Skocz do zawartości

wymiana starej i5-4460 na starą i7-4790k?;D


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Overclock666G,

Recommended Posts

1 minutę temu, janek20 napisał:

To sie mówie ,wezme ale u konkurencji bo u was drogo xD

Jak powiedziałem, że siedzę na Corsairze VS450 450W 80PLUS BOX to powiedzieli, żebym ja czem prędzej ten Zasilacz zmienił, bo to Bardzo Słabiutkie jest.

A Ten zasilacz tego "BeQuieta" to ja u nich żem zamówił za 319 złotych. Może akurat jakaś Promka była... xD 

53 minuty temu, Lord_Krecitsqa napisał:

No to chociaż tyle.

Ale kartę to już mogłeś kupić 1080ti do niego to byś chociaż miał 130fps w FHD 

Na GTX-a 1080Ti to ja mam póki co za słaby zasilacz ona wymaga Zasilacza 600W a ja mam póki co 450W który chcę wymienić na 650W. 

Link to post
Share on other sites

Kart Graficznych jest mnóstwo, i wiem, że w życiu nie można mieć wszystkiego dlatego, ja się cieszę z tego co mam, a względem tamtej 1650S 4GB GDDR6 to ta 1660S 6GB GDDR6. Ta 1660S 6GB GDDR6 na Komputery ze Średniej Półki jest naprawdę SUPER. 

Skoro ja nawet na tej 1660S 6GB GDDR6 takie Pecetowe : "The Last of Us Part I" na Wysokich w 60 FPS-ach mogę odpalić.

To ja naprawdę bardzo chcę to zobaczyć jaka będzie różnica po zmianie tego Zasilacza. 

 

Edytowane przez Barti30
Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Barti30 napisał:

To ja naprawdę bardzo chcę to zobaczyć jaka będzie różnica po zmianie tego Zasilacza

Oględnie rzecz biorąc: żadna. Zasilacz nie ma wpływu na wydajność podzespołów w grach komputerowych. Jego zadaniem jest dostarczyć energię elektryczną o określonym napięciu i natężeniu. 

Link to post
Share on other sites

Ale mimo to nawet jeśli : "Żadna" ja chcę to zobaczyć! xD

Rzekł zapaleniec, który z grami ma styczność od dzieciaka : Ace Ventura, Atlantis, Myst, Schizm, Black Mirror czyli te typowe starocie, grałem prawie we wszystko, a nawet w coś takiego z głosem Czarka Pazury : Te Hokusy-Pokusy Różowe Pantery czy inne Gargamele!

(Z tej gry z Różową Panterą już prawie nic nie pamiętam choć kiedyś w to się jednak grało, jak się było małym brzdącem)

Link to post
Share on other sites

Może ja po prostu pokażę całą swoją obecną Specyfikację a ktoś mądry (A przynajmniej ode mnie o wiele bardziej Wyjątkowo Mądrzejszy niż Ja) sobie to wszystko doda i porówna. 

CPU : Intel Core i7-4790 3,60 GHz. Turbo : 4,00 GHz (4/8) + Chłodzenie CPU : SilentiumPC Fortis 3 140mm.
 

RAM : Kingston HyperX DDR III SD-RAM 1600 MHz CL9 (4x4GB) 16 GB RAM-u.
 

GPU : ASUS GeForce GTX 1660 SUPER Phoenix OC 6GB GDDR6.
 

Dysk Systemowy SSD połączony z Zasilaczem i Płytą Główną : Crucial BX500 960GB 2,5".
 

OS : Windows 10 Home.
 

Hybrydowy Dysk i Cyfrowy Napęd (2w1) Rozruchowy Jednostki Centralnej SSHD połączony z Zasilaczem i Hybrydowym Cyfrowym Silnikiem Napędowym GIGABYTE : Seagate FireCuda 2TB 3,5".
 

Płyta Główna z Hybrydowym Cyfrowym Silnikiem Napędowym GIGABYTE : Gigabyte B85M-D3H (R.E.V. 2.0) Socket 1150.
 

Zasilacz : Corsair VS450 450W 80PLUS BOX. (Planowana na sam koniec, zmiana Zasilacza na Mocniejszą Sztukę)
 

Obudowa Jednostki Centralnej : Lian Li PC-A01 (Czarny Kolor)
 

Inne :
 

Ekran Gamingowy : ASUS TUF Gaming VG279QL1A 27".
 

Klawiatura Gamingowa : Adrenaline Cold Steel.
 

Mysz Gamingowa : Mad Dog GM100.
 

Głośniki Stereo : Edifier R1600TIII.
 

Słuchawki Stereo Kompatybilne z Dźwiękiem z Głośników Stereo : JBL Tune 500 (Czarny Kolor)

Link to post
Share on other sites

I jeśli ktoś tu z obecnych mnie wziął za Ekstrawertycznego Typa to od razu mówię, że jest wręcz przeciwnie, że zdecydowanie bliżej mi do Introwertyka, zdecydowanie mi jest bliżej do Introwertyka.

Zdecydowanie : Introwertyk. 

