Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych NAVI 3 / RDNA3


Recommended Posts

Godzinę temu, Artok napisał:

Patrzcie, a mówił że Radeony nie są dla niego.

Podtrzymuję :/ Jestem po 30 min walki z Adrenalin. Żeby CS2 JAKKOLWIEK chodził trzeba wszystkie wodotryski AMD wywalić, z Freesync wlacznie (moj monitor obsluguje FreeSync Premium Pro wg sterownika, no to wrażenie jest dokladnie przeciwne do PRO). Na domyślnym profilu driverów (to co dostalem po instalacji) GRA się wiesza. Przy kazdym ruchu jest stopklatka na 0.3-0.5s. Winny FreeSync - wyłączony. FPS bz w porównaniu z 4070 Ti. W DM 200-250, w MM 300-350. Cos nie bangla ALBO jestem jednak CPU-limited na 12700k 5.0 GHz all core :o Zjazd z rozdzialka i/lub detalami niewiele zmienia... ALE cos mnie tknęło i na koniec sprawdzam odczyt z GpuZ:

 

image.thumb.png.36f537534267b8aedfe64e511f7f8128.png

Wenty na 15%, i 70W Board Power Draw. Czyli karta pracuje w 2D -> problem znany jeszcze od czasów RDNA1 :cry: Ale paczam, mam plan zasilaia zbalansowany. Przestawiam na Power zatem i jest lepiej, PRAWIE da się tak grać ale nadal jest micro stuttering, którego nawet na 3060 Ti nie było :(

 

No to wrzucam PoE na ruszt i wychodzi na to, ze jest chyba czujnik zjepsuty, bo nie moze byc, zeby w PoE 5120x1440 all max karta brala tyle, co w CS2 60W a ja czuję że z otwartej budy bucha Żan Miszel Żaaar. A, no i nadal sa lekkie przyciecia :(
 

Jedyna, na prawde istotna rożnica jest w kolorach -> u AMD wszystko wyglada pięknie, na RX jest lekko jakby sprane. No i karta jest wyjątkowo cicha, ale to NItro - można się spodziewać. Jutro leci zwrot, bo nawet nie chce mi się dalej testować. Dwa lata później, efekt ten sam: chciałem Radeona, dostałem Radeona. 

 

Nie polecam zdecydowanie pod CS2 tych wynalazków. Lata lecą, a problemy te same. FYI @wid3l3c

image.png

Ktoś ma jakieś pytania to śmiało, póki jeszcze siedzi w budzie.

  • Lubię to 1
  • Smutne 2
  • Że co, proszę? 1
  • Dzięki 2
Link to post
Share on other sites

Dokladnie tak samo u mnie karta adrenalin wygląda, nawet to wyostrzenie AMD mam włączone, reszta off. Czyli coś jest z grą, przy czym wątpię żeby to zostało naprawione bo tak jak pisałem -> source ma długą tradycję złego działania z Radeonami. 

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Rebelmind napisał:

Dokladnie tak samo u mnie karta adrenalin wygląda, nawet to wyostrzenie AMD mam włączone, reszta off

A tak z ciekawości, spróbuj jeszcze profil standardowy. Czyli absolutnie wszystkie opcje wyłączone lub na default. Ewentualnie uninstall i instalacja minimalna czyli driver-only bez Adrenalin. Re-BAR w biosie włączony?

9 godzin temu, Rebelmind napisał:

source ma długą tradycję złego działania z Radeonami. 

Pykałem trochę w CSGO na 5700xt i 6600xt i jakoś nie zauważyłem. No ale przeglądając internet mam wrażenie że jestem wyjątkiem od reguły, u którego Radeony po prostu działają (nie licząc problemów ze stabilnością 5700xt na początku).

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Rebelmind napisał:

Teoretycznie tak, ale jest już na mieście - karta w bagażniku - i chciałem od razu oddać. 


Szkoda, bo zastanawiałem się w sumie, czy nie mógłbyś jeszcze przetestować wydajności w AI używając OpenCL. Ciekawe czy RX 7900 XTX jest przynajmniej na poziomie ARC A750.


Tak to już bywa, te Radeony takie opłacalne, RT nikogo nie interesuje, FSR jest świetnym zamiennikiem dla DLSS i w ogóle same Ohy i Ahy. Na końcu grzecznie kupuje się zieloną kartę, zaciskając ząbki jak to kurteczka nas zrobił :) 

Link to post
Share on other sites

@Rebelmind - no niestety czerwoni trzymią poziom niezmiennie. A było ode mnie 4080 zanabyć drogą kupna :) Oddawaj to gónwo bez skrupułów. I co się dziwić że pan kurteczka uprawia politykę wypiętej klientowi w twarz du*y, jak konkurencją jest takie cuś....

 

Edit: BTW fajny widoczek masz z okna mieszkania :D

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Trzeci radeon siedzi w blaszakach od 2019r. i żadnego z powyższych objawów u siebie nie widziałem. W 2019 wjechał RX570, w 2022 RX6800XT i niedawno RX6800, na żadnej karcie nie ma problemów ze sterownikami, przycinaniem w grach itp. CS instalowałem tylko na 570tce ale problemów żadnych nie było :)

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

@Up miałem chyba ze cztery RX 580 (Nitro 4GB, Nitro 8GB, MSI Gejming X+, Gigabyte Xtr) oraz jeden 590 i na żadnym nie było problemu z CSGo. Ostatni bezproblemowy Radek to 5600 XT Pulse. 

Skąd wy te problemy bierzecie?

Jeszcze nie miałem żadnych :jupi:

Link to post
Share on other sites

No to odpal CS2 na swoim 6950XT póki jeszcze jest, zagraj DM a następnie wrzuć screen z Gpuz ;)

3 godziny temu, zbiku90 napisał:

Ale to już przecież RDNA :o

:mlotek: nvm ocb ale pamiętam, że to było na jednym z pierwszych pakietów z Wattmannem. 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, bmi86 napisał:

Trzeci radeon siedzi w blaszakach od 2019r. i żadnego z powyższych objawów u siebie nie widziałem. W 2019 wjechał RX570, w 2022 RX6800XT i niedawno RX6800, na żadnej karcie nie ma problemów ze sterownikami, przycinaniem w grach itp. CS instalowałem tylko na 570tce ale problemów żadnych nie było :)

Ty masz w stopce r2600 z6800,jak juz nie  wdziałeś to nie będziesz widzieć nawet jakbyś sie cofnął do roku 1900 p.n.e xD

 

Co do kolorów nvidii to mozna załączyć 10 bit i pełną palete kolorów.Nie wszędzie ale można

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Corr napisał:

mam 6700xt, i w CS:GO śmiga super.

Też miałem 6700 XT i był to ten ostatni Radziu, przy którym najmniej trzeba była dłubać.

 

Jesteś w stanie mi wytłumaczyć dlaczego w CS2 teraz a CSGo wcześniej każdy z Radeonów, które miałem w budzie przez ostatnie trzy lata (7900 XTX, 6900 XT, 6800 XT, 6800) trzymał zegary 300-400 MHz niższe niż w innych grach (nie ma mowy o Throttlingu!) podczas gdy Geforce dowolny leciał pod max power limit I zegarów? Dlaczego na czystym systemie, z minimalnym pakietem sterowników na Radeonach miałem zawsze w csgo micro-stuttering? Z jakiego powodu raz na kilka gier wywalał się sterownik? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...