Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

Wracam z problemem, którego nie udało mi się nadal rozwiązać.  Na sterownikach Adrenaline 2020 po kilku sekundach po włączeniu gry następuje reset. Monitor traci sygnał, wentylatory wchodzą na wyższe obroty i kręcą się dopóki ręcznie nie zresetuje PC'ta. Próbowałem na monitorze przez display port, jak i na telewizorze przez hdmi. Wszelkie testy: OCCT, benchmarki, memtest bez problemu przechodzą, temperatury w porządku. W podglądzie zdarzeń jest tylko błąd Kernel 41. Sterowniki zawsze usuwam DDU. Wszystko najnowsze - Windows, chipset, bios. Żadnego OC nie ma. Próbowałem innego slotu PCI-e, świeży Windows, bez skutku. Nawet jeszcze raz wszystko rozebrałem i złożyłem jeszcze raz. Pomysły mi się kończą. Co ciekawe na sterownikach 19.8.1 jest wszystko w porządku, żadnego resetu. Myślę nad zwrotem karty. Niby działa na tych jednych sterach, ale nie po to płacę duże dla mnie pieniądze, żeby takie cyrki się działy. Może ktoś miał podobny problem? 

Specyfikacja PC:

R5 1600 AF + Mugen 5, MSI B450M Mortar Max, Viper 2x8gb 3200, RX 5700 Gigabyte Gaming OC, Supremo M2 550W Gold.

Problemem są sterowniki Navi, które są problematyczne z procesorami Ryzen 1 i 2 generacji.

Wystarczy, że zmienisz procesor z R5 1600AF na R3 3300X lub R5 3600 a problemy całkowicie znikną ;)

 

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem "worst case scenario" tj wydajność 2080 Ti (czyli dogonić Top Turing). Optymalnie by było, żeby Big Navi dało 2080 Ti + 20%, czyli tyle ile teoretycznie można liczyć za 3080 Ti.

 

Gdyby to miało faktycznie być 2080 Ti + 50% to cena będzie z kosmosu, a tego bym nie chciał.

też chciałbym żeby tak było ale nie wiem już ile lat czekam na porządne GPU od czerwonych a co premiera to większe rozczarowanie :(

Link to post
Share on other sites

Navi nie było/jest rozczarowaniem - tym był brak konkurencji dla 2080S / Ti i ponad półtoraroczna (o ile faktycznie wyjdzie na jesień) premiera Big Navi. Gdyby Navi było rozczarowaniem to nie uświadczyli byśmy na rynku karta z serii Turing Super ;)

Link to post
Share on other sites

Problemem są sterowniki Navi, które są problematyczne z procesorami Ryzen 1 i 2 generacji.

Wystarczy, że zmienisz procesor z R5 1600AF na R3 3300X lub R5 3600 a problemy całkowicie znikną ;)

 

Ja mam R2700 i RX5500XT i jakoś nie mam takich problemów.
Link to post
Share on other sites

T, za tydzień zaś komputer z 5500 XT (Sapphire Pulse) i R3 3100 jedzie do chrześniaka, a ja robię międzylądowanie na gtx 1080 (MSI Sea Hawk).

 

Co zaś się tyczy wynalazku - rewelacja. Bez cienia ironii powiem very quiet, very cool. Gdyby taka karta wyszła trzy lata temu zamiast rx 580 to NVidia była by w segmencie średnim bardziej w d*pie niż Intel w segmencie desktop jest teraz. Nastraja to baaardzo pozytywnie przed premierą Big Navi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mam R2700 i RX5500XT i jakoś nie mam takich problemów.

Bo problem połączenia Navi z Ryzenami 1-2 generacji dotyczy RX 5600XT, 5700 i 5700XT.

Najwięcej reklamacji mieliśmy z R5 1600AF + RX 5700.

 

EDIT

W X-Kom Sapphire RX 5600XT Pulse - 1359zł z kodem "overclocking" - spieszyć się póki są karty ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

Nastraja to baaardzo pozytywnie przed premierą Big Navi.

 

No nie wiem, dodadzą śledzenie promieni, coś tam jeszcze, rdzeń znowu urośnie do dużych rozmiarów i będzie się grzał jak złoto. Obym się mylił, ale AMD od jakiegoś czasu tak ciągle ma niestety.

Link to post
Share on other sites

 

 

Bo problem połączenia Navi z Ryzenami 1-2 generacji dotyczy RX 5600XT, 5700 i 5700XT. Najwięcej reklamacji mieliśmy z R5 1600AF + RX 5700.

Możesz rozwinąć? Zamówiłem 5700XT do Ryzena 1700, co może pójść nie tak? 

Link to post
Share on other sites

Na sterach 20.5.1 i nowszych nie ma żadnych problemów. Nawet profile się nie resetują.

Problem sterowników dla Navi dotyczy RX 5600XT, 5700 i 5700XT.

Najwięcej problemów jest przy połączeniu tych kart z Ryzenami z 1 i 2 generacji.

