Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych NAVI 3 / RDNA3


Recommended Posts

13 godzin temu, wojciech spychała napisał:

Skończyłem testować The Callisto Protocol (oczywiście po łatce z 15 grudnia, wcześniejsze wyniki nie nadawały się do publikacji...) i trzeba przyznać, że AMD zaskakująco dobrze tu wypada na tle RTX 4080, nawet (albo i zwłaszcza!) z aktywnym śledzeniem promieni:
https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/callisto-protocol-test-kart-i-procesorow.html

 

Jak widać, AMD też umie pod siebie optymalizować gry :) 

Coś niski ten wynik 4080 w 4k ?

1671698616636.jpg

Nawet na premierowym buildzie miałem 46.

A jak zjadę oczko niżej Rt to wynik ascyluje w okolicach 60.

Edytowane przez ODIN85
Link to post
Share on other sites
W dniu 21.12.2022 o 20:08, wojciech spychała napisał:

Skończyłem testować The Callisto Protocol (oczywiście po łatce z 15 grudnia, wcześniejsze wyniki nie nadawały się do publikacji...) i trzeba przyznać, że AMD zaskakująco dobrze tu wypada na tle RTX 4080, nawet (albo i zwłaszcza!) z aktywnym śledzeniem promieni:
https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/callisto-protocol-test-kart-i-procesorow.html

 

Jak widać, AMD też umie pod siebie optymalizować gry :) 

 

coś masz nie ten teges z tymi wynikami na moim złomie z podpisu w 1440p ultra bez RT Screenshot_1.thumb.png.e9255652ce6c8d73ce27868d3c9fbfc9.png.5e34d33b953893956c9eadf07bb550d5.png

Link to post
Share on other sites

Ej, bo robi się fail roku?:co:

 

TLDR: referent XTX kupiony bezpośrednio od AMD dobija do 110°C i karta znaczyna zbijać takty > typ rozpoczyna RMA a Support (wstępnie) odrzuca "bo wszystko w normie" :o Sprawa rozwojowa, ale tj porażka! 

Screenshot-2022-12-27-14-57-41-47-40deb4

 

Czyli jednak przyjmą na RMA ale zwrot niemożliwy "bo pudełko otwarte"? :o W Se by taki cyrk nie przeszedł, jeśli AMD prowadzi oficjalną dystrubucję (a prowadzi). 

  • Że co, proszę? 2
Link to post
Share on other sites

Ale to chyba w USA taki cyrk odstawiają? Unia Europejska ma lepsze przepisy dotyczące umów zawieranych na linii konsument <-> przedsiębiorca. Od przyszłego roku dodatkowo nam dojdą gwarantowane 2 lata na rękojmie (do tej pory domniemanie, iż wada występowała w momencie kupna, obowiązywało w ciągu jednego roku od zakupu). 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 27.12.2022 o 14:26, Rebelmind napisał:

Ej, bo robi się fail roku?:co:

 

TLDR: referent XTX kupiony bezpośrednio od AMD dobija do 110°C i karta znaczyna zbijać takty > typ rozpoczyna RMA a Support (wstępnie) odrzuca "bo wszystko w normie" :o Sprawa rozwojowa, ale tj porażka! 

 

Czyli jednak przyjmą na RMA ale zwrot niemożliwy "bo pudełko otwarte"? :o W Se by taki cyrk nie przeszedł, jeśli AMD prowadzi oficjalną dystrubucję (a prowadzi). 

Co to jest 110 stopni, nie dużo, padnie akurat po gwarancji i kupi się nowa hahahahahaha

Link to post
Share on other sites

Czytałem ostatnio o tych temperaturach, ale nie dawałem wiary...

Gość pisał też, że wentylatory chodzą jak odkurzacz. Wygląda na to, że XFX z modelem Merc też dało ciała, nie jest w stanie odprowadzić tego ciepła przy względnej kulturze pracy. Konstrukcje 3,5 slotu+ nie mają problemów.

 

Link to post
Share on other sites

Ja po prostu nie ogarniam, jak można mając TAK wypasiony i sprawdzony cooler jak w 6900 XT / 6800 XT odJaniePawlić taką fuszere przy RDNA3 :(

 

To nawet z głupia franc: "yyy, tego no... nie pykło nam jednak z tą poprawą sprawności energetycznej więc 7900 XTX będzie szamal więcej niż poprzednik -> czyli nie można użyć chłodzeń z RDNA2 -> ZAMIAST wymyślać nowe, z potencjalnie zjednaną komorą gazową weźmy może po prostu coolery z RDNA2 i zróbmy je 20-30% grubsze?"

