Skocz do zawartości

Recommended Posts

21 minut temu, Marucins napisał:

Elektryczne auta - ale nikt nie mówi o produkcji ogniw do nich, poza tym żywotność takich akumulatorów. Dalej w czarnej D.


No dobra, tylko spaliny nie podlegają recyklingowi, a zużyte ogniwa już tak.

 

  

1 minutę temu, AudiAWX napisał:

Auta elektryczne to chwilowa ucieczka ekologiczna. Nikt nie myśli o tym na poważnie. Przyjdzie wodór...



Wodór już jest, ale jakoś nikt z niego specjalnie nie chce korzystać. Elektryczne auta w 90% przypadków (czyli dojazdy do pracy czy sklepu) są dużo lepszym rozwiązaniem.

Edytowane przez wirher
Link to post
Share on other sites
35 minut temu, Marucins napisał:

Oczywiście. Nie maco stawać znaku równości między koparką z dziesiątką GPU a blaszakiem... bo jeśli tak to trzeba wywołać do tablicy grajków na komórkach. A co. Im też należą się bęcki - to już "dwójki" bez telefonu zrobić nie można... Ale największy bałagan i tak robi przemysł. Elektryczne auta - ale nikt nie mówi o produkcji ogniw do nich, poza tym żywotność takich akumulatorów. Dalej w czarnej D.


Zawsze można przyjąć że graczy jest więcej niż GPU w koparkach, więc kumulatywnie większy wpływ mają na planetę :P

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, wirher napisał:

Wodór już jest, ale jakoś nikt z niego specjalnie nie chce korzystać. Elektryczne auta w 90% przypadków (czyli dojazdy do pracy czy sklepu) są dużo lepszym rozwiązaniem.

 

Nie za$tanowiła cię to?

 

 

//edit

Mówili, poczekajcie na 3060, będzie lepiej. Zrobiliśmy blokady, zrobiliśmy wszystko dla was kochani gracze... blablabla

https://www.proshop.de/RTX-30series-overview

 

nVidia dobrze się przy tym wszystkim bawi. Kasa się zgadza, nawet z drobną górką...

Edytowane przez Marucins
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, joker5513 napisał:

 

Ty na poważnie czy coś nietentego pod kopułą? Gracz który popyka sobie 2-3 godzinki dziennie solo czy z kolegami w jakąś grę online ma tak dewastujący wpływ na środowisko? Tym bardziej w czasach wmawianej nam zarazy... Większy niż jakiś głąb odpalający 64 x RTX 3080 24h/365dni w roku żeby ukopać wirtualny, spekulancki środek płatniczy?

 

idź kopać dalej  ...

Starałem się dostosować poziom absurdu do Twojej wcześniejszej wypowiedzi, z tą różnicą, że nie nazwałem Cię debilem. Czy słusznie tego nie wiem.

 

Jestem pewien, że grając w swoje gry masz zdecydowanie większe zapotrzebowanie na prąd ode mnie. Ja mam nadprodukcję i nie wynika to z ochrony środowiska, a jedynie z minimalizowaniem kosztów.

 

WhatsApp Image 2021-03-01 at 16.11.56.jpeg

  • Lubię to 4
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, joker5513 napisał:

Ty na poważnie czy coś nietentego pod kopułą? Gracz który popyka sobie 2-3 godzinki dziennie solo czy z kolegami w jakąś grę online ma tak dewastujący wpływ na środowisko? Tym bardziej w czasach wmawianej nam zarazy... Większy niż jakiś głąb odpalający 64 x RTX 3080 24h/365dni w roku żeby ukopać wirtualny, spekulancki środek płatniczy?

 

idź kopać dalej  ...

Zluzuj majty i nie obrażaj ludzi. 

Chociaż sam g... wiem o tym rynku to widać jest na to popyt i trzeba się dostosować (nawet jeśli tego nie rozumiesz jak ja). Nvidia wykonała ruch i czekamy na kolejny... Ale co z AMD? Karty od tego producenta zawsze przodowały w "kopaniu" ale żadnych ruchów ku graczom nie widać. A przecież premierę nowych RX'ów robili dla graczy...

