Skocz do zawartości

[Nieaktualne] Polecane zestawy komputerowe


Recommended Posts

Więc tak:

Procesor: Intel Core i52500K błąd - pisze się i5 2500K

Obudowa: SilentiumPC Regnum L50 Pure Black / SilentiumPC Brutus 430 Pure Black USB 3.0 - może tu już też dodaj FD ARC?

Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB - poszukaj czegoś z 32mb Cache lub daj jakiś dysk 1tb

Chłodzenie procesora: Zalman CNPS10X Performa / SilentiumPC Fortis HE1225 - może zmieści się w cenie Thermalright Macho?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

siemanko mam takie pytanko zestawik do 3500 tyś chyba lepiej by było dać mocniejszy zasilacz 600 wwat żeby troche więcej zapasu było

Ten zasilacz jest bardzo mocny i śmiało wystarczy.

 

Procesor: Intel Core i52500K błąd - pisze się i5 2500K

Wysłane do TS'a.

 

Obudowa: SilentiumPC Regnum L50 Pure Black / SilentiumPC Brutus 430 Pure Black USB 3.0 - może tu już też dodaj FD ARC?

Z ARCem wychodzą trochę za wysokie sumy. Odkąd wychodziły w normie to jest.

 

Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB - poszukaj czegoś z 32mb Cache lub daj jakiś dysk 1tb

Wiesz, że dyski mają chore ceny i ciężko coś lepszego dać.

 

Chłodzenie procesora: Zalman CNPS10X Performa / SilentiumPC Fortis HE1225 - może zmieści się w cenie Thermalright Macho?

W maju dam i może do oferty na morele wprowadzą.

 

Dzięki za uwagi, a jak się ogólnie zestawy podobają?

Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites

a powiedz mi, czy zasilacz od XFX w zestawie 4000zł jest dobry, bo na stronie prod. jest to jedyny z serii classic, wszystkie inne to pro.

Jest bardzo dobry, jak każdy zasilacz XFX.

 

Ja w zestawie za 5000zł dałbym hd7970/gtx680 i zasilacz xfx 650w (spokojnie wystarczy), ewentualnie żeby było taniej wd blue 500gb hdd, a poza tym wszystko OK.

Dobra, ale różnica 750W vs. 650W to niecała stówa różnicy, a HDD też nie da wystarczającego zysku. HD7950 to i tak świetna karta i większości wystarczyłaby HD7870 po OC, więc lepiej mieć ten SSD, lepszy HDD, bo kartę zmienia się częściej.

 

W zestawie za 3 koła wrzuciłbym wersję Sapphire 7850.

Jak składałem to jej nie było.

 

Mój i ten to prawie to samo, tylko że ma lepszą CASE, PSU, HDD, napęd, a RAMu i tak 8GB starczy, więc strata kasy przy zestawie za tyle kasy.
Link to post
Share on other sites

Ok, a czy StealthXtreme od OCZ to dobre zasilacze?

Najtańsze dobre, do porządnego zestawu minimum XFX Core.

 

Zasilacz jedynie twój wstawić. Zalman lepszy, karta również. Obudowa zależy od gustu, a HDD wątpie by był lepszy. Jednak co najgorsze, to po złożeniu twojego zestawu na morele wychodzi jakieś 3,2k... zamiast 3.

Nie mówiłem nic o coolerze, karta to różnica chłodzenia, a Gigabyte, MSI i Sapphire to jeden kij, Brutus 410/430 to lepsze i niewiele droższe modele takie jak Brutus 310, wyglądają tak samo, więc przemilczę, a HDD Seagate naprawia i ma gorsze jakościowo dyski przez powodzie w Tajlandii, a WD nadal się trzyma i oni dyski wymieniają na nówki, więc wniosek - sam się coś naucz o PC, a nie pytasz się jakiegoś tam gościa. Chciałbym poprowadzić dyskusję z tobą, bo inna nie ma sensu.

 

Cena 3,2k to wina tylko i wyłącznie wahań cenowych, bo zestawy składałem przez kilka dni i nie jestem w stanie kontrolować każdej ceny. Np. Kiedy składałem zestawy GTX 680 od EVGA był za 2100zł, a teraz jest za ok 1,7k.

Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites

Aha, dzięki a coś dobrego jak XFX a ciut tańszego da się załapać? Może jakąś serię od Corsaira? Co polecasz?

