Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych NAVI 3 / RDNA3


Recommended Posts

19 godzin temu, zbiku90 napisał:

Rozwiń temat proszę.

 

Przez wiele lat nie było problemów. Bo niczego nie reklamowałem/zwracałem. Aż raz doszło do w pełni legalnego zwrotu (rok temu albo już dwa temu). 

Odesłałem produkt na zwrot. No i co... potwierdziło się to co ludzie pisali niejednokrotnie na internecie - np reddicie. 
Przekraczają terminy czasowe, ignorują telefony (ba - blokują Twój nr), nie odpisują na maile. I... w dniu otrzymania przez nich paczki ze zwrotem co - konto w sklepie zostało "dezaktywowane". :D
I mniej-więcej od 3 lat pojawia się coraz więcej negatywnych opinii i niepokojących praktykach. Takie ceny, taka jakość usługi? 

A kupowałem u nich większość bebechów do poprzedniego kompa (Ryzena, C7H WiFi, B-DIE, BQ DRP4, Define R6, Seasonica... a wcześniej np. RX 580 itp). 
Od tamtej pory kupuje na caseking (np. 2070S FTW3) i equippr (obecny komp). 

A MF teraz omijam szerokim łukiem. Nie będę ryzykował wydatku kilkuset euro albo więcej by potem potencjalnie się bujać lub mieć zszarpane nerwy i tracić czas. 
 

Caseking ma Szafira Pulse 7900 XT za 895.53€ (23% VAT) z wysyłką do PL czyli 4k PLN. KRSystems widze ma Pulsa i MSI Trio za 4k. 

Nie mogę nigdzie znaleźć recenzji 7900 XT Trio Classic, aż taki paździerz? I na diabła jej 3x8 pin... 

  • Dzięki 4
Link to post
Share on other sites

Link do reddita nie działa (chyba strona prywatna przez ten "protest" redditowców).  :/


Znalazłem jeszcze taką promkę na XTX'a - https://www.krsystem.pl/powercolor_hellhound_amd_radeon_rx_7900_xtx_24gb_gddr6_384bit_-item-70844.html

4800 to chyba niezły deal. 
A na Sferisie jest za 4300 z cashbackiem TUF Asusa (wyjdzie z 4k lub lekko poniżej). 

Link to post
Share on other sites
40 minut temu, zbiku90 napisał:

Caseking wysyła teraz normalnie na polski adres? Bo kojarzę że w czasach kopalnianych chyba zawiesili taką możliwość.

 

Wtedy raz zamawiałem na firmę do kompa firmowego to normalnie wysyłali (ale na invoice). Teraz wysyłają nawet na zwykłego kowalskiego bo są już płatnikiem VAT w PL (stąd stawka 23% dla PL)

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Igor znowu szaleje:

https://videocardz.com/newz/simulated-radeon-rx-7800-xt-gpu-ends-up-4-to-13-faster-than-rx-6800-xt

 

W oparciu o świeżutkiego Radeona PRO W7800 zasymulowany został RX 7800 XT. Od 4% (1080p) do 13% (4K) szybszy od 6800 XT jadąc na MAX TDP tego Pro (260W). Jeśli by to miała być karta za max 2500 PLN to może i coś z tego by było - bo wyżej jest niebezpiecznie blisko RX 6950 XT, zarówno cenowo jak i wydajnościowo. 

 

Link to post
Share on other sites

Raczej 7800 długo nie zobaczymy. RX 6950 jest ciągle alive i chyba ciągle jest w produkcji a rdzenie 7800'tki mogą lecieć na AI i workstacje. 

Wydajnościowo i cenowo nie ma dla niego miejsca na rynku atm. (6800, 6800 XT, 6950 XT wypełniają ładnie lukę przed 7900 XT).

 

6800 może zejść do 160-180W zależnie od sztuki, 6800XT +- 200W. 

Nie wiem jak z 6950X i 7900XT po uV. Bawiłem się tylko 7900XTX ale nie udało się zrobić realnego uV (w sensie stricte poboru mocy). 

Link to post
Share on other sites
36 minut temu, Rebelmind napisał:

W oparciu o świeżutkiego Radeona PRO W7800 zasymulowany został RX 7800 XT. Od 4% (1080p) do 13% (4K) szybszy od 6800 XT jadąc na MAX TDP tego Pro (260W). Jeśli by to miała być karta za max 2500 PLN to może i coś z tego by było - bo wyżej jest niebezpiecznie blisko RX 6950 XT, zarówno cenowo jak i wydajnościowo. 

AMD ma swojego RTX 4060Ti :)

Z symulowaniem jest jednak pewien problem, nawet jeżeli ta karta jest podobna, to pewne jednak detale mogą powodować zafałszowanie wyników. 

