Skocz do zawartości

Radeon RX7800XT jaka topowa wersja warta kupna ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Kawabonga,

Recommended Posts

Karta dużo wydajniejsza w porównaniu do 5700XT, temperatury dużo niższe, około 57 stopni. Gdzie RX5700Xt miał 75-77.  Ale to muszę jeszcze dokładnie potestować. Niestety 4K i RT na maxa nie daje rady w CP77. No ale nie jest to topwy zestaw. 

Daj znać jakie testy wykonać w WOT i jak ustawić opcje, później coś ogarnę. 

Ogólnie jestem zadowolony, wreszcie procesor się nie nudzi. Przez weekend będę testował i sprawdzał czy do moich potrzeb będzie wystarczająca. Ale wydaje się, że starczy. RDR2, 4K fsync i mam stabilne 60 FPS przy użyciu 78-80% karty. Tyle mi wystarczy. I tak telewizor nie da rady więcej a monitor mam tylko 75hz. 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

wotencore_16_02_2024_16_25_27.png

wotencore_04_02_2024_23_34_50.png

Godzinę temu, kudlatyEOS napisał:

Daj znać jakie testy wykonać w WOT i jak ustawić opcje, później coś ogarnę. 
 

Zrób testy w World_of_Tanks_enCore_RT , w 1440p z RT i drugi test bez RT . :)

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, Mirinda napisał:

Skąd to pobrać? 

Nie wiem. Trochę się zdziwiłem że nigdzie na necie nie widać instalki a oryginalny link WarGaming nie działa . Ja pobrałem dawno temu i mam po prostu w laucherze przy uruchamianiu gry.

 

wot encore rt.png

Link to post
Share on other sites

Tak się jeszcze zastanawiam czy będzie sens dopłacić 600 zł i wziąć Asusa TUF ale 7900. Do 2K w większości tytułów 7800 starcza ale często gram na telewizorze i przy 4K już nie domaga tak jak i przy CP77 nawet w 2K. Wiem, że procesor za wysokich lotów nie jest. No i definitywnie zmiana zasilacza. Bo nie będę dokupował innych kabli. A to co dodaje corsair to jakaś porażka.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, kudlatyEOS napisał:

Tak się jeszcze zastanawiam czy będzie sens dopłacić 600 zł i wziąć Asusa TUF ale 7900. Do 2K w większości tytułów 7800 starcza ale często gram na telewizorze i przy 4K już nie domaga tak jak i przy CP77 nawet w 2K. Wiem, że procesor za wysokich lotów nie jest. No i definitywnie zmiana zasilacza. Bo nie będę dokupował innych kabli. A to co dodaje corsair to jakaś porażka.

Jeśli chodzi o CB2077 z RT to za bardzo w 4k się nie zmieni , 7900Xt jest 20-30% szybsza od 7800XT. Ogólnie ma 20GB Vramu i jest na pewno szybsza , jeśli twój budget pozwala to bierz 7900XT . Dla mnie to budget był w granicach 2600zł więc wybrałem RX7900GRE za ~2640zł ale gdybym potrzebował mocniejszej i miał większy budget to brał był 7900XT.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, serafin1 napisał:

nie kusiła Cię właśnie 7900 XT miałbyś jakiś tam zapas. Chyba, że planujesz na X7900GRE jechać ok 2 lat sprzedać i kupić potem mocniejszą

RX7900XT jest około 800zł droższy, nie chciałem tyle dopłacać. RX7900GRE mam zamiar używać 2-4 lata. Chyba że nowe generacje Nvidii albo AMD naprawdę będą w dobrej cenie i wzrost wydajności będzie duży to może wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem 7900XT, Też Asus TUF. Jakaś tam promocja na nie teraz jest i w sumie muszę dopłacić 650 zł względem 7800XT. A dosłownie brakuje mi 10-15 klatek w kilku tytułach aby osiągnąć płynne 60FPS na max ustawieniach w 4K. W środę ma być więc coś tam napiszę. Jutro mam cały dzień na testowanie 7800XT bo jestem po zabiegu i cały tydzień na kanapie spędzam :) 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Kawabonga napisał:

Chyba że nowe generacje Nvidii albo AMD naprawdę będą w dobrej cenie i wzrost wydajności będzie duży to może wcześniej

W jakiej dobrej cenie.... Zapowiada się, że RDNA4 skończy się na RX 8700 XT/XTX. Konkurent dla 5070 za ~3000 PLN przy dobrych wiatrach, o wydajności niewiele wyższej niż 7900 XTX. 

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj trochę protestuje 7800xt i jadę oddać. I między 18-20 ma być kurier z 7900xt. I zrobię podobne testy. Nawet jak nie będzie wielkiej różnicy w wydajności teraz to mam nadzieję, że taka nastąpi po wymianie procesora. Bo ryzen 3600 nie jest najwydajniejszy ani najnowszy. Zobaczymy jak będzie. Za małą dopłata aby nie spróbować. Dodatkowo kartę wymieniam średnio co 4 lata. Więc mam nadzieję, że 7900xt starczy na ciut dłużej.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...