Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Posiadacze tysięcy Nissanów Navara/Wieśwagenów Amaroków/Mitsubitchi l200 i innych pickup'ów sie nie zgodzą :).

 

Nie ma co chyba się dalej w temacie udzielać - obrońcy sioferaków są głusi na argumenty. 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, kubbak napisał:

osobówka 'osobówka' uprawnia Cie do odliczania 50% VATu a osobówka 'ciężarówka' do 100%

Niby tak, ale nie do końca.

 

Nawet na osobówce możesz rozliczać 100% VAT, tyle że musisz kilometrówkę prowadzić.

 

Co do rejestracji na ciężarowe - to tak , możesz zarejestrować osobówkę na cieżarowy, ale dalej będziesz musiał prowadzić kilometrówkę żeby mieć 100% odliczenia VAT, _CHYBA_ że z definicji US, pojazd będzie przystosowany do działalności w takim stopniu, że nie nadawałby się do użytku prywatnego (interpretacja płynna), wtedy można odliczyć 100% VAT bez kilometrówki.

Aplikuje się to jako "oczywistość" do pojazdów takich jak koparka, czy traktor, natomiast w pojazdach typowo osobowych przyjeło się, że musi wtedy być to auto zarejestrowane na nie więcej niż przewóz 2 osób (jedna kolumna siedzeń)

Tak więc pickup z 2 siedzeniami OK, pickup z 5 siedzeniami BIG NONO

 

Tak pokrótce :)

Link to post
Share on other sites

Kuźwa stoję sobie na światłach...
Ruszył gostek z prawej, to ja też, i się okazało że on na strzałce w prawo a ja na czerwonym prosto...
Dobrze że się nic nie stało, ale trzeba zmienić zioło bo drugiego takiego numeru mogę nie przeżyć.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, AudiAWX napisał:

Kuźwa że jeszcze się rezystory wali zamiast poduszek...

Jakiś czas temu wywalało mi co jakiś czas błąd poduszek . Po kodzie błędu znalazłem jakąś instrukcję z serwisu mercedesa , jak  to naprawić . 

Naprawa polegała na wlutowaniu rezystora miedzy dwa kable przy głównym kompie . Jak się okazało ktoś już tam był tylko kiepsko zawinął rezystorek i jak się poluzował na dołku  to wywalało błąd . Po poprawce jak ręką odjął .  I to była oryginalna instrukcja mercedesa :)

 

Odnośnie cepik to ostatnio zauważyłem , że mam na siebie dwa auta które miałem 20 lat  temu .   Niby tam można  zgłosić  że już się ich nie posiada , ale boję się tego dotykać bo umowy uj wie gdzie są . Może ktoś miał taką sytuacje ?

Link to post
Share on other sites

https://gloswielkopolski.pl/zjechal-ze-swojego-pasa-ruchu-i-smiertelnie-potracil-dziennikarke-nowa-opinia-ws-smierci-anny-karbowniczak-miazdzy-wersje/ar/c1-17277843

Zdarzyła się tragedia i pomijając zachowanie kierowcy po wypadku, przyznam, że czegoś tu nie rozumiem.
Jadąc drogą z pierwszeństwem mam analizować czy ktoś z podporządkowanej mi wyjedzie, gdzie chce jechać i z jaką prędkością?
Jak już mi wymusi pierwszeństwo to w ułamku sekundy mam zdecydować czy hamować czy może uciekać? Jak już dojdzie do potrącenia tego, który mi wymusił pierwszeństwo to będę współwinny, bo nie przewidziałem co zrobi wymuszająca osoba i podjąłem złą decyzję?
Może on sądził, że ta wymuszająca wyhamuje jednak i dlatego uciekał na lewo?


  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, marik81 napisał:

pierwszeństwo to będę współwinny, bo nie przewidziałem co zrobi wymuszająca osoba i podjąłem złą decyzję?

