Skocz do zawartości

Recommended Posts

14 godzin temu, DarkSideOfTheMoon napisał:

@EH_Gosu Warzone w rozdzielczości 3840x1600 nie bardzo chce współpracować, nawet z 3090 8-)

 

A to nie jest bardziej problem po stronie gry nie karty ?

 

16 godzin temu, zbiku90 napisał:

No hej, sprzedałem kartę z 2200zł zysku i czekam na powrót cen do normalności

 

Kupiłem nową sprzedałem starą, nowa już dawno się zwróciła, szkoda czasu na czekanie ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zmieniają tylko napis z X na Z co versja Z ma mieć metalowy backplate , i z tego powodu klienci od premiery co mają zamówione to teraz dostaną anulowane zamówienie i będą znów czekać tyle albo i dwa razy dłużej niż wcześniej . Nosz k... , Aż serce se kraja od tego co se wyprawia :(

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, ciomasta napisał:

i z tego powodu klienci od premiery co mają zamówione to teraz dostaną anulowane zamówienie i będą znów czekać tyle albo i dwa razy dłużej niż wcześnie

Plus pewnie dopłata +100% bo wątpię żeby po cenach premierowych dalej sprzedawali.

2 godziny temu, k0zik napisał:

Dobrze, że ja mam zamówionego 3080 TUF od Asusa... Uff...

Nie przejmuj się, tobie też pewnie anulują ;) Karta już pewnie od dawna kopie w chińskiej kopalni

Link to post
Share on other sites

Walić tą wersję Ti. Do czego to podobne że kupujesz kartę z kagańcem i nie możesz robić na niej co tylko chcesz... Rozumiem że to dla "dobra" ogółu - tylko że w to nie wierzę. Jest to kolejna próba mydlenia oczu - pieniądz nie śmierdzi a komu sprzeda kartę to mało ważne. Straty wizerunkowe - ta jasne... Ktoś jeszcze pamięta poprzednie wtopy nVidia? Jak mawiał klasyk - shut up and take my money! I tyle w temacie...


Tyle są warte te ograniczenia: https://www.purepc.pl/nvidia-geforce-rtx-3000-to-najwieksza-premiera-gpu-w-historii-firmy-ampere-pobilo-dwukrotnie-wyniki-sprzedazy-turingow

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

https://www.siliconrepublic.com/machines/global-chip-shortage-semiconductors-intel#:~:text=Estimates from industry players suggest,stretch into 2022 or beyond.&text=TSMC's CEO%2C CC Wei%2C also,shortage to extend into 2022.

 

Wersja TL:DR 

Cytat

Leaders from Intel, Nvidia and Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC) all see the shortage of semiconductors to continue into 2022, with Intel CEO Pat Gelsinger telling The Washington Post this week that it may take “a couple of years” to sort out.

 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Artok napisał:

To jest zrobione po to, aby górnicze łajdaki zaprzestały podbierać karty dla graczy. Gracze mają kupować RTX, górnicy CMP HX, a nVidia liczyć wpływające na konto dolary. 


I gracze nie mogą sobie w nocy dorabiać na swoich RTX'ach żeby zamortyzować koszt zakupu.

Link to post
Share on other sites

Mieli pokazać na początku maja, z dostępnością max tydzień później. 

 

Co zaś się tyczy przekrętu z 3080 X Trio: mój kolega z pracy zamówił w dniu premiery za ~3700 pln, opłacił od razu i czekał. Sklep dostał do tej pory 15 szt. towaru, przy 500+ zamówieniach tylko na ten model. W piątek ziomek przy mnie czytał maila z info o anulowaniu zamówienia - sklep od razu proponuje zamianę na Z Trio ale... z dopłatą ~930 pln. Cóż zrobić, zapłacił. I teraz najlepsze - ponieważ tym razem transakcja odbywała się przez tel (wisiał na lini z pracownikiem obsługi klienta) to ziomek od razu dostał planowany termin dostawy... 

 

15/8/2021 :majty::rudolph:

  • Smutne 1
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, Artok napisał:

To jest zrobione po to, aby górnicze łajdaki zaprzestały podbierać karty dla graczy. Gracze mają kupować RTX, górnicy CMP HX, a nVidia liczyć wpływające na konto dolary. 

I tak żaden amator fedrowania nie kupi ci karty typowo do miningu (dopóki SKUTECZNIE nie zablokują tego na klasycznych kartach dla graczy). Gdy bańka wreszcie pęknie każdy łachudra zechce przecież "sporadycznie używany" sprzęt wystawić na OLX i kilku ludzi naciągnąć na zajechany do granic możliwości złom elektroniczny. Nikt nie kupi przecież kart bez np. portów podłączeniowych do gamingowego PC'ta.

 

Oczywiście "dzięki" takim ludziom zwykły gracz swoją kartę jeżeli zajdzie chęć wymiany będzie również musiał sprzedać "na kilogramy".

