Skocz do zawartości

Polecane słuchawki - douszne / dokanałowe / TWS - linki i źródła informacji


Recommended Posts

13 godzin temu, ekspertuszw napisał:

TA3 są mniejsze od GT6? 

Część która wchodzi do ucha jest podobnych wymiarów, być może TA3 są minimalnie mniejsze, jeśli Ci na tym zależy to porównam dziś wieczorem organoleptycznie. Natomiast jeśli chodzi o ogólną wielkość z pałąkiem to TR3 są zdecydowanie mniejsze, wygodniejsze i bardziej ergonomiczne, to skrócenie pałąków vs TR2 to był b.dobry ruch.

 

O52SmqJ.png

Link to post
Share on other sites

Dobra spece jakieś sluchaweczki do smartfon co by radia posłuchać w pracy do 100zl....
Możecie polecić coś?

Cudów nie oczekuje ale jak by tak te 6h wytrzymały i dziwem nie trzeszczał to by było super

Link to post
Share on other sites

@ekspertuszw

 

W kwestii samej konstrukcji słuchawek już będziemy mieli spore różnice dźwiękowe. Słuchawki douszne będą grały zazwyczaj inaczej niż doki, bo nie są w stanie przekazać niskiego basu, tak jak dokanałowe. Oczywiście nie sprawia to, że douszne grają słabo, ale pewne ograniczenia w niskim basie są i trzeba być tego świadom, że dostaniemy tutaj więcej midbasu, który swoją drogą jest bardziej efektowny.

 

Słuchawki douszne/dokanałowe mają jeden wspólny problem - dyskusyjny komfort użytkowania, trudność w dobrym umiejscowieniu w uchu. Niektórym doki po prostu przeszkadzają i nie mogą ich używać, podobnie jest z dousznymi. Tutaj nie ma jednego remedium.

 

Niestety wypadkowa jakości dźwięku słuchawek dokanałowych nie jest obojętna wobec tych problemów i dźwięk zmienia się w zależności od różnej aplikacji słuchawek do ucha. Zawsze należy szukać tzw. "seal", tj. takiej aplikacji, gdzie dochodzi do uszczelnienia kanału słuchowego, wtedy dokanałowe słuchawki grają najlepiej. Druga sprawa to odpowiednia głębokość aplikacji, również wpływa na zmianę charakterystyki grania, no i do tego trzeba dobrać odpowiedniego kształtu i wielkości tipsy do naszego ucha. Tutaj niestety to istna wolna amerykanka, każdy ma inny kształt kanału, głębokość itd. dlatego uważałbym na stwierdzenia, że jakieś słuchawki są komfortowe, bo dla nas nie muszą takie być. Jednak statystycznie rzecz ujmując, jeśli coś pasuje większej ilości ludzi, tym większe prawdopodobieństwo, że nam też przypasuje.

 

Z dousznymi jest ciut łatwiej, nie potrzeba "seala" ale mimo wszystko warto według mnie osiągać go na ile się da, dlatego do dousznych stosuję coś takiego.

57uwV54.jpg

Poprawia znacznie komfort, bo nie jesteśmy wtedy niewolnikami kształtu ucha, tylko ta gąbka daje szansę słuchawkom się nieco dopasować. Zwiększa to u mnie komfort, poprawia nieco niskie tony no i słuchawki są chronione przed miodem :D

 

Haylou GT6 to bardzo fajne douszne, dobry dźwięk, cena też przyjemna. TrueAir3 to będą takie GT6 na lekkich sterydach. Mi w GT6 czasami brakowało głośności, bo jednak są tak 15-20% cichsze niż reszta dousznych, które testowałem.

 

Jeżeli wolisz dźwięk GT6 od T13 to jedynie sprawdź sobie moje powyższe rady i potestuj aplikację w uchu, żeby być pewnym, że to chodzi o słuchawki. Jednak przy podcastach rzeczywiście głos może być nieco bardziej z tyłu w T13, bo tam jest więcej basu, góry. Ogólnie do podcastów najlepsze dla mnie są ogólnie douszne, właśnie przez to, jak takie słuchawki grają. Moje T13 padły, to znaczy w prawej słuchawce wysiadł bas :D

 

Ogólnie to poczytaj sobie scarbir.com, tam jest sporo tego, coś wybierzesz.

Ja osobiście do dziś jestem pod wrażeniem, jak grają Alien Secret QCC010, które 2 lata temu kupiłem za 15$. Basu akurat, góra nie jest ostra, wszystko tam gdzie być powinno.

 

Chciałbym bardziej pomóc, ale sam dawno nie kupowałem żadnych TWSów i nie testowałem, a polecanie słuchawek na podstawie recenzji innych jest średnie, pomiarów słuchawek TWS też nie ma wiele, żeby cokolwiek porównać czysto technicznie.

 

@raiders

 

Dokanałowe/douszne?

