Skocz do zawartości

Problemy z pamięcią ram i temperaturą PC


Recommended Posts

Witam. Potrzebuje pomocy w sprawie usterek mojego pc. Ale od początku... Na plycie głównej podczas włączania zaświeca się kilka czerwonych lampek sprawdzających podzespoły, wtedy wszystko ok, ale często mam sytuacje że komputer odrazu wchodzi na najwyższe obroty wentylatorów i jedna z nich sie wtedy stale świeci a komputer sie nie uruchamia. Niby restart pomaga ale martwi mnie to bo komputer ma około pół roku od nowości i zaczęło sie to juz praktycznie od początku kupna. (złożenia) kilka razy wywaliło mi bluescreena z informacją o nieprawidłowej pracy pamięci ram(czy jakoś tak) do tego komputer pomimo 6 wentylatorów tak sie grzeje ze czesto łapie zwieche podczas grania.(niby program pokazuje temperature procesora w granicach 45-60 stopni)w upały nie byłem go wstanie używać bo po chwili odrazu łapał kompletną zwieche lub cały czas zacinał obraz w grze. Czy jest jakis program do diagnostyki ktory pokaże mi dokładnie gdzie leży problem? Czy ktoś ma pomysł o co może chodzić? Części wszystkie są na gwarancji ale muszę też wiedzieć czy sie do tego kwalifikują czy to jakiś mój błąd. Jesli chodzi o glowne podzespoły są to:procesor:amd ryzen 7 2700x ze stockowym chłodzeniem. Karta grafiki MSI RADEON MX 590 ARMOR 8GB OC, Pamięć ram to corsair vengeance rgb pro(4X8Gb)c63b960668e685085d64696a4e2d29c8.jpgWysłane z mojego INE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

Witam. Potrzebuje pomocy w sprawie usterek mojego pc. Ale od początku... Na plycie głównej podczas włączania zaświeca się kilka czerwonych lampek sprawdzających podzespoły, wtedy wszystko ok, ale często mam sytuacje że komputer odrazu wchodzi na najwyższe obroty wentylatorów i jedna z nich sie wtedy stale świeci a komputer sie nie uruchamia. Niby restart pomaga ale martwi mnie to bo komputer ma około pół roku od nowości i zaczęło sie to juz praktycznie od początku kupna. (złożenia) kilka razy wywaliło mi bluescreena z informacją o nieprawidłowej pracy pamięci ram(czy jakoś tak) do tego komputer pomimo 6 wentylatorów tak sie grzeje ze czesto łapie zwieche podczas grania.(niby program pokazuje temperature procesora w granicach 45-60 stopni)w upały nie byłem go wstanie używać bo po chwili odrazu łapał kompletną zwieche lub cały czas zacinał obraz w grze. Czy jest jakis program do diagnostyki ktory pokaże mi dokładnie gdzie leży problem? Czy ktoś ma pomysł o co może chodzić? Części wszystkie są na gwarancji ale muszę też wiedzieć czy sie do tego kwalifikują czy to jakiś mój błąd. Jesli chodzi o glowne podzespoły są to:procesor:amd ryzen 7 2700x ze stockowym chłodzeniem. Karta grafiki MSI RADEON MX 590 ARMOR 8GB OC, Pamięć ram to corsair vengeance rgb pro(4X8Gb)płyta główna msi mpgx570 gaming edge wifi. c63b960668e685085d64696a4e2d29c8.jpgWysłane z mojego INE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Jeżeli potrzeba więcej informacji prosze napisać. Nie znam sie dokladnie na tym co może być potrzebneWysłane z mojego INE-LX1 przy użyciu Tapatalka Edytowane przez KAMILLOOP1992
Link to post
Share on other sites

Co to za wentylator pod grafiką? :o Dobrze zamontowany wentylator zasilacza powinien bodajże od spodu zasysać powietrze, więc ten dodatkowy wentylator tylko przeszkadza grafice w dopływie powietrza.

