Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych NAVI 3 / RDNA3


Recommended Posts

2 minuty temu, Revenant napisał:

Mam problem... włączałem dziś PC i mam jakby rozmazany/blurred/low-res ekran... Robiłem reinstall driverów z DDU i nic (back do 23.12) i nadal to samo. Rozdzielczość w windowsie jest ustawiona odpowiednio wraz z refresh rate oraz głębia kolorów... kabel HDMI sprawdziłem... jakies pomysły?

Cały obraz wydaje się jakby był w niższej rozdzielczości albo jakiś upscalowanyy... ciężko to wyjaśnić. Jest dramat, ledwo mogę tekst przeczytać. 

 Sprawdziłeś kabel, a sprawdziłeś na innym monitorze? Ewentualnie jeśli nie masz innego monitora to podłącz do telewizora, ewentualnie podłącz pod hdmi jeśli jest DP, ewentualnie na odwrót. Zrób zdjecie i poka jak to wygląda.

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem inny kabel HDMI oraz DP i to samo. Nie mam innego monitora, ale wewnętrznie raczej wygląda git (Smart Monitor samsunga "smartv" i tam yt, netflix itp. wygląda git). 


Aparat w fonie trochę wyostrzył i tak to zdjęcie. Wygląda jak 720p zeskalowane do 4K via FSR Ultra performance :wariat:

IMG_20240126_125121852.jpg

Link to post
Share on other sites

Czekaj, mówisz ze ten monitor, kiedy jest podpięty do komputera obraz jest do bani a kiedy używasz jego trybu autonomicznego to jest idealny?

Nie jestem specem ale tak mi się wydaje ze monitor kiedy działa z opcjami smart korzysta z innych elementów w swoim małym komputerze wewnętrznym niż kiedy jest podpięty do karty graficznej.

Możesz zrobić PIP?  Żeby porównać?

Mosses podłączyć monitor do innego zrodla sygnału?

W ostateczności gon z monitorem do kogoś znajomego, może być sąsiadka ;) I sprawdź jak działa.

W sensie monitor jak działa, ale to już jak wolisz ;)

Link to post
Share on other sites

Co do ch...wasta... 
Coś mi jednak nie pasiło na SmartTV (sprawdziłem jeszcze raz, ale tak mega się przyglądałem detalom - upiększacze SmartTV mogły cos maskować) więc zacząłem testowac tam na YT Demo 4K i takie "hmmm coś jakość się nie zgadza" (wybrałem film z lepszą ilością detali, drzew itp).
Wypiąłem monitor z listy zasilania, listwa on-off i podłączyłem ponownie.

Jest dobrze. 2h czasu zmarnowałem, nawet GPU wyjmowałem i wsadzałem z PCI-e i spr slot... 

A ostatnio odpiąłem PC od listwy bo powodowała random restarty (markowa listwa x2 topikowa za ponad stówę, ma ze 2-3 lata...). Ale żeby monitor źle wyświetlał parametry? Ja już nic nie rozumiem, za stary się robie. Jeszcze trochę i skończę z macbookiem jak totalna geriatria. 
 

Link to post
Share on other sites

Bo do pracy szczerze mówiąc do rezerwat jest idealny, oczywiście jeśli nie potrzebujesz jakiegoś specjalnego softu.

Ja japko używam do wszelkiego rodzaju administracyjnych pierdol, a moja pani swoje japko używa z drugim monitorem kiedy ma prace z domu.

Piec jest tylko do zabawy.

