Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Skoro już wrzucamy przebiegi

 

 

http://oi57.tinypic.com/2pq5ptx.jpg

 

 

 

Licznik nigdy nie był cofany. W sumie to większość swojego życia Golfik spędza w garażu (studia) i trochę nad tym ubolewam :/

 

A wracając do tematu, to ja osobiścię nie potrafię jeździć bez radia, szczególnie gdy jadę gdzieś sam. Jakoś wolę jak mi coś gra podczas jazdy (nie jestem audiofilem, wystarcza mi zwykłe radio pokroju rmf maxx/eska na zwykłych nie tonsilowych głośnikach :wariat: )

Edytowane przez Klikacz
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja chyba wezme sie za odrestaurowanie suzuki vitary rocznik 92. Bardzo podobaja mi sie te auta, mam tez do niego sentyment. Ojciec kupuje nowe auto to mi sie dostane w spadku vitara.

Trzeba bedzie auto rozebrac do gołej ramy, naprawic blachy, zabezpieczyć przed korozją, wymienić wszystko co sie da z układu napedowego, zawieszenia.. Ogromna inwestycja ale małymi krokami może się uda. Auto jest w wersji ze sztywnym dachem, która jest rzadziej spotykana i ogólnie rzecz biorąc te samochody stają sie powoli klasykami.

Mam pare kilometrów ode mnie mechanika który sie para takimi naprawami wiec powinno byc dobrze.

Link to post
Share on other sites

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/32/Countries_driving_on_the_left_or_right.svg/940px-Countries_driving_on_the_left_or_right.svg.png

 

Niebieskie to państwa z ruchem lewostronnym (zresztą łatwo się domyślić)

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Zasada ruchu lewostronnego, pochodząca jeszcze z czasów starożytnych, została porzucona w Europie prawdopodobnie najpierw przez Francuzów, przy czym liczni są zwolennicy poglądu, przypisującego to Napoleonowi%5B1%5D, który m.in. w ten sposób miał wywoływać zamęt w oddziałach wojskowych swoich przeciwników, przygotowanych do ewentualnych bojów spotkaniowych z żołnierzami poruszającymi się (jak wszyscy do tej pory) lewą stroną. Inni wiążą tę zmianę z rzekomą leworęcznością cesarza, a jeszcze inni - ze swoistym buntem wobec papieskich zarządzeńBonifacego VIII.

 

Rownie dobrze możecie krytykować ustrój polityczny danego kraju.

Edytowane przez dodo
Link to post
Share on other sites

Czytalem, ze ruch lewostronny jest bardziej bezpieczny od prawostronnego. Uzasadnieniem jest podobno to, ze w sytuacji zagrozenia ludzie odruchowo zaslaniaja serce, ktore jest po lewej stronie. I siedzac za kierownica skrecaja w lewo. W Polsce oznacza to wjazd na przeciwlegly pas, a na wyspach na pobocze. Nie wiem ile w tym jest prawdy, ale sam czesto dziure omijam nie wiadomo dlaczego z lewej zamiast z prawej, mimo iz z prawej by bylo latwiej.

Link to post
Share on other sites

ustrój polityczny danego kraju nie wyjeżdża poza swoje granice i nie powoduje wypadków/problemów na drodze, bo ma kierownicę z niewłaściwej strony i gó**o widzi

domniemywanie skąd i po co to się wzięło, podobnie jak bronienie tego, który wypadł z obiegu - jest głupie jak tapeta w motylki - nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia, że jeden nie jest lepszy od drugiego, ale jeden jest wszędzie, a drugi tylko u nich i z tego co widzę po twojej postawie dodo (i nie tylko twojej) kompletnie bez logiki tylko z bezmyślnego uporu - newsflash - wojna stuletnia dawno się zakończyła, a jak angole dalej mają jakieś kompleksy to sugeruję wizytę u terapeuty, a nie robienie rzeczy wspak, by podkreślić swoje cholera wie co

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widać wszystkim wydaje się ze zmiana ruchu ulicznego to jak włączyć światło i taki a nie inny system w UK wynika z zacofania ... 
 
 

 

 

nie wyjeżdża poza swoje granice i nie powoduje wypadków/problemów na drodze

 

 

Tak to problem na skale światową, Brytyjczycy (i garstka innych narodowości) masowo wyjeżdżają na drogę i sieja zamęt, śmierć i spustoszenie... 

Oni nie robią rzeczy na wspak, robią jak robili zawsze, od zawsze. 

Link to post
Share on other sites

@drachenfeles ale tak obiektywnie, jak wyobrazasz sobie zmiane ruchu z lewostronnego na prawostronny (albo odwrotnie) dzisiaj, przy dzisiejszym natezeniu ruchu i ilosci samochodow ktore beda do nowego ruchu niedostosowane? Dla mnie to sytuacja patowa, bo koszty takiej zmiany beda ogromne, a korzysci marginalne. No ewentualnie korzysci beda, ale nie u tych ktorzy poniosa koszty. Nie dziwie sie, ze Brytyjczycy tego nie zmieniaja.

Link to post
Share on other sites

dobrze, że ich "brytyjskie" komputery nie czytają kodu "tak jak to robiły zawsze, od zawsze", bo by było śmiesznie

 

 

 

Widać wszystkim wydaje się ze zmiana ruchu ulicznego to jak włączyć światło i taki a nie inny system w UK wynika z zacofania ... 

 

a jednak są kraje, które jakoś dały radę przetrwać ten tydzień zamieszania i zmieniły przepisy... choć moment, jak w Londynie gaszono światło na wypadek nalotów Luftwaffe to w 10min powstawał taki chaos i barbarzyństwo, że nie wiadomo czy nie lepiej by było jakby germanie jednak wylądowali i przeprowadzili okupację ;) masz rację, niech lepiej niczego nie zmieniają

Link to post
Share on other sites

Trzebaby zestawic ilosc wypadkow spowodowana tym, ze brytyjskie samochody jezdza po UE z iloscia wypadkow jakie beda gdy w WB zmieni sie ruch z lewo na prawostronny i nagle kazdy samochod przestanie tam byc dostosowany do ruchu. Czyli tak jak tutaj mamy stosunkowo zadka sytuacje gdy brytyjczyk wyprzedza nic nie widzac, tak tam bedzie to sytuacja ciagla. Mozna sie tylko domyslac ilosci wypadkow. Plus wypadki do ktorych dojdzie z powodu przyzwyczajen kierowcow. Warto? Do tego oczywiscie koszt zmiany oznakowania wszystkich ulic.

 

Ja uwazam ze nie ma obowiazku wyprzedzania i jak sie nie widzi to nie trzeba wyprzedzac. Umiejscowienie kierownicy nie zastapi rozsadku ktorego wielu kierowcom brakuje i mimo ze maja dobra widocznosc dzieki kierownicy po wlasciwej stronie to i tak wyprzedzaja stwarzajac zagrozenie.

Link to post
Share on other sites

//e

 

W sumie po co mi ta rozmowa, mam w du**e co o tym myślisz, jak Ci sie nie podoba:

 

Contact us Parliamentary  

House of Commons, London, SW1A 0AA

Tel: 020 7219 3475

Fax: 020 7219 0918

Constituency  

West Oxfordshire Conservative Association, Waterloo House, 58-60 High Street, Witney, Oxfordshire, OX28 6HJ

Tel: 01993 702302

Departmental  

10 Downing Street, London, SW1A 2AA

Tel: 020 7270 3000

Web & Social media

 

 

 

 

Tylko uważaj, są zacofani i mówią po angielsku.

Edytowane przez dodo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...