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, raiders napisał:

do smartfon co by radia posłuchać w pracy do 100zl....

Z dousznych, na tyle na ile ja mam doświadczenie (miałem/mam fizycznie) to Edifier X6 , obecnie widzę że za 119zł można dostać.

Albo nieco drożej ale imo warte dopłaty wyżej wspomniane TR3 ~160zł

 

Nie znaczy to ofc, jak wyżej z resztą wspomniałem FeX że będzie to akurat dla Ciebie wybór idealny.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, FeX napisał:

 

@raiders

 

Dokanałowe/douszne?

Chyba dokanałowe  ... coś  zgrabnego  co by się nie rzucało w oczy

2 godziny temu, pendzel_3 napisał:

 

Nie znaczy to ofc, jak wyżej z resztą wspomniałem FeX że będzie to akurat dla Ciebie wybór idealny.

Tak się zastanawiam nad edifier x3s  ....

Link to post
Share on other sites
34 minuty temu, raiders napisał:

coś  zgrabnego  co by się nie rzucało w oczy

No to chyba nie doki właśnie a douszne... po pierwsze nie odcinają Cię tak od świata zewnętrznego wiec jest szansa, że usłyszysz kogoś ze współpracowników :D....

A po drugie są po prosty wygodniejsze przy długim użytkowaniu.

36 minut temu, raiders napisał:

edifier x3s

No to w brew pozorom to są dość spore obudowy. Mam x3, to nie będzie absolutnie wiążące ale akurat mi średnio się trzymały w uchu.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

 

@pendzel_3

 

Cytat

No to chyba nie doki właśnie a douszne... po pierwsze nie odcinają Cię tak od świata

No tak się znam na słuchawkach ... więc pytam o rade

Cytat

zewnętrznego wiec jest szansa, że usłyszysz kogoś ze współpracowników :D...

Czemu zakładasz ze chcę słuchać/słyszeć współpracowników :co::>

Cytat

A po drugie są po prosty wygodniejsze przy długim użytkowaniu.

No to w brew pozorom to są dość spore obudowy. Mam x3, to nie będzie absolutnie wiążące ale akurat mi średnio się trzymały w uchu.

No tak wygoda ważna i to bardzo ..

Edytowane przez raiders
Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, raiders napisał:

Czemu zakładasz ze chcę słuchać/słyszeć współpracowników

Bo sam nieraz pracuję sobie i słucham w międzyczasie jakiegoś audiobooka, albo podcastu... a w międzyczasie zgraja profanuje "zakaz zawracania doopy" i przyłazi do mnie z tysiącem pytań. To jednak chcę aby "zauważyć ten fakt".... dodatkowo jeźdzę sporo rowerem i całkowita izolacja dziękowa odpada ze względów bezpieczeństwa, dlatego jeśli już czegokolwiek słucham podczas jazdy rowerem to albo cicho i nie na dockach albo na jedną słuchawkę... zwiększa szanse na przeżycie ;)

 

21 godzin temu, raiders napisał:

No tak wygoda ważna i to bardzo ..

Tylko że wygoda to jak wyżej napominaliśmy jest tematem bardzo indywidualnym.... mi zależy np. żeby się położyć "do poduchy" i dalej móc komfortowo słuchać jakiegoś podcastu, dla Ciebie może być to nieistotne wtedy różnica między takimi X6 a RT2/3 będzie minimalna jeśli chodzi o komfort.

 

Co to samej jakości dziwięku to jak już to gdzieś było napomniane... chińskie przewodowe docki za 30-50zł potrafią zagrać o niebo lepiej i to jest temat bezdyskusyjny na dzień dzisiejszy, ale tutaj idziemy na pewien kompromis pomiędzy mobilnością/wygodą użytkowania i jakością dzwięku.

 

 

Edytowane przez pendzel_3
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

@raiders

Edifier X3s

SoundPEATS Free2 Classic

Earfun Free Mini

Alien Secret QCC010 - tylko te ino z Chin, quality control słabe, choć moje od 2 lat działają :D

QCY T5/T13

Haylou GT1 Plus

 

Wybierz se coś z tego xD

Chyba, że powiesz coś więcej, czego oczekujesz od słuchawek poza tym, że "chcę słuchawki", bo inaczej to nima jak pomóc bardziej.

 

@pendzel_3

Nie ma co tak spuszczać się nad przewodem :D Wszystko jest dla ludzi, ja sam od kiedy mam TWSy właściwie przewodowych słucham od święta przy jakiś testach albo czasem mnie w domu najdzie mnie jakieś wieczorne słuchanie i chcę coś więcej wydobyć. Dźwiękowo TWSy radzą sobie coraz lepiej, a wygoda inna bajka.