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Rebelmind napisał:

ZAMIAST wymyślać nowe, z potencjalnie zjednaną komorą gazową weźmy może po prostu coolery z RDNA2 i zróbmy je 20-30% grubsze?"

Wapor czamber działający poprawnie to wydajna metoda chłodzenia. Od kilku lat producenci smartfonów chwalą się, że ich nowy telefon ma chłodzenie cieczą. To nic innego jak rurka wypełniona płynem, który pod wpływem wysokiej temperatury przechodzi w stan gazowy, a po chłodzeniu się skrapla. 

Link to post
Share on other sites
38 minut temu, Artok napisał:

Od kilku lat producenci smartfonów chwalą się, że ich nowy telefon ma chłodzenie cieczą. To nic innego jak rurka wypełniona płynem, który pod wpływem wysokiej temperatury przechodzi w stan gazowy, a po chłodzeniu się skrapla. 

Chłodzenia w laptopach chyba działają też na tej zasadzie?

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, zbiku90 napisał:

Chłodzenia w laptopach chyba działają też na tej zasadzie?

Ja bym napisał odwrotnie: chłodzenia w laptopach NIE działają, pomimo że są zbudowane na tej samej zasadzie. 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Post z reddita jest nieco podkręcony(przez brak szczegółów) i zbyt uogólniony. Budowałem na sylwestra build z 12900k/7900XTX Ref Shapphire w The Tower 100. Problem występuje tylko i wyłącznie w pozycji PIONOWEJ, wszystkie inne pozycje mniej więcej podobne wyniki w niektórych deczko więcej o 3-5 stopni ale bez hotspota 110C. Wada wyklucza niektóre buildy, dla posiadaczy towerów nie powinien to być problem.

 

Ref wersja ma jeszcze parę innych smaczków i w sumie z tego to tak suma sumarum jak się pobawiłem na sylwestra jeszcze Red Devilem to moje ostateczne zdanie jest że taki pełen experience i faktycznie te 20% więcej może i trochę więcej w niektórych przypadkach od 4080 to osiągnięcie po UV i OC pamięci ale tylko z niereferenta.

 

Wersja referencyjna jest po prostu słaba. Rozmiarem idealnie plasuje się do builda na ITX i teraz to już czar mi prysł. Zamiast tego poleci 4080 ventus, bo to jeszcze do tamtej skrzynki wejdzie i zostanie coś przestrzeni żeby oddychała.

 

Wspaniałe te premiery od obu obozów są. Karty spasione tak jak by ktoś zbyt długo je karmił tortem z salami jeszcze musisz brać miarkę i sprawdzać czy w ogóle to wsadzisz. Co za czasy... 7900XTX to nie jest zła karta, osiągi ma fajne w swoich pieniądzach(zależy kto co lubi) tylko całe wrażenie psuje referent robiony chyba na kolanie który ma sfailowany "szybkowar" i do tego za mało faz na vramy żeby się w dwóch wtyczkach zmieścić. Przecież statystyczny odbiorca tego GPU ma ich chyba więcej niż 2 w PSU? Nie można było dać trzech?

Famous-Movie-Qoutes-1995-Apollo-13-Houston-We-Have-A-Problem-1.jpg

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Gadget napisał:

te 20% więcej może i trochę więcej w niektórych przypadkach od 4080 to osiągnięcie po UV i OC pamięci ale tylko z niereferenta.

