Skocz do zawartości

Polecane słuchawki - douszne / dokanałowe / TWS - linki i źródła informacji


Recommended Posts

Dobra, nie mam czasu na długie wpisy, foty czy inne bajery.

Na stronce scarbir.com pojawił się nowy kandydat do miana najlepszych "airpodsowych" słuchawek TWS do 25$.

Mowa o Haylou GT6.

 

O dziwo są one dostępne w większości marketów elektronicznych typu rtvagd czy mediaexpert czy x-kom za 99zł!

 

Do brzegu! Na chwilę obecną są to najlepsze słuchawki ala airpods do 100zł jakie miałem okazję słuchać. Nieco drożej mamy SoundPEATS TrueAir2, jednak trzeba czaić się na promocję (bywały po 110zł na amazonie polackim, czy też ~21€ na niemieckim). Na obecną chwilę różnica w cenie tj. 99zł vs. 150zł+ czy nawet 200zł, jak dobrze patrzę, nie ma racji bytu i Haylou GT6 wygrywają opłacalnością, bo oferują sporo w kategorii dźwięku.

 

To nieco bardziej wygładzone TrueAir2, nieco mniej basu, lepiej poprowadzona góra, która jest ciut łagodniejsza i w sumie przyjemniejsza dla ucha. Brzmienie jest nadal muzykalne i dociążone, uniwersalne, sprawdzi się w wielu gatunkach. Basu w nich nie brakuje, jak na douszne to jest go wręcz sporawo, ale TrueAir2 mają go ciut więcej. Choć Haylou GT6 dobrze wpasowane do ucha  jeszcze ciutkę zyskują.

 

Minusy to brak regulacji głośności w słuchawkach, brak obsługi aptX, jedynie SBC i AAC, choć tutaj nie można narzekać na jakość dźwięku i opóźnienia. Jeszcze ewentualnie, jak ktoś lubi głośniej słuchać to TrueAir2 na 80-85% mają głośność, jak GT6 na 100%. Także głośności bym ciut dorzucił, choć tragedii nie ma, ale u mnie pewnie często 100% zagości.

 

W każdym razie polecam!

 

5.jpg

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Nie wiem Panie Fex, mi jak się łączą TWS-y przez SBC to różnica w jakości dźwięku jest słyszalna od razu. Chyba że przez AAC z andkiem łączą się bezproblemowo wtedy ok.

Na X3 przez SBC to nawet jakieś dziwne trzaski były zauważalne. 

Link to post
Share on other sites

AAC w andku to trochę pomyłka, bo jest bardzo obciążający dla systemu w porównaniu do SBC czy aptX. Na różnych telefonach z andkiem AAC różnie działa i zazwyczaj ucina częstotliwości graniczne znacznie bardziej niż jakikolwiek inny kodek.

Ogólnie jestem zwolennikiem aptX pod każdym względem i jeśli słuchawki go obsługują to oczywiście go wybiorę. Niemniej w słuchawkach obsługujących SBC i AAC wybiorę zazwyczaj SBC.

 

Nie jest jednak regułą, że słuchawki musza mieć aptX żeby fajnie zagrały.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

@Kruchy81

 

Obydwie pary to naprawdę przyjemne słuchawki douszne, których byś nie kupił byłbyś zadowolony.

TrueAir2 grają nieco bardziej rozrywkowo, góra jest nieco mocniej wyciągnięta, GT6 mają nieco bardziej wyrównany dźwięk, ale jednej i drugiej parze nie brakuje basu, co w takich słuchawkach nie jest często spotykane. Głośność też jest inna tj. 100% głośności GT6 odpowiada ~80-85% głośności TrueAir2.

 

Jedyne co może mieć jeszcze wpływ to ich budowa, mi osobiście GT6 lepiej pasują do ucha, ale to akurat indywidualna sprawa.

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Jak ja bym chciał znaleźć czas na to wszystko :D

Edifier X2 - w drodze, więc czekam

Edifier X6 - po pierwszych odsłuchach fajne słuchawki, ocieplone i basowe, góra lekko stonowana i neutralna, przez co są łagodne w odbiorze. Dobrze mi leżą w uchu, a w promocyjnej cenie 99zł, nic tylko brać :)

Link to post
Share on other sites

5DC5F58F21-Gd-9417233.jpg

 

:banan:...

 

Jest dobrze... 

 

Moim zdaniem w przeważającej ilości aspektów lepiej niż w TR2. Basu jeszcze więcej niż w TR2 ale nie do przesady, natomiast lekko czuć że jego koniec nie należy do najlepiej kontrolowanych i najszybszych, ale umówmy się nie ma co tego wymagać od słuchawek TWS za 99zł.charakterystryka - co cóż V-ka ale nie przecięta w żadnym aspekcie.