 

Twój Ryzen(Zen+) może mieć problemy z pamięciami gdzie wszystkie sloty pamięci są zajęte. Więc jeśli to jest xmp 3200+ to może tak się zdarzyć, że wywala błędy. Prawdopodobnie musisz zniżyć taktowanie np do 2933, 3000(ew. takie takt wspierane przez AMD 2666) lub zwiększyć napięcie pamięci na 1.38V. Jesteś względnie blisko uzyskania pełnej stabilności, inaczej byś nie doszedł do windowsa.

 

Nie wiem jak wygląda reszta wentylów ale może je masz źle ustawione... tak jak ten przy zasilaczu. Prawidłowy przepływ powietrza to +/- 2/3 wentylatory z przodu doprowadzające świeże powietrze i 3 z tyłu/z góry usuwające gorące powietrze.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites
Co to za wentylator pod grafiką? :o Dobrze zamontowany wentylator zasilacza powinien bodajże od spodu zasysać powietrze, więc ten dodatkowy wentylator tylko przeszkadza grafice w dopływie powietrza.Twój Ryzen(Zen+) może mieć problemy z pamięciami gdzie wszystkie sloty pamięci są zajęte. Więc jeśli to jest xmp 3200+ to może tak się zdarzyć, że wywala błędy. Prawdopodobnie musisz zniżyć taktowanie np do 2933, 3000(ew. takie takt wspierane przez AMD 2666) lub zwiększyć napięcie pamięci na 1.38V. Jesteś względnie blisko uzyskania pełnej stabilności, inaczej byś nie doszedł do windowsa.Nie wiem jak wygląda reszta wentylów ale może je masz źle ustawione... tak jak ten przy zasilaczu. Prawidłowy przepływ powietrza to +/- 2/3 wentylatory z przodu doprowadzające świeże powietrze i 3 z tyłu/z góry usuwające gorące powietrze.
Ten wentylator z dołu dalem bo grafika sie tak grzała ze cala szyba boczna była (doslownie) gorąca. Z przodu mam 2 wentylatory wdmuchująe powietrze i jeden z tyłu plus dwa na górze wysysające je z obudowy. Postaram sie cos dogadac z tą częstotliwością itd. Ale zawsze bałem sie z tym kombinować. To trzeba pozmieniać w menu biosu tak? Wysłane z mojego INE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Ten wentylator z dołu dalem bo grafika sie tak grzała ze cala szyba boczna była (doslownie) gorąca. Z przodu mam 2 wentylatory wdmuchująe powietrze i jeden z tyłu plus dwa na górze wysysające je z obudowy. Postaram sie cos dogadac z tą częstotliwością itd. Ale zawsze bałem sie z tym kombinować. To trzeba pozmieniać w menu biosu tak? Wysłane z mojego INE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Zdj. Pc w widocznymi wszystkimi wiatrakami74d15a9759f76cd13342b9b5b987e478.jpgWysłane z mojego INE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Co to za wentylator pod grafiką? :o Dobrze zamontowany wentylator zasilacza powinien bodajże od spodu zasysać powietrze, więc ten dodatkowy wentylator tylko przeszkadza grafice w dopływie powietrza.Twój Ryzen(Zen+) może mieć problemy z pamięciami gdzie wszystkie sloty pamięci są zajęte. Więc jeśli to jest xmp 3200+ to może tak się zdarzyć, że wywala błędy. Prawdopodobnie musisz zniżyć taktowanie np do 2933, 3000(ew. takie takt wspierane przez AMD 2666) lub zwiększyć napięcie pamięci na 1.38V. Jesteś względnie blisko uzyskania pełnej stabilności, inaczej byś nie doszedł do windowsa.Nie wiem jak wygląda reszta wentylów ale może je masz źle ustawione... tak jak ten przy zasilaczu. Prawidłowy przepływ powietrza to +/- 2/3 wentylatory z przodu doprowadzające świeże powietrze i 3 z tyłu/z góry usuwające gorące powietrze.
Zdj. Jaki dokladnie procesor i ramde8d562f231ada46b6da16e82148c6d3.jpg52bbc853eb0e51427a656c2c59e902d5.jpgWysłane z mojego INE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Co to za wentylator pod grafiką? :o Dobrze zamontowany wentylator zasilacza powinien bodajże od spodu zasysać powietrze, więc ten dodatkowy wentylator tylko przeszkadza grafice w dopływie powietrza.Twój Ryzen(Zen+) może mieć problemy z pamięciami gdzie wszystkie sloty pamięci są zajęte. Więc jeśli to jest xmp 3200+ to może tak się zdarzyć, że wywala błędy. Prawdopodobnie musisz zniżyć taktowanie np do 2933, 3000(ew. takie takt wspierane przez AMD 2666) lub zwiększyć napięcie pamięci na 1.38V. Jesteś względnie blisko uzyskania pełnej stabilności, inaczej byś nie doszedł do windowsa.Nie wiem jak wygląda reszta wentylów ale może je masz źle ustawione... tak jak ten przy zasilaczu. Prawidłowy przepływ powietrza to +/- 2/3 wentylatory z przodu doprowadzające świeże powietrze i 3 z tyłu/z góry usuwające gorące powietrze.
Wygląda na to że wg. Tego co pisałeś na automatycznym ustawieniu jest wszystko w porządku 267fcc6aabc7d800d9bb24b0818b2495.jpgWysłane z mojego INE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Ten wentylator z dołu dalem bo grafika sie tak grzała ze cala szyba boczna była (doslownie) gorąca. Z przodu mam 2 wentylatory wdmuchująe powietrze i jeden z tyłu plus dwa na górze wysysające je z obudowy. Postaram sie cos dogadac z tą częstotliwością itd. Ale zawsze bałem sie z tym kombinować. To trzeba pozmieniać w menu biosu tak? Wysłane z mojego INE-LX1 przy użyciu TapatalkaZdj. Pc w widocznymi wszystkimi wiatrakami74d15a9759f76cd13342b9b5b987e478.jpgWysłane z mojego INE-LX1 przy użyciu TapatalkaZdj. Jaki dokladnie procesor i ramde8d562f231ada46b6da16e82148c6d3.jpg52bbc853eb0e51427a656c2c59e902d5.jpgWysłane z mojego INE-LX1 przy użyciu TapatalkaWygląda na to że wg. Tego co pisałeś na automatycznym ustawieniu jest wszystko w porządku 267fcc6aabc7d800d9bb24b0818b2495.jpgWysłane z mojego INE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Tylko nie wiem dlaczego ale nie mogę zmienić napiecia ram. Jest auto bez opcji zmianyWysłane z mojego INE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Link to post
Share on other sites

