Skocz do zawartości

Recommended Posts

2 godziny temu, Artok napisał:

Normalnie był nie kupił, ale 1664 zł za nówkę sztukę z Moreli przełamało opory 

Trzeba przyznać że uczciwa cena, też bym się skusił.

Teraz, ODIN85 napisał:

Pierwsze słyszę o tej firmie:P

Chińczyk ale zdecydowanie nie no-name.

Link to post
Share on other sites

Dawaj Artoczku info jak cooler działa, bo nikt praktycznie w Eu nie testuje Manli, a w Chińskie testy mam problem uwierzyć. 

15 minut temu, zbiku90 napisał:

Chińczyk ale zdecydowanie nie no-name.

On miał przekornie na myśli te tam brzoskwinki ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, zbiku90 napisał:

Ale FG wciąż tylko dla serii 4000. Dla wszystkich Ray Reconstruction.

 

Wcale się nie zdziwię, jeśli w momencie gdy AMD w końcu wprowadzi FSR 3 z ich "odpowiedzą" na FG, to również Ampere, a nawet Turing w sterownikach dostaną odblokowane FG. Budowa i specyfikacja Tensorów generacji 3 (Ampere) i generacji 2 (Turing) pozwala na używanie FG, jednak ze znacznie mniejszą wydajnością niż Tensory gen 4 (Ada). Skoro mikrusy takie jak RTX 4060 Ti pozwalają na aktywację FG przy posiadaniu jedynie 136 rdzeni Tensor to taki RTX 3080 Ti mający ich 320 spokojnie braki usprawnień w kategorii Optical Flow do FG, rekompenoswałby.

 

Gwoli ścisłości Tensory gen 1 dostał TITAN V, jednak co ciekawe nie można na tej karcie używać DLSS. Nawet dość niedawno sprawdzałem, ciekawe czy to również kwestia programowa czy wydajność Tensorów Gen 1 albo ich specyfikacja na to nie pozwalają. TITAN V ma ich aż 640.

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Skórzana kurteczka jak ma komuś coś dać za darmo to boli go lewa nerka przez tydzień....

 

Pożyjemy zobaczymy. Ogólnie Dlss lubie i jak jest możliwość używam. Aż takim szczególarzem nie jestem żeby rozpoznać różnice w grafice on vs off zazwyczaj. Zobaczymy jak to będzie działać. 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, EH_Gosu napisał:

Budowa i specyfikacja Tensorów generacji 3 (Ampere) i generacji 2 (Turing) pozwala na używanie FG, jednak ze znacznie mniejszą wydajnością niż Tensory gen 4 (Ada).

Muszę tu zamieścić małe sprostowanie, to nie tensory a NVOFA (Nvidia Optical Flow Accelerator), który zgodnie z dokumentacją Nvidii:
image.thumb.png.2d4474d67bcc817a8fb736d8df34f917.png
Tylko zgodnie z narracją Nvidii, tu nie chodzi o "kompatybilność" jak wcześniej mówiono, a o samą wydajność tego elementu:

 

 

image.png.dc9a0d3741140555f6029f6ea79c2a30.png

 

 

Wg zielonych dodatkowe opóźnienie wprowadzane przez starsze generacje NVOFA prowadziły by do powstania nieakceptowalnego opóźnienia, dlatego aby "zachować wysoką jakość" zablokowano możliwość użycia FG na starszych generacjach.
 

Edytowane przez Adames
  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Panowie. Czy Karty graficzne firmy PNY RTX 3080 mają plomby gwarancyjne? Mam wrażenie że moja niespełna 2 letnia RTX 3080 bardziej się grzeje  jak rok temu i chciał bym jej wymienić pastę , ale nie chcę tracić gwarancji. Budę mam mega przewiewną  MODECOM Volcano Amirani ARGB , wcześniej miałem starego Regnuma RT4G. Na Regnumie dochodziło do 85 stopni na tym Modecom do 76 stopni . niby temperatury ok ale wentylatory głośno zaczynają chodzić ,a rok temu aż tak się nie wkręcały, Mam na grafice też zrobiony Undervolting lekki . Modle tego PNY to coś takiego https://www.x-kom.pl/p/1050269-karta-graficzna-nvidia-pny-geforce-rtx-3080-xlr8-gaming-revel-triple-fan-lhr-12gb-gddr6.html

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, wrobel_krk napisał:

Masz kartę to zobacz na backplate czy nie ma naklejek na śrubkach:)

W sumieeee.... kurde taka oczywista oczywistość ;) .. . ale może jakieś firmy (np. PNY) gdzieś w jakimś innym miejscu daje , mniej oczywistym

1 godzinę temu, joker5513 napisał:

Może wystarczy wydmuchać kurz ? :menda:

wiesz akurat , stara buda jak i nowa ma dobre filtry przeciw kurzowe i sprzęt w środku nie jest zasyfiony i nigdy nie był ...

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Hej, kupiłem kartę RTS 3090 Inno3D : https://www.x-kom.pl/p/674515-karta-graficzna-nvidia-inno3d-geforce-rtx-3090-x3-24gb-gddr6x.html

 

Do tego zestawu: https://proline.pl/koszyk/c66a580c

 

Karta już przyszła, nie powiem trochę ciężka, mianowicie powinienem dokupić jakąś podpórkę ? Jak tak to jaką zalecacie? :)

 

Dzięki, Paweł 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...