Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców - siódma edycja


Recommended Posts

Trzeba by poblokować aliasy tych "poczt". Swoją drogą nie wiedzialem o czymś takim :)

To też raczej by nie powstrzymało wprawniejszych osób. Z tego co wiem klient P2M potrafi zakładać takie konta na większości serwisów, my tylko musimy przepisać captcha i finito, mamy konto np. na Gmailu.
Link to post
Share on other sites

Po co kombinowac az tak? Jak ktos zalozy np 50 kont na forum i nawet kazde z nich bedzie 1h zalogowane bo takie byloby minimum to i tak bedzie widac ze nagle na kogos glosuje 50 kont z 0 postami, a mysle ze na 50 kontach nabic np po 20 sensownych postow to troche nierealne :)

Link to post
Share on other sites

Po co kombinowac az tak? Jak ktos zalozy np 50 kont na forum i nawet kazde z nich bedzie 1h zalogowane bo takie byloby minimum to i tak bedzie widac ze nagle na kogos glosuje 50 kont z 0 postami, a mysle ze na 50 kontach nabic np po 20 sensownych postow to troche nierealne :)

no tak ale glosować mogę też ludzie co nie mają postów bo nie piszą nic na forum i nie można zabronić im głosować przecież ?

Link to post
Share on other sites

taa :)

 

Swoją drogą to jestem ciekaw jak redakcja zamierza zachęcić ludzi do głosowania - bo w sumie puki co to prawda jest taka że mało ludzi glosuje na kogoś innego bo po co ? A głosy na ludzi co wygrali w wcześniejszych edycjach to przypuszczam że większość (a jak nie większość to duży %) to były świeże założone konto przez ich kolegów którzy zgodzili się zagłosować.

Można np. zrobić tak, że spośród głosujących zostanie wylosowana 1 osoba to kolejnego top10 :)

 

no tak ale glosować mogę też ludzie co nie mają postów bo nie piszą nic na forum i nie można zabronić im głosować przecież ?

No nie można, ale wymóg napisania postów/komentarzy (sumowało by się) w liczbie 5 chyba nie będzie wygórowanym kryterium
Link to post
Share on other sites

Można np. zrobić tak, że spośród głosujących zostanie wylosowana 1 osoba to kolejnego top10 :)

Na pierwszy rzut oka genialne! Tylko nie każdy może chcieć startować, ale to by się spytało delikwenta. Przy tylu głosujących, mało zachęcające, może dorzucić coś jeszcze? Np. te szóstki w totka :) A na poważnie może jakieś sprzęcik rozdawać głosującym, nie wszystkim oczywiście, np. RAM, koszulki benchmraka, czy co tam wymyślicie :)

Link to post
Share on other sites

A ja mam kolejny pomysł, niech w ankiecie będzie miejsce na "odhaczenie pola" które będzie informowało redakcję o chęci wzięcia udziału w kolejnej edycji - takie osoby miałyby wtedy szansę trafić do następnego TOP10 na zasadach losowania czy dobrego uzasadnienia wyboru - bez problemów czy chce czy nie bo zaznaczył, że chce :)

 

EDIT: jak by dawali te koszulki które były noszone przez modelki z recenzji... mrrr, wśród małolatów hit murowany :)

Link to post
Share on other sites

no tak ale glosować mogę też ludzie co nie mają postów bo nie piszą nic na forum i nie można zabronić im głosować przecież ?

