Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych NAVI 3 / RDNA3


Recommended Posts

Godzinę temu, r1023 napisał:

odniosłem sie do aktualnej sytuacji, jakby było w innej cenie to byłaby inna rozmowa

Nie byłoby innej rozmowy. Nawet za takie 699$ /899$ te karty to nadal byłby złom niewart uwagi i czasu. Chciałbym móc napisać inaczej, ale NIE JESTEM osobą, która miała głównie przyjemne doświadczenia z RDNA2. A miałem tych kart jednak sporo... :/

Link to post
Share on other sites

Najważniejsze jest to, żeby nikogo potępiać dlatego, że coś kupił. Stać Cię na 4090 to super sprawa, pochwal się ile masz fpsów i jak wrażenia z gry, inny kupił 3060, bo ma taki budżet i też super. Karty AMD, NVIDIA, czy Intel świetnie. Mamy wybór i to jest piękne. Natomiast nie ma się co okłamywać, że RT nie istnieje, tak samo jak pobór prądu itd. 

Rebelmind zawsze wierzył w AMD z czego obserwuję to forum od iluś lat, ale nie kryje też rozczarowania ich produktami. Dla mnie gość ma dużego plusa. Nie ma co ja kupię to najlepsze i kropka. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Rebelmind napisał:

Nie byłoby innej rozmowy. Nawet za takie 699$ /899$ te karty to nadal byłby złom niewart uwagi i czasu. Chciałbym móc napisać inaczej, ale NIE JESTEM osobą, która miała głównie przyjemne doświadczenia z RDNA2. A miałem tych kart jednak sporo... :/

 

Są tacy którzy nie znają innego swiata i dla nich This is fine, konkurencji nienawidzą z jakiegoś powodu i tyle.

Link to post
Share on other sites

Nie ma co krytykować nowych technologii, które z upływem lat staną się standardem, wliczając w to Ray Tracing, tylko dlatego że są poza czyimś budżetem. Ba, IMO należy się cieszyć z postępu technologicznego i trzymać kciuki, żeby te nowinki były osiągalne dla jak największego grona zainteresowanych osób.

 

Ray Tracing jest game-changer'em i to raczej nie podlega dyskusji. Albo kogoś stać na to, żeby się tym cieszyć, albo i nie. Skoro technologia się sprzedaje, to znaczy, że jest na nią popyt, a cenę reguluje rynek.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Silver Arrow napisał:

Najważniejsze jest to, żeby nikogo potępiać dlatego, że coś kupił. Stać Cię na 4090 to super sprawa, pochwal się ile masz fpsów i jak wrażenia z gry, inny kupił 3060, bo ma taki budżet i też super. Karty AMD, NVIDIA, czy Intel świetnie. Mamy wybór i to jest piękne. Natomiast nie ma się co okłamywać, że RT nie istnieje, tak samo jak pobór prądu itd. 

Rebelmind zawsze wierzył w AMD z czego obserwuję to forum od iluś lat, ale nie kryje też rozczarowania ich produktami. Dla mnie gość ma dużego plusa. Nie ma co ja kupię to najlepsze i kropka. 

 

Ja nie potępiam ale jak ktoś ma 1060 i mówi ze po co mu RT bo on nie widzi różnicy, albo kupuje coś z poprzedniego gen w momencie kiedy jest nowy i znowu nic nie działa to jak powinno to nigdy nie przekona się do nowych technologii, albo przekona się kilka generacji po fakcie wprowadzenia takiej technologii,  bo nie będzie wymagała już top sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Ja też rozumiem jak ktoś kupuje Radeona bo kosztuje 20% mniej a ma w rasteryzacji 10-20% lepiej. To RT jest w paru procentach gier więc coś za coś. Ale topowa karta powinna być dobra w Rt albo kosztować jeszcze mniej. Czyli jakby 4500zł kosztował 7900xtx, a 4080 6000zł to wtedy bym pewnie zmienił 3080 na Radeona. Tak i RTX i Radeony za drogo:)

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, r1023 napisał:

Ja nie potępiam ale jak ktoś ma 1060 i mówi ze po co mu RT bo on nie widzi różnicy, albo kupuje coś z poprzedniego gen w momencie kiedy jest nowy i znowu nic nie działa to jak powinno to nigdy nie przekona się do nowych technologii, albo przekona się kilka generacji po fakcie wprowadzenia takiej technologii,  bo nie będzie wymagała już top sprzętu.

Zwykle rozmowa z taką osobą nie ma sensu. Wiesz jak to jest, jeden ma gorszy słuch i dla niego sprzęt audio wystarczy za parę złotych, a inny ma gorszy wzrok ;) Nie da się ukryć, że ceny sprzętu komputerowego rosną w niebezpiecznym tempie i coraz mniejsze grono stać na sprzęt z wyższej półki. Może się okazać, że za kilka, może kilkanaście lat granie na PCcie odejdzie do lamusa.