Link to post
Share on other sites

Ciekawe jak by to było jakby jakiś haker zrobił wirusa zerujacego konta kopaczy i palącego ich karty ? Jak dawno temu czernobyl niszczył komputery zwykłych użytkowników
Przypomina mi się scena z filmu ucieczka z nowego Yorku jak snake plisken zeruje świat

Link to post
Share on other sites

Ot, taka ciekawostka, która może namieszać na rynku. Jeśli to prawda i temat się rozwinie to PS5 już nie zobaczymy. Ale być może z dostępnością kart się coś poprawi. Ale na to nie liczę...

W skrócie - w Chinach podłubali w PS5 i teraz można na niej kopać i podobno robi to całkiem nieżle. https://gadgettendency.com/this-is-a-breakthrough-sony-playstation-5-has-been-adapted-for-mining/

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

:D

 

Szanowny Panie, z całym swoim naukowym, ścisłym autorytetem muszę stwierdzić że w ciemnej du**e jesteśmy :D 

Ja już kręciłem nosem na ciągłe testowanie ile ludzie są w stanie zapłacić za flagowe modele przy pascalach. Cała seria "papierowych" premier zaczęła mnie już nudzić- grafiki, procki, konsole. Premierę 2080ti oglądałem sobie tylko na guru3D, podobnie z 30xx. Całe szczęście że do mojego fullHD 1080ti nadal spokojnie daje radę. 

 

A kopacze niech kopią, nic mi do tego. Mam nadzieję że kiedyś w końcu uda się jednak przeskalować produkcję do poziomu gdzie nie trzeba sprzedać nerki za flagową grafę. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
15 minut temu, Kruchy81 napisał:

Ciekawe jak by to było jakby jakiś haker zrobił wirusa zerujacego konta kopaczy i palącego ich karty ? Jak dawno temu czernobyl niszczył komputery zwykłych użytkowników
Przypomina mi się scena z filmu ucieczka z nowego Yorku jak snake plisken zeruje świat
 


Ktoś tu zupełnie nie rozumie idei blockchainu, jeżeli myśli że w sferze realności jest wyzerowanie kont kopaczy...

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Marucins napisał:

Mówili, poczekajcie na 3060, będzie lepiej. Zrobiliśmy blokady, zrobiliśmy wszystko dla was kochani gracze... blablabla

Ta gadka to już była przed premierą 3080. I na gadce się skończyło. Z każdą następną pseudo-premierą było już tylko "lepiej".....

Link to post
Share on other sites

A dajcie se już na luz z tymi kopaczami. Chcą, niech kopią. Niech se nawet w łóżko wmontują karty i powkładają w poszewkę razem z poduszką. Gdyby dystrybucja była fair, czyli - 1 karta, max 2 na osobę, to nie byłoby tego problemu. A tak - kto da więcej. Tyle że licytacja odbywa się przy zamkniętych drzwiach. A nam zostaje smród przelewanych piniendzy.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, DarkSideOfTheMoon napisał:

Starałem się dostosować poziom absurdu do Twojej wcześniejszej wypowiedzi, z tą różnicą, że nie nazwałem Cię debilem. Czy słusznie tego nie wiem.

 

Jestem pewien, że grając w swoje gry masz zdecydowanie większe zapotrzebowanie na prąd ode mnie. Ja mam nadprodukcję i nie wynika to z ochrony środowiska, a jedynie z minimalizowaniem kosztów.

 

 

 

Zamierzasz się licytować na ilość paneli na dachu - be my guest:

4767bc5f4504b.jpg

 

Na co jeszcze chcesz się policytować?