 

A jeżeli już wyłożyć troszkę więcej, ale nie za dużo to co wziąć? (Tak o 100-200zł mniej od Seasonica)

Link to post
Share on other sites

Aha, dzięki a coś dobrego jak XFX a ciut tańszego da się załapać? Może jakąś serię od Corsaira? Co polecasz?

Corsairy podobno (wg. opinii osób z forum) lubią sobie piszczeć.

 

A jeżeli już wyłożyć troszkę więcej, ale nie za dużo to co wziąć? (Tak o 100-200zł mniej od Seasonica)

Myślę, że odpowiednim wyborem byłby tu XFX XXX lub Black Edition, bo części do niego robi SeaSonic, z tym że jest ciut głośniejszy, ale jedyne co słychać to szum pod dużym obciążeniem. Miałem okazję używać kilka godzinek i wrażenia bardzo pozytywne.
Link to post
Share on other sites

Brutus kwestia gustu, a z dyskami również przemilczę. A jak to mówią "nie ucz ojca dzieci robić", gdyż w hardware jakiś czas siedziałem i zamierzam odświeżyć wiadomości. To po pierwsze

Po drugie: tak nie musze pytać się jakiegoś "gościa", jednak nie lubie przywłaszczać sobie czyjejś wiedzy i zasług, by później mieć problemu. Wolę taką osobę uwzględnić, że mi pomogła itp.

Po trzecie: jednak ja bym jakoś uwzględnił, że ceny się mogą różnić, bo to lekkie wprowadzanie w błąd. Polecam składać na agito, gdyż tam nie ma takich wahań cenowych.

Link to post
Share on other sites

Brutus kwestia gustu, a z dyskami również przemilczę. A jak to mówią "nie ucz ojca dzieci robić", gdyż w hardware jakiś czas siedziałem i zamierzam odświeżyć wiadomości. To po pierwsze

Wszystkie Brutusy wyglądają tak samo. ;) To może odśwież te info. i potem się wypowiadaj - taka sugestia.

 

Po trzecie: jednak ja bym jakoś uwzględnił, że ceny się mogą różnić, bo to lekkie wprowadzanie w błąd. Polecam składać na agito, gdyż tam nie ma takich wahań cenowych.

Nie jestem jasnowidzem. ;) agito.pl nie chciało podjąć współpracy, a morele.net tak i on zazwyczaj mają niższe ceny bo sam kilka razy w tygodniu sprawdzam.

 

a czy anteca zasiłki polecasz? Podobno też robi je seasonic. Czyli tak, czy tak najlepszy będzie XFX? Oprócz ss oczywiście. a co powiesz o takich zasilaczach: fortron, coguar, bequiet.

Antec też bardzo solidne robi sprzęty i chwalą go sobie posiadacze. XFX, Antec to jeden kij, a Forton do bardziej budżetowych PC (robią części dla min. OCZ), z Coguarem nie miałem okazji się widzieć, a bq! robi dobre i przede wszystkim ciche zasilacze.

 

Wnioskując - wybierz coś między SS, XFX, Antec, bq! i ewentualnie Enermax.

Link to post
Share on other sites

Nie ucz ojca dzieci robić. Wiem swoje, więc mam prawo się wypowiadać. Morele ma niższe ceny od agito? Haha, śmiem wątpić. Tu przytoczę twoje słowa:

,,To może odśwież te info. i potem się wypowiadaj - taka sugestia."

 

Agito ma lepsze ceny. Porównaj cenę i5 2500k, lub czegokolwiek innego. W dodatku nie waha się jak jakaś kobieta (czyt. ci*a) z cenami i zmienia je co chwile. Jedynie jaki plus morele moge dać, to że raty ma dobre. Tylko 1%. Reszta to shit i tyle. Ja jednak pozostaję przy agito.

Edytowane przez RoBerCiK_S
Link to post
Share on other sites

XFX BeQuiet! Antec

Któryś z tych bym wybrał.

 

Seasonic (może, ale są drogie, aż za...)

Ale wart swojej ceny i na CPU, MOBO i PSU nigdy bym nie żałował nawet kosztem innych podzespołów.

 

OCZ ZS nie są też najgorsze.

To nie ta bajka, jak on się za klasą SS ogląda. Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...