Skocz do zawartości

Radeon RX7800XT jaka topowa wersja warta kupna ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Kawabonga,

Recommended Posts

Napisano (edytowane)

Mógł bym kupić i RTX4090 czy RX7900XTX, ale każdy z nas ma jakąś granice ile może zapłacić za daną rzecz ;) . W grudniu 2020 kupiłem obecnego RTX3060Ti Aorus Master za 2599zł i tak wydawało mi się dużo ale wiadomo jak wtedy było z kartami , za miesiąc czy dwa były już za ponad 3tys zł jeśli w ogóle były. Karta wypasiona z ekranem LCD , ubolewam że żadna firma do tej pory nie wprowadzała takiego gadgetu. Teraz tą granicę też określiłem na te 2600zł . Ale po to są fora gdzie siedzą ludzie w temacie i zawsze coś doradzą . Jeśli RX7900XT spadł by o te 100$ ( jakaś normalna chłodna i cicha wersja) i kosztował w granicy 3tys. to mógł bym wyjątkowo tą granicę podnieść :D . Ale nie mam ciśnienia. Karta ma być na następne 3-4 lata .

Edytowane przez Kawabonga
literówki
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Kawabonga napisał:

 Jeśli RX7900XT spadł by o te 100$ ( jakaś normalna chłodna i cicha wersja) i kosztował w granicy 3tys. to mógł bym wyjątkowo tą granicę podnieść :D . Ale nie mam ciśnienia. Karta ma być na następne 3-4 lata .

100 papierów to żadna różnica, dolicz do 2600 inflacje, machinacje i inne sytuacje :) i wyjdzie na to samo.

Ewentualnie poczekaj kilka tygodni, bo ceny GPU sa oderwane od rzeczywistości, wiec to tak czy inaczej musi jeszcze spaść.

Problemu z transportem to rozdmuchana bzdura przez pseudo dziennikarzy i pożal się boże analityków w złe skrojonych garniakach, oplata za jeden kontener w którym zmieścisz 5K kart wzrośnie 100% to jednostkowo będzie to i tak pomijalne, biorąc pod uwagę skoki cen paliwa w Europie które co ciekawe nie wiele maja wspólnego z kursem baryłki.

Poza tym ciągle w telewizorach opowiadają bajki ze mamy przerwy łańcuchów dostaw związane z covid, a ze to już zaczyna być wyjątkowo nie śmieszne to sobie wymyślili Tutsis i Hutus. 

To znaczy ja nie słyszałem bo nawet telewizora nie mam, ale mam kolegów w pracy którzy przyklejeni sa do swoich telewizorów.

 

 

Jeśli ty liczysz ze 7800 wystarczy ci na trzy lata to ja jestem w takim razie spokojny, nawet bardzo a mój portfel jeszcze bardziej, ponieważ ostatnie zmiany w mojej konfiguracji poczyniły koszmarne spustoszenia w tymże portfelu :)

 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Kawabonga napisał:

Jak ktoś będzie widział super cenę na dobrą wersję Rx7900xt albo rx7800xt to proszę wrzucić tu linka. W polskim sklepie najlepiej. 

ile to jest według ciebie super cena ?

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Etranger napisał:

ile to jest według ciebie super cena ?

Dobre pytanie ;)

https://www.tweaktown.com/news/95640/amd-drops-radeon-rx-7900-xt-price-to-749-asrock-and-other-models-already-709-99-on-newegg/index.html

Tu piszą że ceny RX7900XT spadły na 710$ . To na polskie z podatkiem wychodzi 3500zł . To nie wiem czy dobra cena ? Śledziłem ceny tylko RX7800XT.

Za tyle to już można kupić Asrock RX7900XT .  RX7800XT od dawna można kupić za 2600zł (topowe wersje), chyba 2400zł to super cena na dzień dzisiejszy ? ;) 

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, Kawabonga napisał:

Dobre pytanie ;)

https://www.tweaktown.com/news/95640/amd-drops-radeon-rx-7900-xt-price-to-749-asrock-and-other-models-already-709-99-on-newegg/index.html

Tu piszą że ceny RX7900XT spadły na 710$ . To na polskie z podatkiem wychodzi 3500zł . To nie wiem czy dobra cena ? Śledziłem ceny tylko RX7800XT.