Ten wentylator z dołu dalem bo grafika sie tak grzała ze cala szyba boczna była (doslownie) gorąca. Z przodu mam 2 wentylatory wdmuchująe powietrze i jeden z tyłu plus dwa na górze wysysające je z obudowy

Ten wentylator z tyłu zaciąga powietrze do środka obudowy czy wyrzuca je na zewnątrz? 

Jeśli zaciąga do środka to masz całkowicie zachwiany obieg powietrza w obudowie bo ten wentylator powinien wyrzucać gorące powietrze po za obudowę! 

 

Druga sprawa

Masz pamięci o taktowaniu 3600MHz w profilu XMP. Jeśli wybierałeś profil XMP w biosie to płyta z automatu ustawia Ci 3600Mhz ale niestety procesory Ryzen 2600/2600X 2700 czy 2700X mogą mieć problem z obsługą tak szybkich pamięci ze względu na to, że ich kontroler pamięci nie zawsze będzie stabilnie pracował przy takim taktowaniu. 

Jeżeli system działa Ci stabilnie w momencie gdy ustawia wszystko domyślnie to obstawiam, że to właśnie zbyt wysokie taktowanie pamięci jest problemem ze stabilnością. 

Zamiast wybierać profil XMP 3600Mhz, wyłącz XMP i ustaw taktowanie pamięci ram na 3200Mhz. Powinno pomóc ;)

 

Trzecia sprawa

MSI RX 590 Armor ma jedno z najgorszych chłodzeń w RX 580/590. Miałem wersję RX 580 Armor i w bardzo dobrze wentylowanej obudowie karta rozkręcała się do prawie 3300rpm notując 82C. Jedyny sposób aby zmniejszyć temperatury tej karty to undevolting czyli zmniejszenie napięcia. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

Worm przyszedłeś pomóc czy tylko czytasz żeby sie uczepić o coś?