Nie ma na to najmniejszych szans. Hardware Unboxed przetestowało dzisiaj dwa niereferenty - 7900 XTX oraz 4080. Obie wersje Aorus.

obraz-2023-01-02-211532100.png

Link to post
Share on other sites

O, świetnie że wklejasz @Artok, bo HU ma np zjednaną metodologię testową CSGo i ich wyniki są totalnie niemiarodajne. Co więcej, jest to dokładnie to o czym gadamy w temacie RTX4000: dla kantera puszczają mapę fps_benchmark i podają średnia z bodajże 10 wyników. Tyle że NIE podają 0.1% low, które na Radeonach jest od czasów RDNA1 dobre 50-100 fps niższe. Jasne, jeśli kręcisz 450 fps średnio to 300 vs 350 nie ma znaczenia. Ale już 250 vs 200 dla osób z 240Hz ekranem ma ;)

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Rebelmind napisał:

O, świetnie że wklejasz @Artok, bo HU ma np zjednaną metodologię testową CSGo i ich wyniki są totalnie niemiarodajne

Hardware Unboxed jest o tyle dobre, że patrzą najbardziej przychylnym okiem na sprzęt AMD. Więc jeżeli nawet im wyszło, że karty są sobie równe (w 1440p szybszy o 1% jest z kolei RTX 4080) to bajania o 20% wzroście wydajności można potraktować jako niezły dowcip. 

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Rebelmind napisał:

Potrafisz @Gadgetpowiedzieć coś więcej o kulturze pracy Devila? Jest słyszalny pod full load, czy jest to raczej szmer? Ile średnio podczas grania kręci wentyle i jakie tempy? 

 

Pracował na benchu przed zamknięciem całej szopy w głośniej hali więc zbyt dużo Ci nie powiem bo na zabawę miałem jakieś 2.5h i więcej na razie nie zrobię bo poszedł do prawowitego właściciela. Na start pod zabawę w suwaczki i posprawdzanie to widać że nie ma problemu jak referent gdzie Core zaczyna zjadać więcej to vramom brakuje i throttlują. Oczywiście bierze też więcej jak ktoś bardzo na waty patrzy. Nie mając dużo czasu bardziej właśnie skupiłem się na tym jak się zachowuje zasilanie na referencie i tym PC niżeli resztą. Zazwyczaj mam więcej czasu na zabawy akurat w tym przypadku były to robótki na przedwczoraj bo przed nowym rokiem mają wyjść i koniec kropka - wytyczne "góry".

 

@Artok Gdzieś tam widziałem po internetach magiczne wykresy i ktoś tam nadzieje robił ale chyba mylne albo nie z odpowiednich wyników więc pardon z mojej strony. Referentem pobawiłem się nieco dłużej bo identycznego szafira ma też mój znajomy u którego siedziałem na sylwestra to pocisnęliśmy z szybkowaru. Ogólnie pomijając pionową pozycję to mieliśmy delikatnie lepsze wyniki niż w recenzjach, ale driver też nowszy aczkolwiek nadziei to tam nie ma co sobie robić. der8auer zmieniał orientację podczas pracy natomiast ja na 2szt szafirów dałem komorze się ostudzić przed zmianą pozycji i ponownym testom. Oba wyszły podobnie i w przypadku tych dwóch sztuk tylko pionowa orientacja powodowała tryb farelki.

 

PS. Co do tych 20% może coś pomieszałem coś jeszcze innego widziałem z porównań mam ostatnio sporo rzeczy na głowie i chyba wkradł mi się "niezły" błąd merytoryczny. Nierefa nie zbenchmarkuję w 2 godziny z hakiem więc nie mam jakichś sensownych wyników tylko coś tam mi zaświtało że widziałem wykresy gdzieś, że podobno po UV i OC pamięci referent jest szybszy o jakieś 12%? a niereferenty o 20. Muszę sobie sam przypomnieć skąd ja to wziąłem :D

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
18 minut temu, Gadget napisał:

tylko coś tam mi zaświtało że widziałem wykresy gdzieś, że podobno po UV i OC pamięci referent jest szybszy o jakieś 12%? a niereferenty o 20. Muszę sobie sam przypomnieć skąd ja to wziąłem :D

Najprawdopodobniej z recenzji 7900 XTX na Techpowerup. Nieźle tam nawywijali, ponieważ na fabrycznych ustawieniach jest szybszy o 11,5% od RTX 4080, zaś po maksymalnym OC aż o 23,1%.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
16 minut temu, Artok napisał:

Najprawdopodobniej z recenzji 7900 XTX na Techpowerup. Nieźle tam nawywijali, ponieważ na fabrycznych ustawieniach jest szybszy o 11,5% od RTX 4080, zaś po maksymalnym OC aż o 23,1%.

Wszystko jasne, jakbym miał deja vu. No niestety tak nie ma.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...