Skocz do zawartości

Coronavirus ( Covid-19 ) Czy wszyscy umrzemy?


Recommended Posts

W dniu 28.10.2021 o 21:27, AudiAWX napisał:

Nic nigdzie nie wrzucam, mam żonę blondynkę. emoji1787.png

I dziś znów śpię na...

Też mam żonę blondynkę i też dziś spałem na... :D

 

AudiAWX unia chce rozwalić PiS ale tu nie o praworządność chodzi, dla ciemnych mas trzeba coś podrzucić ;)

poczytaj i zobacz jedna z wielu rzeczy o które idzie w tym wszystkim. A to nie są drobne.

Sam orange polska od 2015-2019 zapłacił 77mln złotych podatku z czego pomoc od państwa dostał na 766mln a przychód miał 66.766.932.393,20zł 0,12% przychodów czaisz ;)

 

Kochana UNIA o nas dba :rotfl:

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/auchan-zaplacil-w-polsce-cit-na-poziomie-0004-proc-przychodow/7wrs577

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, RuLeR napisał:

Sam orange polska od 2015-2019 zapłacił 77mln złotych podatku z czego pomoc od państwa dostał na 766mln

Bo Unia zakazała płacić podatku francuskim firmom w Polsce? Są możliwości płacić niski podatek, korzystać z różnego rodzaju ulg, to się korzysta. Co w tym dziwnego? A słyszałeś o preferencyjnych stawkach podatkowych dla zagranicznych firm otwierających działalność w PL? O zwolnieniach z podatków np. na 5 lat, gdzie w tej samej branży polska firma płaciła normalne podatki?

 

Kochana UNIA o nas dba - czyli odkryłeś, że prawo podatkowe w PL Unia ustala? Preferencyjne stawki podatkowe i ulgi Unia nakazuje? A o Orange jako operatorze narodowym nie słyszałeś, bo niby skąd jeśli jesteś oderwany od rzeczywistości? Operator narodowy dostawał dotacje, bo miał zapewnić infrastrukturę tam, gdzie innym się nie opłacało. Nie wiem czy dalej Orange jest operatorem narodowym czy dalej taka instytucja istnieje.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, wodego napisał:

Nie wiem czy dalej Orange jest operatorem narodowym czy dalej taka instytucja istnieje.

U mnie w okolicy Nexera wybudowała sieć za unijne pieniądze praktycznie miażdżąc lokalną konkurencję. Orange od nich tylko dzierżawi. Teraz tylko pozostaje konkurować jakością serwisu i uptime, bo cenowo ciężko gdy się rozbudowuje sieć za własne pieniądze.

14 godzin temu, RuLeR napisał:

unia chce rozwalić PiS

I oby im się udało. Amen.

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, RuLeR napisał:

orange

Ludzie sobie nie zdają sobie sprawy jaka to jest banda oszu...Nie robią tego masowo ale wiele tysięcy ludzi srogo się przejechało ,oj srogo.Jeszcze dotacje otrzymują ,to jest po prostu żałosne.Na co oni kasę dostali ?

 

W dniu 28.10.2021 o 18:51, AudiAWX napisał:

Tak na moje oko jak już unia rozwali PiS to ich głosy pójdą na Konfederacje.

Na razie wysłali Rudego oszusta i zdrajcę ale i to będzie za mało, a po za tym to zlepek biurokratycznych idiotów. I kolejny raz, gdyby ludzie wiedzieli co tam się wyprawia i jakie wartości tak naprawdę niosą,ta otwartość tolerancja, to pic na wodę.

 

 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Trzecia dawka nie przedłuża ważności certyfikatu, więc do restauracji się nie wejdzie, na jakąś imprezę masową (jeśli cert. jest wymagany). A więc pomimo szczepienia zostaje się niezaszczepionym antyszczepionkowcem.

 

To tylko teoria, bo certyfikat ważny jest rok, więc takie sytuacje dopiero na wiosnę jak dalej tak będzie.