P.S : I nie, nie jestem Gejem! 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Mirinda napisał:

1080Ti to staroć, za niewiele więcej mamy już RX6700X, który pod każdym względem jest lepszy.

Niby tak ale 900 vs 1500zł to jednak 600zł różnicy. 

Idąc tym tropem to lepsze 6800xt znowuż z dopłatą.

@Barti30leży mi 650W mało używany jak chcesz za 100zł oddam .

Link to post
Share on other sites

Przyszedł mi nie tak dawno Zasilacz : "beQuiet System Power 10 650W 80PLUS Bronze" który jest już zamontowany i naprawdę pomogła zmiana Zasilacza bo karta już nie huczy, Karta działa w połączeniu z tym Zasilaczem nawet pod obciążeniem bardzo cichutko, żadnych głośnych dźwięków, po prostu cichutko, żadnych głośnych dźwięków ta 1660S 6GB już nie wydaje. 

I ja to wiem, jak ludzie alergicznie na Hybrydy SSHD reagują, ale ta Maszyna zdecydowanie musi być na obu tych dyskach czyli na Dysku Systemowym SSD i na Hybrydzie SSHD, zdecydowanie na obu.

Zrobiłem test, jak działa na samym Dysku SSD a jak na obydwu czyli na Systemowym SSD i Hybrydzie SSHD. 

Na jednym Dysku - znacznie wolniej. 

Na obydwu - Znacznie, znacznie, pioruńsko, tak o 100% szybciej Komputer się uruchamia. 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Barti30 napisał:

Przyszedł mi nie tak dawno Zasilacz : "beQuiet System Power 10 650W 80PLUS Bronze" który jest już zamontowany i naprawdę pomogła zmiana Zasilacza bo karta już nie huczy, Karta działa w połączeniu z tym Zasilaczem nawet pod obciążeniem bardzo cichutko, żadnych głośnych dźwięków, po prostu cichutko, żadnych głośnych dźwięków ta 1660S 6GB już nie wydaje. 

Czyli karta pracuje ciszej po zmianie zasilacza? :co: A stary zasilacz nie hałasował?

Link to post
Share on other sites

Stary zasilacz 450W właśnie hałasował, i jakoś tak dziwnie z tymi podzespołami już po prostu terkotał, i za przeproszeniem najmocniej już hałaśliwie popiardywał.

A ten beQuiet 650W - Nie hałasuje, jak sama ta nazwa "beQuiet" mówi w teorii i w praktyce - Jest po prostu cichy. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 25.07.2023 o 00:32, wrobel_krk napisał:

Ciekawa obudowa pochwał się jak to wygląda jak Ci się chce zdjęcia robić/wklejać na hostingi

Trochę jest bałagan w przewodach, ale mi on wcale nie przeszkadza. 

Ta maszyna tak prawdziwie, ale to tak naprawdę prawdziwie, działa z pełną mocą dopiero na obydwu tych Dyskach czyli na Dysku Systemowym SSD i Dysku Hybrydowym SSHD które obydwa połączyłem z Płytą Główną (Niestety jest to nadal) : Gigabyte B85M-D3H (R.E.V. 2.0) Socket 1150 oraz z Zasilaczem : beQuiet! System Power 10 650W 80PLUS Bronze.  

Może kiedyś się również pokuszę o jakąś zmianę, też i samej Płyty Głównej.  




 

IMG_20230727_101806.jpg

Link to post
Share on other sites

@Barti30jakbyś oddał te SSHD na elektrośmietnik, a kupił dysk M2 za 300zł to byś wreszcie mógł stwierdzić że komputer pracuje cicho %-)

HDD generują hałas, wibruje cała obudowa.

A Ty wychwalasz te dyski jakby nie wiadomo co to było.

Połóż dwa widelce na obudowie i zobaczysz jak podskakują :lol:

Link to post
Share on other sites

U mnie nie generuje żadnego hałasu. Wychwalam bo to (W przypadku mojej Maszyny) naprawdę jest dobra sprawa, tylko dla niektórych ludzi Tradycyjny Dysk HDD i Dysk SSHD w ich mniemaniu to jedno i to samo, i niektórzy po prostu między HDD i SSHD nie widzą różnicy - Ja widzę. 

Hybryda SSHD w której dokładnie jestem obecnie, że tak to ujmę "W posiadaniu" to jest dokładnie ten 3,5" calowy model : 

Seagate 2TB 7200obr. 64MB SSHD FireCuda - Dyski HDD - Sklep komputerowy - x-kom.pl



 

A jako Dysk Systemowy SSD to mam ten Crucial 960GB 2,5" SATA SSD BX500 - Dyski SSD - Sklep komputerowy - x-kom.pl 

 

Edytowane przez Barti30
Link to post
Share on other sites

I mam tylko takie jedno krótkie pytanie na koniec czy do tej Obudowy Lian Li PC-A01 czy zmieściłaby się do niej Płyta Płówna : Gigabyte Z97X-Gaming 5 ATX?

Bo jednak rozważam zmianę tej płyty tego Gigabyte'a B85M-D3H na Gigabyte'a Z97X-Gaming 5.  

Edytowane przez Barti30
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...