Skocz do zawartości

Recommended Posts

@@dante2kx, kwestia obudowy/wentylacji i osiąganych taktów. U mnie średnia/najczęściej występująca wartość taktowania to 1704 (zaniżone pewnie przez menu)/1830MHz więc mimo wyższego napięcia (brak UV) temp są jakie są.

 

Ściągam już BF5 żeby zobaczyć to RT.

 

nie przesadzałbym że na 1700-1800 obrotów Ventus jest bardzo głośny, to jest raptem 60% jego możliwości

Posiedź prawie 4 lata na LC i wentylach 700-800RPM zmienisz zdanie.

Link to post
Share on other sites
Posiedź prawie 4 lata na LC i wentylach 700-800RPM zmienisz zdanie.

Karty graficzne zawsze były najgłośniejszym elementem w moim PC. Moje ostatnie karty to 1080ti Aorus Extreme(głośniejsza) i cichsza MSI 2070 Super Gaming X. U mnie najbardziej obciążającą grafikę grą jest RDR 2 więc jeżeli ją masz to przetestuj (takie Metro Exodus na podobnym taktowaniu na max ma zawsze niższe temp/rpm) Przy dość "niskiej" temperaturze GPU powinieneś mieć wyższy i bardziej stabilny boost.

Link to post
Share on other sites

Pojeździłem więcej PC3. Barcelona GP, 20 aut, 10okr (progres czasu od południa do nocy), karta trzyma 1850-1870MHz, tempy i RPM jak wcześniej.

GPU osiąga 70-90FPS w 1440p z wszystkim na high/ultra (czyli jakieś +100% względem 980TI na medium/high i nie dropi do 15-20FPS). Wydajnościowo miazga.

 

 

 

RDR 2

Nie mam. Jutro zobacz BF V - chyba jedyna gra z RT w mojej bibliotece.

Link to post
Share on other sites

Na x-komie pod TUF-em 3080 bez OC pojawił się komentarz, że ta karta jednak grzeje się do ponad 70 stopni, co jednak jest sprzeczne z całą resztą opinii i recenzji, gdzie ludzie mają max 60 kilka stopni. I teraz komu tu wierzyć... Może jednak facet ma obudowę bez wentylatorów :)

Link to post
Share on other sites

Na x-komie pod TUF-em 3080 bez OC pojawił się komentarz, że ta karta jednak grzeje się do ponad 70 stopni, co jednak jest sprzeczne z całą resztą opinii i recenzji, gdzie ludzie mają max 60 kilka stopni. I teraz komu tu wierzyć... Może jednak facet ma obudowę bez wentylatorów :)

 

https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-3080-tuf-gaming-oc/31.html

 

Tufy i tak są dość chłodne

Edytowane przez czorcik696
Link to post
Share on other sites

Ja mam taką teorię spiskową, że RTX 3080 miał być najlepszą kartą do gier od zielonych i kosztować więcej, 3090 to miał być Titan i to w późniejszym czasie pokazany, ale że wybadali, że AMD będzie blisko to zmienili taktykę i tylko brakuje teraz kart.

Link to post
Share on other sites

@Kamil444

 

Wg mnie jest idealna do 1440p 165Hz, który posiadam, wolę więcej kl/s z wszystkimi ustawieniami wymaksowanymi, niż balansować na krawędzi 60fps w 4k w niektórych grach. Do Full HD 60 to faktycznie nonsens totalny.

Edytowane przez markovfreeman
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Z tym że Nvidia już wynajęła całe linie produkcyjne i muszą to jakoś wykorzystać. Mogą poprzez zmiejszenie już istniejącej architektury.

Może to plan na mniejsze chipy, może na zupełnie co innego, tego dowiemy się z oficjalnych informacji. Patrząc po tym, jak branża zleca produkcje chipów mocno wątpliwym jest produkcja GA102 przez TSMC w 7nm. To wysoce kosztowny proces (dostosowanie projektu, pre-produkcja, testy, itp.), pytanie czy opłacalny dla nV.

Link to post
Share on other sites

Odpowiedź francuskiego lub belgijskiego oddziału Asusa:

 

 

Dziękujemy za skontaktowanie się z pomocą techniczną ASUS.

 
 Z Twojej wiadomości wynika, że ​​chcesz się dowiedzieć o spodziewanej dostępności Asus ROG Strix OC RTX 3090 w Belgii.
 
 Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować za zainteresowanie naszą marką.
 
 W odpowiedzi na Państwa prośbę, Panie MARIUSZ, informujemy, że do tej pory nie mamy informacji, kiedy karta graficzna będzie dostępna w sprzedaży.
 
 W międzyczasie, zgodnie z uzyskanymi informacjami, mapa będzie wkrótce dostępna, ale bez dokładnej lub szacowanej daty.
 
 W tym celu zapraszamy do czekania i sprawdzania stron resellerów i jak tylko karta będzie dostępna, można ją zamówić.
 
 Pozostajemy do Państwa dyspozycji w przypadku dodatkowych pytań i życzymy miłego dnia.

Sam Asus nie wie, kiedy karta będzie w sprzedaży..... Pięknie. 

 

Link to post
Share on other sites

Zgadza się. Monitoruje cały czas temat RTX 3090 STRIX i w dwóch miejscach gdzie karty miały się pojawić i mam w nich swoją rezerwację, kart nadal nie ma i nie wiadomo kiedy będą. O ile w wypadku prywatnego konfigu to nie problem bo na luzie sobie na RTX 3080 STRIX przeczekam, to w wypadku konfigów dla klientów już gorzej bo nam to blokuje działania z budową.

 

Generalnie stanowisko ASUSa jest takie, że nie wiadomo kiedy karty będą dostępne.

 

E:

 

Jak dobrze pójdzie, to do końca tygodnia jedna, dwie sztuki 3090 STRIX się pojawią. Przy założeniu, że DOBRZE pójdzie ;-)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

@Gosu - i jak tam pierwsze testy Strixa 3080? Warto na niego czekać?

Warto, dziś podzielę się większą ilością konkretów :) Ale tak, karta wypas.

Mogę 1 zarezerwować? :D

Priorytetem są moi klienci, sam pierwotnie moją odstępuję jednemu i cierpliwie czekam na kolejne dostawy. Jakby się coś zmieniło w kwestii dostępności to napiszę ile sztuk i czego można za ile wyrwać (ceny ludzkie, bez januszowego czy chamskich przycinek). Dla mnie im więcej osób będzie miało karty tym lepiej bo można porównywać jak które egzemplarze się kręcą etc.

 

Jak będę miał info konkretne to napiszę na forum co i jak.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...