Skocz do zawartości

Twoje stanowisko pracy - czyli pokaż przy czym siedzisz


Recommended Posts

W 80% wypowiedziałeś się zbędnie / nie na temat, bowiem wszystko wspaniale, ale przeczytaj dokładnie do czego się odnoszę...

u mnie w pokoju też nie ma idealnych warunków i też lekko podbija bas (80-120)
Delikatnie podciąłem problematyczne pasma i jest cacy

 

Niemniej wykład o pierdzeniu był całkiem pouczający, nawet jeśli oczywisty (no pun intended).

A teraz uciekam, bo worm będzie strzelać :->

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

W 80% wypowiedziałeś się zbędnie / nie na temat, bowiem wszystko wspaniale, ale przeczytaj dokładnie do czego się odnoszę...

Zwracam honor w takim razie.

 

W ramach zadośćuczynienia idę się zlinczować zimną parówką...

 

Dobrej nocy życzę!

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Składając kompa za 1k pln po co układać kable celem optymalizacji przepływu powietrza w obudowie skoro nie jest to komp za 10k?

 

 

ehhh, powinno być "składać PC do internetu za 1k i kupić do niego monitor o rozdzielczości 4k"- już wyjaśniam dlaczego, kable poukładasz sam, nie wydajać pieniędzy, zmienić/poprawić  pokoju można tylko gdy to zrobisz - wydasz.

 

Mam nadziej ze rozumiesz gdzie popełniłeś błąd :)

 

 

 

 

 

 

 

Nie każdy oczekuje większej ilości basu, nie każdy chce aby jego głośniki stały w rogu (gdy mój sub jest w rogu bass jest zdecydowanie przesadzony, znacznie odstaje od reszty a tak byc nie powinno).  

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja tak tylko nadmienię, że naklejanie jakichś pianek, stawianie pułapek basowych itd mając 2.0 ze sklepu (pewnie jeszcze pędzone z integry) to tak jak zakładanie najdroższych zacisków Brembo do Seicento. Można, ale po co? ;)

 

Żeby nie było - sam interesuje się audio, nawet bardzo, ale zwyczajnie z braku funduszy (ilość funduszy jest odwrotnie proporcjonalna do wydatków) słucham na ampli Sony + Altus 120, w dodatku źle umiejscowionych - narożne biurko, kolumny po bokach, grają "za mną", a bas jest w pokoju obok :D

Bardziej przykładam się do zestawów przenośnych - CAL+T4G i kilka innych ciekawych, acz niedrogich połączeń w szufladzie.

 

EOT.

Link to post
Share on other sites
nie wydajać pieniędzy, zmienić/poprawić akustykę pokoju można wydając pieniądze.

 

Tak jak wcześniej. Prawda i nieprawda.

 

https://www.youtube.com/watch?v=PsEMmPYrF8k&list=UUerRdvyHWE3Fq3fk1HG5Vzg

 

Ładnie opisał problem niskich częstotliwości, które najbardziej zniekształcają odbierany dźwięk.

Jak widać modyfikując (za darmo) ustawienie sprzętu zyskujemy na jakości.

Są oczywiście pomieszczenia gdzie powyższe zalecenia niestety nie zawsze się sprawdzą. Wtedy już musimy trochę zainwestować np. w pułapki basowe.

Częstotliwości powyżej 120Hz są już kierunkowe i na nie wpływ ma bezpośrednie ustawienie przetworników względem słuchacza.

 

 

 

naklejanie jakichś pianek, stawianie pułapek basowych itd mając 2.0 ze sklepu (pewnie jeszcze pędzone z integry) to tak jak zakładanie najdroższych zacisków Brembo do Seicento. Można, ale po co?
 

 

Co Ci da najlepsze audio pędzone z zewnętrznego DACa za 4k pln skoro całość będzie stała na szafie i podłodze albo jak napisałeś: "za plecami"?

 

Mam Bolero 200, które to są kolumnami grającymi (oryginale) tylko basem. Gdyby nie pianka w jednym rogu pokoju to nie dałoby się ich normalnie słuchać. Dlaczego? Bo jedna kolumna zagłuszałaby drugą.

OK. Bolero - duże kolumny, ale na nich stoją mniejsze z 16 centymetrowym głośnikiem basowym (taki jak w R2600) i też jedna grała bardziej basem - ta bliżej rogu.

 

Wszystkie cztery grają równo, łącznie z czasem jaki jest potrzebny na dotarcie dźwięku z kolumny (korekcja czasowa) bo siedzę bliżej tych z prawej strony.

Link to post
Share on other sites

 

 

Co Ci da najlepsze audio pędzone z zewnętrznego DACa za 4k pln skoro całość będzie stała na szafie i podłodze albo jak napisałeś: "za plecami"?