 

Kablowe słuchawki to prosta sprawa i tania, przetworniki to grosze, muszle tak samo, kawałek kabelka i gotowe, więc to nie musi wiele kosztować, więc tutaj da się tanio i dobrze. Obecnie na rynku jest dziwna tendencja do pojawiania się wielu świetnie brzmiących dokanałówek za grosze, szkoda, że nie ma tak z nausznymi, tutaj ceny nowych modeli są odklejone.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
40 minut temu, FeX napisał:

właściwie przewodowych słucham od święta przy jakiś testach albo czasem mnie w domu najdzie mnie jakieś wieczorne słuchanie i chcę coś więcej wydobyć.

To samo u mnie, ale jak już sobie coś odpalę to jednak różnice na korzyść kabelka w jakości są zauważalne, ale fakt - dystans między przewodem a TWS się ciągle zimniejsza.

Link to post
Share on other sites

Słuchałeś Fexiu czegoś dobrego z wyższej półki cenowej? bo jeśli o tą mainstrimową część medalu chodzi to słuchałem bodaj samsunga za blisko tysiaka i tyłka nie urwał. Producenci smartfonów zwęszyli temat, że można przygrać na kasie i grają po całości. Ale nie mam tutaj doświadczeń większych, jeśli jest coś wartego uwagi to chętnie o tym posłucham.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

No i mam werdykt odnośnie SOUNDPEATS AIR3, nie leżą mi kompletnie w uchu tak samo jak GT6, wychodzi na to, że dokanałowe nie są dla mnie. Z dousznych QCY T13 też nie były wygodne, dopiero Haylou W1 leżą w uchu świetnie a grają jeszcze lepiej :) Kładą T13 na łopatki, także warto sprawdzić. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 16.03.2023 o 14:44, pendzel_3 napisał:

Słuchałeś Fexiu czegoś dobrego z wyższej półki cenowej? bo jeśli o tą mainstrimową część medalu chodzi to słuchałem bodaj samsunga za blisko tysiaka i tyłka nie urwał. Producenci smartfonów zwęszyli temat, że można przygrać na kasie i grają po całości. Ale nie mam tutaj doświadczeń większych, jeśli jest coś wartego uwagi to chętnie o tym posłucham.

 

Nie skupiam się na wyższej półce, bo niestety takie słuchawki nie oddają najczęściej. W TWSach z wyższej półki najczęściej cenę robi dobre ANC i inne ficzery, jakość dźwięku nie zawsze jest priorytetem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Przeglądałem polecane słuchawki dokanałowe, ponieważ poszukuję słuchawek BT, które są bardzo ciepłe i basowe. Niekoniecznie zaraz dla bassheadów, ale będące dość przynajmniej blisko tego tytułu. Nastawione na minimum średnią kompensację dźwięków z otoczenia. Obecnie rozważam kilka możliwości... I tutaj pojawia się kilka pytań. Otóż w polecanych znajduje się urządzenie: Earfun Free Pro, ale o którą wersję chodzi? W sklepach można znaleźć TW301B oraz TW303B. A może to nie ma większego znaczenia? Dodatkowo zainteresowałem się Soundpeats H1 i Audio-Technica ATH-CK3TW. Czy posiadacie doświadczenie związane z tymi urządzeniami?

 

A może jest coś innego wartego uwagi w budżecie krążącym wokół 400 PLN.

^^

Link to post
Share on other sites

Dziękuję. Ale wczoraj otrzymałem zamówione Soundpeats H1. Choć jeszcze zastanawiałem się nad Audio-Technica ATH-SQ1TW.

Ogólnie słuchawki są prezentem urodzinowym dla siostrzenicy i zdecydowała się na H1. Osobiście posiadam Yamaha EPH100 oraz Audio-Technica ANC900BT. Ale mam poważny problem ze słuchawkami dokanałowymi, ponieważ o ile w lewym uchu słuchawka zawsze układa się doskonale... To z prawym uchem mam rozmaite przygody, ponieważ słuchawka albo wysuwa się, albo siedzi tak dziwnie, że nie izoluje od otoczenia... Masakra ^^

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Poleci ktoś jakieś słuchawki TWS które mogą byś sparowane z 2 urządzeniami jednocześnie? (Żebym mógł ich używać naprzemiennie z komputerem w pracy i telefonem poza nią) - kiedyś wydawało mi się że Motorola w jakimś modelu Vervebuds to miała, ale w których nie wiem... Obecnie mam słuchawki "honor choice", ogólnie są ok według mnie, ale zależy mi na tym aby były sparowane z 2 urządzeniami i o tym nie zapominały :) 

Chętnie poznałabym jakieś propozycje jakich mogę poszukać w budżecie do 200 no może do 300 :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
1 godzinę temu, FeX napisał:

o jak już znajdziesz to się podziel wiedzą dla potomnych.

Imo tylko pod warunkiem, że kolega ma też jako-taką wiedzę o tych "chińczykach za stówkę" bo w przeciwnym razie może nam tutaj wrócić z czymś przerysowanym, wtedy tak niekoniecznie chciałbym to czytać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...