Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Smiechem - pytanie z ktorej części Polski jesteś. Czesto jest tak, ze dany rejon ma swoją "ulubioną" marke. Np Śląsk to głównie VW, audi, merce. Dzieki temu maskę takiego Gulfa Czfurki kupisz w każdym spożywczym ;)

Link to post
Share on other sites

A ja nie rozumiem ani krucjat "pro-Alfa", ani "anty-Alfa".

Oczywiście zaletą wszelakich Polo/Golfów/Ibiz/innych takich jest dostępność części i ich cena, ale też nie ma co demonizować diesli, akurat stare JTD nie są złe. Bez żadnych DPFów i wymysłów. Jeżdżę dieslem 70% miasto, 30% trasa i nie narzekam. Kumpel ma Polo IV w 1.4 16V, to to się IMO w trasę nie nadaje. A swoim 2.4jtd zapinam piąty bieg, 140kmh na tempomacie i brakuje mi jedynie szóstego biegu, bo przy wspomnianych 140 mam 3k RPM i spalanie ok. 8L. Przy jeździe 90-120 spokojnie schodzę do 5.4, można i niżej, ale aż tak spokojnie nie jeżdżę.

 

Choć nie przeczę, jak się sypnie turbo i dwumas to klękajcie narody, na szczęście - odpukać w niemalowane - u mnie póki co i turbo, i dwumas nie wskazują, jakoby miały wysiąść.

Link to post
Share on other sites

Jakiś może argument?

 

Wielowahaczowe zawieszenie? :)

 

Ja miałem Clio 1.2 I jako pierwszy samochód i będę miło wspominał, jeździłem Polo 6N 1.4 i nie cierpiałem pasjami tego samochodu, ale trzeba mu oddać, że jest nie do zarypania.

Jakaś wolnossąca benzyna, najlepiej europejska i będziesz zadowolony.

spalanie ok.

 

Przy pierwszym samochodzie spalanie raczej nie ma znaczenia... Ja w Clio nie miałem komputerka i do dzisiaj nie mam bladego pojęcia, ile to paliło. Była kasa, to się lało, nie było, to się nie lało. Za to jak klęknie jakiś temat za 3 tys. zł, to jest duża szansa, że samochód zaliczy dłuższy przymusowy postój....

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Mialem polo 6n1, w sumie nie, dalej mam.

 

Jak chcesz to za 1200zl puszcze z dwoma kompletami felg i trzema kompletami opon. Tylko uwaga... cala karoseria do wymiany a cala reszta jest ok :)

 

To taka mini wyscigowka jak na 1 auto. 1,4 i 60 kucykow, niby malo a wydaje sie ze rwie do przodu lepiej niz focus 1,6/100.. zawieszenie w polo dosyc przyjemne jak na swoj przebieg.. czy byl krecony? Zapewne. Ile mi ppkazuje? Zatrzymal sie u mnie na 186,200 i dalej nie idzie od wielu miesiecy.. po wymianie skrzyni ten plastikowy czujnik zmienialem 4x i mam go w nosie.. licznik nie nabija ale i wskazowka predkociomierza stwoerdza ze czas sie zatrzymal bo ja jade a ona dalej w miejscu na 0km/h :D

Link to post
Share on other sites

Dojeżdżanie na oparach to też nie jest dobry pomysł. Łatwo można sobie zatrzeć pompę paliwa.

 

Wiem, ale i tak nie mogę się jakoś przekonać do tankowania wcześniej :).

To taka mini wyscigowka jak na 1 auto.

 

Nie żartuj :). Jeździłem takim ze 4 lata i wyścigówka to to nie jest. Clio 1.2 robiło z niego wiatrak :D.

Link to post
Share on other sites

Nie żartuj :)

 

nie żartuje, mówię o uczuciu i tym co było słychać w uszach (głosnooooo! niekoniecznie miło hehe)

 

Jeszcze można zrobić chipa, dla jaj sprawdzałem, za 900zł bym z 60KM miał uwaga.... 61-62KM (!) a sam moment obrotowy by wzrósł pomiędzy 7 a 10nm... no mocno się zatanawiałem czy nie wydać na to 900zł... :D

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy ile się jeździ, moim pierwszym samochodem był golf 1.4 60 kunia i samemu dało się jeździć, ale jak się zapakowały 4 osoby to samochód miał już ciężko. Wytrzymałem z nim 7 miesięcy i zmieniłem na coś mocniejszego. Nie szalałbym ale takie 1.6 100 kuni w focusie to optymalne minimum. Ważne jest aby trafić zadbany egzemplarz, wtedy marka i model schodzi na dalszy plan.

Link to post
Share on other sites

Do zeszlego tygodnia myslalem ze nic mi soe bardziej nie spodoba niz volvo xc90. Auto super sie prowadzi, czlowiek czuje sie w niej bardzo bezpiecznie, deska w srodku nie kazdemu musi sie podobac ale ja wlasnie taki styl lubie... i o ile nigdy nie lubilem zbytnio sedana to gdy mialem okazje wejsc do najnowszego BMW M5 znajomego to juz mialem ochote nie wychodzic... felgi 21 dla mnie totalne szalenstwo by tym jezdzic po wawie ale kto bogatemu zabroni! Piekne auto, piekny przod, piekna kreska karoserii, pieknosc w pieknie no ale.. nawet w leasingu to za drogo jest :) przod ma ladniejszy niz Giulia ale wnetrze i tyl bardziej mi sie podoba w alfie.. pomarzyc mozna, a moze ktoregos dnia nie bedzie trzeba myslec czy kredyt na dom czy auto.. zobaczymy za dekadę :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...