Chyba wyraźnie napisałem:

 

 

mając 2.0 ze sklepu

 

Jasne, że audio za wyższe pieniądze wymaga już pewnych poświęceń - choć też niekoniecznie, wszystko zależy od sytuacji i wymagań słuchacza.

Link to post
Share on other sites

 

 

Siatka basu? Serio?
 

 

Głosi herezję, spalić go na stosie...

Niemniej puszczając sobie sygnał sinusoidalny o odpowiedniej częstotliwości np. 50Hz lub 40Hz w trakcie chodzenia po pokoju można znaleźć miejsca gdzie basu nie ma lub jest nawet 6-krotnie większy.

W tym momencie kłania się fizyka i zjawiska takie jak interferencja i dyfrakcja fal.

 

 

Jasne, że audio za wyższe pieniądze wymaga już pewnych poświęceń
 
A audio takie jak ma autor już nie wymaga ingerencji bo jest za tanie? Tak to tłumaczysz. 
Link to post
Share on other sites

 

 

W tym momencie kłania się fizyka

 

Liznąłem nieco ….. ale z "siatka basu" się nie spotkałem, to mysi być bardzo precyzyjny pomiar… 

 

 

 

Tak to tłumaczysz. 

 

On juz to zrobil, Ty ciagle nie rozumiesz. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

A audio takie jak ma autor już nie wymaga ingerencji bo jest za tanie?

Przesunąć o parę centymetrów - ależ owszem, jak jest miejsce..

Obkleić pokój jakimiś piankami, pułapkami, paletami i wacław wie co jeszcze - jak sie komuś nudzi. ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

to mysi być bardzo precyzyjny pomiar…

 

Musi nie musi. Wszystko rozbija się o efekt jaki chcesz osiągnąć.

Owszem w moim przypadku mógłbym pomiędzy wzmacniacz a komputer wpiąć korektor Technicsa SH-8065 albo wyższy model 8075 (oba 33 pasma niezależne dla każdego kanału) i kształtować sobie dźwięk poprzez odejmowanie pewnych częstotliwości ale w tym przypadku szybszym, prostszym i tańszym rozwiązaniem jest wklejenie pianki.

W porównaniu do korektora nie wymaga precyzji oraz sprzętu pomiarowego bo efekty słychać od razu.

 

 

 

On juz to zrobil, Ty ciagle nie rozumiesz.

 

Wytłumaczył, że jak tanie to nie ma sensu zawracać sobie głowę. Tak ja to odbieram i pewnie większość osób, które to przeczytało.

 

@@Freso, w filmiku ładnie zostało to omówione. Jak się nie da przesunąć to trzeba kombinować. Jak ktoś chce, żeby grało porządnie to będzie kombinował - nie zapuszczając się w audiovoodoo i grające kable. 

Link to post
Share on other sites

Wydzielić całość do tematu w dziale audio. Temat podwiesić i nazwać: adaptacja pomieszczenia / prawidłowe rozstawienie głośników.

Problem z głowy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@@Nowaj, warunki owszem nie były wzorcowe. Niemniej dużo przez miesiąc się zmieniło. Zostały tylko Bolero i Fantazje.

Pierwsze do słuchania głośnego - w pewnej odległości od kolumn.
Drugie do słuchania cichego - bliskie pole.

 

Dawno nosiłem się z zamiarem wytłumienia prawych kolumn ale ciągle brakowało czasu albo... kasy :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Niemniej dużo przez miesiąc się zmieniło

 

Nowa siatka basu ? ;)

 

Tak na serio - z całą pewnością nie mam wiedzy potrzebnej chociażby do tego, żeby zweryfikować, o czym Chłopaki nawijacie, ale wydaje mi się dość dziwne, że mając tak zagraconą chatę besztasz połowę forum o położenie kolumn, brak pianki, siatki na jenoty i korzystanie z equalizera - jakbyś był co najmniej właścicielem Carnegie Hall...

Link to post
Share on other sites

@@Nowaj, chatę mam zagraconą raz na jakiś czas (jak baba jest u teściowej) i wtedy najczęściej słucham na dużych kolumnach, których specyfika sprawa że grają i tak lepiej u sąsiada dwa piętra wyżej niż  w docelowym pokoju.

Idąc dalej, filmiki takie mają tylko i wyłącznie na celu wywołanie w "bass-head'ach" ślinotoku co mi się udaje :D

 

Gwoli ścisłości. Muzyki i tak mogę posłuchać na kolumnach tylko wtedy gdy dziecka nie ma w mieszkaniu... a co do bałaganu, to kartony pomagają w pochłanianiu niechcianego basu ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...