 

No no Edifier... jak jeszcze trochę popracują nad tym to będzie ciężko w ślepym teście odróżnić ich TWS do dość porządnych przewodów.

Głośność zadowoli nawet głuchego choć tak naprawdę najlepiej sprawują się do 80% i ale to i tak wystarczająco.

AptX, czyściutko... 

 

Jestem usatysfakcjonowany.

 

Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Skusiłem się na kolejne SoundPeatsy, nie żałuję.... :->

 

Sluchawki-Soundpeats-Air-3-biale_%5B4874

 

Krótkie odczucia...

 

I. Dźwięk.

Odniosę się do porównania z TrueAir2 i Edifier X6 (ta sama półka cenowa 150-200zł)

Co do samego dźwięku jest to lekki update vs TR2 i to nie tylko jeśli chodzi o sam dół jak twierdzą recki, imo gra to również lepiej w średnicy. Nie są to może jakieś kolosalne różnice, ale na pewno zmiana in plus, a co za tym idzie w moim subiektywnym przekonaniu przebijają też X6. Mimo, że nie są to docki nie brakuje absolutnie basu a jednocześnie jest on przyjemny, środek w sam raz, góra wyraźna, klarowna ale nie kłuje. No igła jak dla basshead'a jak ja.  TWS w tych "piniążkach"? biere!

 

Edit: Poziom głośności zadowoli każdego, kto nie ma ubytków słuchu :) (głośniejsze nawet niż X6), należy jedynie pamiętać o tym, że są dwie niezależne regulacje, jedna "systemowa" czyli to co mamy w systemie na urządzeniu ze źródłem (tutaj taka uwaga, niestety regulacja która jest w apce tj. dokładnie to samo co ta systemowa). Druga niezależna regulacja, pojedyńczym dotykiem na obudowie słuchawki. 

 

2. Budowa/wygoda użytkowania

Tego typu słuchawki po prostu muszą leżeć w uchu, jeśli z jakiegoś powodu wypadają/nie mieszczą się itp., będą bezużyteczne, wiec wszystko co niżej to również jedynie moje subiektywne odczucia, a każdy sam musi niestety dojść do tego jaki kształt, rozmiar i typ TWS mu leży najbardziej.

 

To obudowy wprost pod moje uszy, wiec mi leżą idealnie, nie wypadają choćbym nie wiem jak potrząsał makówką, tak samo jak TR2 z taką różnicą że zmianie uległa długość pałąka, został skrócony i pozbawiony diody co w moim odczuciu było dobrym ruchem, ponieważ są wygodniejsze - do tego stopnia, że kiedy zasypiam słuchając jakiegoś audiobooka to spokojnie mogę leżeć na boku i nic mnie nie gniecie, a przez to że nie są to docki ucho się nie poci i nie 'gwałci" jak to niektórzy nazywają:-> super - właśnie o to chodziło.

 

3.Obudowa/ficzery.

Jest to najmniejsza obudowa z jaką miałem do czynienia jeśli chodzi o tws'y, zdjęcia produktowe tego nie oddają.

 

93RnLjK.png

 

Wahałem się czy nie kupić wersji Deluxe, ale wymiary i kształt obudowy nie przemawiały. (poza tym, tam większych różnic nie ma).

Jestem skłonny poświęcić te kilka godzin max. długości użytkowania między ładowniami obudowy dla jej kompaktowych wymiarów, nosi to się przeważnie w kieszeniach jako EDC, a w nich mam już dość szpeju. Jest to wykończenie mat, czyli coś co lubię, w X6 ten czarny poler mnie irytował, obudowa ślizga się w dłoniach... nonsens.

 

Chipset QCC3040 i BT 5.2, nie wiem którego z tych to zasługa ale połączenie z moim Oppo trwa zdecydowanie szybciej niż na na RT2 dosłownie sekunda, a to była jedna z rzeczy które irytowały mnie w TR2. Tutaj warto dodać, że aby skorzystać z kodeka AptX potrzebny jest telefon z procesorem Qualcomm'a (chyba, że o czymś nie wiem to mnie poprawcie).

 

Co z minusów?  zauważyłem na razie tylko taki: same słuchawki siedzą na tyle głęboko w obudowie, że dość ciężko je się wyjmuje (nie za bardzo jest za co złapać, jak się ma łapska kowala), w obudowie z TR2 było to zdecydowanie wygodniejsze, po prostu łapało się za pałąk, tutaj trzeba nieco więcej precyzji - w rękawiczkach będzie to mocno utrudnione. Na TR2 był taki mały problem, że czasami jedna ze słuchawek się "zawieszała" i trzeba było robić factory reset, jeśli coś takiego wystąpi tutaj to napiszę.