Tak właśnie działa prawo w Polsce a.d. 2023

 

Pierwszeństwo może być pierwszeństwem, ale tylko do czasu, gdy ustąpienie pierwszeństwa zaszło kiedy te pierwszeństwo miał pierwszy najpierwszy z pierszeństw a tak poza tym pierwsza ocena jest czy sprawa będzie medialna czy nie

Tutaj akurat od razu wiadomo że wróg społeczeństwa blachosmrodziarz (xD), puszkasz chciał zabić biedną niczemu winną rowerzystkę, która przecież nie musi żadnych przepisów znać a te wiatrochrony na słupach z dziwnymi trójkątami to w ogóle nie pomagają

 

Jak nic kara dożywocia dla puszkarza i pośmiertna kara grzywny w wysokości 50,- PLN dla rowerzystki umorzona z urzędu

5 godzin temu, marik81 napisał:

pierwszeństwo to będę współwinny, bo nie przewidziałem co zrobi wymuszająca osoba i podjąłem złą decyzję?

Tak właśnie działa prawo w Polsce a.d. 2023

 

Pierwszeństwo może być pierwszeństwem, ale tylko do czasu, gdy ustąpienie pierwszeństwa zaszło kiedy te pierwszeństwo miał pierwszy najpierwszy z pierszeństw a tak poza tym pierwsza ocena jest czy sprawa będzie medialna czy nie

Tutaj akurat od razu wiadomo że wróg społeczeństwa blachosmrodziarz (xD), puszkasz chciał zabić biedną niczemu winną rowerzystkę, która przecież nie musi żadnych przepisów znać a te wiatrochrony na słupach z dziwnymi trójkątami to w ogóle nie pomagają

 

Jak nic kara dożywocia dla puszkarza i pośmiertna kara grzywny w wysokości 50,- PLN dla rowerzystki umorzona z urzędu

 

EDIT: tak notabene przypomina mi się ta historia chyba z Lublina, gdzie pieszy pod wpływem %% wszedł na czerwonym świetle wprost pod auto, winnym uznany został kierowca bo przekroczył dozwoloną prędkość o jakieś śmieszne wartości (chyba 5-6 km/h)

Link to post
Share on other sites

Najważniejsze rzeczy w MLu zrobione , parę krzaków w okolicy zaliczone . Raz urwana tablica rejestracyjna z kawałkiem zderzaka .

Ale wczoraj to już grubiej poszło i to na pierwszej przeszkodzie . Się naoglądało Terenwizji , a potem bez pomyślunku człowiek wjeżdża gdzie nie powinien .

 

No nic zrobię prawdopodobnie stalowy zderzak własnej konstrukcji . Używka kosztuje 10% wartości auta :D i też by pewnie zaraz poległa .  Bo obecnym przywaliłem wczoraj 2x .

 

Tu jeszcze filmik jak sobie radzi takie seryjne auto 

 

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie jest to nissan patrol albo land cruiser  . Napędy ma tylko sterowane elektronicznie . Jest rama , jest reduktor . Napędy podobno wytrzymują bez problemu do opon 33 cale . 

Można go tanio podnieść na zawieszeniu jak i nadwoziu . Części do podstawowego liftu zawieszenia i nadwozia kosztują niecałe 1000zł . Ludzie je przerabiają coraz częściej  . Jak się coś urwie to kosztuje grosze w porównaniu z japońskimi typowo terenowymi autami . To jest taki tani substytut . Silnik masz jaki chcesz praktycznie i wszystkie przyzwoite .

Ja to kupiłem na próbę czy mi się taka jazda na dłużej spodoba . Nic na razie nie modernizuję . Jak auto za szybko nie padnie to może kupię lepsze opony tylko , bo te co mam to raczej śmietnik .

Także podsumowywując  auto jako wypadowe na wycieczki w przyrodę nadaję się bardzo dobrze , do ostrego terenu to już są lepsze auta ale też można próbować  .  Na razie wjeżdżam praktycznie wszędzie gdzie seryjny prześwit mi pozwala . 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Śmiem twierdzić że to jeden ze skutków "bezwględnego" pierwszeństwa i narracji medialnej

 

Nikt już nie doczyta że pierwszeństwo nie jest bewzględne a przed pojazdem szynowym to już w ogóle...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, BlackCoffe napisał:

Takie sytuacje były i przed tym bezwzględnym pierwszeństwem

Jasne, że tak, niemniej częstotliwość występowania się nasiliła co widać po statystykach

Link to post
Share on other sites

Panowie krokodylki postanowili wrzucić na wagę puste autobusy, spoko akcja - nawet ja wymiękłem bo myślałem, że widziałem już wszystko... ciekawe czy któryś przekroczył limit :evil:

330451483_2273464946191443_3283329898087

Edytowane przez ALF
  • Haha 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...