Za tyle to już można kupić Asrock RX7900XT .  RX7800XT od dawna można kupić za 2600zł (topowe wersje), chyba 2400zł to super cena na dzień dzisiejszy ? ;) 

To daje jakieś 800 euro z czymś i mniej więcej za tyle na Amazon Phantom Gaming stoi po 850 euro, niestety z dostawa do Polski prawie 900 euro, a Referent od XFX stoi po 731 plus wysyłka do Polski 37.

 

Wiec cos się rusza z cenami, bo wczoraj jeszcze nie było w takich cenach.

Edytowane przez Etranger
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Artok napisał:

Obawiam się że 2 wentylatory to nie bedzie cicha i chłodna . Ale jest alternatywa :

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/ASRock-Radeon-RX-7900-GRE-Steel-Legend-16GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/3231254

 

Tylko dostawa dopiero 14 luty :/  

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Kawabonga napisał:

 

 

Tylko dostawa dopiero 14 luty :/  

Dostawa po 14 luty, na stanie beda mieli od 14 lutego.

Ale dopisek ze tylko piec sztuk na klienta to jakiś nowy chwyt reklamowy?

Z tym ze cena bardzo atrakcyjna.

Edytowane przez Etranger
Link to post
Share on other sites

Te wersję GRE praktycznie wydajnościowo nie różnią się od rx7800xt, to też nie wiem czy jest sens dopłacać? Chyba że mają potencjał oc? Bo taktowanie mają dużo niższe. 

Myślicie ze na premiere 4070ti super, zaczną się promocje na Rx7900xt? 8-)

26 minut temu, Etranger napisał:

Dostawa po 14 luty, na stanie beda mieli od 14 lutego.

Ale dopisek ze tylko piec sztuk na klienta to jakiś nowy chwyt reklamowy?

Z tym ze cena bardzo atrakcyjna.

Z tego co zauważyłem przy każdej karcie jest to samo, 5 szt. na klienta.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Kawabonga napisał:

Te wersję GRE praktycznie wydajnościowo nie różnią się od rx7800xt

Z tego co zauważyłem przy każdej karcie jest to samo, 5 szt. na klienta.

Tak się przyczepiłem specjalnie :) mamy zmianę pogody u nas i kciuk który sobie kiedyś prawie odrąbałem napierdala mnie strasznie, to tez złośliwy się robię.

Co do różnicy w wydajności pomiędzy tymi dwoma modelami to fakt jest pomijalna, w zasadzie, z tym ze ta GRE może ci dac podobna wydajność przy nieco mniejszym użyciu samego GPU, co oznaczać może niższe temperatury i mniej hałasu z wiatraków, a zdaje się dla ciebie to ważne.

Generalnie to spotkałem się z opinia ze GRE to właśnie powinna być 7800XT ale jak zwykle u AMD, tworzy się pincet modeli w minimalna różnica, troche jak Nokia swojego czasu a wiemy co stało się z Nokia.

Generalnie rzecz ujmując to aktualna oferta jest totalnie do niczego, skoro taki staroć jak CP2077 dalej chodzi jak o kulach, kiedyś dawno temu jeśli już wydało się kupę kasy na topowe podzespoły to nie było tytułu który by nie poszedł.

No bo tak na chłopski rozum jak bys wziął engine RDR2, wsadził w niego świat z CP2077 dodał ficzerow to miałbyś to samo tylko lepsze i z mniejszymi wymaganiami, a czas ladowania gry, wejścia do menu itp jest taki sam ;)

A może nawet GTAV wystarczyło by żeby CP wyglądał podobnie jak teraz a działał o niebo lepiej.

A tak to sobie kupiłem wczoraj Bulletstorm za kilka euro i mam w porywach do tysiąca klatek na sekundę :)

Jedna  z tych gier gdzie graficy nawąchali się kleju i postacie sa zdecydowanie przerysowane.

 

Poprawka w porywach do 1500 klatek, całkiem to fajne.

Edytowane przez Etranger
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Etranger napisał:

 


Weź pod uwagę że 7900 GRE to model nie dla konsumenta końcowego tylko na potrzeby OEM. A to że im bokiem produkt ucieka to j uż może być problem ze zbyt dużą podażą tej wersji lub "wyciekiem" przez dystrybucję pośredników. Ref do Nokii dość mocno wyrwany z kontekstu bo brakuje tu realnej analogii.