 

Jest Apka w której można wybrać EQ czy ustawić inne podstawowe parametry jak opcje związane z dotykiem - niby nie "must have" ale fajny ficzer, w TR2 tego brakowało.

 

Na końcu info dla Audiozboków;) korzystających z jakości pokroju Tidal Master, za jakieś 50 dolków jest do dorwania wersja Deluxe HS obsługując LDAC'a (zwykłej HS nie ma, zapewne przez zwiększony pobór energii).

https://us.soundpeats.com/collections/true-wireless-earbuds/products/soundpeats-air3-deluxe-hs-wireless-earbuds

Normalna wersja obsługuje AptX Adaptive - mówiąc krótko do Spoty 320 i temu podobnych jest ok.

 

Reasumując stosunek jakość/cena level excellent.  W tej chwili są do dorwania za jakieś 160zł

 

 

 

Edytowane przez pendzel_3
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ja polecę z innej bajki doki Kiwi Ears Cadenze.

 

4410144e.jpg

 

Ogólnie to w końcu trafiłem na strojenie, którego szukałem :D Salnotes Zero mimo, że przyjemne to zbyt mało dla mnie dociążone, a KZ ESX mimo, że fajniej wygaszone niż Salnotes Zero to jakby tego detalu brakowało i powietrza. Tutaj mam wszystko, jeśli komuś uda się dorwać za ~30$ to niech się nie zastanawia jeśli szuka dokanałowych.

 

Na razie właśnie te doki najbardziej mi odpowiadają ze wszystkich jakich było mi dane posłuchać w budżecie do 50$. Nie dość, że najwygodniejsze to i dźwiękowo dla mnie bajeczka w tej kasie, bo to poziom zupełnie nieprzystający do tego budżetu.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

QV5onQz.png

 

KZ EDX ULTRA - Jak twierdzi dalekowschodni producent kolejny krok do przodu, w temacie po EDX Pro.

https://kz-audio.com/kz-edx-ultra.html

 

Posiadam Model EDX Pro i bliźniacze pod względem samej budowy konstrukcje CCA CRA. Różnice odczywalne dla ucha to tak naprawdę tylko strojenie, tutaj wiadomo co kto lubi, ale niechaj to będzie książkowy przykład na moje powiedzenie że wykresy nie grają.

 

EDX ULtra

 

rNCJPoA.png

 

EDX Pro

 

XN1lDHO.png

 

W założeniu miało być lepiej (być może jest a to co niżej tylko moje subiektywne odczucia). Niestety jak dla mnie ta góra czasem lekko potrafi ukłuć a średnica to już nie lekka V-ka a rów Marjański i to słuchać. Na plus niskie tony, jest lepiej i wątpię by było to zasługą samego tego zejścia na końcówce od 40Hz , Na razie nie chcę ferować wyroków bo moje EDX Pro mają wylatane już trochę godzin, dam im szanse, niech się ułożą. Można by kombinować z EQ ale na razie nie chce tego robić. Powrócę z info za jakiś miesiąc, puki co odczucia mieszane. Co nie zmienia faktu, że jak za słuchawki za 10USD jest i tak sztos.

Z EDX pro mam właściwie tylko jeden problem - bas jest co prawda kontrolowany, szybki i dobrej jakości ale jest go zbyt dużo. Przy ultra miałem nadzieję że zostawią to wszystko a jedynie popracują właśnie lekko nad nad pasmem <100Hz, poszli o krok dalej... no nic, posłucham, poeksperymentuje z gumkami bo to też ma znaczenie i wrócę z info.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Jak porównujecie to najlepiej na jednym wykresie i jednej aparaturze, bo inaczej naprawdę ciężko się na to patrzy. Różne podziałki strasznie utrudniają porównania.

EDX Pro miałem, Ultra mam, Cadenzę też mam. W porównaniu jedne i drugie EDXy są mocno basowe oraz ostre względem Cadenzy przez bas pomiędzy 50-200Hz.

EDX Pro i Ultra dobre do elektroniki, Cadenzy uniwersalne.

 

 

graph (18).png

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, kupiłem TWS douszne haylou GT6, grają świetnie i ogólnie są rewelacyjne, teraz chciałbym dokupić jakieś dokanałowe. Zastanawiam się nad:

 

QCY T2c - bardzo polecane i najtańsze z tego zestawienia

Haylou GT1 Pro - Mega polecane podobno bez wad

Edifier X3s - również polecane, ale już rzadziej

QCY T13 - Polecane bardzo, ze względu na budowę najbardziej mi pasują, ale wyczytałem, że mają za dużo bassu i grają dość specyficznie i nie każdemu się to spodoba.