Link to post
Share on other sites

 

10 minut temu, SpiN13 napisał:

Skoro technologia się sprzedaje, to znaczy, że jest na nią popyt, a cenę reguluje rynek.

No to patrząc po stanach magazynowych 4080, które to miesiąc po premierze i mające być rzekomo reprezentacją "rekordowo niskiej, premierowej dostępności" nadal są wysokie świadczy o tym że technologia się jednak nie sprzedaje. A po licznych ofertach poniżej MSRP rzekłbym wręcz, że mamy nadpodaż tych 4080, co jest wręcz absurdalnym żartem. 

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Rebelmind napisał:

 

No to patrząc po stanach magazynowych 4080, które to miesiąc po premierze i mające być rzekomo reprezentacją "rekordowo niskiej, premierowej dostępności" nadal są wysokie świadczy o tym że technologia się jednak nie sprzedaje. A po licznych ofertach poniżej MSRP rzekłbym wręcz, że mamy nadpodaż tych 4080, co jest wręcz absurdalnym żartem. 

 

4080 po miesiącu w sklepach mogło być jeszcze więcej jak już skalperom udało się oddać :D

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Ja też rozumiem jak ktoś kupuje Radeona bo kosztuje 20% mniej a ma w rasteryzacji 10-20% lepiej. To RT jest w paru procentach gier więc coś za coś. Ale topowa karta powinna być dobra w Rt albo kosztować jeszcze mniej. Czyli jakby 4500zł kosztował 7900xtx, a 4080 6000zł to wtedy bym pewnie zmienił 3080 na Radeona. Tak i RTX i Radeony za drogo:)

Ja też patrzę na inne aspekty jak choćby kultura pracy. Mam otwarte słuchawki i grywam weekendami w godzinach nocnych, a wtedy niski hałas to coś pożądanego. Również temperatury mają na to pośredni wpływ i to też studiuję przed zakupem. Nie od dziś wiadomo, że NVIDIA jeśli chodzi o wsparcie programowe jest też na wyższym poziomie i to jest fakt. Przyznaję Ci rację, że umieszczenie 7900XTX w zbliżonym pułapie cenowym do 4080 jest niedorzeczne.

Link to post
Share on other sites
35 minut temu, SpiN13 napisał:

Nie ma co krytykować nowych technologii, które z upływem lat staną się standardem, wliczając w to Ray Tracing, tylko dlatego że są poza czyimś budżetem. Ba, IMO należy się cieszyć z postępu technologicznego i trzymać kciuki, żeby te nowinki były osiągalne dla jak największego grona zainteresowanych osób.

 

Ray Tracing jest game-changer'em i to raczej nie podlega dyskusji. Albo kogoś stać na to, żeby się tym cieszyć, albo i nie. Skoro technologia się sprzedaje, to znaczy, że jest na nią popyt, a cenę reguluje rynek.

Może game changer ale póki co bardziej sobię cenie dobry hdr. Jest chociaż dobrze widoczny w dynamicznych grach a nie jak Rt gdzie muszę przystanąć żeby go sobie pooglądać.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, Rebelmind napisał:

 

No to patrząc po stanach magazynowych 4080, które to miesiąc po premierze i mające być rzekomo reprezentacją "rekordowo niskiej, premierowej dostępności" nadal są wysokie świadczy o tym że technologia się jednak nie sprzedaje. A po licznych ofertach poniżej MSRP rzekłbym wręcz, że mamy nadpodaż tych 4080, co jest wręcz absurdalnym żartem. 

 

Nie zgodzę się. Moim zdaniem świadczy to tylko o tym, że większości ludzi po prostu nie stać na tę kartę, albo mają inne priorytety. A Ci, których stać, niejednokrotnie są w stanie również pozwolić na droższą 4090 i wybierają wedle uznania.

 

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, SpiN13 napisał:

Nie zgodzę się. Moim zdaniem świadczy to tylko o tym, że większości ludzi po prostu nie stać na tę kartę, albo mają inne priorytety.

3080 za ~1200$ schodził w szczycie bez problemu, i to mam na myśli pośród graczy, a nie kopaczy. Ludzie mieli dość czekania, anulowania zamówień. Byly wtedy lockdowny, przerwanie łańcuchów dostaw i inne kataklizmy. 

 

Ci sami ludzie w obecnej, moim zdaniem bardziej sprzyjającej w porównaniu z Q1 2021 sytuacji geo-politycznej nie chcą brać tych jakże ciekawych 4080 w tej samej cenie... 

