Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

10 minut temu, Adames napisał:

poprawna nazwa kolejnej generacji GPU to RTX Paywall,

A kolejnej zaś to RTX Pricecry. Czuj się honorowo nasączony do założenia oficjalnego tematu dedykowanego dla tych GPU. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Nooo ej, ale tak to już nie bagatelizuj tematu! Wejdź na Ceneo, wklep Asus RTX 4090 TUF (~najtańszy Asus) i zobacz od jakich cen się zaczyna w normalnych sklepach, zobacz jaka jest dostępność oraz jakie średnie ceny u konkurencji, gdzie na stanie jest więcej niż niby 1-2 sztuki... Kolega patrzy po dostępnościach w Norwegii i jest sUabo, w Szwecji ceny identyko jak w pl (~9500 PLN TUF, 6szt na stanie na całą Szwecję w drugim największym sklepie-sieciówce). 

 

Link to post
Share on other sites

Taki MSI Suprim Liquid X jest całkiem dostępny w niezmienionej cenie 9500 zł

https://www.x-kom.pl/p/1075541-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-4090-suprim-liquid-x-24gb-gddr6x.html

 

A tu w "promocji" wersja bez X:
https://www.x-kom.pl/p/1075541-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-4090-suprim-liquid-x-24gb-gddr6x.html

 

Dla lubiących "low end" - Ventus za 8599 zł

https://www.x-kom.pl/p/1212013-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-4090-ventus-3x-e-24gb-gddr6x.html

 

Faktem jest jednak to, że ciężko znaleźć kartę poniżej 8 tyś zł, gdzie kilka miesięcy temu było ich całkiem sporo do wyboru.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, mecmar napisał:

Witam, czy ktoś miał kontakt z 4090 msi gaming x slim? Jak cewki i temperatury? Nie znalazłem żadnych większych testów.  Miałem brać gigabyte gaming oc ale x slim trafił się teraz w dobrej cenie i zgłupiałem 


image.png.05b7d9dc2b0fdc682b3d4c09deed8dd1.png

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, mecmar napisał:

Witam, czy ktoś miał kontakt z 4090 msi gaming x slim? Jak cewki i temperatury? Nie znalazłem żadnych większych testów.  Miałem brać gigabyte gaming oc ale x slim trafił się teraz w dobrej cenie i zgłupiałem 

Mam zwykłą 4090 X trio. Przy wersji slim temperatury podskoczą o kilka stopni z uwagi na mniejszy radiator, ale nie będzie to problem, bo moja nie rozgrzewa się powyżej 68 stopni przy 450W i RPM ok 1500-1600. Po UV to już w ogóle bajka. Świetna karta, w której brak komory parowej nie robi różnicy w temperaturach porównując do modeli konkurencji, bo to spory kloc jest.

Link to post
Share on other sites

Wiadomo że karty serii 40xx super są od dawna już w sklepach i u ludzi testujących wydajność i recenzujących sprzęt . Wrzucenie takich testów przed premierą do neta raczej nie wiąże się z jakimiś konsekwencjami jeśli robi to jakaś anonimowa osoba czy kanał na yt. Ma ktoś jakiś sprawdzony kanał na yt które takie testy są wiarygodne ?

Ja znalazłem jakiś świeży test , pewnie jakiś indyjski kanał. Ale czy test jest wiarygodny ?

 

 

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Kawabonga napisał:

Wrzucenie takich testów przed premierą do neta raczej nie wiąże się z jakimiś konsekwencjami jeśli robi to jakaś anonimowa osoba czy kanał na yt.

Anonimowa osoba nie dostaje recenzenckich egzemplarzy kart graficznych. A jeżeli ktoś mu karty użyczył, to NVIDIA następnym razem pokaże mu środkowy palec.

Link to post
Share on other sites
31 minut temu, Artok napisał:

Anonimowa osoba nie dostaje recenzenckich egzemplarzy kart graficznych. A jeżeli ktoś mu karty użyczył, to NVIDIA następnym razem pokaże mu środkowy palec.

Myślisz że w takich krajach jak Indie , Chiny czy Rosja ktoś się tym przejmuje ? :D

Link to post
Share on other sites

Wiem że taki fejk to nie problem nagrać, wyniki wydają się dosyć prawidłowe. W Apex legends radeon jest szybszy tu wersja super podgoniła fps i idą równo.

Przecież te karty są już na magazynach w hurtowniach , myślisz że nikt do nich nie ma dostępu, pracownik albo właściciel z łatwością może sobie wziąć ją domu i nagrywać co chce .   

Link to post
Share on other sites
W dniu 7.01.2024 o 21:33, Rebelmind napisał:

Zobaczysz, że po premierze Superów Radeony porabiają. Masz to jak w banku. 

Są już ceny . Czekamy na oficjale testy wydajności. 

Ale 1000zł różnicy miedzy RX7800XT a RTX4070Super to chyb lekka przesada :D. A mam nadzieje że RX jeszcze trochę potanieją ;) 

2599zł +gra vs 3549 zł

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/ASUS-GeForce-RTX-4070-SUPER-TUF-OC-12GB-GDDR6X-RAM-Karta-graficzna/3222412

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/ASUS-Radeon-RX-7800-XT-TUF-OC-16GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/3195777

 

 

 

Edytowane przez Kawabonga
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
48 minut temu, Kawabonga napisał:

1000 zł różnicy między RX7800XT a RTX4070Super to chyb lekka przesada

Na niemieckim Proshopie ten TUF jest ponad 300 zł tańszy. Oni po prostu doliczają podatek za bycie Polakiem.

 

STRIXa też mają w Germanii tańszego o prawie 450 zł. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
16 minut temu, Artok napisał:

Na niemieckim Proshopie ten TUF jest ponad 300 zł tańszy. Oni po prostu doliczają podatek za bycie Polakiem.

 

STRIXa też mają w Germanii tańszego o prawie 450 zł. 

Zobaczymy 17 jak polskie sklepy kroją Polaków ;)

BTW sprawdziłem na .de i cena ta sama, 810€

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Kawabonga napisał:

Ale 1000zł różnicy miedzy RX7800XT a RTX4070Super to chyb lekka przesada 

No jak, przecież jest DLSS3, RTX i Super w nazwie, każde odpowiednio po +300 PLN z osobna i się zgadza. 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...