Skocz do zawartości

[Nieaktualne] Polecane zestawy komputerowe


Recommended Posts

hhahaha piekny pierwszy post all procki intela ile wam płacą za takową sugestie??

Haha... fajnie by było jakby mi Intel kasę płacił, ale niestety żadnej oferty ze strony Intela, ani AMD nie dostałem. Intel jest wydajniejszy, jedynie się zastanawiam czy nie dać Llano do tańszych zestawów. Jakby ktoś był chętny do pomocy w składaniu zestawów do innych zastosowań niż gry, to na PW. Znajdzie się miejsce nawet dla FX'a.
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

W lutym posiłkując się różnymi forami zamówiłem w morele.net taki zestaw komputerowy:

 

 

1 Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9

2 Zasilacz Thermaltake SP-530PCWEU

3 Karta graficzna Asus Radeon HD6850 1024MB

4 Procesor Intel Core i3-2120 3.3GHz

5 Microsoft Windows 7 Home Premium 64bit SP1 PL OEM

6 Płyta główna ASRock H61iCafe

7 Samsung SH-222AB SATA CZARNY BULK ASAP

8 Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD

9 Dysk Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB, NCQ

 

Wpisałem kod benchmark i dostałem darmową wysyłkę + montaż i wszystko było OK.

Niestety po dwóch tygodniach okazało się że mam uszkodzoną płytę główną i pod koniec lutego odesłałem ją do sklepu .

Od tamtej pory (już prawie miesiąc) czekam na realizację reklamacji/naprawę gwarancyjną.

Nie mogę uzyskać informacji jak długo będę musiał czekać na naprawę i zaczynam powoli żałować że kupowałem w morele.net a nie w lokalnym sklepie.

Link to post
Share on other sites

lepiej weź 6950, lub najlepiej zbliżoną 7870, bo są mniej prądożerne od 5870. A może np. Gtx 570? Albo dołóż 2 stówy i kup 580. Najlepszy wybór, choć w tej cenie jest też nowszy 7950, który w tf iii daje osiągi po oc a' la 7970 oraz prawie 590, choć trochę mu brakuje. Zobacz sobie recenzję na benchmarku, ostatnio była na stronie głównej.

Link to post
Share on other sites

7950, który w tf iii daje osiągi po oc a' la 7970 oraz prawie 590,

Hahahahahahahahahaha! Dobre, bardzo dobre! 7950 prawie GTX 590. Prawdziwy z Ciebie Stand-up'wiec. 7970 po OC nie jest tak dobre jak GTX 590 (choć prawie). Już nie mówiąc o 7950, które po OC zbliża się (!) do 7970. :)

Link to post
Share on other sites

ah, ale kto tutaj mówi o 7970, jeżeli komp ma być za 4k.

nie ma najmniejszego problemu by do 4k złożyć kompa z HD7970,

 

Zestaw komputerowy http://www.arest.pl/konfiguracja-586137

 

Procesor: INTEL CORE i5-2500K - 3.30 GHz BOX, s-1155 (829 zł)

Płyta główna: ASROCK P67 PRO3 - ATX, P67-B3, 4x DDR3, 1x PCI-E 16x, RAID, S-1155 (349 zł)

Pamięć RAM: DDR3 CORSAIR - 4 GB / 1600 (2x 2 GB), CL9, XMS3 (105 zł)

Karta Graficzna: PCIex GIGABYTE HD 7970 3072 MB DDR5, 384 bit, DVI, HDMI, D-PORT - GV-R797D5-3GD-B1 (2150 zł)

Obudowa: SILENTIUMPC BRUTUS 430 - ATX, bez zasilacza, czarna (170 zł)

Zasilacz: OCZ ZS-Series - 650 W, 80+ (260 zł)

Wentylator CPU: SILENTIUMPC Fortis HE1225 - S1155, S1156, S775, S754, S939, S940, AM2, AM2+, AM3, AM3+ (135 zł)

 

Całość: 3998 zł

 

plus dysk

Link to post
Share on other sites

ba mozna pojsc dalej

i5-2400 na boxie plus H61

w graniu nie bedzie roznicy

 

jeśli celem jest granie to maksymalizuje sie pod to konkretne zastosowanie

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

Na ultra z wszystkim na max. to może GTA V "łyknie" 8GB z maksymalnymi ustawieniami. RAM nadal jest tani, więc jeśli kupujemy PC powyżej 5k to śmiało 16 GB można włożyć, bo prędzej czy później i tak nas to czeka.

 

Wszyscy tacy mądrzy, to zapraszam do współpracy. Ktoś chętny, to na PW pisać. Można wrzucić swoje dwa grosze do każdego zestawu i rozszerzamy temat o zestawy do innych zastosowań.

Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites

A np. jakich? Zrobiłbyś osobny dział z zestawami "dla grafików" i tam powstawiał dobre monitory IPS, gorsze procki, ale lepsze karty graficzne, mniej ramu, ale np. szczegółowe myszki z dużym DPI? Może już gdzieś taki jest? Można też zrobić dział, w którym będziemy składać komputery do określonych kwot z przeznaczeniem dla np. tylko i wyłącznie graczy. Tu ceny od np. 3k, bo za 1k do gier raczej nic nie złożysz. Czekam na odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Można by zrobić od razu dział z gotowymi zestawami, a każdy temat do innego zastosowania, a w tym co teraz jest ten temat tylko o poprawki pytać. Każdy użytkownik mógłby się wypowiedzieć, co by zmienił itp. Ale na taki pomysł się raczej administracja nie zgodzi.

 

A np. jakich?

Dużo tego, rendering, obróbki, CAD itd.

 

Zrobiłbyś osobny dział z zestawami "dla grafików" i tam powstawiał dobre monitory IPS, gorsze procki, ale lepsze karty graficzne, mniej ramu, ale np. szczegółowe myszki z dużym DPI?

Raczej myszki i monitory, to wg. własnego zakresu i ktoś bardziej doświadczony ode mnie w tej kwestii musiałby się wypowiedzieć.

 

Co byście powiedzieli, na wypisanie co do jakiego zastosowania jest potrzebne, taka "skarbnica wiedzy", zamiast gotowych zestawów?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...