Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Swift Sport mi się podoba, ale ten starszy. Zamiast „czarnego" był opcją do rozważenia.
Nawet wersja 5-drzwiowa jest mi przyjemna dla oka.
 

http://pictures.trader.pl/eurotax/pictures/f/c7/83dcfbc2ffa1c77decc3284d67489b57.jpg

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
czarnego

 

Co masz na myśli?

 

To kultowe autko, moja przygoda z tą marką zaczęła się właśnie od swifta (i to nie byle jakiego) w 89 roku. Jak pisałem ileś tam postów w 92 niestety go rozbiłem, później wyjechałem za ocean (na kilka lat), tam miałem różne samochody (głównie hamerykańskie stare rzęchy za kilkaset dolarów - bo liczyłem i oszczędzałem każdy grosz), po powrocie kupiłem - no a jak suzuki i tak zostało do dziś.

 

Od takiego wszystko się u mnie zaczęło (tylko '89) :D

 

i wrócę do kolegi, co pisał, że nie rozumie - tu nie trzeba nic rozumieć, po prostu tak jest albo się pokocha na całe życie, albo nie.

Trochę jak z Warszawą - jest teraz dużo przyjezdnych - jeden kocha to miasto od pierwszego dnia, inny nawet po dłuższym czasie nie może się przystosować - jak w życiu ;)

Edytowane przez npc-bmk
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

12 lat motocykla nie posiadam bo żonie obiecałem, ale kurde chyba się nie da..

 

żona - słowo klucz :majty: Jak zapisałem się na jimniaka, też po powrocie do domu miałem "rozmowę" z żoną  :wariat: (ale jakoś poszło).

 

Ja na motor nie wsiadam, choć bardzo lubię sobie popatrzeć na te maszyny. Jak jestem w suzuki, to czekając na auto zawsze idę sobie do salonu pooglądać - motorki również, osobiście bardzo podoba mi się ten V-Strom 1000 (XT).

Link to post
Share on other sites

Ehhh te żony. Za 4 dni minie 6 lat odkąd jeszcze zanim mnie połamanego do karetki włożyli musiałem przez telefon obiecać że nie wsiądę więcej na moto. Przez 6 lat siedziałem już dwa razy ( :) ) i chyba nawet ona wie, że jednak do hobby wrócę. Może mi da odpust...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Albo weźmie tą półośkę do ręki i powie że Ty od dziś gotujesz  ;)

 

No i byłem na tym całym rallycrosie .  Był tam taki fajny suzuki swift 1.6, ogólnie rządził w klasie , w mocniejszej  też nieźle sobie dawał radę .

C2 też startowało ale raczej było na końcu . Niby auta podobne , ale jednak różnica w przygotowaniu  ogromna .

 

61730702_2442377829377248_51790591568033


Ehhh te żony. Za 4 dni minie 6 lat odkąd jeszcze zanim mnie połamanego do karetki włożyli musiałem przez telefon obiecać że nie wsiądę więcej na moto. Przez 6 lat siedziałem już dwa razy ( :) ) i chyba nawet ona wie, że jednak do hobby wrócę. Może mi da odpust...

 

No i dlatego nie będę raczej miał szybszego moto , bo nie lubię karetek ani być połamany  :)

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Swift jest przede wszystkim bardzo lekkim samochodem. GTi z 89 ważył np ~650kg!, obecna wersja 5-ciodrzwiowa cywilna ma masę około 870kg (i to przy hybrydzie). Wersja poprzednia (którą przedstawił Worm) była od obecnej cięższa o prawie 100kg.

 

 

 

na tym całym rallycrosie

 

Jest na YT jakiś materiał wideo z tego wydarzenia?

Link to post
Share on other sites

Ostatnio po wymianie układu hamulcowego w mercu na klocki sportowe hawk hps5.0 i tarcze rottinger byłem całkiem zadowolony . Układ przestał się przegrzewać i nie było sytuacji że auto nie hamowało , przebieg też udało się zrobić 2x większy jak na zwykłych klockach . Ale niestety tarcze są na raz w takim zestawie , mocno mi popękały , no i sam koszt wymiany jest sporo większy jak seryjnego zestawu . Już wcześniej chciałem zamontować większy zestaw hamulcowy , ale ograniczały mnie felgi 16 cali których nie chciałem zmieniać . 

Jakieś 2 tygodnie temu dorwałem mercedesa w212 e350 z hamulcami 322mm (u mnie 288) i pomierzyłem sobie tarcze i zaciski . Stwierdziłem że jest duża szansa na upakowanie tego u mnie . Kupiłem zestaw i się udało zamontować co prawda ciężarki od wyważenia felgi  musiały być odklejone bo niestety jest tam tak mało miejsca że obcierały . Jutro się wyważy jeszcze raz naklejając je gdzie indziej .

 

Przed 

 

4c6c568fc924ed61med.jpg

 

Po 

 

284be83139e5485bmed.jpg

 

 

Przepraszam za czystość felg do zdjęć ale nie miałem czasu na mycie . Prace nad wymianą i tak skończyłem o wczoraj 21 30 .

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Macie pomysł co mogę zrobić z piszczącym hamulcem tarczowym z przodu? Najwięcej słychać po zrobionej trasie gdy są nagrzane. Przed wymianą klocków piszczało, ale dużo mniej niż teraz na nowych. Klocki TRW całość robiona w warsztacie.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

W alfie mam trw , w mercu mam na tyle trw , teraz założyłem na przód i cisza jak makiem zasiał . Może trzeba przesmarować smarem miedziowym niektóre elementy . Jak nie chcecie trw to polecam ate lub  textar (niezły stosunek jakości do ceny)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...