Skocz do zawartości

Twoje stanowisko pracy - czyli pokaż przy czym siedzisz


Recommended Posts

@@Nowaj, znam definicję sarkazmu. Niestety po 7 browarach jakbym to nie przeczytał to i tak nie doszedłbym (bez podpowiedzi), że było to stwierdzenie sarkastyczne :P

 

Niemniej dzięki temu (o ile wreszcie całość tych dywagacji a także i wartości merytorycznych dotyczących dyskusji zostanie przeniesiona), to nie trzeba będzie pisać wielu rzeczy od nowa.

Link to post
Share on other sites

@Nowaj W żaden sposób nie chcę przerwać tej konwersacji. Rozchodzi się o to, aby powstał temat o pięknej nazwie np. "Akustyka w pomieszczeniu" czy coś w ten deseń w którym będzie można dzielić się spostrzeżeniami na temat interesującej Was akustyki. Przez całą konwersację ciągle się przyglądałem, aż w końcu wymusiło to na mnie zmianę położenia tzw.tuby.

Link to post
Share on other sites

 

 

W jakim celu stosujemy takie cmentarne podstawki? Marmur jest na tyle gęstym materiałem, że bardzo ciężko wprowadzić go w rezonans. Tym samym całość (kolumna + marmur) nie przenosi drgań na podłoże. Jeżeli ktoś ma betonową podłogę o grubości wylewki 12-15cm to jest mu to nie potrzebne. Co innego osoby stawiające granie na podłodze z desek (chociaż te też tłumią) lub płyty OSB lub innym rodzaju podłogi/stropu.
 
Link to post
Share on other sites

 

 

Niestety nie Nowe budownictwo. Strop grubości 10-12cm. Bolero stoją na kolcach + panele + korek (nie pianka). Po zmianie podłoża polepszyło się względem gównianej wykładziny, jeżeli chodzi o rezonans ale nie tłumienie reszty częstotliwości.

 

Fakt, jestem dość zapracowany i często coś mi umyka ale nie pamiętam abym zatrudniał Cie przy budowie mojego domu, nie kojarzę również abyś kładł mi panele. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie jest z du*y wzięte. Fizyka się kłania - interferencja i dyfrakcja fal. Fale o pewnej długości po odbiciu mają przeciwną amplitudę o tej samej długości. To sprawia, że po nałożeniu obie równoważą się (dźwięk + dźwięk = cisza).
Siatka basu istnieje, ale nie wyznaczysz jej na podstawie tego filmiku i dzielenia pokoju na jakies tam czesci. O to mi chodzilo ;)

 

 

W jakim celu stosujemy takie cmentarne podstawki?
Ja np mam marmur pod kolcami, zeby mi one nie robily dziur w panelach ;)
Link to post
Share on other sites

 

 

Siatka basu istnieje, ale nie wyznaczysz jej na podstawie tego filmiku i dzielenia pokoju na jakies tam czesci.

 

Muszę wziąć taśmę klejącą i wykleić podłogę, zaznaczając linie :D

 

Oczywiście takie coś ma miejsce tylko jeśli zachowana jest symetria. Stawianie kolumn metr od ściany lewej i 3 metry od prawej sprawi, że siatka będzie wyglądała zupełnie inaczej i ile w ogóle będzie można mówić o siatce (na pewno nie składającej się z prostopadłych linii). 

Link to post
Share on other sites

Szarik - zawsze podziwiałem kierowcę jak leciał z góry na dół po przyciskach od otwierania drzwi ^^

 

http://www.gpa.mazowsze.pl/albums/userpics/10361/60698-kabina.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szybkie zamykanie drzwi w Ikarusie było mega wygodne, na zdjęciu widać jeszcze główkę lewara... sprzęt tylko dla prawdziwego szofera!. Długa trasa z dużą ilością przystanków i dobra kondycha wymagana do machania przez kilka ładnych godzin (kto kiedyś wrzucał biegi w tym bydlaku to wie co i jak :P)

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...