 

Krypto górnictwo to dziedzina którą gardzę - dla mnie graniczy ze złodziejstwem. Górnicze szumowiny okradają innych chcących kupować GPU do zabawy lub pracy (tak obliczeń ale takich wnoszących coś konstruktywnego, nie debilnie przepalających prąd), okradają zwierzęta i ludzi z tlenu i nieodnawialnych źródeł energii, a jak kończy się wasz durny boom na liczenie niczego to sprzedajecie zajechane karty trupy innym nieświadomym lub naiwnym użytkownikom , którzy potem mają problem. Dodatkowo gdy ktoś normalny chciałby sprzedać swoje GPU używane zgodnie z przeznaczeniem w okresie "poboomowym" musi oddać sprawną kartę za bezcen, bo przecież "uczciwy" górnik się "nafedrował" i upłynnia aktywa w glorii i chwale.

 

Więc użycie słowa %$&!@ było celowe i nawet IMHO zbyt łagodnym określeniem opisującym takich jak ty. W skali największych kanalii społecznych kopacze są dla mnie zaraz za Mirkami auto handlarzami.

 

lepiej odejdź od przeglądarki bo ci hashrate spadnie.

 

Edytowane przez adivxv
Proszę tylko bez wyzwisk.
  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, joker5513 napisał:

Gracz który popyka sobie 2-3 godzinki dziennie solo czy z kolegami w jakąś grę online ma tak dewastujący wpływ na środowisko?

Nie tędy droga, te porównania prowadzą donikąd. Każdy ma pośrednio dewastujący wpływ na środowisko. W domu mam 3 komputery, a mógłbym mieć jeden. Mam dwa samochody, a mógłbym mieć rower (rower też mam). I teraz licytacja kto ma dewastujący wpływ na środowisko? Konsumpcjonizm, to nadmierna eksploatacja środowiska i każdy jest konsumpcjonistą.

 

Co? Jakiś gościu zarabia więcej pieniędzy ode mnie? To głąb, prawdziwy patriota nie ma pieniędzy, coś gdzieś ukradnie i przeznaczy na przelew.

 

Wirtualny, spekulancki środek płatniczy - obiecaj tu na forum, że jeśli jakaś instytucja (bank) wprowadzi możliwość płatności kryptowalutami, to nigdy z tego nie skorzystasz.

 

8 godzin temu, Marucins napisał:

Elektryczne auta - ale nikt nie mówi o produkcji ogniw do nich, poza tym żywotność takich akumulatorów

Wyjdź z piwnicy i się rozejrzyj. O produkcji ogniw czytałem wiele razy, o żywotności także. Jednak wiem, że do piwnicy nie wrzucają artykułów o takich sprawach. Napisz jeszcze "kto będzie utylizował te zużyte ogniwa?". W piwnicy takie pytanie musiałeś sobie zadawać.

  • Haha 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, joker5513 napisał:

W skali największych kanalii społecznych kopacze są dla mnie zaraz za Mirkami auto handlarzami.

Się offtop robi nieco, ale troszkę na ostro wać Pan opiniami szafujesz,  nie sądzisz. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, joker5513 napisał:

Za chwilę telefonu się nie kupi bo wymyślą kopanie na Iphonach...

 

@joker5513....wyluzuj. Ta dyskusja nie ma sensu. Obrzucanie się inwektywami tak samo. Nie zbawisz świata. Każdy niech sam sobie rachunek sumienia robi. No i na pewno nie kupię Iphona :D 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, marko22 napisał:

 

@joker5513....wyluzuj. Ta dyskusja nie ma sensu. Obrzucanie się inwektywami tak samo. Nie zbawisz świata. Każdy niech sam sobie rachunek sumienia robi. No i na pewno nie kupię Iphona :D 

 

7 minut temu, Player1 napisał:

Się offtop robi nieco, ale troszkę na ostro wać Pan opiniami szafujesz,  nie sądzisz. 

 

Możliwe że ostro... ale prawdziwie. W głębi serca każdy kto potrzebuje gpu do pracy lub rozrywki (siedzimy od roku pozamykani w domach), kto potrzebuje karty nowej lub padła mu używana dotychczas i musi za kartę o realnej wartości 3200zł płącić ponad 10k myśli to samo co ja właśnie przelałem na forum.