Opisywałem już ile zwrotów całych zestawów zbudowanych na tym sprzęcie wracało bo pc się wieszały - pojawiał się czarny ekran i informacja no signal.

Wszystkie zestawy były sprawdzone i sprzęt zawsze byl sprawny a winowajcą okazały się sterowniki. W konfiguracji która powodowała problemy wystarczyło zmienić procesor na R5 3600 i zestaw działał prawidłowo. Wracając do jakiego kolwiek procesora ryzen z 1-2 generacji problemy znowu się pojawiały. Procesory również były sprawdzone i z RTX2070 wszystkie działały prawidłowo.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dosyć zabawne, żeby produkty jednej firmy miały problem działać ze sobą przez oprogramowanie, które oni sami piszą pod nie :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Od premiery Navi RX 5700 i RX 5700XT minął ponad rok a na wielu konfiguracjach występują problemu czarnych ekranów, które były bolączką przy premierze. Rok czasu i problem nie rozwiązany - to raczej zabawne nie jest :roll::cry: 

Może celowo nie rozwiązują problemów z Ryzenami 1-2 generacji aby ludzie robili migrację na Zen2 bo na chwile obecną to jedyne gwarantujące rozwiązanie problemów.

Link to post
Share on other sites

Mogę tylko potwierdzić że RX5700 Pulse w połączeniu z Intelem działa dobrze, ja żadnych zwiech ani żadnych poważnych problemów u siebie nie mam, niedawno składałem znajomemu kompa z i5 9600 i 5600XT na pokładzie i też wszystko dobrze działa, coś musi w tym być że na forach bardzo często narzekają ludzie mający połączenie Ryśków z Navi.  

Link to post
Share on other sites

Problem sterowników dla Navi dotyczy RX 5600XT, 5700 i 5700XT.

Najwięcej problemów jest przy połączeniu tych kart z Ryzenami z 1 i 2 generacji.

Opisywałem już ile zwrotów całych zestawów zbudowanych na tym sprzęcie wracało bo pc się wieszały - pojawiał się czarny ekran i informacja no signal.

Wszystkie zestawy były sprawdzone i sprzęt zawsze byl sprawny a winowajcą okazały się sterowniki. W konfiguracji która powodowała problemy wystarczyło zmienić procesor na R5 3600 i zestaw działał prawidłowo. Wracając do jakiego kolwiek procesora ryzen z 1-2 generacji problemy znowu się pojawiały. Procesory również były sprawdzone i z RTX2070 wszystkie działały prawidłowo.

 

Ale były zestawy że wszystko ok ?

Link to post
Share on other sites

Ale były zestawy że wszystko ok ?

Tego nie wiem. Jeżeli klient nie składał reklamacji to można uznać, że wszystko działało ok ewentualnie nie działało ale nie reklamował.

 

5700 XT w drodze, dam znać czy są problemy z R7 1700.

Obyś miał szczęście przy tym połączeniu w przeciwnym razie wymienisz szybciej procesor ewentualnie kartę ;)

 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

W sumie to nowa karta mi niepotrzebna ale dobra promocja była
  %-)  ... dobrze, że Pan Marek od dziś odpoczywa na urlopie bo by już Ci tutaj nawrzucał, od zwrotowiczów :x

 

To chociaż zrób dla mnie testy jak się przedstawia temat i czy występuje bottleneck, na 3,9 CPU trzymasz prawda?

Bo ja też tak siedzę na 1070 na tyle co gram nie widzę sensu na razie miany GPU, może nie mam racji, ale jak ma to pociągnąć za sobą również zmianę CPU to na razie mówię pas.

Link to post
Share on other sites

 

 

@up o jakiej promocji mówisz ;)?

Weekendowa promka w proshopie, 1599 za PowerColora 5700 XT, obecnie po 1699.Wrzucałem w okazjach cenowych chyba. No ale bundle niestety tragiczny tym razem, Godfall i dodatek do WoWa, mam nadzieję że się znajdzie kupiec bo kompletnie nie moje klimaty.

 

 

%-) ... dobrze, że Pan Marek od dziś odpoczywa na urlopie bo by już Ci tutaj nawrzucał, od zwrotowiczów

Narobiłeś mi nadziei, właśnie sprawdzałem czy nie wyłapał przypadkiem bana :D

 

 

To chociaż zrób dla mnie testy jak się przedstawia temat i czy występuje bottleneck, na 3,9 CPU trzymasz prawda?

Zgadza się, mogę zrobić jakieś testy tylko co chciałbyś wiedzieć? No i to dopiero na weekendzie najwcześniej bo karta w DE dopiero, myślę że do piątku dotrze.

 

 

Bo ja też tak siedzę na 1070 na tyle co gram nie widzę sensu na razie miany GPU, może nie mam racji, ale jak ma to pociągnąć za sobą również zmianę CPU to na razie mówię pas.

A jakiego masz proca w tej chwili? Chyba R7 1700 też albo coś z Zen1? Ustawiłbyś sobie sygnaturkę, byłoby prościej :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...