Skocz do zawartości

Redmi Note 9 Pro - bardzo cichy dźwięk na słuchawkach przewodowych.


Recommended Posts

Niedawno kupiłem sobie nowy smartfon i chciałem sprawdzić jak sobie radzi z multimediami szeroko pojętymi. Podłączam słuchawki do złącza "Jack", puszczam jakąś muzę i mam takie "zdziwko", bo smartfon gra o wiele ciszej niż wszystkie inne sprzęty. Próbowałem na kilku różnych zestawach słuchawkowych i wszystkie grały po prostu za cicho, chociaż poziom głośności ustawiłem tak samo jak na starym fonie i na kompie. Trochę poszukałem w internecie i na kilku różnych zagranicznych forach znalazłem porady, żeby w ustawieniach zmienić region na "Wyspa Św. Heleny" i wtedy podobno odblokuje się pełny zakres głośności. W każdym razie ludzie potwierdzali, że u nich ta "sztuczka" działa i telefon zaczyna grać normalnie (https://c.mi.com/thread-3081542-1-0.html). Ale u mnie to niestety nie podziałało i dalej gra cichutko w porównaniu z każdym innym urządzeniem, jakie miałem okazję posiadać. Może ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać?

Edytowane przez 030366
Link to post
Share on other sites

Sprawdź, czy masz najnowszy system, bo może wyszła jakaś aktualizacja, a region najlepiej chyba ustawić na Szwajcarię. Jak podgłaśniasz, to powinien Ci wyskoczyć komunikat z informacją o zbyt wysokiej głośności, jak go nie zaakceptujesz, to poziom głośności się nie zmieni. Włącz w Efektach dźwiękowych Ulepszenie dźwięku Mi i wybierz któreś słuchawki Mi, czasem podbija to trochę głośność.

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Pawel7 napisał:

Jak podgłaśniasz, to powinien Ci wyskoczyć komunikat z informacją o zbyt wysokiej głośności, jak go nie zaakceptujesz, to poziom głośności się nie zmieni.

Właśnie chodzi o to, że podgłaśniam na maxa i nie widzę żadnego komunikatu, po prostu gra cicho i tyle. Głośność jest ustawiona na 100% i jest po prostu cicho. Co do tego regionu, to gdzieś wyczytałem, żeby ustawiać na cokolwiek co nie leży w obrębie UE - Szwajcaria, Norwegia, USA, Korea Północna… Jeszcze trochę pokombinuję, chociaż przyznam bez bicia, że straciłem już nadzieję…

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, Pawel7 napisał:

czy nie ma aktualizacji

Jest nowa wersja MIUI 12 do zainstalowania, właśnie wgrywam. Jak to nie pomoże, to dam sobie siana z tematem, bo to nie jest warte zachodu w moim przypadku. W domu i tak puszczam muzę z PC, a do słuchania na słuchawkach i tak nie słucham na maxa, tylko normalnie jakieś 50% głośności daję. Tutaj jak sobie ustawię na ~80%, to będę miał to samo co 50% na innych urządzeniach, więc tragedii wielkiej nie ma, jakoś to przeboleję.

Link to post
Share on other sites

Kurde tylko tak się składa, że już sobie wszystko praktycznie zdążyłem poustawiać tak jak lubię i teraz nie mam najmniejszej ochoty bawić sie w "hard reset" i potem konfigurować wszystkie ustawienia od nowa. Myślałem, że da się to rozwiązać w prostszy sposób, ale jak mam resetować i stawiać  wszystko od nowa, no to gra nie jest warta świeczki w moim odczuciu. Może za jakiś czas wrócę do tematu, teraz nie mam na takie zabawy ani czasu ani ochoty. Sorry, ale są ważniejsze sprawy w moim życiu niż cicho grający telefon, pozdrawiam.

 

EDIT: Po zrobieniu aktualizacji jest "tak jakby" głośniej trochę. Co prawda nie jest to ten sam poziom co na PC/tablecie/starym fonie, ale na słuchawkach w zupełności wystarczy. W zasadzie to róźnica jest odczuwalna dopiero po podpięciu głośników, a normalnie z tej funkcji nie korzystam praktycznie. Na słuchawkach wystarczy trochę bardziej podgłośnić i poziom głośności jest zadowalający. Tak więc temat na ten moment uważam za wyczerpany z mojej strony - po prostu na ten moment nie mam ochoty dalej drążyć. Pozdrawiam.

Edytowane przez 030366
Link to post
Share on other sites

W mediatekach do androida 9 dało się podbić w trybie inżynieryjnym. W Andrucie 10 poprzycinali możliwość grzebania w mym i w snapach też. Spróbuj jednak w "menu programisty" pobawić się głośnością bezwzględną. Poza tym zobacz co masz w korektorze. Lubi przycinać głośność. Korektor z poziomu niektórych Alek jakby dublował systemowy i jest ciszej. Tak przynajmniej u mnie w miui.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dobra, mały update, bo dawno mnie tu nie było. Pobawiłem się trochę ustawieniami dźwięku no i kurde stał się cud. Aktualnie mam włączone "Ulepszanie dźwięku Mi" i model słuchawek ustawiony na "dokanałowe", bo takich akurat używam. Dźwięk jest zadowalający, głośność w pełni zgodna z moimi oczekiwaniami. Jedynie radio gra ciszej, ale radia w telefonie praktycznie nie słucham, więc rybka że tak powiem. PowerAmp odtwarza muzykę na prawidłowym poziomie. Tak więc dziękuję wszystkim za wsparcie, na ten moment cel swój uważam za osiągnięty. W ustawieniach programistycznych też patrzyłem, ale tam akurat nic ciekawego nie znalazłem. Tak czy siak, gra git, dziękuję i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...