Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

A ja, jako że jestem wielkim fanem filmów z Jasonem Stathamem, ze swojej strony polecam film Agentka (2015).

Ten aktor sprawdza się w dwóch rolach - Były policjant/komandos/niezniszczalny mistrz sztuk walki oraz nieco ubarwiony twardziel-psychopata. W filmie "Agentka" gra akurat tę drugą opcję. Moim zdaniem jest to jedna ze śmieszniejszych komedii powstałych po fenomenie Kac Vegas, gdyż od tamtego czasu obejrzałem wiele nowych filmów komediowych ale większość z nich to po prostu żałosne próby podrobienia najśmieszniejszych schematów sprzed lat. Mocne 8,5/10.

Link to post
Share on other sites

Entourage

 

Nie jest to porażka na poziomie pełnometrażowych Sex and the City, jednak na tle absolutnie genialnego serialu wypada niestety raczej blado. Orgie, kokaina i dziwki zostały zastąpione przez "problemy dorosłych ludzi" - nie po to ogląda się tego typu filmy. Nawet Ari Gold nie był w zbyt dobrej formie.

Link to post
Share on other sites

Widzę że tylko jeden kolega wspomniał o nowym dziecku Netflixa- serialu "Narcos". Ja natomiast odstawiłem z nim pełnego Nowaja. Troszkę brakuje, jak w życiu, dających się lubić bohaterów. Nie brakuje natomiast dobrej gry aktorskiej, akcji, dramatyzmu i brutaności na poziomie którego nie da się zmyślić. Nie wiem czy nie jest to jeden z najlepszych seriali ostatnich lat w moim prywatnym rankingu. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Pewnie niejednokrotnie przewijał się już tutaj ten tytuł, ale polecę go również i ja, a mianowicie Whiplash. Świetna rola J.K. Simmonsa, zasłużony Oscar. 

 

Kilka dni temu obejrzałem Taken 1-3, niestety, tendencja spadkowa. Trzecia część bardzo przeciętna.

Link to post
Share on other sites

"Przekręt", zdecydowanie "Przekręt" :)

 

Oprócz tego mój top:

"Nic śmiesznego"

"Porachunki" (Lock, stock...)

"Podziemny krąg"

"Miś"

"Seksmisja"

 

Bardzo dobre filmy:

"Autor widmo"

"Buntownik z wyboru"

"Między słowami"

"Annie Hall"

"Dyskretny urok burżuazji"

"Trainspotting"

"Human Traffic"

Link to post
Share on other sites

Cały wczorajszy dzień upłynął mi w trybie zombie, więc nadrobiłem trochę zaległości:

 

Spy

 

Znośny, ale ktoś wcześniej porównał go chyba do Kingsman, a to IMHO zupełnie inna liga. Brytyjski humor i krwawa rzeźnia z tego drugiego, zostały zastąpione przez zdjęcia kutaczy i pierdy. Lubię jedno i drugie, jednak Spy to film, który od widza zbyt wiele nie wymaga - na mój wczorajszy stan był wręcz idealny.

 

Leviathan

 

Połączenie Alien'a i The Thing, rozgrywające się w podwodnej kopalni u południowych wybrzeży USA w niedalekiej przyszłości. Pomimo, że to film dość wiekowy, wcześniej o nim nie słyszałem - Magda wyniuchała go w jakimś zapuszczonym zakątku internetów. Dla fanów gatunku i dwóch wspomnianych produkcji - fajna ciekawostka. Reszta - może spokojnie odpuścić.

 

Parks and Recreation

 

Wczoraj udało mi się dokończyć siódmy, ostatni już sezon. Nie mam żadnych wątpliwości, że jest to jeden z najlepszych seriali, jakie oglądałem w życiu, a jeśli chodzi o sitcomy - bije na głowę HIMYM i TBBT. Ron Swanson zdetronizował zaś w moim prywatnym rankingu ulubionych postaci z seriali komediowych Chandler'a Bing'a. Każdy szanujący się fan popkultury powinien zaznajomić się z tą produkcją.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

ktoś wcześniej porównał go chyba do Kingsman, a to IMHO zupełnie inna liga

 

Sam porównałem go do Kingsman i nie jestem przekonany że to zupełnie inna liga. Obecność elementów brytyjskiego humoru w Kingsmanie jest niezaprzeczalna ale jest tam też zalew humoru prostackiego i absurdalnego. Wybuchające głowy, nogo-katany czy anal z księżniczką to nie moja typowa definicja górnolotnego humoru ;) Rzecz jednak w tym że spy niczego nie udaje- jest głupią amerykańską komedią. Ckliwe chwile fałszywej i płytkiej zadumy w kingsman troszkę mnie irytowały. Tutaj jest pełny relaks. Tak czy owak- oba filmy warto zobaczyć ;) Ani po jednym ani po drugim nie spodziewałem się dosłownie niczego a dobrze się przy nich ubawiłem. Trzeba jednak pamiętać że to nie górnolotne kino tylko popcornowe śmieszki.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Kingsman to film, pod którym spokojnie mógłby podpisać się Rodriguez - włączając go, bez czytania recenzji, kompletnie nie spodziewałem się takiej jatki.

 

 

 

Wybuchające głowy, nogo-katany czy anal z księżniczką to nie moja typowa definicja górnolotnego humoru

 

Moja oczywiście, że też nie, ale jeśli chodzi o głupie komedie - są to elementy mile widziane :D

 

 

 

spy niczego nie udaje- jest głupią amerykańską komedią.

 

No właśnie, a patrząc na oceny - spodziewałem się trochę więcej.

 

 

 

Tak czy owak- oba filmy warto zobaczyć

 

Jak najbardziej. 


Maze Runner: The Scorch Trials

 

Zdecydowanie lepszy od części pierwszej, która już była całkiem niezła. Littlefinger i Gus Fring jako bonus. Z zalewu młodzieżowego post-apo - jedna z ciekawszych pozycji.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zagrał w kilku naprawdę świetnych filmach, w sporej ilości dobrych i w pierdylionie kompletnych szmir, ale aktor zawsze był z niego co najwyżej przeciętny.

 

Od momentu, gdy obejrzałem Vampire's Kiss, jestem innym człowiekiem.

 

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/30473/nicolas_cage_12.jpeg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt3079380/?ref_=nv_sr_1

 

Po 40min i rozbawieniu jak na seansie milczenia owiec dałem sobie spokój. Ten rodzaj "wymuszonego" humoru co w RED, totalnie nie mój gust.

 

Ostatnio sobie to przypomniałem

 

http://www.imdb.com/title/tt0095031/?ref_=nv_sr_1

 

Caine powinien dostać oskara za tą rolę, zwłaszcza za postać dr. schaffhausen`a ... radzę obejrzeć i wsłuchać się w ten akcent, coś zajeb...ego. To taki humor, który się przypomina jeszcze lata po seansie, na fotelu u dentysty i nie trzeba znieczulenia wtedy nawet przy 8-ce.

Link to post
Share on other sites

Insidious: Chapter 3

 

Pierwsza część bardzo przypadła mi do gustu, dwójka stanowiła już niestety popłuczyny, ale momentami nadal znośne. Na trójce cholernie się wynudziłem i miałem nieodparte wrażenie, że jedynym powodem powstania tego filmu była kasa. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...