 

Link to post
Share on other sites

Tez mam kontakt z ludźmi w pracy dzień w dzień, jako jedyny z córką w rodzinie nie jestem zaszczepiony. Wszyscy przyjęli już po 2 dawki. Nie jestem przeciw mam po prostu wywalone jak mnie najdzie to może się zaszczepię ale żebym się bał samego zarażenia to nie mam takich myśli.  Maseczki tez nie noszę no chyba że już nie mam wyjścia, jak nie oglądam tv to corona nie istnieje.

 

W takim tempie to do końca 2022r będzie już z 6 dawka :o 

Link to post
Share on other sites
58 minut temu, wodego napisał:

Trzecia dawka nie przedłuża ważności certyfikatu, więc do restauracji się nie wejdzie, na jakąś imprezę masową (jeśli cert. jest wymagany). A więc pomimo szczepienia zostaje się niezaszczepionym antyszczepionkowcem.

 

To tylko teoria, bo certyfikat ważny jest rok, więc takie sytuacje dopiero na wiosnę jak dalej tak będzie.

 

Bo to jest najważniejszy powód szczepienia.....

 

Jak idę po 3 dawkę.

Link to post
Share on other sites
Bo to jest najważniejszy powód szczepienia.....
 
Jak idę po 3 dawkę.
Dla niektórych pewnie jest...

Osobiście nie mam zamiaru brać 3 dawki i bardzo mocno zastanowię się nad przyszłorocznym szczepieniem widząc co się dzieje obecnie.
Cały wschód polski nie zaszczepiony, ilość zachorowań każdy widzi jaki jest. Rząd nie wprowadza na wschodnich teren absolutnie żadnych ograniczeń , a wręcz przeciwnie stara się sprawę bagatelizować w mediach i pieprz że sytuacja jest pod kontrolą.

Jeśli taka sytuacja miała by miejsce w zachodniej części kraju już by były strefy czarne, lokalne lockdown , zamykane szkoly , lasy .....

Tak z e więcej w tym wszystkim polityki i obłudy niż realnego zagrożenia.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
39 minut temu, ernorator napisał:

Bo to jest najważniejszy powód szczepienia.....

Eeee... chyba nie. Zapomniałeś o loterii szczepionkowej:)

 

Ps.

Pocieszające jest to, że Polska dostała najwyższej jakości wyselekcjonowane szczepionki. Nawet Niemcy takie nie dostali. Dzięki temu w szpitalach nie ma zaszczepionych, bo co to jest poniżej 1% jak to w mediach co chwila podkreślają? W innych krajach nie jest tak dobrze, bo mają gorszej jakości szczepionki. Są kraje gdzie ponad 50% pacjentów w szpitalach i pod respiratorami było "w pełni zaszczepionych" -  jak to się mówi.

 

Ps.2.

A przypadków pomimo bardzo wysokiego wyszczepienia jest znacznie więcej (proporcjonalnie do ludności), niż w PL. Gołym okiem widać, że mają gorsze szczepionki.

Edytowane przez wodego
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
44 minuty temu, raiders napisał:

Jeśli taka sytuacja miała by miejsce w zachodniej części kraju już by były strefy czarne, lokalne lockdown , zamykane szkoly , lasy .....

Byście głosowali prawienie tak jak my, to byście poczuli łaskę prezesa. A jak głosujecie na Tuska fur Deuchland to figa z makiem.:rotfl:

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

Hmm. No to wam powiem ze właśnie zmarło 4 znajomych w okolicy 40 lat.
Mieli koronę w tamtym roku, oleli szczepienia bo już przeszli więc po co jak było łagodnie.
No i 2 raz też w zasadzie na początku było łagodnie a później już płuc nie było.
Nadaje właśnie z Polski Wschodniej. Sytuacja w szpitalu na obecną chwilę taka ze umierają tylko niezaszczepieni.
Też się miałem nie fatydzic po 3 dawkę ale teraz już nie wiem co zrobię...

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...