Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych NAVI 3 / RDNA3


Recommended Posts

13 minut temu, Artok napisał:

Widzę, że trzymasz rękę na pulsie i na bieżąco kontrolujesz stany magazynowe Radeonów @Silver Arrow

Przy okazji sprawdzania, czy nie mogę kupić 4080 poniżej 6k, lub 4090 ~8,5k, bo brakuje mi wydajniej karty w komputerze, a po doczekaniu premiery nowych Radeonów nie pozostaje mi nic innego jak kupić GeForcea :)

Edytowane przez Silver Arrow
Link to post
Share on other sites
18 minut temu, Rebelmind napisał:

To co tam Wam matka Boska czerwona zwiastuje na noc dzisiejszą? 

 

7800 XT za 699$ 10% wolniejsza od 4070 Tfu? 

Czy może 7700 XT za 599$ 5% szybsza od 6900 XT? 


Nie wiem czy na ten moment ważniejszym pytaniem nie jest czy będą się tak problematycznie grzały jak 7900XTX/XT. Bo cenę mogą zmienić. A kiepskiego projektu chłodzenia już nie bardzo.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Rebelmind napisał:

7800 XT za 699$ 10% wolniejsza od 4070 Tfu? 

Czy może 7700 XT za 599$ 5% szybsza od 6900 XT? 

Pokazali tylko Radeona 7600M na rdzeniu Navi 33 (32 jednostki CU). Brak słów, jak bardzo w dudzie mają dział kart graficznych.

Edytowane przez Artok
Literówka.
Link to post
Share on other sites

Tak bardzo jak AMD ma wyjednane na GPU to aż boli. I nawet ja nie jestem aż takim frajerem by wierzyć, że przy premierze sklepowej Zen4X3D wyciągną jak królika z kapelusza jakiegoś RX 7800... :[

 

Jako posiadacz RTX 3080, który uważa że tak w praktyce RayTracing #Nikogo, to co mam napisać o Czerwonych GPU? Radeon #<tu_wpisz_mniej_niż_zbiór_pusty> :cry:

 

Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, Rebelmind napisał:

że przy premierze sklepowej Zen4X3D wyciągną jak królika z kapelusza jakiegoś RX 7800...

Gdy w grudniu twitterowi przeciekacze (ang. leaksterzy) przepowiadali kolejnego Radeona dopiero na drugi kwartał 2023 to aż nie chciało mi się w to wierzyć.

 

Jak bardzo rzeczywistość potrafi zaskoczyć :>

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Rebelmind napisał:

Tak bardzo jak AMD ma wyjednane na GPU to aż boli.

Jak dla mnie zero zaskoczenia, RDNA2 sprzedało się wręcz skandalicznie słabo.

3 godziny temu, Rebelmind napisał:

Jako posiadacz RTX 3080, który uważa że tak w praktyce RayTracing #Nikogo

Chyba jednak #Kogoś, wystarczy sprawdzić co u ludziach w komputerach siedzi.

https://store.steampowered.com/hwsurvey/videocard/

https://www.tomshardware.com/news/rtx-3090-outsells-all-rx-6000-gpus

 

Screenshot 2023-01-05 at 11-41-53 GPU UserBenchmarks - 691 Graphics Cards Compared.png

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, Rebelmind napisał:

że jednak udziały RTG się podnoszą

Nie wiem jak aparaty RTG się sprzedają, nie leży to w mojej dziedzinie zainteresowań :P

12 minut temu, Rebelmind napisał:

Poza tym Raptor finansowy Nv za 2022 (fakt, po Q3 w momencie pisania) pokazywał, że oni od groma kart sprzedali... 

No właśnie, analizując wyniki ze steama można dojść do wniosku że więcej ludzi używa samej rtx 3060 niż RDNA i RDNA2 razem wziętych. It's over dla AMD GPU. Już samo to że nie wystawili konkurenta dla 4090 było sygnałem ostrzegawczym.

https://ir.amd.com/news-events/press-releases/detail/1098/amd-reports-third-quarter-2022-financial-results

Cytat

Gaming segment revenue was $1.6 billion, up 14% year-over-year driven by higher semi-custom product sales partially offset by lower graphics revenue. Operating income was $142 million, or 9% of revenue, compared to $231 million or 16% a year ago. The decrease was primarily due to lower graphics revenue and inventory, pricing and related charges in the graphics business. Operating margin was lower primarily due to lower graphics revenue and higher operating expenses.