Co do wydajności to raczej bij z tym do deweloperów, którzy są beznadziejni co pokazywali niejednokrotnie. Ba, nawet gry nie łaska zaktualizować na FSR 2.2, a FSR3 pomimo zapowiedzi olali. Gra ciągle gnije na beznadziejnym FSR 2.1 pomimo że nawet XESS'a aktualizowali kilkukrotnie. Ewidentnie wygląda to jakby robili to by przypodobać się NV, wokół której skaczą jak małpy w ZOO z ich useless dla zwykłego gracza ficzerami.

 

W GRE srogim bottleneckiem jest też VRAM, a dokładniej jego mierna prędkość i ograniczone OC. Chociaż można się tego spodziewać po GPU, z założenia, do gotowców. 

Link to post
Share on other sites
34 minuty temu, Revenant napisał:


Weź pod uwagę że 7900 GRE to model nie dla konsumenta końcowego tylko na potrzeby OEM. A to że im bokiem produkt ucieka to j uż może być problem ze zbyt dużą podażą tej wersji lub "wyciekiem" przez dystrybucję pośredników. Ref do Nokii dość mocno wyrwany z kontekstu bo brakuje tu realnej analogii.


Co do wydajności to raczej bij z tym do deweloperów, którzy są beznadziejni co pokazywali niejednokrotnie. Ba, nawet gry nie łaska zaktualizować na FSR 2.2, a FSR3 pomimo zapowiedzi olali. Gra ciągle gnije na beznadziejnym FSR 2.1 pomimo że nawet XESS'a aktualizowali kilkukrotnie. Ewidentnie wygląda to jakby robili to by przypodobać się NV, wokół której skaczą jak małpy w ZOO z ich useless dla zwykłego gracza ficzerami.

 

W GRE srogim bottleneckiem jest też VRAM, a dokładniej jego mierna prędkość i ograniczone OC. Chociaż można się tego spodziewać po GPU, z założenia, do gotowców. 

Być może analogii dokładnej nie ma, bo AMD się trzyma bardzo dobrze ale takie rozwadnianie rynku to jest kpina.

Ale Nokia tez stala twardo a teraz leży, kwiczy i sprzedaje androidy.

Brak efektów u deweloperów to będzie raczej kasa pod stołem a nie proba przypodobania się, nie mówimy o dzieciokach z przedszkola a ludziach którzy chcą sobie kupić fajny wózek i mieszkanie. Wiec tutaj szukałbym raczej problemu u AMD ze nie potrafi zorganizować "wyjazdów szkoleniowych" dla deweloperów.

Nvidia wypuściła cala rodzine RTX 20 i wtedy tez zaczęła popularyzować RT, wystarczyło zatrudnić lepszych inżynierów i zrobić co należy, podobnie było z TL i pierwszym GeForce. Wtedy odpadły dwie marki z rynku, Matrox i S3, 3DFX  już wcześniej dostał becki od Nvidia i jej TNT2 i w zasadzie leżał i kwiczał. Matrox jako firma bez zaplecza finansowego nie mogła sobie pozwolić na inwestycje a S3 zrobiło wal ze swoim software TL.

 

Na szczęście, choc sporo ludzi mówi o katastrofie, AFMF będzie działało z poziomu sterownika i generalnie działa.

 

Nie wydaje mi się żeby produkty OEM pakowane były w pudelka wyglądające jak do sprzedaży detalicznej, a za to wydaje mi się ze pierwsze informacje o tym modelu mówiły o rynku chińskim.

Wiec skoro zdecydowano o pchaniu produktu nie tylko na rynek chiński to wychodzi na to ze jednak ze AMD się liczy troche z  klientem indywidualnym a raczej jego pieniędzmi i mimo wszystko chce troche sobie z tego tortu ukroić, nie inwestując za wiele.

 

Widzisz OEMy kupowałem cale lata temu kiedy internety jako takie jeszcze nie istniały, za to istniała cala dzielnica sklepików chińskich która zwaliśmy Montgallet Valley i tam po pracy w piątek po wypłacie sobie człowiek szedł i oglądał co maja wystawione i za ile i były to właśnie OEMy sprzedawane tylko w woreczku antyelektrostatycznym. CPU, karty graficzne, dyski twarde, pamięci, płyty główne i cala reszta. Zazwyczaj 30% taniej niż piękne pudełkowe wersje. Wtedy trzeba było się jeszcze liczyć z kiepska jakością tych wynalazków, koszmarne filtry analogowe w kartach graficznych, tylko trzy miesięczna gwarancja i w zasadzie brakiem jej na HDD, ale takie to były czasy.

