Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Nie, miałem 170 KM. Chwilowo jeżdżę BMW 122 KM, więc porównywałem do 1.4 TB, ale od soboty powrót do Alfy :).

No to musiałeś ładne emerycko jeździć, że masz takie spalanie :D

Jak włączę tryb A to też mało pali, ale na normalu lekko dodasz gazu i juz spalanie idzie w górę. Poniżej 8l nie zszedłem w takiej raczej miejskiej jeździe.

Link to post
Share on other sites

No niekoniecznie, silnikami z turbiną trzeba umieć ekonomicznie jeździć... Chociaż ja praktycznie nie jeżdżę po mieście, to inna sprawa. Ale trasę Poznań - Wrocław jestem w stanie pokonać poniżej 2 godzin :).

Link to post
Share on other sites

W golfie 1.9 TDI wyskakiwało swego czasu podobnie w zimie, ale okazało sie, że to ponoć przez czujnik zewnętrznej temperatury o dziwo o.O Niemniej po jego wymianie jest w miarę normalnie ,w sensie przy przyspieszaniu pokazuje jakieś wysokie wartości, ale nie takie :P

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, 900 z 98r. Auto w tej konfiguracji warte z 5tysięcy. Kupiłem je z teoretycznie uszkodzonym silnikiem ( czyt. kot w worku), okazało się że padły baterie w pilocie od alarmu. Po ich wymianie silnik pracuje idealnie, jedynie rozrusznik jakiś rzeźnik zachetał

Link to post
Share on other sites

 

 

Kupiłem je z teoretycznie uszkodzonym silnikiem ( czyt. kot w worku), okazało się że padły baterie w pilocie od alarmu.

Que ? Jak można pomylić uszkodzony silnik z rozładowaną baterią w pilocie ? Co to ma wspólnego ?

Link to post
Share on other sites

Ale w sensie tylko odłączyć odcięcie zapłonu przez alarm. Jak chociaż trochę ogarniasz elektrykę, to sprawdź sobie dokładnie jaki masz model centralki (o ile ją znajdziesz, bo jej umiejscowienie często zależy od fantazji montującego ;)) i poszukaj do niej instrukcji/schematu. Pozbędziesz się tylko odcięcia zapłonu, a resztę będziesz miał dalej ;)

 

Ewentualnie znajdziesz przekaźnik odpowiadający za odcinanie zapłonu i w razie problemów w przyszłości, wystarczy go wyciągnąć i zewrzeć odpowiednie 2 przewody, ewentualnie zrobisz sobie jakąś sprytną zworkę w razie w.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...