A listwa za 100 PLN ? Jak tak to wybacz ale za 25 euro to ciężko dobry przedłużacz kupić :)

Z drugiej strony, to wydaje się być wyjątkowo dziwne, ja bym jej już nie używał.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ktoś może wrzucić wyniki z gry w benchmarku w Dirt Rally ? ( gra była jakiś czas temu chyba za darmo na steamie to pewnie macie w bibliotece ;) :)

Jestem ciekawy różnicy wydajności pomiędzy RX7900XT a 7800XT a moją 7900GRE . Ale jak ktoś wrzuci coś z nvidią czy inną kartą amd też będzie spoko ;)

Gościu na  7900XT z Ryzenem 5700X ma niższy wynik ode mnie , trochę jestem zdziwiony . Nie wiem czy ja mam tak wysoki czy on tak niski ;)

184 FPS average,

128 FPS low,

320 FPS high.

Ryzen 5700X | B550 Gaming X | 32Gb G.Skill 3600 | Radeon 7900XT

 

U mnie to wygląda tak RX7900GRE, 1440p Ultra setting :

195 Avr

155  Min

253 Max 

 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dlaczego krótka? Dwa lata (JEŚLI RDNA4 wyjdą faktycznie w Q4 2024) to normalna długość życia generacji GPU. Ty bierz tego 3080 a nie szukaj półśrodków. 

 

Jeśli RDNA4 wyjdą w tym roku i faktycznie zaatakują tylko segment średni to nadal będzie to AMD: problemy ze sterami na premierę, w PL niska dostępność = wysokie ceny + wsparcie dla interesującego Cię kodeka nadal pod znakiem zapytania... 

Link to post
Share on other sites

Ja się wypowiadałem w tamtym temacie, ale nie ja szukam karty :)

 

1. Przecież 7600 miał premierę w maju 2023... A 7600 XT tydzień temu.

2. RDNA2 nadal mamy w sklepach w przyzwoitych ilościach, a o niektóre modele (6800 w dobrej cenie) ludzie się zabijają. Ciekawe, jak będzie tutaj :).

 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Rebelmind napisał:

Jeśli RDNA4 wyjdą w tym roku i faktycznie zaatakują tylko segment średni to nadal będzie to AMD: problemy ze sterami na premierę, w PL niska dostępność = wysokie ceny 

To akurat dotyczy wszystkich, nawet nvidii. ;)

Nigdy nie miałem radeona na premiere , ale miałem RTX3060Ti , po pół roku można było powiedzieć że organelli sterowniki ;) 

 

Link to post
Share on other sites

Chyba kupię sobie RX 7900XT, jedną z dwóch kart, które oficjalnie wspierają ROCm. Zobaczymy co te wynalazki AMD są warte. Jak na razie to brakuje jakiś sensownych testów karty pod kątem realnego AI. Widziałem jakiś dawny czas temu, człowiek zapierał się, że on będzie uczył rozpoznawanie obrazu na 2x Radeon VII, narracja wtedy była taka, że RTX 2080 to złom, tylko Radeon z pamięciami HBM ma wydajność. Wtedy okazało się jednak, że nvidia TensorRT + cuDNN po prostu radeona zjadły.

 

Asrock RX 7900 XT PG daje radę?

Edytowane przez Adames
Link to post
Share on other sites
42 minuty temu, Adames napisał:

Chyba kupię sobie RX 7900XT, jedną z dwóch kart, które oficjalnie wspierają ROCm

Niedawno kupiłem sobie Radeona 7900 XTX. O ile w Furmarku i 3D Mark Fire Strike Ultra wszystko działało poprawnie, to przy próbie uruchomienia testu Port Royal albo Time Spy Extreme wywalały się sterowniki, a na ekranie wyskakiwały różowe artefakty. 

Link to post
Share on other sites

Ja od dwóch tygodni testuje Rx7900gre, wszystko elegancko, wszystkie testy w 3dmarku działają, wszytkie gry i inne benchmarki. Oczywiście OC i UV zrobione. 

W warzone ultra 1440p 175fps średnio bez żadnych śmiesznych DLSS i FSR. Na 3060ti ledwo było 90fps. 

