Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mnie osobiście drażni to, że teraz ludzie wręcz wymagają żeby inni sprzedawali swoje 2080 ti za 2000 zł a 2080/2080S za 1500 zł,  czy inne absurdalnie niskie ceny pomimo tego, że nie wiedzą ile dokładnie będą w naszych sklepach kosztować karty z serii 3xx0.

Link to post
Share on other sites

Zadam pytanie do posiadaczy Gigabyte aorus xtreme rtx 2080Ti, Jakie temperatury ma ta karta ? Bo ja wymieniłem właśnie moją PNY GeForce RTX 2080 Ti 11 GB XLR8 Gaming Overclocked Edition  na asus strix 2080Ti oc i jest rużnica aż 10* teraz mam 65* a na starej 75* i zastanawiam sie nad wymiana i zakupieniem Gigabyte aorus xtreme rtx 3000 serie :)

RTX 2080 Ti Aorus jest jedną wielką tragedią. Miałem to coś od grudnia 2019 do końcówki sierpnia 2020. Jak lubisz helikopter w pokoju i temperatury 85C to karta dla Ciebie :) I tak ja można w skrócie podsumować.

Link to post
Share on other sites

Mnie osobiście drażni to, że teraz ludzie wręcz wymagają żeby inni sprzedawali swoje 2080 ti za 2000 zł a 2080/2080S za 1500 zł,  czy inne absurdalnie niskie ceny

 

I pewnie są te same zawistne ludziki które hejtowały tą generacje i ludzi którzy ją kupowali... :)

 

Link to post
Share on other sites

Ludzie hejtowali cenę/wydajność-gdzie później nv się z nimi zgodziła(sprzedaż była mniejsza niż założyli). Oprócz super i 2060 cenowo były po prostu niewspółmierne do wydajności, a dopłata za RT sensu nabrała dopiero podczas premiery Metro a później Control. Na początku to był w większości zbugowany ficzer chyba, że wydajność ścięta w pól była zamierzona.

 

To był tease i wiadomo, że Ci co postawili na Turinga w 2018 to poniekąd betatesterzy całego nowego ficzera. Wydajność jeszcze nie ta po prostu a czekanie półtora roku na wypuszczenie patcha 'dlss 2.0' też świadczy, że to wszystko jest jeszcze w fazie dvlpmentu za który konsumenci w trakcie płacili xP

 

A teraz z 30x0 wszystko wygląda na to, że ludzie zagłosowali portfelem i nV została zmuszona dać niższą cenę. Ogólnie wszyscy powinniśmy być zadowoleni z takie reakcji! :D

Edytowane przez dragzor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A panowie dlaczego 2080ti pobiera 250w a 3080 320w i mamy 28% wiecej wat i do 30% wieksza wydajnosc. Cos jest nie tak z tą generacją

 

Nie patrz na to. Topowe AIB będą brać 400W. :P 

Te papierowe dane nie mają żadnej realnej wartości. 

 

Nawet zwykła 2070S/2080 (ten sam rdzeń de-facto) potrafi zeżreć ponad 300W bez większego problemu. A papier mówi 215W...

Link to post
Share on other sites

Intel piszę 95 czy 125 a potrafi pobrać +200W, a jak masz taką i taką płytę to i pobierze tyle przez cały czas jeśli ma co robić xP Karty AMD z kolei mają 185W a "pobiera" wg msi ab 150, co do ich cpu mają napisane tdp 65 a pobierają 88W itd itp.

 

Ale to nie jest wiążące, Ty chyba piszesz o TDP a nie poborze prądu.

Link to post
Share on other sites

 

Ale bez sensu... Nie mogli zrobić śledzia na 4 sloty? Przecież ta karta to będzie typowy gigabyte... czyli wielki sagging (wyginanie się karty)... konstrukcja pewnie tak sztywna jak pewna część działa po kilku aktach w krótkim czasie...

 

Od czasów Radeonów HD 7000 unikam Gigabyte'a... tak chamsko oszczędzają na wszystkim że ręce opadają. Wolałbym po stokroć Palita. :| 

Link to post
Share on other sites

Moze rózne wersje beda z węzszymi wentylatorami.

na razie to najlepszy rtx w wersji 3000

O ile napełnia rurki i za dużych dziur nie bedzie w radiatorze to będzie najlepsza z tej serii.

Cena 5000?o ile ktoś dostanie w co wątpię


 

 

konstrukcja pewnie tak sztywna jak pewna część działa po kilku aktach w krótkim czasie...

 

miałem aorusa w i nic sie nie uginała.bardzo sztywna jedynie maskownica na wentylatory wątła i mozna ja połamać

Link to post
Share on other sites

Intel piszę 95 czy 125 a potrafi pobrać +200W, a jak masz taką i taką płytę to i pobierze tyle przez cały czas jeśli ma co robić xP Karty AMD z kolei mają 185W a "pobiera" wg msi ab 150, co do ich cpu mają napisane tdp 65 a pobierają 88W itd itp.

tu masz racje. mój 9900k po podkreceniu potrafi zjeść 225w. moja 2080 pobiera podobno wedlug msi afterburner max 265w a w furmark według watomierza 280w wiecej niz w pulpicie, ale to wiadomo ze wszystko inne tez pobiera. cóż jesli sie okaze ze nie ma wiecej mocy wydajnosci na pobierany wat to beda jajca

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...