Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, Chciałbym zapytać o pomoc w wyborze dysku sieciowego czy NAS pod router RT-AC87U.

 

Chciałbym podłączyć go by np przekazywać dane do oglądania na TV czy pobierać dane na ten dysk, tez moze jak chmura.

 

Jak to najlepiej zrobić by to było bez jakiś ograniczeń i najłatwiejsze do konfiguracji i obsługi?

 

TV mam sony z androidem.

 

Internet 100/100

Router 50cm od TV

 

Dzieki za info.

Edytowane przez kampers
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, kampers napisał:

Albo czy kupic moze jakis dysk zewnetrzny i podlaczyc po router bedzie to dzialalo ? np wd my cloud ?

Nie, bo pisałeś: jak to najlepiej zrobić. A powyższe rozwiązanie jest po prostu słabe.

 

1 godzinę temu, 8gwiazdek napisał:

Qnap i tyle w temacie

Synology i tyle w temacie :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam na 1 dysk i nie potrzebuję więcej. Te najtańsze czyli jedno-dwu dyskowe wcale nie są mało wydajne. Mało wydajny to jest ten dysk sieciowy WD My Cloud i inne podobne wynalazki.

 

8 godzin temu, 8gwiazdek napisał:

Ja polecam Qnapa dla tego że na Synology się sparzyłem.

W jaki sposób?

 

Jak 6 lat temu wybierałem serwer, to Synology lepiej wypadał w obsłudze. Wiem jednak, że QNAP zrobił duży postęp i teraz oba serwery prezentują wysoki poziom.

Link to post
Share on other sites

4 dyskowy synology na ktorym byl skonfigurowany LDAP i profile terminali dla wszystkich pracowników biurowych.

Pewnego dnia (po 6 miesiącach użytkowania) postanowił zawiesić się w taki sposób że mogło go tylko uratować wysłanie do dystrybutora. Po odczekaniu 2 tygodni przysłali urządzenie z wymienioną płytą główną. Oczywiście mieliśmy backupy więc na szybko kupowaliśmy drugą sztukę.

Później w razie czego działały już dwa z włączonym heartbeatem.

Niesmak pozostał.

 

Qnap nadrobił mocno tym że jest fajne wsparcie, człowiek który jest bardzo pomocny i kompetentny. Co się później okazało to mój sąsiad który mieszkał 2 bloki dalej ;)

Byłem też na kilku szkoleniach organizowanych przez FEN/QNAP, poznałem parę osób które mocno poszerzyły moje horyzonty.

 

Link to post
Share on other sites

@8gwiazdek Kto normalny kupuje jeden serwer? Tego się nie robi nawet przy macierzach co są w pełni redundantne wewnętrznie.  

Co do rozwiązania, to oczywiście NAS i tu QNAP lub Synology, najlepiej dwuzatokowy z RAID 1 (łatwo to odbudować, czy dane uratować). 
Jeśli tylko pliki to można pomyśleć nad jednym urządzeniem + ręczny backup gdzieś. 
Sam mam QNAP-a i tam jest masakra coś znaleźć. Mimo że wiem czego szukam i kiedyś to już znalazłem. Choć narzekać nie mogę bo udało mi się zrobić iSCSI MPIO po dwóch interfejsach 10Gbps FC na ARM-owym procesorze :jupi: Co prawda wydajność jest 4 razy niższa niż w benchmarkach qnap-a, ale działa. 
Z Synology nie miałem styczności, choć zwykle słyszę że jest łatwiejszy do konfiguracji. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...