjalnych udziwnień, kup sobie dywan (tak dywan, ale na podłogę), powieś kilka obrazów z płótna na ścianę (tak, tym razem na ścianę) i tyle. Nie wariuj bo to nie jest sprzęt za 50 tysięcy. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak zupełnie na serio, jak ma Ci pomoc po jednym zdjęciu? 

 

 

 

Bez specjalnych udziwnień, kup sobie dywan (tak dywan, ale na podłogę), powieś kilka obrazów z płótna na ścianę (tak, tym razem na ścianę) i tyle. Nie wariuj bo to nie jest sprzęt za 50 tysięcy. 

 

W porządku, no offense, nie znam się na rozmieszczaniu głośników kompletnie :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wariuj bo to nie jest sprzęt za 50 tysięcy. 

 

Tym samym tokiem myślenia. Składając kompa za 1k pln po co układać kable celem optymalizacji przepływu powietrza w obudowie skoro nie jest to komp za 10k?

 

Kolumienki od wieży (jamnika) z marketu, które w całości kosztują 300pln po wstawieniu w róg pomieszczenia będą podbijały bas bo... taka jest natura narożnika pomieszczenia. 

Link to post
Share on other sites

Od czegoś jest chyba Equalizer... u mnie w pokoju też nie ma idealnych warunków i też lekko podbija bas (80-120), ale nie widzi mi się montować pianek czy wieszać koca na ścianę, nawet jeśli sprzęt kosztował ile kosztował. Delikatnie podciąłem problematyczne pasma i jest cacy... a wystarczyły dwa kliknięcia ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@@sid vicious, EQ w dół - OK, ale w górę.... no cóż.

Poza tym nie myl pojęć - "dobra akustyka" z "audiovoodoo" - bo 3/4 wymienionych przez Ciebie rzeczy pod do można podpisać.... chociaż kable faktycznie trzeba ułożyć względem promieniowania pola magnetycznego ziemi z uwzględnieniem aktualnej fazy księżyca oraz układem planet. <- joke ofc.

Link to post
Share on other sites

Nie ważne jaka klasa sprzętu

Mylisz się, gdzie tu sens zabawy z akustyką pomieszczenia jeśli dany sprzęt nie gra poprawnie z góry (bo został zrobiony przez głuchych partaczy), markety oferują tonę takiego syfu.

 

wystarczyły dwa kliknięcia

Dlatego powstały systemy autokalibracji. Dzisiejsza technologia pozwala w szybki sposób ogarnąć fatalne akustycznie pomieszczenie co jest czasami bardzo pomocne.

Link to post
Share on other sites

Jak mam wybierać między lekką korekcją dźwięku EQ czy pokrętłem na wzmacniaczu, a obwieszaniem domu kocami, piankami, paletami, futrem, pułapkami na basy, jenoty i sarny; odsuwaniu kolumn do połowy pokoju, unikaniu rogów (w którym to przypadku pozostało by mi burzenie ścian), pola magnetycznego, żył wodnych, kupowania pozłacanych kabli oraz wieszania ich w próżni... wybór jest dość prosty :)

Equalizer nie jest dobry. On tylko każe grać wybrane częstotliwości ciszej/głośniej, a nie w magiczny sposób sprawia, że naprawdę grają, tak jak chcemy (pomijając to, że eq nie zmienisz separacji, powietrza, sceny, a także klarowności brzmienia). To tak, jakbyś wepchnął dla nastolatki papier pod majtki i bluzkę chcąc, żeby miała duże i krągłe piersi/pośladki.

 

Niemniej dalej uważam, że przemeblowywanie pokoju w celu uzyskania jak najlepszych warunków dla głośników, zabawa w kable i inne zboczenia, to zabawa dla paranoików.

Edytowane przez iDaft
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@@Lukson, no jasne, przecież nie mówię, że EQ jest remedium na wszystkie czy nawet większość problemów z dźwiękiem, ale jest to jakiś sposób na poprawienie kapryśnego pasma bez zamieniania pokoju w komnatę Alladyna.
 

 

zabawa dla paranoików.

Ja z kolei uważam, że to wpychanie nastolatkom papieru do majtek jest zabawą dla paranoików, ale jak kto lubi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

On tylko każe grać wybrane częstotliwości ciszej/głośniej, a nie w magiczny sposób sprawia, że naprawdę grają, tak jak chcemy

Chcę, żeby pasmo 120 grało ciszej, czyli sprawiam żeby grało tak jak chcę. A czy dzieje się to w magiczny sposób czy nie, to już nie mnie decydować. Anything else? 
Link to post
Share on other sites
Chcę, żeby pasmo 120 grało ciszej, czyli sprawiam żeby grało tak jak chcę. A czy dzieje się to w magiczny sposób czy nie, to już nie mnie decydować. Anything else? 

 

Źle się wypowiedziałem. Equalizer służy do podbijania/tłumienie danej częstotliwości, a nie strojenia przetwornika. Jeżeli chodzi o osłabienie danej częstotliwości, to jest jeszcze okej, ale jeśli mówimy o podbijaniu jakiegoś pasma, to nie sprawiamy w magiczny sposób, że np. przetwornik reprodukuje nagle cały zakres od 20 do 120 Hz, a to na nim wymuszamy (do czego nie jest przystosowany) i w efekcie otrzymujemy - upraszczając do minimum - pierdzenie.

 

Zresztą w głośnikach stroi się też zwrotnicę, ale to eh długi temat...

Edytowane przez iDaft
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...