Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Chyba nie widziałeś nigdy jaka jest różnica w oświetleniu drogi... Tu nie chodzi o kasę tylko o BEZPIECZEŃSTWO. Nawet jakby trzeba było wymieniać żarówki co roku, to chyba 120 zeta na rok to nie jest jakiś duży pieniądz...

Zejdź na ziemię, bardzo dobre H4 kupisz za 30-40zł komplet, a nie 120.
Link to post
Share on other sites

Przecież 2001 to po lifcie więc są już Angel Eyes więc wchodzą tam żarówki z odpowiednią oprawką lub LED markery. Przynajmniej w E53 tak to wygląda, w przed liftach rozklejali reflektory żeby zrobić Angel Eyes'y i wstawiali ringi SMD a w polifcie się tego nie robi bo już są Angel Eyes a rozklejenie jest trudne/niemożliwe.

 

Ja w swojej E53 założyłem LED Markery 2x10W dające białą barwę, oryginalnie producent montował 2x5W z barwą żółtą, i wygląda to świetnie ale w nocy, bo w dzień praktycznie nie widać i nie ma mowy jeździć na tym jako na DRL. Są niby te markery po nawet i 50W Cree ale to pic bo jaśniej nie będzie i mocniejsze markery nic nie dadzą, wynika to z budowy ringu czyli światłowodu i jego przepuszczalności światła. W nowszych Bayerische tj. serie Fxx chociaż i w E60 i E70/E71 widziałem jest to inaczej rozwiązane i postojowe Angel Eyes służą już jako DRL.

Ringi są podświetlane halogenówką 12V (H10W). Działają też BA9S ale jak kupiłem żarówki po 90gr to to rady nie daje :P

Dlatego wpadł pomysł z SMD, temat przerabiania nieistotny bo już oprawki wydziobałem nożem i można normalnie wymieniać same postojówki bez ruszania oprawek (swoją drogą niby BMW z lat 90'ych, a już ktoś miał poronione pomysły jak wyciągnąć kasę).

Na DRL niestety ringi w e39 się nie nadają, ponadto wstawić tam można maks 10W.

Po dłubaniu mam właśnie problem z kwestią, żeby świeciły mi te ledy smd zamiast kierunków wskazujących "przepaloną" postojówkę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...