Skocz do zawartości

minas_trith

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  193
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

24 OK

O minas_trith

 • Tytuł
  Dyskutant

Ostatnie wizyty

7274417 wyświetleń profilu
 1. proszę bardzo : https://dl.dell.com/topicspdf/latitude-13-7390-laptop_owners-manual4_po-pl.pdf sprawdź czy dasz radę dostać się do tego który masz teraz
 2. to o projektorach też trochę poczytaj odległość, ogniskowa , jasność itd... itd... później to wszystko gdzieś umieść pewnie wyjdzie że z drugiej strony pomieszczenia . Ja osobiście wolę tv niż rzutnik.
 3. Ja to raczej na starym dysku zrobił penika bootowalnego do instalacji WIN, nowy wyczyścił włożył do lapka i nic nie klonował a zainstalował system od nowa.
 4. Odepnij kompa od neta usuń wszystkie zainstalowane sterowniki, restart i od nowa instalacja. Z hp miałem takie problemy że dopiero reinstalacja systemu naprawiała problemy z dźwiękiem chyba taki ich urok.
 5. ściągnij : Sp71886 zainstaluj 7-zip, rozpakuj 7zipem Sp71886 do jakiegoś folderu np : c:\Sp71886 wejdź do managera urządzeń i na tą dźwiękówkę i zrób aktualizuj sterownik podaj sterownik z dysku twardego : c:\Sp71886 >możliwe ze to pomoże o ile to jest dobry sterownik. A jak instalowany windows upgrade z 7 czy od nowa ??
 6. ustalmy jedną rzecz : nie widzisz dysków czy partycji/danych na dysku ? uruchom cmd jako administrator i wpisz tam : diskpart a późnej list disk pokazuje Ci wszystkie dyski ? jeśli tak to dalej : select disk=X i list partition... tak możesz sprawdzić wszystkie dyski/partycje - może po prostu mbr/logika dysku się rozjechała.. ?
 7. a sprawne chociaż? mierniczkiem oproność zmierzyć (z tego co wyczytałem te powinny mieć w okolicach 6 OM : https://www.jamo.com/products/a410 jeśli to ten model...) i dopiero dalej zacząć się zastanawiać... Jamo to nie audiofilia raczej...
 8. słuchawki słuchawkom nie równe impedancja w nich też ważna : https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sluchawki-16-ohm-vs-32-ohm-ktore-lepsze-ktore-graja-glosniej.html
 9. całego dysku nie udostępniaj na folder na nim to po pierwsze po drugie tak jak pisałem wcześniej : w tym kompie gdzie siedzi dysk sprawdź czy firewall nie blokuje udostępniania, po trzecie najlepiej jakbyś sprawdził adres ip serwera - tego kompa z dyskie z ssd i spróbował na niego wejść w sposób : \\ip_serwera - otworzy się coś czy timeout (ip_serwera=192.168.0.13 czy co tam masz w sieci czyli bardziej : \\192.168.0.13 )?
 10. jesteś w stanie postawić na tym kompie z ssd np linux debian ze stałym ip i zainstalować sambę ? - to rozwiązanie nie ma limitu połączeń a do udostępnionego folderu dostajesz się : \\IP_KOMPA_Z_SAMBA\folder_udostępniany, mało tego będziesz mógł zasobami tymi w jakikolwiek sposób zarządzać . A jak tak postawisz czystego debiana bez żadnych firewalli i zabezpieczeń to może się okazać że sieć jest ok wystarczy komendą : ping IP_KOMPA_Z_SAMBA. Odmiany windowsa home są bardzo okrojone pod tym względem (konfigoracja share, firewall - to wszystko trzeba poustawiać żeby komputery się mogły połączyć)
 11. a jakie systemy na tych komputerach? a przede wszystkim na tym w którym jest ten dysk który ma być udostępniony, więcej informacji poproszę, a i router musi być tak ustawiony żeby te sprzęty "siebie widziały".
 12. instalujesz windę jaką miałeś na oryginalnie i z podniesionymi uprawinieniami CMD : wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey wyskoczy klucz oem zaszyty w biosie płyty i aktywujesz na nim
 13. Ściągnij obraz iso win10 :https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Jak-pobrac-czysty-obraz-ISO-Windows-10-May-2019-Update sciągnij program Rufus do zrobienia bootowalnego pena z GPT. W biosie wyłącz secure mode uefi boot - odpal z pena i instaluj.
 14. sprawdź w sterowniku / sofcie od karty muzycznej czy nie jest tam przestawione na odwrót
 15. kilkuletni Sagem jest jak skonfigurowany ? - jako router czy typowo jako repeater i daje adresy z Funbox ?? bo jeśli jako modem i ta sama podsieć to kaszanka w sieci jest ogromna... coś więcej o konfiguracji Sagema ?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...