 

Dlaczego uważasz ze dla zwykłego gracza RT PT i tym podobne sa bezużyteczne, bo chyba o tym piszesz? To w końcu powoduje ze gry wyglądają ....ładnie?

 

Zwykły gracz patrzy na grafikę a nie na pincet klatek w Valorantach czy innych CS, gdzie ja osobiście nic nie mam do tego typu zabaw ale wole cos co wygląda bardzo dobrze, ma jakaś fabule (choc o to co raz ciężej) i można się w tym zanurzyć na kilka godzin. 

Co do samego GRE i jej pamięci to różnica pomiędzy 7900XT a GRE to generalnie 12%, czyli akurat tyle żeby sprzedać cos taniej do żółtkow.

Nie wiem za bardzo po co taniej oni tam do biednych nie należą.

Oczywiście beda tytuły gdzie te różnice beda bardziej jaskrawe, w te czy druga stronę ale te 12% to taka średnia.

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Etranger napisał:

Dlaczego uważasz ze dla zwykłego gracza RT PT i tym podobne sa bezużyteczne, bo chyba o tym piszesz? To w końcu powoduje ze gry wyglądają ....ładnie?


Bardziej tutaj chodziło mi o ficzery "do" RT, które mordują nawet RTX 4090. Ogólnie należy przyjrzeć się wsparciu funkcji od jednego producenta i popatrzeć potem jak wspiera rozwiązania innych. Ewidentnie zapala się tutaj żarówka. 
Tutaj nie chodzi o szkolenia ani nic. Aktualizacja FSR 2.1 do 2.2 nie wymagała ze strony CDP nic. A FSR3 dostępny jest od października. W międzyczasie zaktualizowali nawet Intel XESS. A FSR 2.1 nadal gnije (tego syfu nie da się nawet wł., nawet na quality bo oczy bolą, przynajmniej w 4K). Implementacja FSR3 też ponoć (wg. AMD) jest bardzo prosta jeżeli produkt obsługuje już min. FSR 2. Cedep od premiery gry olewa i opóźnia wszystko od AMD, dając wszystkie możliwe wodotryski od nvidii instantem. Jako konsument produktów obu firm (wali mnie nazwa producenta, interesuje mnie opłacalny produkt w danym momencie) niespecjalnie miło patrzę na takie zachowania. 

 

Co do OEM różnie bywa, zależy jak sobie producent umani. Sam sprzedając różne produkty mogę powiedzieć że na magazynie są i takie i takie produkty. Nie wiem co za tym stoi, bo raczej średnio optymalizacja kosztów (ekonomia nakazuje oszczędzanie każdego srebrnika). Możliwe też jest że mają po prostu dużo większy uzysk rdzeni spełniających specyfikację 7900 GRE niż się spodziewali a zamówienia od firm sklejających OEM/składaki są mniejsze niż sądzono. 

 

Chociaż sytuacja z 7900 GRE może się teraz zmienić. Na 7900 XTX, 7900 XT, 7900 GRE jest teraz niemały boom w chinach ze względu ban eksportu 4090 (i powstanie kastrata 4090) podczas gdy AMD łaskawie w końcu przyspieszyło ze wsparciem ROCm (akceleracja AI). Sam używam akceleracji ROCm (AI) na 7900 XTX i tbh. jest na prawdę nieźle, szczególnie biorąc pod uwagę ile musiałbym wywalić hajsu na 4090 (4080 odpada ze względu na ilość VRAM). 

7900 GRE ma 160 AI cores, nawet pomimo 16GB VRAM jeżeli vendor da dobrą cenę na bulk to znajdą się klienci na multi-gpu. 

 

Co do funkcji AFMF się nie wypowiem, chociaż jestem raczej "anty" fanem takich gimmicków. Czemu? bo to tylko oszukuje i daje kolejną wymowkę dla beznadziejnej optymalizacji. Sztuczne, nieprawdziwe FPS które tworzone są kosztem jakości oraz opóźnień. Ba, wystarczy dodać trochę dynamiki do obrazu i ficzer nagle się wyłącza. Wolałbym dostać 1% lepszą wydajność rasteryzacji niż to. 

 

Link to post
Share on other sites

Możesz cos więcej napisać co tej akceleracji AI, w sensie do czego to używasz w komputerze który mieści się na biurku, pytam z ciekawości.

 

Kastrat 4090 ma tylko kilka procent mniej mocy od pełnoprawnego 4090 wiec nie wiem czy im to robi aż taka różnice?

