Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

I właśnie dzięki takim filmom później w x-komie są żenujące obniżki 20 złotych na Ryzena 3600

Swoją drogą porównanie ciekawe, ale z drugiej strony bezsensowne.

 

Procesorem jest 10900K. Wyobraźcie sobie, że ktoś kupuje proca i płytę za łącznie 3200 PLN i do tego kartę za dwa kafle.

Link to post
Share on other sites

I właśnie dzięki takim filmom później w x-komie są żenujące obniżki 20 złotych na Ryzena 3600

Swoją drogą porównanie ciekawe, ale z drugiej strony bezsensowne.

 

Procesorem jest 10900K. Wyobraźcie sobie, że ktoś kupuje proca i płytę za łącznie 3200 PLN i do tego kartę za dwa kafle.

 

Heh, ja tak mam. 9900k + Taichi Ultimate + 5700XT Pulse ( za którego to RX'a dałem 1600PLN)   :)

 

Fakt, miałem 2080TI ale marnowałą się przy tym, w co gram i ile gram więc poszła na handel.

Procek zostaje bo będzie służył jeszcze ładnych kilka lat.

Z 5700XT od Sapphire jest mega zadowolony.

Edytowane przez k0zik
Link to post
Share on other sites

@Artok, możesz rozwinąć? W tym filmie nie ma żadnego nawiązania do Ryzena więc nie potrafię zrozumieć co to to może mieć do szczodrych promocji w Xkom?

 

Co zaś się tyczy pary i9 + 2070S/5700XT - masz na myśli, że przy i9 wjechałby już raczej 2080 Ti? Niekoniecznie, bo dopłata do Topowego Turinga to dobre 3000 pln...

Link to post
Share on other sites

Ja bym powiedział inaczej: praktycznie nigdy się nie opłaca brać TOPu, bo on mimo że najdłużej pożyje to najwięcej straci na wartości (+ prawdopodobnie "wymusi" przesiadkę również na Top w przyszłości). Poza tym, jak sam kolega @Kozik przyznał gdzieś wcześniej, ze zwrotu przy downgradzie z 2080 Ti na 5700 XT można złożyć cały komputer, a w 3440x1440 różnica między tymi kartami już taka duża nie jest.

Link to post
Share on other sites

@Artok, możesz rozwinąć? W tym filmie nie ma żadnego nawiązania do Ryzena więc nie potrafię zrozumieć co to to może mieć do szczodrych promocji w Xkom?

 

Co zaś się tyczy pary i9 + 2070S/5700XT - masz na myśli, że przy i9 wjechałby już raczej 2080 Ti? Niekoniecznie, bo dopłata do Topowego Turinga to dobre 3000 pln...

Cała kasa idzie w płacenie jutuberom oraz szeroko rozumiany marketing i reklamę. Od jakiegoś czasu bez żadnych promocji potrafią być w czołówce najwyższych cen. A powinno być odwrotnie, nie? Wielki sklep więc najkorzystniejsza oferta z hurtowni.

 

A używanie 109000K uważam za bezcelowe, gdyż jak ktoś kupuje absolutny top procesorowy to raczej nie ma ochoty na kartę ze średniej półki ~2000 złotych. A przy Ryzenie 3600 te wyniki się ślicznie wypłaszczą i nie będzie różnicy czy 5700XT czy 2070 Super. Jako ciekawostka fajna sprawa, ale odbiorca końcowy może zobaczyć te różnice jak świnia niebo.

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

A to się zgadzam 100%. Jutuber tj koszt praktycznie jednorazowy (Ofc, można pójść na współpracy itp), a urwać % ceny to może cały nakład zejść i hajs się nie będzie zgadzał.

 

Xkom wyrobił sobie markę wcześniej niższymi cenami i bardzo dobrą obsługą klienta więc teraz, mając już dobra bazę może odcinać kupony.

 

Co do Cpu tym bardziej zgadzam się 100%, karta za 2000 pln spokojnie mogłaby zostać wykarmiona przez 10400f lub 3600 i byłoby niewiele gorzej niż przy i9.

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

No, i pomyśleć tylko że AMD mogłoby te 5700 XT wycenić wyżej o 200-300 PLN i nadal byłyby tańsze od NV.

 

Miałem już dawno napisać coś innego: poszedł hejt mega na Koduriego za "Very quiet, very cool" nt Navi, a że to było przy premierze Veg no to go wyśmiali. Teraz patrzę na testy np mojego 1650S vs rx 5500 Xt czy nawet powyższy test 5700XT vs 2070S i w obu testach Radki są w najgorszym wypadku porównywalne, a zazwyczaj lepsze w obu kryteriach (hałas, temperatury).

Link to post
Share on other sites

Co do Cpu tym bardziej zgadzam się 100%, karta za 2000 pln spokojnie mogłaby zostać wykarmiona przez 10400f lub 3600 i byłoby niewiele gorzej niż przy i9.

Wszystko zależy od danej gry i miejsca w którym będziesz porównywał wydajność. Na przykładzie mojej platformy a więc Ryzena 5 3600 AC Odyssey działał bardzo różnie w zależności od lokacji testowej i użytej karty graficznej.

W lokacjach stricte graficznych RX 5700XT objeżdżał zwykłego RTX2060 o ponad 30% a w lokacjach procesorowych np jedna z zatłoczonych ulic w Atenach RTX2060 z racji lepszych sterowników pod DX11 oferował wyższa wydajność o ~3% od RX5700XT gdzie ten po prostu się nudził - marnował. Posiadając wydajniejszy procesor jednak RX 5700Xt w takiej sytuacji by zyskał ;)

Inny przykład to Anno 1800 w które sobie często gram. R5 3600 + RTX2060 generował znacznie wyższą wydajność od R5 3600 + RX 5700Xt. Nie wiem jak by było teraz bo nie mam już RTX 2060 a widzę, że wydajność RX 5700XT skoczyła sporo do góry po aktualizacjach gry.

 

Miałem już dawno napisać coś innego: poszedł hejt mega na Koduriego za "Very quiet, very cool" nt Navi, a że to było przy premierze Veg no to go wyśmiali. Teraz patrzę na testy np mojego 1650S vs rx 5500 Xt czy nawet powyższy test 5700XT vs 2070S i w obu testach Radki są w najgorszym wypadku porównywalne, a zazwyczaj lepsze w obu kryteriach (hałas, temperatury).

Pamiętaj, że aby zrównać się z wynikami nV, AMD musiało zejść do znacznie niższego procesu technologicznego 7nm vs 12nm a pomimo tego efektywność energetyczna i tak stoi po stronie nV.

 

Link to post
Share on other sites

Lepsza, bardziej dopracowana technologia daje więcej niż niższy proces technologiczny. RTG nie ma takiego zaplecza jak NV, a RDNA jest świeżym rozwiązaniem. Bardzo ciekawie się zapowiada pojedynek RDNA2 z Amperem, bo jak pokazuje historia, nawet gigant (patrz intel) potrafi się boleśnie odbić od ściany przy zjeżdżaniu w dół z na no metrami ;)

Link to post
Share on other sites

 

Dzięki za poradę

Mam tego pulsiaka i jest naprawdę dobrze. 

Tylko jedno mam pytanie który bios jest który na przełączniku ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...