Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

A kto Ci powiedział że dostaniesz do 3 tyś? Ja myślę że sporo więcej. Kolega wystawił starego outlandera za 7 tyś ponad rok temu w bieda wersji, bez sprzęgła, poobijany, ogólnie ledwo to stało na kołach. Sprzedał w "minutę" dostał kilkadziesiąt wiadomości, telefony co chwila.

Link to post
Share on other sites

Mają rację chłopaki, ja zawsze szukam dobrej budy nie bitej z zabity silnikiem. Robię kapitalny za 6k do 12k i 6 lat do sprzedaży nie zaglądam. Ale ciężko o takie okazje więc możesz próbować te 6 wyciągnąć, jak się trafi ktoś konkretny to zejdziesz do 5.5 czy 5.

Link to post
Share on other sites

Najciekawsze, to niewiadomo co jest z silnikiem w imprezie. Usterka nie była zdiagnozowana. Nie nastawiam się, że silnik będzie się do czegoś nadawać.. ale przy próbach odpalenia nie było żadnego metalicznego dźwięku.
W sobotę może uda mi się parę zdjęć zrobić.

Link to post
Share on other sites

Ja w mercu już zmieniałem ze 2 tygodnie temu , bo żona też nim jeździ to musi być cacy :) , w alfie zmienię jak mnie najdzie ochota . W zeszła zimę zapomniałem  :D  Tyle że z przodu mam zimówki cały czas , a z tyłu letnie . Mimo letnich to co najwyżej ręczny był w stanie tył wyprowadzić z równowagi . Ale w tym roku zmienię , bo nawet te zimowe się łyse zrobiły . Leżą 4 stare continentale z merca to się zamontuje .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

 

 

Się dziś szarpnąłem i wymieniłem kapcie na zimowe. Zmienialiście już?
 

Ja jeszcze nie zmieniałem, na razie jest mokro i w miarę ciepło także letnie lepiej się sprawdzą. Myślę że pod koniec miesiąca zmienię, albo na początku przyszłego tygodnia.

Link to post
Share on other sites
w miarę ciepło także letnie lepiej się sprawdzą

 

Zależy jakie masz letnie , a jakie zimowe . U mnie np na tyle miałem fuldy eco control (w tej chwili mają 4 lata) i one miały dosyć słabą przyczepność , nie polecam tych opon . Teraz mam założoną zimówkę pirelli i trzyma jak wściekła . Wcześniej miałem te fuldy na przodzie i abs się za szybko aktywował , hamowanie było nie za specjalne

 

Dla mnie ogólnie wszystko co jest eco w motoryzacji to jest złe , nie musicie się ze  mną zgadzać ;) . 

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Dla mnie ogólnie wszystko co jest eco w motoryzacji to jest złe , nie musicie się ze  mną zgadzać  . 

 

Sam siebie zacytowałem , bo trochę przemyślałem to  :)  Nie tyle jest eco jest złe co zabija przyjemność z jazdy i w przypadku opon negatywnie wpływa na bezpieczeństwo . 

Link to post
Share on other sites

Bieżnik zgadza się pancerny , nawet specjalnie je ścieram czasem , aby mieć pretekst żeby na wiosnę wymienić na normalną oponę . A one nawet prawie się nie zużyły przez 20tkm mnie więcej które na nich zrobiłem w tym roku . A zimówki znikają w oczach chyba ze 2mm w ciągu 3 miesięcy .na osi napędzanej .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Słuszna uwaga.

Tak się powinno robić nie tylko co sezon, ale jak ktoś bardzo dużo kilometrów kręci, to co jakiś tam przebieg (dla każdego producenta, modelu jest to chyba indywidualne - a może i nie).

 

u8aVIjw.jpg

 

Oczywiście ten rysunek jest poprawny tylko dla czterech identycznych kapci.

Link to post
Share on other sites

 

 

Oczywiście ten rysunek jest poprawny tylko dla czterech identycznych kapci.

Nie, dla takich samych na jednej osi także jest poprawny. W każdym przypadku zamieniasz przód z tyłem i co drugi raz lewą z prawą.

 

 

 

czujniki ciśnienia

Na szczęście dla coraz większej ilości marek aktywatory są coraz tańsze. Dla GM/Ford kupisz za ~30zł na ali. Za niecałą stówke dla kilku producentów (m.in. BMW/Merc/Subaru/Hyundai/Volvo/Suzuki/...).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...