Mysle ze jak nagle na jedna osobe zaglosuje 10 osob (kont), ktore nigdy wczesniej nie byly aktywne (0 postow) lub tez powstaly 'niedawno'(np. dzien czy dwa wczesniej i nic nie pisaly) to byloby to troche podejrzane :) Nagle 10 userow nieaktywnych glosuje w powaznym konkursie na kogos ot tak to troche mysle zla taktyka :)

Poza tym jezeli ktos bedzie mial wątpliwosci to mozna chyba sprawdzic szukajac postow tych uzytkownikow czy np. nabili posty bylejak bylegdzie czy moze napisali pare mini recek i newsa i pomogli innym na forum :)

Link to post
Share on other sites

Na pierwszy rzut oka genialne! Tylko nie każdy może chcieć startować, ale to by się spytało delikwenta. Przy tylu głosujących, mało zachęcające, może dorzucić coś jeszcze? Np. te szóstki w totka :) A na poważnie może jakieś sprzęcik rozdawać głosującym, nie wszystkim oczywiście, np. RAM, koszulki benchmraka, czy co tam wymyślicie :)

Nie żartuj, jak komuś się nie chce, to jego problem - przecież nie będziemy go zmuszać.

 

PS. Tak swoją drogą, to widzę na nastała nuda, prześcigacie się w pomysłach jak by tu nam jeszcze dodać roboty. Zapewniam, że benchmark ma całkiem niezły sposób na filtrację lewych głosów. Nie trzeba go poprawiać. Pamiętajcie, że konkurs ma być łatwo dostępny dla wszystkich czytelników benchmarka... pisałem o tym w jednym z poprzednich postów.

Link to post
Share on other sites

ja tylko dodam, ze mnie osobiscie odrzucilo od tego konkursu jak wygral runio... zdalem sobie sprawe, ze ze stalym IP nie mam szans na wygrana... i pewnie nie tylko mnie.

Mnie wręcz przeciwnie - nieźle się uśmiałem, gdy ni stąd ni zowąd wygrał runio. Wszyscy byliśmy pewni, że wygra Torture, a tutaj taka niespodzianka! I to właśnie sprawiało, że konkurs miał swoją moc - wygrać mógł każdy i trudno było tego zwycięzcę przewidzieć.

 

Teraz jakieś GRUPE i szukanie ludzi, których samodzielne głosowanie przerasta... Konkurs stracił cały impet i mam nadzieję, że redakcja szybko coś z tym zrobi :)

 

PS. Turture - możesz być pewien mojego głosu, jeśli wystartujesz jeszcze w jakiejś edycji. Dla mnie jesteś największym pechowcem tego konkursu :)

 

EDIT:

I nawet nie myślcie o 30 minutowej zwłoce przy aktywacji - ja w takim przypadku pewnie zapomniałbym, że w ogóle chciało mi się tutaj zakładać konto...

Link to post
Share on other sites

I nawet nie myślcie o 30 minutowej zwłoce przy aktywacji - ja w takim przypadku pewnie zapomniałbym, że w ogóle chciało mi się tutaj zakładać konto...

Nikomu o zwłokę przy aktywacji nie chodzi. Chodzi raczej o to, żeby mogła głosować osoba, która była zalogowana łącznie przez min. 30min.
Link to post
Share on other sites

PS. Turture - możesz być pewien mojego głosu, jeśli wystartujesz jeszcze w jakiejś edycji. Dla mnie jesteś największym pechowcem tego konkursu :)

No właśnie się zastanawiam nad udziałem w kolejnej edycji :)

 

PS A co z wynikami? Dzisiaj wtorek, dobrze pamiętam? :)

Link to post
Share on other sites

skoro juz wiemy kto wygrał, to zastanówmy się co zaproponować redakcji :pajac:

 

-procek - wiadomo :P

 

reszta pytan narazie bez opowiedzi, bo _nick_ powinien trochę sprecyzować do czego mu służyć ma nowy zestaw i czy chce pograc :D Podejrzewam, że 6GB RAM się pojawi :) jest tez troche pkt do wykorzystania, np na jakis dysk itp..

Link to post
Share on other sites

Jeśli istnieje taka możliwość to chciałbym dodać mój dorobek punktowy do modernizacji.

napisz szybko kilka newsów i dobij przynajmniej do 350 pkt to coś więcej się może uda wycisnąć z modernizacji. Np za twoje pkt możnaby jakiś dysk skombinować. Jak będzie z grafa?? Bo jesli wymienisz pozniej we wlasnym zakresie to zasilke moznaby chyba zostawić..
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...