Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Nie chcę A . Rozum nie ten niestety  :D  Piździkami jeżdżę od ósmego roku życia .czyli prawie 30 lat zaraz będzie (o cholera ale stary już jestem) i wiem że to maks co mi zapewni w miarę długie życie . Najmocniejsze co miałem to gilera runner 180 2t . Jeździłem okazjonalnie mocniejszymi sprzętami i wiem że to nie dla mnie bo setką bym nie jeździł , Siostra nawet ma cbr 1100 (hahah baba) a ja bidny skuter .

Link to post
Share on other sites

XX fajny sprzęt. Runner 180 w 2t niezły rzeźnik jak na skuter, ale koszty utrzymania pewnie zabijają ;) Miałem aprilię 125 z rotaxem w 2t - spalić 8l paliwa (i przy okazji oleju za 20zł) to nie był dla niej żaden wyczyn. 

 

Co do mocy to wszystko zależy od tego co ma się w głowie, a prawko A nie oznacza od razu, że trzeba kupić sprzęt co ma 150 koni. Jest wiele fajnych, lekkich gratów w granicach 40-80 koni które palą po 4-5 litrów, a dają masę frajdy z jazdy - szczególnie jak piszesz o ochocie na super moto - bo niestety tutaj poniżej 250cm to bieda z nędzą. 125 w 4t to niestety tragedia jeżeli chodzi o moc, a 2t mocno wysilone i wymagające częstej obsługi która jest kosztowna jak na sprzęt o tej wartości, 250 już zaczyna się robić znośnie - w 400 już wybierzesz coś co będzie tanie, dobre i fajne, no i bez strachu, że cię zje na deser (np DRZ 400) a wyżej to już nie piszę, bo sam wspominasz, że unikasz mocniejszych sprzętów, chociaż np takie xt660 to nadal żaden wariat, w przeciwieństwie do włoskich super moto w tej pojemności, czy produktów austrii, tudzież północy europy. Paradoksalnie, te spokojniejsze modele większej pojemności jak wspomniane wcześniej drz czy xt bywają tańsze w eksploatacji niż te małe, wyżyłowane piździki ;)

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

No Runner w trasie to 6 litrów spalił, a korzystanie z osiągów to jednak sporo więcej choć nigdy nie sprawdzałem dokładnie . Olej to nie był problem, litr do dozownika co jakiś dłuższy czas. "A" tak czy inaczej nie będzie. Choć nawet fajnie się jeździło hondą CB 500. Niby troszkę oleju w głowie przybyło, przez lata, umiejętności jakieś są (choć i tak wiem że jeszcze sporo mi ich brakuje), ale wolna jazda nie sprawia mi przyjemności niestety, więc wolę już wykorzystywać te 15km w 100%. Nawet taka Honda 500 to już 5s do 100 i vmax w okolicach 200. No i jeszcze są inni uczestnicy ruchu gdzie jakieś 5% z nich nie widzi jednośladów. Nie raz miałem awaryjne hamowanie mając niby pierwszeństwo. Niby przez te lata nigdy nie miałem wypadku jednosladem, a samochodem nigdy z mojej winy. Ale dla mnie to za duże ryzyko. Wolę szybkie auta niż motocykle.

A propo jeszcze skutera to w planie większy cylinder, albo oryginalny 200cm lub tuningowy ciut większy. Parę km powinno wpaść.

Link to post
Share on other sites

Kiedy dookoła same SUVy, a Twoje auto wydaje się najbardziej terenowe... :P

 

73384838205507605894.jpg

 

Gdyby tylko miał napęd na 4 łapki, byłby idealny ;)

 

W przyszłym tygodniu Szewronek idzie do warsztatu. Mam nadzieję w tym roku troszkę go do porządku doprowadzić. To jest, teraz będzie robione z przekładnią kierowniczą głównie plus parę innych bzdetów. 
Kupiłem też progi z polifta z chromami. Mam zamiar polakierować cały dół pod kolor nadwozia i przy okazji zrobić drobne korekty rys na lakierze. Może go jakoś zabezpieczyć? Zobaczymy ;)

Prawdopodobnie też może dojdzie modyfikacja reflektorów, jeśli się uda. A jak nie, to na pewno polerka. Już trochę robiłem w zeszłym roku ale to tak delikatnie ;)

No, ale tak ogółem to działa i jeździ, na pohybel wszystkim antyfrancuzom xD Zresztą nie ma wyjścia, bo chyba doczeka się w moim domu kiedyś żółtych blach ;) Taką mam nadzieję... Musi się starać, dopóki nie dozbieram do DS 7... czyli jeszcze długie lata aktywnej służby przed nim xD

Edytowane przez MoonWalk
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Właśnie chciałbym to sprawdzić, zacząłem szukać juz elementów w kolorze ale maska musi zostać na później. Szczerze to wątpię że je znajdę i zostanie mi lakierowanie xD

Link to post
Share on other sites

Prześwit...