 

Ale dobra - już się zamykam.

  • Lubię to 3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Kolcobrzuch napisał:

Ot, taka ciekawostka, która może namieszać na rynku. Jeśli to prawda i temat się rozwinie to PS5 już nie zobaczymy. Ale być może z dostępnością kart się coś poprawi. Ale na to nie liczę...

W skrócie - w Chinach podłubali w PS5 i teraz można na niej kopać i podobno robi to całkiem nieżle. https://gadgettendency.com/this-is-a-breakthrough-sony-playstation-5-has-been-adapted-for-mining/

 

17 minut temu, Player1 napisał:

Czyli dostępność PS5 zmieni się ze słabej na beznadziejną.. 98 Mh/s przy 211 W to jest super wydajność. 

To jest fake ;)

PS5 nie kopie!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, DjXbeat napisał:

To jest fake ;)

PS5 nie kopie

Oby, wystarczy że na rynku gpu jest posucha,  ale opłacalność kopania spada przez niski kurs i wzrost trudności,  być może już niedługo  część górników wymięknie i zdecyduje się sprzedać swoje karty póki trzymają wartość i nie ruszyła lawina panicznego sprzedawania pokoparkowego sprzętu. 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, AudiAWX napisał:

Auta elektryczne to chwilowa ucieczka ekologiczna. Nikt nie myśli o tym na poważnie. Przyjdzie wodór...

Wodór przychodzi od co najmniej 40-stu lat. Jakoś przyjść nie może. Może inaczej, wodór dawno już przyszedł, tylko zwolennicy wodoru udają, że nie są znane metody jego produkcji. Przedstawiciel polskiej rafinerii w wywiadzie powiedział kilka lat temu mniej więcej w ten deseń:

- W każdej chwili możemy zbudować specjalistyczną fabrykę wodoru. Na dzień dzisiejszy taka fabryka pracowałaby 3 dni w roku, żeby pokryć aktualne zapotrzebowanie na wodór w Polsce.

 

A ten wodór o którym tak piszesz, to będzie napędzał... samochody elektryczne. A więc coś nie tak w Twojej wypowiedzi.

Link to post
Share on other sites
38 minut temu, joker5513 napisał:

 

 

Możliwe że ostro... ale prawdziwie. W głębi serca każdy kto potrzebuje gpu do pracy lub rozrywki (siedzimy od roku pozamykani w domach), kto potrzebuje karty nowej lub padła mu używana dotychczas i musi za kartę o realnej wartości 3200zł płącić ponad 10k myśli to samo co ja właśnie przelałem na forum.

 

Ale dobra - już się zamykam.

Masz rację Panie kolego. W pełni Cię popieram. Biorąc pod uwagę logikę postępowania Pana DarkSidea oportunizm to nic złego i usprawiedliwia wszystko. Walizka z hajsem którą widziałem, że gość przed momentem zostawił i odjechał ? Zabieram bo pewnie tak miało być. W rytm jego logiki w sumie gdyby ktoś go przyszedł, pobił i okradł to pewnie nic by się nie stało, bo gość był większy, lepiej się ruszał i miał możliwości to je wykorzystał. Git malina, nie wzywamy policji. 

Sytuacja którą spotykamy obecnie na rynku jest patologiczna do oporu. Właśnie chciałem sobie kompa wymienić po 7 latach, bo w sumie pyknął bym sobie w nowe produkcje. Wbijam na forum orientuje się co i jak i lekko mnie targa mind fu*k. Z czegoś w sumie normalnego zrobiło się towar luksusowy rofl. Niech się jeszcze znajdzie jakiś lamus który wykupi wszystkie źródła wody i zacznie ją sprzedawać za 300zł za litr. Ciekawe jak wtedy będą oportuniści to tłumaczyć. Życie to nie tylko czyhanie na frajera.... trzeba mieć jeszcze rozum i godność człowieka albo nim nazwać się nie można.

Myślę, że karty będą pod koniec roku...

Edytowane przez zombieboy
  • Dzięki 1
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...