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Rebelmind napisał:

3080 za ~1200$ schodził w szczycie bez problemu, i to mam na myśli pośród graczy, a nie kopaczy. Ludzie mieli dość czekania, anulowania zamówień. Byly wtedy lockdowny, przerwanie łańcuchów dostaw i inne kataklizmy. 

 

Ci sami ludzie w obecnej, moim zdaniem bardziej sprzyjającej w porównaniu z Q1 2021 sytuacji geo-politycznej nie chcą brać tych jakże ciekawych 4080 w tej samej cenie... 

Pamiętam jak dziś kiedy chciałem kupić jakąś sensowną 3080 i ceny były w okolicach 7 tys.. Światełko w tunelu pojawiło się wraz z premierą 3080ti, przynajmniej do momentu poznania ceny, ale tak czy inaczej kupiłem 3080ti Suprima za 8,3 tys., tylko po to żeby po 10 miesiącach sprzedać za 5650, gdzie najniższą ceną za topowe modele na alledrogo było 6500. Teraz siedzę na 1070 i czekam na coś ciekawego, bo w 4k to mogę pograć co najwyżej w Gothica , albo inne stare klasyki...

Link to post
Share on other sites
57 minut temu, Rebelmind napisał:

3080 za ~1200$ schodził w szczycie bez problemu, i to mam na myśli pośród graczy, a nie kopaczy. Ludzie mieli dość czekania, anulowania zamówień. Byly wtedy lockdowny, przerwanie łańcuchów dostaw i inne kataklizmy. 

 

Ci sami ludzie w obecnej, moim zdaniem bardziej sprzyjającej w porównaniu z Q1 2021 sytuacji geo-politycznej nie chcą brać tych jakże ciekawych 4080 w tej samej cenie... 

O to się rozchodzi że większość kupiła swoje upragnione karty rok temu a nie w okolicach premiery 30xx. Mało kto co chwilę zmienia karty i dlatego teraz pełno tego w sklepach.

Link to post
Share on other sites

https://www.guru3d.com/articles_pages/sapphire_radeon_rx_7900_xtx_nitro_review,32.html

 

Dla fanów AMD jest już recenzja pewnie jednego z topowych modeli 7900XTX, mianowicie Sapphire Nitro+.

W skrócie +5% do wydajności, +200$ do ceny, kosmiczne zużycie energii (potrafi zawstydzić 4090), ale jest zadziwiająco chłodno i umiarkowanie cicho- zasługa sporych rozmiarów konstrukcji jak na AMD.

W Polsce pewnie cena zahaczy o 7000, więc jest grubo :D

Link to post
Share on other sites
19 minut temu, Silver Arrow napisał:

W Polsce pewnie cena zahaczy o 7000, więc jest grubo :D

Cenowo będzie najprawdopodobniej na równi z Czerwonym Diabłem, który też na niekiepski rozmiar chłodzenia. 

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/PowerColor-Radeon-RX-7900-XTX-Red-Devil-Limited-Edition-24GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/3123340

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Artok napisał:

Cenowo będzie najprawdopodobniej na równi z Czerwonym Diabłem, który też na niekiepski rozmiar chłodzenia. 

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/PowerColor-Radeon-RX-7900-XTX-Red-Devil-Limited-Edition-24GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/3123340

Co za kolos. Ciekawe jaki pobór z gniazdka? Widziałeś gdzieś recenzje?

Edit. Znalazłem recenzję Red Devila. Temperatury ok, ale +100W względem 4080 to już lekkie przegięcie :D

Edytowane przez Silver Arrow
Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, Silver Arrow napisał:

Co za kolos.

4 sloty :D, Bym musiał moją DIY blaszkę anty-saggingową chyba wymienić, jest zbyt subtelna.

 

 

Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Produkt BETA, za 999$? Lisa, why.... 

Because she can!

 

18 godzin temu, Silver Arrow napisał:

Edit. Znalazłem recenzję Red Devila. Temperatury ok, ale +100W względem 4080 to już lekkie przegięcie :D

Ludzie siedzą na 3090ti i nie narzekają, grunt to nie patrzeć na licznik i zakręcić grzejnik w pokoju.

Edytowane przez pendzel_3
  • Lubię to 1
  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
30 minut temu, Rebelmind napisał:

Kopania leżącego ciąg dalszy :/

 

https://wccftech.com/rumors-allege-amd-shipped-unfinished-rdna-3-navi-31-a0-gpu-silicon-in-radeon-rx-7900-series/

 

Produkt BETA, za 999$? Lisa, why.... 

Kilka dni przed premierą doniesienia o błędach architektury latały już na Twitterze. Rzekomo za późno się zorientowali i nie było możliwości poprawienia ich w Navi 31. Aczkolwiek Navi 32 ma być już wolne od defektów. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...