 

Wszelkiego rodzaju AFMF czy inne podobne to tak jak pisałem niestety ale odsuwa nas od przełomów technologicznych.

Na cale szczęście jakoś to działa i da się grać, nie jestem purysta i jeśli obraz wygląda jako tako ostro w moich oczach to jestem to wstanie zaakceptować.

 

Z "szkoleniami" bardziej miałem na myśli bonusy dla deweloperów, a raczej ich managerów, biznes is biznes.

Nvidia smaruje to i Nvidia jedzie , prawo stare jak świat.

Pomijam już fakt ze CP2077 to kiepski engine, dla tego tez następny gry od nich beda na UE5.

 

 

Ten cały 4090 to troche przereklamowany jest, to już trzecia generacja RT a dalej jest marnie, owszem ma to sile ale nie aż taka na jaka można by było liczyć, no i energetycznie to do du*y jest strasznie.

Pismaki wszelkiej maści przed premiera 4090 piali z zachwytu jak by ich ktoś po jajkach głaskał, jaki to potwor będzie wydajnościowy, a okazało się ze kilka tytułów potrafi go zamulić jak kartę ze dolnej polki jeśli nie włączysz dlls czy innego FG.

Teraz zupełnie niedawno znowu pismaki zaczęły Robic copy-paste zmieniając tylko cyferki na 50, jaki to będzie potwor, jakie to będzie wydajne, no normalnie martwię się ze sobie z wrażenia oczka wydłubią.

Nie da się czytać pajaców, co roku te same słowa, te same zachwyty.

 

Edytowane przez Etranger
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Etranger napisał:

 


1) Ogółem akceleracja LLM poprzed modele GGUF (korzystające z CPU+GPU). Jak ktoś ma hajs może lecieć na GPU-Only ale to wymaga np. 4 szt. 4090'tki lub A100. Tanio nie jest. Coś jak prywatny chat-GPT4 ale dla nie-ubogich z pełną prywatnością danych (local-hosted) i korzystasz z modeli często trenowanych pod konkretne zadania. 

 

2) Nvidia często przekracza granicę uczciwej konkurencji nadużywając przewagę konkurencji monopolistycznej (sam rynek to oligopol), często za to płaci ale... i tak im się to opłaca bo kary są rzadkie a ich wartości są żałosne. :x

 

3) Kastrat 4090 zmienia sporo bo jest shift w opłacalności per $. Stąd ostatnie doniesienia o boomie na XTX'y w Chinach. A jeżeli to się rozpędzi to nie zdziwię się jak AMD przekieruje część produkcji z NA i EU na rynek PRC przez co u nas wzrosną ceny. Np. przy AI bardzo często pierwsze skrzypce ma VRAM a AMD w RDNA3 posiada rdzenie AI. 4090 będzie wydajniejszy, ale nie na tyle by uzasadnić dużo większy wydatek przy takiej samej ilości VRAM dla większości. Ba, RTX 3090 nadal jest super popularny przy AI. Natomiast największe korporacje, uniwersytety i instytucje rzadowe w Chinach nadal będą ogarniać w jakiś sposób A100. Łatwo obejść sankcje nie będąc zwykłym Kowalskim/Changiem/Smithem.

 

 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Revenant napisał:


1) Ogółem akceleracja LLM poprzed modele GGUF (korzystające z CPU+GPU). Jak ktoś ma hajs może lecieć na GPU-Only ale to wymaga np. 4 szt. 4090'tki lub A100. Tanio nie jest. Coś jak prywatny chat-GPT4 ale dla nie-ubogich z pełną prywatnością danych (local-hosted) i korzystasz z modeli często trenowanych pod konkretne zadania. 

 

 

Ok, tyle to mniej więcej wiem, ale co to oznacza? Robisz sobie w domu jakiegoś "Tamagotchi" tak dla sportu, to się rozwija? czy z chwila kiedy ci się znudzi wyciągasz "baterie" i po ptokach?

Czy to ma cos wspólnego z sieciami neuronowymi? 

Bo takie sieci neuronowe się rozwijają?,  dajesz im bodźce i material do przetrawienia i następują zmiany, w dużym uproszczeniu jak z mózgiem człowieka, gdzie polaczenia neuronowe zmieniają swoja konfiguracje  bez przerwy?

Absolutnie nie mam pojęcia o co w tym chodzi, skoro duże firmy inwestują miliardy w tysiące kart a ty zakładając bardzo optymistyczny scenariusz możesz mieć w porywach cztery i to jeszcze wtedy kiedy masz duży magnes na starym liczniku energii.