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, ekspertuszw napisał:

polecił? :D

Musisz podać więcej info, na czym Ci zależy, miałem/chyba nawet dalej mam GT6, grają nieźle jak na swoją cenę fakt. Ale mi lekko nie siadły jeśli chodzi o samą budowę.

 

W dniu 7.03.2023 o 17:00, ekspertuszw napisał:

grają świetnie i ogólnie są rewelacyjne, teraz chciałbym dokupić jakieś dokanałowe.

A że tak zapytam dlaczego dokanałowe bezprzewody? czego oczekujesz? GT6 wylatują Ci z ucha? nie tłumią dostatecznie czy oczekujesz "lepszego" spodu? 

Mam sporo docków ale większość z nich to przewody, do długotrwałego słuchania docki nie są dla mnie zbyt wygodne, ucho się poci... Lubię sobie ich posłuchać, bo jakość przewodowych docków w relacji do ich ceny jest bezkonkurencyjna... ale tak na spokojnie, kiedy wiem, że mogę odizolować się od otoczenia i podłączyć jakieś lepsze źródło niż smartfon.

 

Jako EDC sprawdzają mi się w tym momencie TrueAir 3 (Mam też TR2), dźwięk tj. zupełnie inny level vs GT6. Do tego mega wygodne, najwygodniejsze tws jakie miałem (to ofc sprawa subiektywna, każdy ma inne ucho w obu tego słowa znaczeniach.

 

 

Link to post
Share on other sites

@pendzel_3 W GT6 pasuje mi wszystko, poza tym, że strasznie bolą mnie uszy po dłuższym używaniu, w dokanałowych nie mam tego problemu. Niemniej to jak GT6 grają bardzo mi odpowiada. Kupiłem QCY T13 i nie jestem zadowolony. Bas jest okej, ale np w podcastach głosy ludzi są takie stłumione, nie ładnie to brzmi. Dlatego przymierzam się dalej i mam do wyboru:

Edifier X3s

Haylou GT1 pro
QCY T2C

 

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, ekspertuszw napisał:

poza tym, że strasznie bolą mnie uszy po dłuższym używaniu,

No i to jest duży mankament, najpewniej jednak są nieco zbyt duże do twoich małżowin usznych. TWS mają być wygodne, tj. imo drugi wyznacznik zaraz po jakości samego dźwięku.

6 minut temu, ekspertuszw napisał:

Niemniej to jak GT6 grają bardzo mi odpowiada.

Dokładnie Pamiętam jak brzmią, zbliżone brzmieniowo do X6 z tym że te drugie były właśnie dla mnie wygodniejsze, natomiast w mojej subiektywnej ocenie da się nieco lepiej w TWS z podobnej półki cenowej 100-150zł.

9 minut temu, ekspertuszw napisał:

Kupiłem QCY T13 i nie jestem zadowolony. Bas jest okej, ale np w podcastach głosy ludzi są takie stłumione, nie ładnie to brzmi.

Wiesz to są TWS-ki za 7 dyszek, ciężko oczekiwać czegoś więcej.

 

10 minut temu, ekspertuszw napisał:

Edifier X3s
Haylou GT1 pro
QCY T2C

Niestety żadnych z powyższego nie miałem...

Mam X3, dla mnie zbyt ostra góra środek też pozostawia wiele do życzenia, średnio mi się trzymały w uchu....

Link to post
Share on other sites
25 minut temu, ekspertuszw napisał:

tylko GT6 kupiłem za 8 dyszek, a T13 za 120 i pod względem grania GT6 są dużo lepsze :D 

W tej półce cenowej (jak i zresztą poniekąd w całym audio) takie relatywnie niewielkie różnice w cenie nie stanowią w żaden sposób o jakości dźwięku.

 

X6 też kupiłem bodaj za stówkę i sobie myślałem "wow za tą kasę super" a teraz pewnie coś by się znalazło co gra lepiej.

Koszt produkcji tych słuchawek jest tak niewielki, że cała reszta to marketing i pozycjonowanie produktu.

 

Pokazałbym Ci przewodowe docki kupione za 8 dolków które "wyrywają z butów".

 

Może @FeX zajrzy do tematu to Ci podpowie coś więcej na temat aktualnie oferowanych TWS dock w segmencie budżetowym, ja z tego pociągu na razie wysiadłem... nie mówię że nie kupię już nigdy, bo sam mam np. chrapkę na SP Air3Pro

 

https://us.soundpeats.com/collections/all-products/products/soundpeats-air3-pro-wireless-earbuds

 

I kiedyś może się skuszę ;)

Ps. Wypuścili Nowy model z LDAC....  no kuszą skubance kuszą.

 

https://www.amazon.com/SoundPEATS-Capsule3-Pro-Cancelling-Transparency/dp/B0BP21J3FN

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...