Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

@@Kawabonga dobrze kombinuje, właśnie tak to wygląda

obraz.png

A czemu chcecie instalować nowe stery bez Radeon software??

 

Generalnie bym się nie bawił w takie rzeczy bo Radeon Software co jakiś czas się zmienia i stary program nie obsługuje funkcji starego RS.

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

Co uważacie na temat rx5700xt gaming x?

Bardzo dobra karta ,wydajna,chłodna i cicha ,mam wersje non-XT i po podkręceniu wydajność wersji XT

Do jakiego CPU chcesz ją kupić ? 

Edytowane przez Kawabonga
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No, tylko trzeba patrzeć jak przy średnio-wysokim RPM mają się sekcja zasilania oraz pamięci, bo te potrafią się gotować (Asus, XFX).

Z tym gotowanie sie VRam na sekcji zasilania jest tak że pamięci trzymają się 20*C niżej niż maks dla tych pamięci.

Link to post
Share on other sites

Ok, tu masz rację bo wg AMD ~100°C na VRam to wciąż bezpieczna temperatura, która nie wpływa negatywnie na ich trwałość.

 

Uważam jednak, że mając do wyboru dwie karty, gdzie jedna ma 100 a druga 80 °C na najcieplejszym z elementów (rdzeń, pamięć, sekcja zasilania) to ja bym i tak brał tę chłodniejszą, bo po co podnosić sobie temperaturę w budzie?

Link to post
Share on other sites

Uważam jednak, że mając do wyboru dwie karty, gdzie jedna ma 100 a druga 80 °C na najcieplejszym z elementów (rdzeń, pamięć, sekcja zasilania) to ja bym i tak brał tę chłodniejszą, bo po co podnosić sobie temperaturę w budzie?

Ktoś tutaj lekcje fizyki w szkole omijał ;)

Jeżeli obydwie karty pobierają taką samą ilość energii to oddają taka samą ilość ciepła a punktowa temperatura jest tylko wyznacznikiem skuteczności odbierania ciepła przez chodzenie.

Ta która będzie miała 100C odda taka samą ilość ciepła w odbudowie jak ta co zanotuje 80C.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Do Ryzena 3600. Jak tam hotspot?

Po kilku meczach w Warzone , karta podkręcona już mocniej do 2030MHz 

Buda zamknięta, raczej słabo wentylowana. Temperatura w mieszkaniu 25c

http://gpuz.techpowerup.com/20/07/12/k2k.png

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

Jak na Gaming X 5700 w dodatku z napięciem 1.07v to dużo.

Ja na 5700XT Pulse przy domyślnym napięciu dobijającym do 1.2v nie przekraczam 90C na HotSpot gdzie pobór samego rdzenia dobija do 190W a tutaj m 145W.

Moim zdaniem bardzo słabe temperatury ewentualnie bardzo słaby przewiew w obudowie stąd takie temperatury.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Jak na Gaming X 5700 w dodatku z napięciem 1.07v to dużo.

Ja na 5700XT Pulse przy domyślnym napięciu dobijającym do 1.2v nie przekraczam 90C na HotSpot gdzie pobór samego rdzenia dobija do 190W a tutaj m 145W.

Moim zdaniem bardzo słabe temperatury ewentualnie bardzo słaby przewiew w obudowie stąd takie temperatury.

Pewnie z napięciem mógł bym jeszcze trochę zejść , nie chciało mi się bawić póki co ;) Wentylator pokazał w piku takie obroty, średnio wolniej się kręcą , też pewnie dało by się je ustawić lepiej .

Druga sprawa tak jak piszesz buda słabo wentylowana , dwa dodatkowe wentylatory ustawione bardziej na ciszę niż na wydajność ;)

Corsair Carbide SPEC-01 albo 02 nie pamiętam, 25c w pomieszczeniu .

Zaraz wrzucę filmik , widać obroty wentylatorów .

 

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...