@worm jest tu po to, żeby pilnować porządku. Bałagan w treści postu zniechęca do czytania, a więc i pomocy czyli sam sobie szkodzisz. Często czytam nagłówek, zaglądam do środka, a tam treść taka, że nie wiadomo o co chodzi (piszę ogólnie). Opuszczam więc temat, bo widzę, że użytkownik zrobił wszystko, żeby zniechęcić innych do pomocy.

 

J/w, sprawdź czy wszystkie wentylatory zamontowane są w odpowiednią stronę, mają prawidłowy kierunek przepływu. Odpal HWiNFO i sprawdź temperatury.

 

Stockowe chłodzenie na procesor raczej do zadań biurowych się nadaje, ale wpierw trzeba znaleźć co się tak grzeje. Już widać, że wentylator pod grafiką ma zły kierunek, tak samo wentylator z tyłu. Te górne wentylatory też prawdopodobnie wtłaczają powietrze do środka (nie widać dobrze), więc jeśli celem było stworzenie jak najwyższej temperatury w środku, to już wiesz, że to osiągnąłeś.

Link to post
Share on other sites

 

 

@worm jest tu po to, żeby pilnować porządku. Bałagan w treści postu zniechęca do czytania, a więc i pomocy czyli sam sobie szkodzisz.

 

Potwierdzam, chciałem nawet się udzielić ale oczopląs mi nie pozwolił ogarnąć tego na szybko, a nikt z nas tutaj drugiego etatu nie ciągnie.

@@DjXbeat, z tego co widzę opisał Ci wszystko łącznie z najbardziej prawdopodobnym powodem tych BSOD'ów Zastosuj się do tego co napisał i daj znać. Poczytaj o UV kart graficznych, bo może tutaj wnieść relatywnie sporo w temacie temperatur.

Link to post
Share on other sites

"DjXbeat"Dziś rano przestawiłem napiecie pamięci ram na wyzsze tak jak pisano mi w poprzednim poście i ustawiłem profil pamięci ram na DDR4 2666MHZ. teraz piszesz że mam ustawić na 3200. W poprzednim poscie mi pisano że amd nie obsluguje większych częstotliwości niz 2666mhz.Nie wstawia mi wogóle calego tekstu. Nie wiem dlaczego ucina mi pół tekstuWysłane z mojego INE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Cd. Dziś zmienie napiecie na karcie grafiki ale na jakie je ustawić? Wiem ze są wymienne chłodzenia na karty grafiki, ale czy taki "trik" ma sens? Co do wentylatorów to trzy z góry i z tyłu wysysają powietrze na zewnątrz a dwa z przodu je włączają do środka. A ten na dole... Hmmm. Dalem go żeby mial pomagac karcie sie chlodzic i dmucha na nią, czyli w górę. Wysłane z mojego INE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Co do podpisu pod tekstem to sorry ale szukałem w opcjach gdzie to zlikwidować ale nie moge tego nigdzie znaleźć ☹️Wysłane z mojego INE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KAMILLOOP1992
Link to post
Share on other sites
"DjXbeat" Dziś rano przestawiłem napiecie pamięci ram na wyzsze tak jak pisano mi w poprzednim poście i ustawiłem profil pamięci ram na DDR4 2666MHZ. teraz piszesz że mam ustawić na 3200. W poprzednim poscie mi pisano że amd nie obsluguje większych częstotliwości niz 2666mhz.

 

:facepalm:

Nigdzie Ci nikt nie napisał ze AMD nie obsługuje większych częstotliwości niż 2666, koledze@@dragzor, chodziło o to że jest to oficjalnie wspierana prędkość, a to dwie różne rzeczy. 

Musisz kolego poczytać o podstawach OC pamięci bo się w tym nie połapiesz, masz dwa profile XMP.

 

Nie dziw się, że ten 3600@CL18 wywala błędy na zen+ (2700X) rzadko kiedy kontroler w tych procesorach pozwala na stabilną pracę przy takich taktowaniach... można popracować nad jego ustabilizowaniem podnosząc napięcia, lub zniżając taktowania. Na dobrą sprawę 3200@CL14 będzie porównywalne wydajnościowo w grach do np. 3533@CL18.