Cos sobie zainstalowałem, pisze cos bo nie pamiętam jak to nazwać, załóżmy modele, sa powszechnie dostępne.

Ale wygląda to jak ubogi chatgpt czy inny copilot, czyli bez szaleństwa, cos jak chatbot do sklepu i jakoś średnio wydaje mi się żeby to cos się rozwijało w jakikolwiek sposób, chyba ze się mylę.

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Jednak z tym RX7900GRE nie jest tak źle, jest potencjał OC . W COD Warzone , 15-23% szybszy od rx7800xt. 

A co do tego AI można sprzedać moc kompa i na tym zarobić coś jak kopanie krypto? Czy raczej za duży pobór prądu i się nie opłaca? I jak z kopaniem krypto na rx7800xt, 7900xt? Jest sens? 

 

Btw, w ostatnim patchu do warzone wprowadzili FSR 3 i generator klatek. O ile FSR wygląda ładnie to ten generator klatek podczas grania daje dziwne uczucie. Niby jest dużo więcej ale jakoś tą płynność dziwnie się odczuwa. Lepiej chyba natywnie. Ale RTX3060ti natywnie niedomaga w 1440p. 

Link to post
Share on other sites

Cos mi się wydaje ze dzisiaj to ewentualnie możesz kopać, ale się z koniem :)

Jeśli masz stary licznik elektryczny to jeśli istnieje opcja użyczania mocy GPU do Ai to jeszcze zamówić musisz duży magnes neodymowy, wydatek nie wielki a wielkie oszczędność :)

Niestety a raczej stety kopanie odeszło do lamusa, bo to był absurd totalny.

Jeśli już uważasz ze twój GPU się nudzi to się zapisz do jakiegoś Folding i rob to pro publico bono ;)

Ewentualnie poczekaj na rozruch Seti, tez będzie co liczyć i tez jak wyżej czyli ty liczysz ty płacisz ku chwale ogółu.

Różnica pomiędzy 7800 a GRE jest widoczna w w bebechach, fakt ze pamięć troche to dławi ale mimo wszystko.

Capture d'écran 2024-01-21 090535.png

Edytowane przez Etranger
Link to post
Share on other sites
10 minut temu, Etranger napisał:

rob to pro publico bono ;)

 

10 minut temu, Etranger napisał:

czyli ty liczysz ty płacisz ku chwale ogółu.

A to takie rzeczy nas nie interesują, dziękujemy :>

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
46 minut temu, Kawabonga napisał:

W 2021, mój RTX3060ti zarobił na siebie i na nową kartę jak był boom na krypto. Dorywczo kopiąc. Może coś na tym AI można by było zarobić :D

W takim razie ja się podepnę, w razie W mam jeszcze płytę x99 i jakiś dwudziestordzeniowy Xeon, chłodzenie wodne w mojej magicznej szafce tez się znajdzie, jakieś ddr4 tez mam, kupie w razie czego takiego GRE jak będzie kosztować pincet euro i bede bogaty ;) 

Ale, 

Wouldn’t It Be Nice if…
…data science teams had a platform that could automatically and dynamically orchestrate the allocation of GPU compute and memory resources across a cluster based on predefined user/project/workload priority rules? And wouldn’t it be even nicer if the same platform could logically divide a physical GPU into smaller virtual GPUs so that usage could be more granular?

 

Niestety, google milczy o takich sprawach,  a przynajmniej kilka minut szukania nie dalo rezultatu.

 

To znaczy jeśli masz kaprys potrzebujesz mocy obliczeniowej to nie ma problemu, można ja kupić od dużych chłopców i zdaje się tak to już będzie.

Wydali miliardy to musza na tym zarabiać.

https://vast.ai

Ale tylko NVidia

1060356641_Capturedcran2024-01-21101617.thumb.png.b3201e4f774308b1bf3ba677edbc148f.png

Sie zapisujesz, i kosisz hajs :) Ale trzeba NVIDIA

To przykładowe ceny jakie sa proponowane w tym serwisie jeśli się zarejestrujesz i twój sprzęt będzie chodził w ich systemie, no i jeżeli będziesz miał kartę NVIDIA, może być 3090.... znalazłem na liście 3060TI i 3080 wiec może nie sprzedawaj tej karty ? 

Edytowane przez Etranger
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...