Skocz do zawartości

Radeon RX7800XT jaka topowa wersja warta kupna ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Kawabonga,

Recommended Posts

4 godziny temu, Etranger napisał:

 

To przykładowe ceny jakie sa proponowane w tym serwisie jeśli się zarejestrujesz i twój sprzęt będzie chodził w ich systemie, no i jeżeli będziesz miał kartę NVIDIA, może być 3090.... znalazłem na liście 3060TI i 3080 wiec może nie sprzedawaj tej karty ? 

RTX nie sprzedaję, idzie do drugiego kompa , będzie sparowany z i7 9700K w 1080p .

Link to post
Share on other sites

7800XT Fighter co prawda ale 2 215zł:

https://www.pepper.pl/promocje/karta-graficzna-powercolor-radeon-rx-7800-xt-784691

 

czy coś się rusza ciężko powiedzieć pierwsza sztuka, którą widzę w Polsce w cenie poniżej 2 300zł od przełomu listopad/grudzień 2023r. 7800XT pulse/challenger trafiały się po 2350zł wtedy (z dwoma wentylami wersje).

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
W dniu 19.01.2024 o 22:16, Artok napisał:

Ślij maila do obsługi, czy rzeczywiście tak długo trzeba czekać. Sprawnie i szybko odpowiadają. 

Zmienili datę dostawy :

W magazynie zewnętrznym, czas dostawy 7-8 dni, (oczekiwany w naszym magazynie 29-01-2024)

 

Więc chyba poczekam. Jak będzie dostępna w tej cenie 2679zł  to kupuje GRE w proshopie , albo RX7900XT w cenie 3200zł  jak będzie w takiej ;)

A jak nie to jakiegoś RX7800XT 2500-2600zł .

Czekam aż może te 10% ruszą coś ceny w dół po premierach superów. Ale widząc jak lipne są te nowe RTX Super to nie wiem czy ceny spadną :D 

W CoD RTX4070Ti super jest wolniejszy od zwykłej 4070Ti :rotfl:.

 

warzone rtx4070tisuper.png

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

jeśli ustrzelisz w takich cenach to będzie bdobrze.

Co do Call Of Duty, cos mi się wydaje ze z kilku przebiegów wzięli najgorszy, bo to jest technicznie awykonalne żeby w uśrednionych, a przecież tak się testy robi, ta karta była gorsza.

To zalatuje brakiem obiektywizmu, i celowym zafałszowaniem wyników.

Super ma więcej "cudów" i szybsza magistrale pamięci, a różnica na zdjatku jest jak gdyby w miedzy czasie Windowsy zaczęły sobie robic update sytemu.

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

CoD to tytuł mocno faworyzujący AMD, zaburza średnią.
Poluj na outlety, można było ustrzelić 7800 XT w dobrej wersji za 1900 zł, płacenie za 7800 XT powyżej 2100 zł to już frajerstwo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Średnia mnie nie interesuję, interesują mnie wyniki w gry które gram albo będę grał ;)

Ceny kart ogólnie są za wysokie moim zdaniem, ale na pewno nie opłaca się dopłacać do nvidi. :/

Link to post
Share on other sites

Ok, w sumie rozsądne podejście, ale nie sądzę żebyś cały czas grał w CoD  :P 
Oferta AMD jest niezła dopóki nie interesuje kogoś RT, niestety przykład Avatara pokazuje że gry "only RT" są już na rynku i na pewno będzie ich z czasem tylko więcej, a w RT AMD wypada słabo.

Ja bym polował albo na 7800 XT poniżej 2000 zł, albo 4070 Super w okolicach 2500 zł, jedno i drugie jest całkiem realne trzeba tylko trochę cierpliwości.
Niestety 4070 Ti to już minimum 3000 zł, a 7900 XT ponad 3k, możesz jeszcze rozważyć dopłatę do 7900 GRE, ostatnio w Sferisie były po 2599 zł, a dzięki jakimś kodom, cb i rabatom dawało się chyba ugrać poniżej 2500 zł.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Gram w COD warzone często, tylko rasteryzjacja się liczy. Mam jeszcze cp2077 do ogrania ale to spokojnie na rx pogram. 

W RT wypada słabo ale moim zdaniem nie opłaca się dopłacać do tego. Nic to nie wnosi do fanu z rozgrywki. 

2 godziny temu, Mst74 napisał:

 płacenie za 7800 XT powyżej 2100 zł to już frajerstwo.

Fryzjerstwem jest płacić za np rtx 4070 super tuf 1000zl więcej niż za rx7800xt tuf :D

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

@Mst74weź te 4070/S/Ti/Sti, odpal tego Avatara w 1440p z RT na all max i powiedz mi że, bez umydlaczy NV wypada dobrze, bez odniesień do AMD. Że gra wypada bardzo grywalnie, a sprzęt w pełni ogarnia i dostarcza frejmrejt przy tych wszystkich wodotryskach...

