Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

Nie patrzyłem jeszcze dokładnie w specyfikację 1:1, ale ta nowa wersja ma mieć minimalne niższym boost. Chłodzenie wygląda na to samo więc dla mnie tylko zmiana na plus (o ile będzie tańszy).

Link to post
Share on other sites

W czym ta wersja BE ma być lepsza?

Lepsza raczej w niczym ale tańsza no może temperatury będą niższe, wygląda na to że BE to Budget Edition :) w przypadku 5600XT wersja BE ma mieć mniejsze chłodzenie (podobne do  tego z 5500XT) i niższe taktowania. 

Edytowane przez RBX100
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Narobiłeś mi nadziei, właśnie sprawdzałem czy nie wyłapał przypadkiem bana

wyłapał :) tylko tego w profilu nie widać.

http://forum.benchmark.pl/topic/294802-czy-warto-teraz-kupić-rtx-2070-super-ze-strony-nvidi/?p=2705164

Zgadza się, mogę zrobić jakieś testy tylko co chciałbyś wiedzieć?

 

Gównie czy pakowanie czegokolwiek mocniejszego do 1700@3,9 ma sens, jeśli masz możliwość w jakichś grach to przetestować zwykłym afterburnerem, nie gram zbyt wiele a właściwie prawie wcale ale nie powiem może w CP (jak w końcu wyjdzie/jeśli:P) bym sobie pograł.

 

A jakiego masz proca w tej chwili? Chyba R7 1700 też albo coś z Zen1? Ustawiłbyś sobie sygnaturkę, byłoby prościej

tak 1700, ok chyba rzeczywiście sobie ustawię :)

ps. mam nadzieję że nie ściągniesz mnie o prawa autorskie za szablon twojej , podoba mi się - nie będę świecił nikomu tym po oczach:)

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Karta już w PL więc na weekendzie będzie testowane :) Z takich popularniejszych gier to mam obecnie zainstalowane CS:GO, COD:warzone, AC:origins, DiRT4, BF1. Piszę z pamięci, może coś się jeszcze po dyskach znajdzie. Na 1080p ultra coś czuję że bootleneck jakiś będzie ze strony proca, ale z drugiej strony to poza FPSami to gram absolutnie zawsze z włączonym V-Sync więc powinno być cichutko, chłodniutko i milusio ;)

Docelowo i tak celuję w R7 Zen2 i RDNA2, chciałbym mieć bebechy jak najbardziej zbliżone do nowych konsol. Obecny zestaw miał być przejściowy żeby zaznajomić się lepiej z AM4 ale w sumie jak wydajnościowo nie będę narzekał to może zostanie ze mną na dłużej.

 

PS. Szablon sam podpierdzieliłem komuś tylko nie mów nikomu :D

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Moja 5700xt poszła w odstawke, problemów jakiś nie miałem ALE big Navi ma mieć zbyt duże przyrosty, i widzę ze to się sprawdzi dzięki Xbox/ps. Siedzę na gtx770

Na pewno masz rację, ale wzrost ceny też będzie wysoki :) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moja szklana kula mówi o wydajności minimum w połowie między 2080S a Ti w cenie w okolicach 3000 pln. Jeżeli jednakowoż NV, w swojej wspaniałości, zaatakuje cenowo Amd (szklana kula drwi z mojej naiwności :/) to Ci też będą musieli poluzować cennik.

Link to post
Share on other sites

Ja już się nie łudzę o high end, chociaż jest możliwość 2080ti - rx5700xt kosztował już 1500 przed pandemia, teraz wraca do tego poziomu a zaraz wydadzą wg mnie kartę 50% wydajniejsza w tej cenie co zrzuci 5700xt do ceny 1000-1200zl na następne wakacje.

Link to post
Share on other sites

zaraz wydadzą wg mnie kartę 50% wydajniejsza w tej cenie co zrzuci 5700xt do ceny 1000-1200zl na następne wakacje.

Wierzysz w to, że za te same pieniądze co RX 5700XT dostaniesz kartę o 50% wydajniejszą?  :roll: :roll: :roll:

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A w czym problem? Taki Red Devil był tuż po premierze pod 2500 pln, podczas gdy jeszcze przed rozkręceniem się pandemii trafiały się promocje poniżej 2000. Zjazd z ceną do okolic 1500 pln spokojnie zrobiłby miejsce dla karty 50% wydajniejszej, kosztującej 65% więcej.

 

Poza tym, jak było z Vegą 64? Z ~2400 pln (normalna, poza boomem Eth cena) zjechał do 1600? I zrobił miejsce dla 5700 XT, karty ~25% szybszej i 45% droższej.

Link to post
Share on other sites

Widziałem po 2499 w Xkom, chwilę po premierze. Czyli mówisz, że Big Navi będzie +40% względem ceny 5700XT (premierowej), ~3000+? Jeżeli Czerwoni sie ogarnęli z RT w RDNA2 i będzie to prezentować jakiś poziom to mogą sobie faktycznie krzyknąć coś extra.

Link to post
Share on other sites

Widziałem po 2499 w Xkom, chwilę po premierze. Czyli mówisz, że Big Navi będzie +40% względem ceny 5700XT (premierowej), ~3000+? Jeżeli Czerwoni sie ogarnęli z RT w RDNA2 i będzie to prezentować jakiś poziom to mogą sobie faktycznie krzyknąć coś extra.

Jak tak zrobią to 2070s spadnie i sobie kupię, whatever
Link to post
Share on other sites

No jeżeli ktoś planuje przesiadkę z rx 5700 XT to teraz jest najlepszy moment na sprzedaż.

:D  co dwa lata są takie dyskusje, że na wakacje najlepiej sprzedać (ciepło więc na plażę zamiast przed komputer) i można na integrze siedzieć do jesieni.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...