Godzinę temu, Artok napisał:

Niedawno kupiłem sobie Radeona 7900 XTX. O ile w Furmarku i 3D Mark Fire Strike Ultra wszystko działało poprawnie, to przy próbie uruchomienia testu Port Royal albo Time Spy Extreme wywalały się sterowniki, a na ekranie wyskakiwały różowe artefakty. 

Tak z ciekawości 3dmark masz ze steama? Mam kupioną pełną wersję i nie wiem czemu ale na RTX3060ti ta wersja ze steama sprawiała mi problemy. Zainstalowałem wersję samodzielna i działa ok. 

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

 

55 minut temu, Artok napisał:

Niedawno kupiłem sobie Radeona 7900 XTX. O ile w Furmarku i 3D Mark Fire Strike Ultra wszystko działało poprawnie, to przy próbie uruchomienia testu Port Royal albo Time Spy Extreme wywalały się sterowniki, a na ekranie wyskakiwały różowe artefakty. 

Przy ARC A750 mam randomowe resety bez blue screena w niektórych starszych grach, inne tylko wywala do pulpitu. Przy pracy z pulpitem i przeglądarką - randomowo monitor ma czarny ekran na 1-2 sekundy. Radeon chyba nie przebije tego -.-"  . Przy AI zoptymalizowanym pod ARCa to jednak ta karta pokazuje pazury. ARC zdecydowanie zostanie na dłużej, ale bardziej jako karta do zadań specjalnych.

Nad Radeonem zastanawiam się głównie z ciekawości co do ROCm i tych nowych jednostek AI od AMD. To jest po prostu na tyle ciekawe, że zastanawiam się, czy warto nad tym spędzić chwilę. Gram i tak w starsze gierki głównie, więc tu nie mam problemu z wydajnością, taki RX 7600 by wystarczył mi, ale brak oficjalnego wsparcia do ROCm oznacza później walkę z problemami, które dla kart wspieranych nie istnieją. Tym bardziej, że sam temat używania tych kart przy obliczeniach jest trochę grząski. 

Do stacji roboczej i tak ląduje RTX, na ten moment nvidia to jedyna sensowna opcja do pracy.

Link to post
Share on other sites
16 minut temu, Artok napisał:

Prosto ze Steam

3-D-Mark-7900-xtx.jpg

Z tego co widzę to problem raczej po stronie 3dmarka bo to samo jest na rtx. 

Spróbuj ściągnąc samodzielna wersję. 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Artok napisał:

Niedawno kupiłem sobie Radeona 7900 XTX. O ile w Furmarku i 3D Mark Fire Strike Ultra wszystko działało poprawnie, to przy próbie uruchomienia testu Port Royal albo Time Spy Extreme wywalały się sterowniki, a na ekranie wyskakiwały różowe artefakty. 

To odkrec ja 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Kawabonga napisał:

Spróbuj ściągnąc samodzielna wersję

Teraz to już po ptakach. W poniedziałek ją odesłałem i czekam na zwrot pieniędzy. 

49 minut temu, janek20 napisał:

To odkrec ja

Zegary niższe od fabrycznych miałyby pomóc? :->

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Artok napisał:

Sapphire Nitro+, czyli najwyższa półka. 

Gdzie kupowałeś ? Pewnie wpadnie do outletu w dobrej cenie. ;) 

Tu porównanie moich dwóch kart, starego  RTX3060Ti  i nowego RX7900GRE  w Port Royal. 

https://www.3dmark.com/compare/pr/2810819/pr/1371859#

Tak jak pisałem wcześniej też mi wywalało testy na RTX3060Ti , ale nie pamiętam teraz czy był ten sam błąd czy miałem coś innego.

Odinstalowałem tą wersje ze steama , zainstalowałem samodzielną instalke i jak ręką odjął , zaczęło wszystko śmigać na RTX.

Chyba instalowałem tą i później doinstalowałem wszystkie testy z poziomu 3Dmarka.

https://www.guru3d.com/download/3dmark-download/ 

 

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...