Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Silniki ze ślimakiem w większości będą żwawsze przy tej samej/podobnej mocy ze względu na wyższy moment, który podobnie jak w Dieslach jest już dostępny 'w całości' od niskich obrotów.

Wiadomo masz racje ale nie sądziłem, że różnica jest tak duża. E36 coupe 2.0 150km robi setkę w 9.9s, a a4 b5 1.8t 150km w tylko 8.2 przy zbliżonej masie. Różnica duża. Nie wiem jak z elastycznością na wyższych biegach. Ciekawe w ile robi moja w tej chwili. Powinna w jakieś 7.5s. Tak czy siak fajne auta i nawet ten sławny alu wielowahacz nie taki straszny jak go malują.

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

S4 na daily? Ja bym się chyba bał. :P

Bez problemu, części są, gazować można bez problemu. 2.7bit w A6 się sprawdza to i w S4 też  8-)

jedyne czego trzeba się bać to chyba turbiny- ciężko je zdiagnozować, a ich wymiana wymaga wyjęcia silnika. 

Edytowane przez 133699
Link to post
Share on other sites

@@CrisPell,

I Ty wierzysz w te brednie ? Zespół siłowników sterowany elektroniką... ile to wytrzyma bez awarii ? Bo tradycyjny wałek rozrządu i turbo są w stanie wytrzymać ponad 200.000km o ile są wykonane prawidłowo. Nie bardzo wiadomo jak zmienne fazy rozrządu mają zastąpić turbo, ktoś się chyba zagalopował w tych proroctwach :)

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj nie ma innych a nawet w atmosferycznych silnikach Diesla moment jest dostępny przy niskich obrotach.

 

Dane dla SDI, chcesz to poszukaj sobie dla innych - https://pl.wikipedia.org/wiki/Suction_Diesel_Injection

 

Owszem, dzisiaj nie ma innych, ale to takie potwierdzanie mitów, że diesel ma nie wiadomo jaki moment - ma moment, bo zazwyczaj jest doładowany.

 

Odnośnie linka - tylko co to za moment 160 Nm z 2,5 litra... Wolnossące 2,5 litra w benzynie ma taki sam moment przy 2.200 obrotów. Tyle, że przy 4,500 ma ponad 200 Nm.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...