Radeony #Nikogo poza konsolami i mam nadzieję że może Intel podejmie rękawice w następnej generacji, bo kolejny monopol na rynku (Intel 2010-2018 patrzę na ciebie) nie jest nikomu z konsumentów potrzebny ;)

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites

Bazując na drabince wydajności z Techpowerup:

Radeon 6600M - 100%

Radeon 6600 XT - 123%

Radeon 6650 XT - 125%

daa5qYAXctxkRS1g.jpg

Patrząc na liczby ze slajdu wychodzi, że laptopowy 7600 XT będzie miał wydajność plus minus komputerowego 6600/6650 XT. A to już zdecydowanie wystarczy do rozdzielczości Full HD. 

Link to post
Share on other sites

Sorry @Artok, ale tak jak jeszcze eGpu od AMD mogły by kogokolwiek interesować (bo jakąś alternatywę dla Nv stanowią) tak laptopowe mGpu już #TotalnieNikogo chyba. Raz, że takie laptopy są ogólnie słabo dostępne. Dwa - w pl są już szczególnie ultra-słabo dostępne i jeszcze gorzej wycenione.

 

Bardzo liczyłem na CES i dalsze info o 7800XT, 7700XT oraz 7600XT. RX 6700 XT to RDNA2, którego najlepiej wspominam. Tyle że nie zapowiada się żebyśmy szybko zobaczyli tańsze GPU (lub właściwie "nowsze GPU z niższych segmentów, bo tanio to już było :/

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Rebelmind napisał:

Sorry @Artok, ale tak jak jeszcze eGpu od AMD mogły by kogokolwiek interesować (bo jakąś alternatywę dla Nv stanowią) tak laptopowe mGpu już #TotalnieNikogo chyba. Raz, że takie laptopy są ogólnie słabo dostępne. Dwa - w pl są już szczególnie ultra-słabo dostępne i jeszcze gorzej wycenione.

 

Bardzo liczyłem na CES i dalsze info o 7800XT, 7700XT oraz 7600XT. RX 6700 XT to RDNA2, którego najlepiej wspominam. Tyle że nie zapowiada się żebyśmy szybko zobaczyli tańsze GPU (lub właściwie "nowsze GPU z niższych segmentów, bo tanio to już było :/


Od AMD są ważne iGPU do laptopów.

Link to post
Share on other sites

Poczekajcie z tym coolerem już i się wstrzymajcie aż AMD się w końcu jakoś oficjalnie wypowie bo na razie to mogą tylko testować wadliwe sztuki, sam powercolor też mocno się zainteresował sprawą - reddit. Ja na sztukach z jakimi miałem do czynienia mogę tylko się wypowiedzieć jak wcześniej - problem występuje tylko w pozycji pionowej i to głównie w przypadku gdzie cała komora jest skierowana grawitacyjnie całkowicie w stronę złącza 12V PCI-E wtedy problem jest ewidentny.

 

Nie przerobiłem zbyt dużo referentów więc moja wypowiedź też jest nieco ograniczona, może są przypadki gdzie w klasycznej pozycji taka sytuacja też ma miejsce i w tym wypadku będzie mowa o faktycznie wadliwym egzemplarzu, ja takiej sztuki nie spotkałem. Na dzień obecny jeżeli referenta wsadzacie do klasycznego towera i nie macie do końca spartolonej sztuki to opisywany szumnie przez wszystkich problem w ogóle was nie dotyczy.

 

Wersja referencyjna nie jest zbyt udana i generalnie raczej sugeruję każdemu poczekać i się zaopatrzyć w niereferenta jakiegokolwiek bo każdy jest wolny od problemów ref wersji wliczając w to ubogie zasilanie vram. Na tle 4080? Słabo. Spotykam się już w środowisku pracowym na dyskusjach że faktycznie może lepiej nieco dorzucić, bo cena nieref 7900XTX bardzo mocno się zaciera z 4080... Mamy chore czasy dla GPU i oba obozy je kreują.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Gadget napisał:

Poczekajcie z tym coolerem już i się wstrzymajcie aż AMD się w końcu jakoś oficjalnie wypowie

Wypowiedzieli się trzy dni temu, wklejam komunikat poniżej:

Pracujemy nad ustaleniem przyczyny nieoczekiwanego ograniczenia wydajności kart graficznych AMD Radeon RX 7900 XTX. Na podstawie naszych dotychczasowych obserwacji uważamy, że problem jest związany z rozwiązaniem termicznym zastosowanym w referencyjnym projekcie AMD i występuje w ograniczonej liczbie sprzedawanych kart. Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu dla układów, których dotyczy problem. Klienci doświadczający tego nieoczekiwanego ograniczenia wydajności powinni skontaktować się z pomocą techniczną firmy AMD

 

Wczoraj pracownik AMD również odniósł się do tematu i potwierdził, że w części komór parowych jest po prostu za mało płynu chłodzącego. 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...