Skocz do zawartości

[Nieaktualne] Polecane zestawy komputerowe


Recommended Posts

Ogółem wysokie temperatury ib to wina kiepskiego materiału do sklejenia metalowej obudowy. Był o tym artykuł na bestpcinfo. co do zestawu z 16gb ram wymienionego wcześniej, to nie widzę sensu, lepiej dać 8gb, a 2 stówy na 7870 przeznaczyć.

Link to post
Share on other sites

Zestaw Hardcore - jak dla mnie :

- słabiutkie ramy, przede wszystkim 1600MHz pod lga2011 ? Minimum 2133Mhz do takiego zestawu i to nie jakieś podrzędne ramy tylko najwyższa półka zaczynając od ripjawsZ 2133MHz "ZH" Cl11 (około 750zł za 16Gb), a kończąc na 2400MHz "ZHD" (około 1,5k za 16GB)

- dysk HDD Western Digital Black 2 TB 7200rpm 64MB nie należy do zbyt trwałych (2 razy miałem zwrot po około 1 miesiącu użytkowania). Ogólnie dysk jest "wykręcony" na maxa, ma niezłe osiągi, ale odbywa się to kosztem przeciążenia całego dysku i nie służy mu to na dobre na dłuższą metę - na 100% szybciej taki dysk padnie od jakiegoś "zwyklaka". W to miejsce proponował bym wsadzić dużo bardziej solidniejsze konstrukcje (np. Samung F3, WD RE4), połączyć je w raid0 żeby zwiększyć przepust i będzie napewno szybciej, trwalej, a cenowo wyjdzie bardzo podobnie

- SSD - Crucial m4 i Samsung 830 to czołówka, ale są lepsze dyski np.Revo X2, Generalnie w cenie SSD 256GB idzie kupić 2x 128GB. Po utworzeniu macierzy z taki dwóch 128 będzie dużo dużo szybciej, a cena nie ulegnie zmianie

Link to post
Share on other sites

Crucial m4 i Samsung 830 to czołówka

Nie powiedziałbym...

 

ale są lepsze dyski np.Revo X2

Podobno niektórzy użytkownicy tych SSD mają z nimi problemy, a poza tym na co Ci takie bydle do gier?

 

Generalnie w cenie SSD 256GB idzie kupić 2x 128GB. Po utworzeniu macierzy z taki dwóch 128 będzie dużo dużo szybciej, a cena nie ulegnie zmianie

Z SSD nie warto robić RAID.
Link to post
Share on other sites

Ogółem wysokie temperatury ib to wina kiepskiego materiału do sklejenia metalowej obudowy. Był o tym artykuł na bestpcinfo. co do zestawu z 16gb ram wymienionego wcześniej, to nie widzę sensu, lepiej dać 8gb, a 2 stówy na 7870 przeznaczyć.

Przy obecnej cenie RAM-u warto. Zwłaszcza biorąc pod uwagę wymagania Max Payne'a 3.

 

Moim zdaniem SSD w ogóle nie warto kupować.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Wybaczcie ludzie, ale czy każdy wierzy w te wymagania? Sądzicie, że ta gra będzie wykorzystywać 16GB ram'u? :P

Jak na dzisiejsze ceny SSD, to tak. Nie warto ich kupować, ale podobno mają być obniżki. Zobaczymy ile w tym prawdy.

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/ceny_dyskow_ssd_pojda_mocno_w_dol_liderzy_szykuja_obnizki

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Wybaczcie ludzie, ale czy każdy wierzy w te wymagania? Sądzicie, że ta gra będzie wykorzystywać 16GB ram'u? :P Jak na dzisiejsze ceny SSD, to tak. Nie warto ich kupować, ale podobno mają być obniżki. Zobaczymy ile w tym prawdy. http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/ceny_dyskow_ssd_pojda_mocno_w_dol_liderzy_szykuja_obnizki

Moim zdaniem w ogóle nie warto ich kupować. Ja nie czuję żadnej różnicy po przesiadce na OCZ Solid 3. Na dodatek cena wysoka i graczowi to nie jest do niczego potrzebne. Jedyne jak dla mnie zastosowanie, to budowa pasywnego, energooszczędnego komputera.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem korsarza 90GB w cenie 2000GB seagate barracuda (tego też nabyłem) . Na systemie ssd wymiata i nie ma porównania z hdd , nie sądziłem ,że to jest tak szybkie ...

Nie wiem czy to szybko czy wolno win 7 instalacja w czasie do 10 minut , system wyłącza się w 2s .

 

Pewnie za rok 240GB ssd będzie cenowo koło 500zł o ile jakiejś powodzi znów nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Ta, ale kiedy. Możę zabłysną wcześniej dyski hybrydowe, jak seagate momentus XT? Taaa, akurat dyski ssd wykopią ssd. Najpierw niech spadnie ich cena, bo ja wolę mieć 2TB miejsca i start w 40sekund (na serio tak mam ;) ) niż 240GB na dane i 2s startu. Szczerze powiem, że dyski ssd przydają się w laptopach, a w desktopach to i tak, i tak nie obchodzi cię czas uruchomienia. może ssd będą w przyszłości w tabletach, netbookach, mp5'tkach?

Link to post
Share on other sites

Ta, ale kiedy. Możę zabłysną wcześniej dyski hybrydowe, jak seagate momentus XT?

Raczej mało popularne rozwiązanie, ponieważ dysk hybrydowy jest tylko jeden, a nie zapowiada się by powstały inne modele.

 

Najpierw niech spadnie ich cena, bo ja wolę mieć 2TB miejsca i start w 40sekund (na serio tak mam ) niż 240GB na dane i 2s startu.

Obawiam się, że gdyby HDD zniknęły z rynku to nie było by problemem dla topowych producentów stworzenie dysków o większej pojemności. Pewnie nawet teraz mogliby to zrobić, ale zbyt mało osób to kupi.
Link to post
Share on other sites

No jakżeś wziął najdroższego HyperX, to wiesz (choć jest droższa, niebieska wersja).

 

 

 

ALE TO DROGIE DIABELSTWO!!!!

 

 

 

Na szczęście na amazon.com są tańsze. 800zł za 240GB od Cruciala m4. Noooo, a kiedy zestawy na maj?? DAJ IVY BRIDGE, BO MA NISKIE TEMPERATURY - 60*C na 4,5GHz.

Link to post
Share on other sites

Na szczęście na amazon.com są tańsze. 800zł za 240GB od Cruciala m4.

I tak trzeba nie mieć mózgu żeby dać nawet jakieś 2/3k za dysk 1TB. Rozwiązanie nie dla zwykłego śmiertelnika.

 

Noooo, a kiedy zestawy na maj?? DAJ IVY BRIDGE, BO MA NISKIE TEMPERATURY - 60*C na 4,5GHz.

Czekam aż się IB pojawią w morele.net
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...