 

To jak, symulujemy RTX 4090Ti?

https://smicro.pl/nvidia-quadro-rtx-6000-48gb-gddr6-900-5g133-2550-000-4

Kij z tym, że to tylko GDDR6 a nie 6X, ale za to ma prawilną ilość VRAM :)

Cena też adekwatna do "Ti".

 

 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Adames napisał:

symulowaniem jest jednak pewien problem, nawet jeżeli ta karta jest podobna, to pewne jednak detale mogą powodować zafałszowanie wyników. 

Prawda, tyle że gość wie co robi. Wcześniej symulował już wydajności innych kart (i procków też) i zazwyczaj przy finałowym teście okazywało się, że gość w symulacji pomylił się o 2-3%....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie, jakaś sugestia co do wyboru 7600? Najbardziej zależy mi na tym, żeby było cicho, miejsca w budzie mam mnóstwo, więc celuję raczej w 3 wentylatory -

XFX 308 QICK, Gigabyte czy Asrock Phantom Gaming?

Może być ewentualnie jakiś 6650 XT albo 3060 (jest chyba tylko MSI Ventus), jeśli są jakieś wybitne modele w cenie do 1500.

 

Zastanawiam się jeszcze nad tym, czy nie poczekać na 4060, bo TDP 115W brzmi przyjemnie, pytanie, jak to się będzie prezentować wydajnościowo i jak będą wyglądać te modele za 1549 zł... Kartę muszę kupić do końca czerwca.

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

4060 ma mieć premierę 29/6 więc już niedługo, tyle że to będzie paździerz totalny :/ Zobacz jak się ma 4060 Ti do 3060 Ti (średnio ±5% w zależności od tytułu) i tak samo będzie z 4060 nonTi.

 

Z moich szacunków wynika, że 7600 zostanie z ok 5% przewagi nad 4070, pobierając 35W średnio więcej. 

 

Również polecam 6700 XT. Po lekkim UV masz kartę do 1440p 60Hz w sam raz. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Potrzebuję faktury VAT :). Nie ma z tym problemu? No i pytanie, czy zasilacz 550W to uciągnie. Oraz - pytanie, jak to jest głośne przy 2 wentylatorach. Wersję Sapphire Pulse 6650 XT mam w PL za 1160 zł, więc dopłacam 34% do wrostu wydajności o ile? 10-15%?

 

Druga kwestia - monitor mam nowiutki 1080p 240 Hz i nie zamierzam go zmieniać, więc interesuje mnie tylko wydajność w 1080p. Łamałem się, czy kupować 1440p, ale teraz po ogłoszeniu wymagań nowego Cyberpunka wiem już, że na granie w 1440p mnie nie stać :D.

 

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, radosuaf napisał:

No i pytanie, czy zasilacz 550W to uciągnie

 

Jak nie masz procka, który żre 250W i 10+ wentylatorów w obudowie o dużym poborze mocy to i nawet 7900 XTX pociągnie (zakładając że ten zasilacz 550 jest porządnym zasilaczem i trzyma deklarowaną specyfikację).

Link to post
Share on other sites
1. O sklepie pierwszy raz słyszę więc bym uważał.
2. Cena podejrzanie niska chociaż bez przesady.
3. Ta wersja jest beznadziejna, jeden z gorszych Radków pod względem kultury pracy.
https://guardar.pl/news/n/257/O-firmie
xD
Wszedłem na stronę i widzę, że to jakaś poserwisowa.

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, zbiku90 napisał:

1. O sklepie pierwszy raz słyszę więc bym uważał.

2. Cena podejrzanie niska chociaż bez przesady.

3. Ta wersja jest beznadziejna, jeden z gorszych Radków pod względem kultury pracy.

https://guardar.pl/news/n/257/O-firmie

xD


Adres ma płk. Kaziemirza Iranka-Osmeckiego 6B

Kazi E M I rza...
image.thumb.png.269aac556ee695eec84b1a365c8f20fb.png
A tu zdjęcie wnętrza sklepu, ktoś się ładnie bawił w programie do cyfrowej wizualizacji wnętrz :P

 

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

A z ASRock Challenger ktoś miał do czynienia? Phantom Gaming 7600 ma dość absurdalne ceny, ale 6650 XT Challenger już całkiem sensowne (1169 zł) - niby ma dwa wentylatory, ale jest ciut dłuższa od XFX-a z trzema...

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, radosuaf napisał:

6650 XT Challenger już całkiem sensowne (1169 zł) - niby ma dwa wentylatory, ale jest ciut dłuższa od XFX-a z trzema...

Ostatnio składałem kompa z 6600 od Asrocka. Brzydki jak noc (ale ma chociaż częściowy backplate w porównaniu do PC Fightera), ale wielki radiator robi robotę, jest cicho i chłodno.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...