 

Więc j/w poczytaj o oc pamięci. Niestety tutaj nikt nie da Ci w dwóch słowach rozwiązania, lub nie poda Ci prawidłowych wartości które na 100% zadziałają na twojej konfiguracji.

 

https://pclab.pl/art80487.html

 

Jak mam strzelać to próbuj na początek ustawienia z XMP 3600 + wyższe napięcie ~ 1,42V. pobierz sobie jakiś memtest i testuj.

 

Jeśli chcesz wyciągnąc maksimum co się da z tych pamięci na twojej konfiguracji to jest coś takiego jak kalkulator dram dla ryzenów - to pomocne narzędzie pod warunkiem, że ogarniesz podstawowe pojęcia i wiesz jak z tego korzystać, jak już zgłębisz nieco wiedzę a dalej będziesz miał z czymś problem wtedy wróć z konkretnymi pytaniami - pomożemy.

 

https://www.techpowerup.com/download/ryzen-dram-calculator/

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

@Up

Ryzen 2700X domyślnie obsługuje taktowanie pamięci 2933Mhz. Wszystko powyżej tego taktowania może powodować niestabilność ponieważ kontroler pamięci wbudowany w procesor działa z takim samym taktowaniem co pamięć ram. Jak podnosisz taktowanie pamięci ram to automatycznie podnosisz taktowanie kontrolera pamięci.

Z doświadczenia wiem że wszystkie R7 2700X bez problemu będą działać z pamięcią 3200Mhz natomiast powyżej tego taktowania to już loteria.

Dlatego ustaw 3200Mhz bez XMP i to będzie stabilne ;)

Link to post
Share on other sites

Co do karty czy zmiana "coolera" na taki obniży jej temperature? I do czego służy opcja w sekcji ddr. "Try it" po opisie domyślam ze ze sprawdza wstepnie dane ustawienia. Są tam do wyboru różne konfiguracje z roznymi parametrami. Ale czy to mi pokaże jakieś wyniki czy w danej opcji jest wszystko w porządku? 4c79a1158e2562d347a5179749373673.jpg

 

Wysłane z mojego INE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
Co do wentylatorów to trzy z góry i z tyłu wysysają powietrze na zewnątrz a dwa z przodu je włączają do środka

Na tym z tyłu widać jakby prowadzenie przewodu, które zawsze jest od strony zaciągającej. Ale sam najlepiej wiesz jak jest naprawdę.

 

Co do podpisu pod tekstem to sorry ale szukałem w opcjach gdzie to zlikwidować - w opcjach Tapatalk.

Edytowane przez wodego
Link to post
Share on other sites
Na tym z tyłu widać jakby prowadzenie przewodu, które zawsze jest od strony zaciągającej. Ale sam najlepiej wiesz jak jest naprawdę.

 

Co do podpisu pod tekstem to sorry ale szukałem w opcjach gdzie to zlikwidować - w opcjach Tapatalk.

Nie wiem jak moge sie mylić i dlaczego kabel tam jest ale czuję ręką ze wiatrak dmucha z tyłu obudowy i od góry a nie w środku. 83643b396cecc58625aadda190cf9e10.jpg593c3d1181ba9cd9f357c8178b788006.jpg

 

Wysłane z mojego INE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Wlasnie niedawno mi wywaliło znów wentylatory na maxa. I sie nie uruchamiał.. Ale.... Tym razem zrobiłem zdjęcie. I o ile sie nie myle nie ma to nic wspolnego z bluescreenem o pamieci ram tylko dotyczy karty(która tak jak reszta była kupowana nowa) . ... ja już nie mam siły z tym komputerem. Może najlepiej bedzie go dać serwisantowi. 3aa4de8fd04c5a7f267bb87933fc282f.jpg4d576385fbb21ab335d9ece68ad4bae1.jpgWysłane z mojego INE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Nie wiem czy to widać na zdj. Ale kolejnosc napisów do led od prawej-CPU-DRAM-VGA-B00T(LUB800T) Wysłane z mojego INE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites
ok, jaki tam jest zasilacz? ta grafika to nowa? teraz ją jakoś kupiłeś?
Grafike kupowałem nową ale jakoś pół roku temu. A problemy pojawiają sie ze startem praktycznie od samego początku. A zasilacz to COOLER MASTER MWE750 GOLD. wszystkie części są nowe bo sam go składałem... I tu pytanie czy ja gdzieś coś poknociłem, choć poza tym co pisałem chodzi dobrze
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim to nie bierz się za wszystko na raz tylko pojedynczo sprawdzaj każdy element.
Tak jak wcześniej Ci radziłem - w kwestii stabilności, samoczynnego wyłączenia PC, zamrażania czy restartów skup się na pamięci Ram i odpowiednim jej ustawieniu.