Link to post
Share on other sites
26 minut temu, Rebelmind napisał:

@Mst74weź te 4070/S/Ti/Sti, odpal tego Avatara w 1440p z RT na all max i powiedz mi że, bez umydlaczy NV wypada dobrze, bez odniesień do AMD. Że gra wypada bardzo grywalnie, a sprzęt w pełni ogarnia i dostarcza frejmrejt przy tych wszystkich wodotryskach...

 

Nie grałem w Avatara ale np Alan na 7900xtx to straszna bieda. A cyberpunk bez Pathtraincingu to zupełnie inna gra.

Link to post
Share on other sites
Teraz, Rebelmind napisał:

No stąd pytam: czy cokolwiek poniżej 4090 trzyma w gierkach w 2K i z RT na full stabilne 60 fps?

 

w Alan Wake i CP robote robi DLSS i FG, na próżno szukać takiej jakosci u konkurencji, ale bez tych wspomagaczy też na luzie mozna grać (tylko po co), gdzie alan przynajmniej dla mnie na karcie Amd był niegrywalny nawet w 2k.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, r1023 napisał:

 

Nie grałem w Avatara ale np Alan na 7900xtx to straszna bieda. A cyberpunk bez Pathtraincingu to zupełnie inna gra.


Był chyba jakiś update ostatnio, który podnosi perf o 10-15% (nie 30% jak deklarują). Always something (can't confirm tho)

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Revenant napisał:


 

Tak jak pisałem wcześniej nowe gry AAA raczej mnie nie interesują. Mam trochę inny gust, np. w call to arms - gates of hell ostfront, nikt testów wydajności nie robi. :D

Link to post
Share on other sites

Mnie nie chodziło co jest frajerstwem, co się bardziej opłaca tylko ten konkretny test i wyniki z tych dwóch kart, czyli Nvidia i jak łatwo się domyślić Nvidia, jedna od drugiej jakoś wybornie bardzo się nie rożni nie mniej jednak rożni się na plus a wynik jaki pokazano zalatuje i tyle.

7 godzin temu, r1023 napisał:

 

Nie grałem w Avatara ale np Alan na 7900xtx to straszna bieda. A cyberpunk bez Pathtraincingu to zupełnie inna gra.

Miałem jeszcze całkiem niedawno 4070 i PT oczywiście włączyłem i szczerze mówiąc bardziej naturalnie akurat w CP2077 gra wygląda bez PT. Pomijam prędkość tej gry na tej karcie.

Pozostaje jeszcze jedna sprawa, PT działa na RXach czy ja czego nie doczytałem? Bo za każdym razem jak odpalę na mojej karcie CP2077 z PT to mam obraz jak na zle ustawionej antenie i analogowym telewizorze z beznadziejnym kineskopem.

Link to post
Share on other sites
54 minuty temu, Etranger napisał:

 

Miałem jeszcze całkiem niedawno 4070 i PT oczywiście włączyłem i szczerze mówiąc bardziej naturalnie akurat w CP2077 gra wygląda bez PT. Pomijam prędkość tej gry na tej karcie.

 

 

Kwestia gustu dla mnie CP w wymaksowanych ustawieniach i PT wygląda rewelacyjnie szczególnie te nowe lokacje, do tego fajnie śmiga, tak samo Alan Wake2.

Link to post
Share on other sites
W dniu 24.01.2024 o 09:56, Rebelmind napisał:

No stąd pytam: czy cokolwiek poniżej 4090 trzyma w gierkach w 2K i z RT na full stabilne 60 fps?

 4080 w 3440x1440 wymagała DLSS i FG jeżeli gra "cięzka". W 2K powinna też dawać rade 4070ti/4070ti super.

 

4090 jedzie z tematem bez upłynniaczy w wiekszości tytułów oprócz Cyberpunka z path tracingiem i Hogwarts legacy. W Avatara jeszcze nie grałem a Alan Wake 2 nie mam

 

Patrząc na screeny osób z radeonami to taki Cyberpunk bez RT wygląda jak ubogi krewny w ciuchach z lumpeksu na weselu. 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Ceny Radeonów coś za bardzo nie drgneły. 

Jak pojawiają się 29 stycznia te asrocki steellegends Rx7900gre w proshopie to chyba się zdecyduje. 

Miał ktoś do czynienia z tymi chłodzeniami w innych modelach? 

Link to post
Share on other sites
W dniu 24.01.2024 o 12:08, Kawabonga napisał:

Tak jak pisałem wcześniej nowe gry AAA raczej mnie nie interesują. Mam trochę inny gust, np. w call to arms - gates of hell ostfront, nikt testów wydajności nie robi. :D

 

Przecież w to też pograsz na kartach NV bez problemu.

Link to post
Share on other sites
27 minut temu, r1023 napisał:

 

Przecież w to też pograsz na kartach NV bez problemu.

No przecież gram na RTX3060ti, działa 80-90fps na ultra w 1440p. 8-)

Ale muszę kupić nową kartę i nie opłaca się dopłacać do nvidii. Są fatalnie wycenione moim zdaniem. RX kupię o wiele taniej a będzie szybsza w rasteryzacji. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...