Edytowane przez joker5513
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Rebelmind napisał:

ziomek od razu dostał planowany termin dostawy... 

 

15/8/2021 :majty:

We wrześniu/październiku zadzwonią że anulowane i zaproponują Y Trio z dopłatą 1k i dostawą w 2022 roku :D Interes się kręci, nieograniczone, nieoprocentowane pożyczki gotówkowe na dowolny cel dla każdego sklepu z elektroniką. A potem cyk upadłość i parę(naście/dziesiąt) baniek do przodu ;) Eh, rozmarzyłem się.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, joker5513 napisał:

I tak żaden amator fedrowania nie kupi ci karty typowo do miningu (dopóki SKUTECZNIE nie zablokują tego na klasycznych kartach dla graczy). Gdy bańka wreszcie pęknie każdy łachudra zechce przecież "sporadycznie używany" sprzęt wystawić na OLX i kilku ludzi naciągnąć na zajechany do granic możliwości złom elektroniczny. Nikt nie kupi przecież kart bez np. portów podłączeniowych do gamingowego PC'ta.

 

Oczywiście "dzięki" takim ludziom zwykły gracz swoją kartę jeżeli zajdzie chęć wymiany będzie również musiał sprzedać "na kilogramy".

I znowu ludź jakiś mówi, że karta z miningu to złom elektroniczny, chociaż chyba wszystkie testy twierdzą, że jednak nie.
Ale ludź swoje jak zdarta płyta.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, mirai99 napisał:

I znowu ludź jakiś mówi, że karta z miningu to złom elektroniczny, chociaż chyba wszystkie testy twierdzą, że jednak nie.

No przecież wiadomo że karta od górnika po 3 latach kopania to igła, nie to co od tego zaplutego gracza co sobie pogra 1-2 godzinki dziennie po pracy i zajedzie tak kartę że się nie da jej normalnie używać :rotfl:

  • Lubię to 4
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, mirai99 napisał:

chociaż chyba wszystkie testy twierdzą, że jednak nie.

Źródła? Testy znamienitych youtuberów, czy w niezależnych laboratoriach? 

Mnie to rybka, co kto kupuje i od kogo.

Może to głupi przykład, ale napiszę - jaki samochód kupiłbyś? Intensywnie użytkowany (jeżdżony), ale odpowiednio serwisowany, czy taki od Niemca, który bujał się tylko nim do kościoła? W obu przypadkach nie będzie gwarancji, że ten samochód długo pożyje. Tak jak nie mam gwarancji, w jakich warunkach pracowała karta górnicza, tak samo nie mam pewności, czy Niemiec jeździł tylko do kościoła. W przypadku samochodu są kilometry. To jeszcze daje niejako pogląd na sprawę. W przypadku grafiki nie mamy nic. Zapewnienia kogoś, że tylko Painta odpalał i Pasjansa można potraktować z przymrużeniem oka. I nie twierdzę, że górnik zarzyna kartę. Na obecną chwilę nie ma żadnych dowodów na to, że tak jest - LUB NIE. Tylko kupno takiej karty to jest po prostu loteria. Jak z każdą używaną rzeczą. Nawet nowa nie daje nam tej pewności. Życie. 

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites

 

1 godzinę temu, marko22 napisał:

I nie twierdzę, że górnik zarzyna kartę

 A co robi?  Śpiewa ubierając na głowę sombrero przy wyłączonym kompie?? :wariat:

 

2 godziny temu, marko22 napisał:

Na obecną chwilę nie ma żadnych dowodów na to, że tak jest - LUB NIE.

 

2 godziny temu, marko22 napisał:

Jak z każdą używaną rzeczą. Nawet nowa nie daje nam tej pewności.

To ty wolisz po koparce czy nową kupić i używać mając święty spokój?? Czemu nowa grafika z fabryki miała by być zajechana????  Sam sobie przeczysz.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, droid napisał:

To ty wolisz po koparce czy nową kupić i używać mając święty spokój?? Czemu nowa grafika z fabryki miała by być zajechana????  Sam sobie przeczysz

@droid... Nie nadinterpretuj moich słów. Ty nie patrz na mnie. Ja wiem, co mam kupić 8-)Jeśli mam pieniądze, kupuję nową. Problem jest dla tych, którzy ich nie mają za wiele i chcą minimalnym kosztem zbudować w miarę wydajny komputer. A czy to karta po "zaplutym" graczu, jak to @zbiku90 określił, czy po łajdaku górniku, czy ze sklepu - zepsuć może się każda w każdej chwili. Ale to wystarczy wysilić trochę szare komórki i wziąć pod uwagę różne aspekty, a nie tylko górnictwo. Bo nigdzie nie napisałem, że karta ze sklepu będzie "zajechana". 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...