 

Zrób tak.
1. W Biosie w zakładce DRAM Frequency ustaw AUTO
2. W zakładce Memory Try it wybierz profil 3200Mhz cl16
3. Ustaw napięcie DRAM Voltage na 1.40v

 

Po uruchomieniu PC z tymi ustawieniami pobierz program TestMem 5 v0.12, uruchom go jako administrator i zostaw aż przejdzie cały cykl. W międzyczasie możesz patrzeć czy nie wywala Ci błędów. 

 

Tutaj masz instrukcje i sam program. Wgrywasz profil 1usmus i na tym profilu testujesz stabilność ram. 

https://www.overclock.net/threads/memory-testing-with-testmem5-tm5-with-custom-configs.1751608/

 

Jeżeli przejdzie test stabilności bez błędów to zapisz sobie ten profil w biosie jako stabilny i normalnie korzystaj z PC, obserwując czy nie ma problemów. 

Temperatury to już inny problem -  raz, że masz RX590 z jednym z najsłabszych chłodzeń, dwa, że masz chłodzenie boxowe do R7 2700X... Kolorowe RGB go nie schłodzi ;)

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Przede wszystkim to nie bierz się za wszystko na raz tylko pojedynczo sprawdzaj każdy element.Tak jak wcześniej Ci radziłem - w kwestii stabilności, samoczynnego wyłączenia PC, zamrażania czy restartów skup się na pamięci Ram i odpowiednim jej ustawieniu.Zrób tak.1. W Biosie w zakładce DRAM Frequency ustaw AUTO2. W zakładce Memory Try it wybierz profil 3200Mhz cl163. Ustaw napięcie DRAM Voltage na 1.40vPo uruchomieniu PC z tymi ustawieniami pobierz program TestMem 5 v0.12, uruchom go jako administrator i zostaw aż przejdzie cały cykl. W międzyczasie możesz patrzeć czy nie wywala Ci błędów. Tutaj masz instrukcje i sam program. Wgrywasz profil 1usmus i na tym profilu testujesz stabilność ram. https://www.overclock.net/threads/memory-testing-with-testmem5-tm5-with-custom-configs.1751608/Jeżeli przejdzie test stabilności bez błędów to zapisz sobie ten profil w biosie jako stabilny i normalnie korzystaj z PC, obserwując czy nie ma problemów. Temperatury to już inny problem - raz, że masz RX590 z jednym z najsłabszych chłodzeń, dwa, że masz chłodzenie boxowe do R7 2700X... Kolorowe RGB go nie schłodzi ;)
Wygląda na to ze nic sie nie dzieje na teście. Nie było zadnych błędów,ale nie znalazlem tez nic jak wczytac to co pisałeś. Program poprostu sam wystartował, no i tylko zauważyłem wlasnie że system znów mi "zeżarł" polowe pamięci.. Juz raz z ttm robiłem nie pamiętam juz nawet jak bo tez tutaj mi to opisywano. Ale spowrotem zainstalowaną pamięć mam 32GBdostępną pamięć pokazuje mi 16Giga. b0f8916c38937572ef227ac5fa199228.jpgfff4778a8eb957cfaa8fd7b84c5c2dbd.jpg

Jakość zdjęć jakie sie dodają to porażka, na telefonie ich tak nie widać jak tu :/

Zdj. Z biosb5f2817c3252657fbabd4df8ee412b25.jpgd1ec4809e728636a9984c29a7ddb0611.jpg

Ok. Wczytałem profil. Tu też bez błędów 941d4f98b9ad41c6c5364182f051d1fe.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...