A jaki kąt natarcia, zejścia i rampowy? :P

 Zdjęcie przy Jeepku też mam z zimy, nic sie nie martw :P

 

68925289207815045072.jpg

 

No kątów natarcia to  nie podają. ALe chyba nie muszą, bo z prędkością ograniczoną do 10KM/h przy tej wysokości raczej nigdzie mi się wjechać nie uda xD To jest akurat tryb serwisowy, do jazdy po wertepach jest niższy (bodajże 19 cm ma około prześwit wtedy). Ale nieraz przydaje się sam prześwit ;) Np. na osiedlu u mnie ostatnio w drodze wjazdowej zrobiły się takie koleiny i widziałem że ludzie nieraz haczyli o zaczep bramy w ziemi niższymi autami a ja nie xP

 

Niemniej, dla obrony Szewronka to zastanawiam się, jakie kąty natarcia ma SX-4 czy stojący dalej Qashqai? Bo nie jestem pewien, czy takie lepsze :P

Link to post
Share on other sites

Qashqai nie ma nic wspólnego z terenowym, tak samo SX4. Ten WK obok Twojej Cytryny też jakimiś wiejskimi lotkami zmniejszył sobie kąt natarcia... I jeszcze wieś tańczy i śpiewa LEDy do jazdy dziennej... Nie ogarniam takich ludzi. Po co zmieniać coś co jest dobre.

Edytowane przez LuziQ
Link to post
Share on other sites

Dlatego zatytułowałem zdjęcie, że kiedy wśród SUVów Twoje auto wydaje się najbardziej terenowe. Chyba nie ma sensu drążyć, wiadomo o co chodziło i że to było żartobliwe ;)

 

Ja sobie mam zamiar zrobić ledy, ale z gustem. Muszę tylko znaleźć wcześniej "znajome" SKP XD

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

I jeszcze wieś tańczy i śpiewa LEDy do jazdy dziennej... Nie ogarniam takich ludzi. Po co zmieniać coś co jest dobre.
 

 

Ten to przynajmniej ma je na obrysie. Jak lubi kiedy jego samochód wygląda jak stragan odpustowy to jego sprawa - nie rusza mnie to. wku#$%^ją mnie natomiast niemiłosiernie ludzie którzy zakładają takie wynalazki w sposób który totalnie kłóci się z ich podstawowym zadaniem - czyli pomocą w ocenie pozycji ich samochodu na drodze (a nie jak sądzi pewnie większość z nich zabezpieczeniem przed otrzymaniem mandatu za jazdę bez świateł i oszczędzenie 50gr/100km)

 

Ostatnio jadę sobie, 4km prostej, zbliżam się do jakiegoś zawalidrogi dosyć szybko - z przeciwka jedzie samochód, a za nim długo, długo nic i w oddali kolejny - tak mi się przynajmniej wydawało, bo kiedy już miałem brać się za wyprzedzanie okazało się, że ten samochód w oddali tak naprawdę jest dosyć blisko, tylko pajac nim jadący miał światła mijania wyłączone, a zamiast nich przyklejone ledowe na atrapie silnika, a że jechał jakimś audi w którym gril jest razej wąski to świtła były od siebie może mniej niż metr od siebie. Nie muszę pisać jak to wpływa na postrzeganie przestrzenne kiedy jeden obiekt na drodze ma światła 2m od siebie, a następny za nim 0,6m od siebie. 

Link to post
Share on other sites

I jeszcze wieś tańczy i śpiewa LEDy do jazdy dziennej... Nie ogarniam takich ludzi. Po co zmieniać coś co jest dobre.

Chociażby dla mniejszego zużycia żarówek i reflektorów. Osobiście też myślę nad założeniem ledów z prostej przyczyny - 99% czasu jeżdżę w mieście a jazda w korkach na światłach mijania to IMO totalny nonsens. ;)

Link to post
Share on other sites

Kiedyś zamontowałem sobie moduł w alfie 147 który z długich robił swiatła dzienne. Głównie dlatego że h7 się co chwila przepalały. Moduł oczywiście bez homologacji, ale zadanie spełniał w 100%. A i wyglądało to lepiej dla mnie niż jakies doczepione przypadkowo ledy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...